126

Re: Nivea blog

rounder1984 napisao:

Ako uistinu hoces uspijeti, moras zaboravit na sjajan zivot.

IMO, ako nemaš "sjajan život" onda po definiciji nisi uspio, ali ok, uspjeh je subjektivan. Nemaju svi iste ciljeve i nije svima ista stvar "uspjeh" nit postoji objektivna crta nakon koje možeš reći "uspio sam u životu" ili "uspio sam u pokeru".

Naravno da izvanredan uspjeh u nekom polju traži neka odricanja ali ono gore o napuštanju meditacije, cure, gledanja ptica na grani su pretjerivanje i nezdravi savjeti. Balans između privatnog i poslovnog života je najvažniji za sreću. Mislim da je faktor osobne sreće ipak najvažniji, a to nećemo postići izolacijom i 16satnim radom dnevno. Imaš li na kraju mjeseca 3000 ili 4000$ ili 20000$ više na računu ionako na sreću ne utječe nimalo. Ok, možda kratkotrajno kod plitkih ljudi.

Zemo, odličan blog, uvijek rado pročitam tvoja razmišljanja i zgode, keep it up.

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

Re: Nivea blog

Kad sam rekao "uistinu uspijeti u pokeru" mislio sam na ozbiljne rezultate, a ne na 2-3k mjesecno sto vise manje svi mogu postici sa malo truda i razuma.
Ja imam mjesecno solidan profit, a imam zenu, sina, prijatelje i solidan zivot, tako da se moze sve to zajedno izbalansirati, ali par k$ mjesecno od pokera ne smatram pravim uspjehom. Nemoj krivo shvatiti. To je dobra lova, ali ne toliko dobra. Poker nije posao koji svi mogu raditi cijeli zivot i ako mislis od njega zaraditi za cijeli zivot (ili bar toliko da u nesto drugo ulozis) treba puno para u sto kracem roku.
Ako zaradjujes 2k$ mjesecno, ne ostaje ti sa strane vise od 1k$/mj. Znaci da izdrzis 10 godina u steku ces imati 100-120k. Ako nisi nista nasljedio od roditelja, vjerojatno ces htjeti kupiti stan, auto,... i nema skoro niceg vise ako imas i za to. Onda pogledas di si. Imas 40 godina, nemas para, nemas posao i ne znas nista raditi i vjerojatno si u vecem kurcu nego prijatelj koji radi u zupaniji za 5k kuna.

Slazem se da ako nemas dobar zivot da po definiciji nisi uspio. Al nije to bas tako crno bijelo ko sto ti kazes. Ako se zrtvujes i potrudis nekih 5-10 godina da uspijes u ovome, neces imati nikakvih financijskih problema i provest ces ostalih 50 godina imajuci "sjajan zivot" i vremana za sve prijatelje, djevojke i stvari kojima se zelis baviti.

Ovo sta kazes da su plitki ljudi kojima na srecu utjece dali su na kraju mjeseca stavili na racun 20k umjesto 3-4k je po meni bezobrazno. Ja bih osobno bio prilicno sretanda mjesecno zaradim 20k, a mogao bi zivot stavit da bi ti isto reklo vise od 9 od 10 ljudi.
Po toj tvojoj teoriji, onda je isto i ako zaradis 3k ili 20k kuna mjesecno, a mislim da to kazes da bi te svaki hrvatski radnik ispizdio na ulici.

Naravno da svak treba da odluci sta zeli od zivota i sta mu je bitnije, ali u vecini slucajeva jedno ne ide s drugim.

40

Re: Nivea blog

Rounder je u pravu,biti zadovoljan s 3k dolara u poslu koji je nestabilan i moze bilo kada nestati je plitko i kratkotrajno bas zbog spomenutih longterm razloga,a zaradjivati 20k mjesecno pruza priliku za izlaz iz grinda i dobro ugladjen put za baviti se ostalim stvarima koji ce te uciniti sretnim. Znam da je to za 20k jasno svima,al nije mi bilo jasno kako odrasla osoba koja bi trebala biti odgovorna moze izjaviti suprotno.
Citao sam jednom ili gledao intervju sa forhayleyem(top HS 6max reg) gdje je izjavio da ne kuzi uopce ljude koji grindaju NL50-NL200 kao posao. Govori bas o tome da treba ili napraviti neki ogroman upswing ili se prihvatit pametnijeg posla i razmisljati malo na duze relacije,a ne samo sto je danas.
Radim u firmi gdje imam priliku upoznati jako puno ljudi,mogu samo reci da blizu 90% mladjih od 50god ostaju u glavi na nivou 18godisnjaka kojem je mama dala 200kn za diskac,tako da neki se nikad ne opamete i ne postanu svjesni situacije oko sebe.

00

129

Re: Nivea blog

rounder1984 napisao:

Ja imam mjesecno solidan profit, a imam zenu, sina, prijatelje i solidan zivot, tako da se moze sve to zajedno izbalansirati, ali par k$ mjesecno od pokera ne smatram pravim uspjehom.

Kao što rekoh, subjektivno. Ono što ti ne smatraš pravim uspjehom nekome je životni cilj.

rounder1984 napisao:

   Nemoj krivo shvatiti. To je dobra lova, ali ne toliko dobra. Poker nije posao koji svi mogu raditi cijeli zivot i ako mislis od njega zaraditi za cijeli zivot (ili bar toliko da u nesto drugo ulozis) treba puno para u sto kracem roku.

I opet smo na subjektivnosti. Netko može, netko ne može. Netko želi, netko ne želi. Netko želi raditi 10 godina i onda brojat zvijezde do kraja života, netko želi raditi do kraja života, netko uopće ne želi raditi.

rounder1984 napisao:

   Ako zaradjujes 2k$ mjesecno, ne ostaje ti sa strane vise od 1k$/mj. Znaci da izdrzis 10 godina u steku ces imati 100-120k. Ako nisi nista nasljedio od roditelja, vjerojatno ces htjeti kupiti stan, auto,... i nema skoro niceg vise ako imas i za to. Onda pogledas di si. Imas 40 godina, nemas para, nemas posao i ne znas nista raditi i vjerojatno si u vecem kurcu nego prijatelj koji radi u zupaniji za 5k kuna.

Možda se nebi trebao ravnati prema prijateljima i poznanicima nego prema sebi. Ne kužim ovo "izdržiš 10 godina". Ako je rad muka, savjetujem pronaći drugi posao. Čak i da ostvariš taj minimum do 40te godine (rekao si sam gore da je 3k mjesečno easy s malo truda, a ovdje pričamo o 2k), sa 120k u banci si ispred 99% sugrađana. Skromnost je vrlina.

rounder1984 napisao:

   Slazem se da ako nemas dobar zivot da po definiciji nisi uspio. Al nije to bas tako crno bijelo ko sto ti kazes. Ako se zrtvujes i potrudis nekih 5-10 godina da uspijes u ovome, neces imati nikakvih financijskih problema i provest ces ostalih 50 godina imajuci "sjajan zivot" i vremana za sve prijatelje, djevojke i stvari kojima se zelis baviti.

Život je SADA, ne za 5-10 godina. Ovaj trenutak je sve što imaš i što ćeš ikada imati. Meni osobno "sjajan život" znači raditi cijeli život (naravno balansirano uz privatni). Ako ti je rad nešto s čim se ne želiš baviti, onda mi je jasno takvo razmišljanje, ali onda bi možda treboa promijeniti to što radiš. Nije sve u lovi. Ako radiš to što voliš, onda si sretan i na poslu i doma. Ako voliš to što radiš, onda ćeš ionak i biti uspješan u tome.

rounder1984 napisao:

Ovo sta kazes da su plitki ljudi kojima na srecu utjece dali su na kraju mjeseca stavili na racun 20k umjesto 3-4k je po meni bezobrazno. Ja bih osobno bio prilicno sretanda mjesecno zaradim 20k, a mogao bi zivot stavit da bi ti isto reklo vise od 9 od 10 ljudi.
Po toj tvojoj teoriji, onda je isto i ako zaradis 3k ili 20k kuna mjesecno, a mislim da to kazes da bi te svaki hrvatski radnik ispizdio na ulici.

To je moje mišljenje. Ako je to nekome uvredljivo, nek se okupa u svojih 20k i zaboravit će na moje osobno razmišljanje koje nema veze s tuđim životom. Ako je nečiji ego povrijeđen tuđim razmišljanjem onda taj ima malo većih problema. Na stranu to što nisi shvatio što sam rekao. I ja bih bio sretan da zaradim 20k dolara svaki mjesec. Sure. Imao bih više za dijeliti. Da li mi o tome OVISI sreća? Ne.

rounder1984 napisao:

   Po toj tvojoj teoriji, onda je isto i ako zaradis 3k ili 20k kuna mjesecno, a mislim da to kazes da bi te svaki hrvatski radnik ispizdio na ulici.

Ovo je strawman. Naravno da nije isto dali zaradiš 3k ili 20k kuna mjesečno. Ali isto je zaradiš li 40k ili 100k. Da sam htio napisati to što mi stavljaš u usta, onda bi to napisao. Ako imaš sredstva s kojima možeš živjeti lagodan život, imaš krov nad glavom, ne brineš o hrani i možeš se odmoriti negdje kad ti se prohtije, sve iznad toga više ne utječe na sreću. To sad više ni nije moje osobno mišljenje, to su činjenice. Imaš znanstvene studije na tu temu. Naravno da postoje iznimke i ljudi kojima nije bitno hoće li provesti ugodnu večer sa curom ili obitelji, nego hoće li i ove godine imati bolji auto od susjeda, ali to je onda već stvar emocionalne infantilnosti, nedostatka samopouzdanja i tko zna kakvih problema s egom i rupama u životu. Koje sigurno neće ispuniti novcem.

BTW ja ne bih ni komentirao ovdje da mi nije u oko upao komentar da "quita curu". Neki ljudi imaju kvalitetne osobe uz sebe bez kojih bi im život (pa tako i poslovni) bio teži, a ne lakši. Doduše, ne znam kak se to quita cura, nije to partija Quakea i mislim da je zemo stariji od 16 godina.

Prijavi se na PokerPro Coaching
60

130

Re: Nivea blog

Čitam ovu zanimljivu raspravu pa reko da i ja bacim koju….

No hard feelings Rounder, ali mislim da nisi shvatio što je gmiko htio reći.
Ovdje je diskusija o sreći i uspjehu što je relativan pojam. Znači ono što osoba A smatra da je uspjeh ne mora biti uspjeh za osobu B ili C. Želim reći da sreća/uspjeh ne zavisi samo o novcu, pa tako netko sa 3k$ može biti puno sretniji/uspješniji čovjek od nekog sa 20k$.
Najveći paradoks u tvom mailu mi se čini ovo:

Kad sam rekao "uistinu uspijeti u pokeru" mislio sam na ozbiljne rezultate, a ne na 2-3k mjesecno sto vise manje svi mogu postici sa malo truda i razuma.

Prvo kažeš da je 'peace of cake' zaraditi 2-3k$ mjesečno a onda malo niže ovo:

Ako zaradjujes 2k$ mjesecno, ne ostaje ti sa strane vise od 1k$/mj. Znaci da izdrzis 10 godina u steku ces imati 100-120k. Ako nisi nista nasljedio od roditelja, vjerojatno ces htjeti kupiti stan, auto,... i nema skoro niceg vise ako imas i za to. Onda pogledas di si. Imas 40 godina, nemas para, nemas posao i ne znas nista raditi i vjerojatno si u vecem kurcu nego prijatelj koji radi u zupaniji za 5k kuna.

Po tome što si napisao ne možeš nikako biti u većem kurcu od frenda. Kao prvo zaradio si u 10g. više nego što će on u 30g.,a kao drugo  tko ti brani da nastaviš lagodno ubirati 2-3k$ i dalje.

50

Re: Nivea blog

@mrva
Shvatio sam ja sta je gmiko htio reci. Nisam retard. Jednostavno se ne slazem s njim.
Uopce ne pricam o uspjehu i sreci te njihovoj povezanosti.
Govorio sam konkretno svoje misljenje o uspjehu u pokeru. Vrlo je mal % ljudi koji ne gube u poker, jos manje ih je koji nose, a oni koji su uistinu uspjeli postici vrhunske rezultate mjere se u promilima.
Znam da je uspjeh u zivotu relativan pojam. Nekom je uspjeh da postane premijer, dok je neko sasvim zadovoljan ako sam moze drzat zlicu i sluzit se wc-om.
Ne znam koliko dobro znas niveu. Ja se necu sad pravit da znam covjeka nesto jako dobro, al u kontaktu smo nekom vec 5-6 godina i povremeno shareamo zivotna iskustva. Nesto kroz forume/blogove, ponesto na private.
Koliko mi je poznato, puska je u ekipi koja ga zna jos bolje i zbog toga je i dao tako banalan komentar. Zna da zemo otkad je krenio zeli nesto napraviti u pokeru i konstantno je imao slicne probleme. Od tilta gdje kad igra sa svojim rollom ide na limite za koje nema roll. Do situacija gdje trosi vrijeme na nogometne treninge koji mu trose 30% vremena a donose financijske koristi manje neg bi izgrindao na nl2 da se zainati itd, itd, itd. Pretpostavljam da je ono sto je rekao za curu zajebancija, al ko zna. :-)

Nemam u planu vise pisat na ovu temu jer znam kako se ovakve rasprave ovdje znaju rasplamsat kad se nadje nekoliko ljudi razlicitog misljenja.
Znate i sami kako se kaze. Misljenje je ko supak. Svako ga ima.

U svakom slucaju, sretno mu bilo.

20

132

Re: Nivea blog

Pročitao sam da ti se neda više pisat o ovome, ali moram nešto napisat na ovaj post

rounder1984 napisao:

Ja imam mjesecno solidan profit, a imam zenu, sina, prijatelje i solidan zivot, tako da se moze sve to zajedno izbalansirati, ali par k$ mjesecno od pokera ne smatram pravim uspjehom.

Čemu savjetovanje čovjeku da sve ostavi u životu osim pokera kad i ti imaš ženu prijatelje, djete? a sigurno potrošiš vrjeme na to sve što je sasvim normalno

rounder1984 napisao:

Ako zaradjujes 2k$ mjesecno, ne ostaje ti sa strane vise od 1k$/mj. Znaci da izdrzis 10 godina u steku ces imati 100-120k. Ako nisi nista nasljedio od roditelja, vjerojatno ces htjeti kupiti stan, auto,... i nema skoro niceg vise ako imas i za to. Onda pogledas di si. Imas 40 godina, nemas para, nemas posao i ne znas nista raditi i vjerojatno si u vecem kurcu nego prijatelj koji radi u zupaniji za 5k kuna.

Mislim da to mora biti hebeno dobar posao da ti negdje zarađuješ 5k kuna

rounder1984 napisao:

Slazem se da ako nemas dobar zivot da po definiciji nisi uspio. Al nije to bas tako crno bijelo ko sto ti kazes. Ako se zrtvujes i potrudis nekih 5-10 godina da uspijes u ovome, neces imati nikakvih financijskih problema i provest ces ostalih 50 godina imajuci "sjajan zivot" i vremana za sve prijatelje, djevojke i stvari kojima se zelis baviti.

Sigurno da će tako imat love, ali di će imat prijatelje curu i to sve ako ih sve napusti?

rounder1984 napisao:

Naravno da svak treba da odluci sta zeli od zivota i sta mu je bitnije, ali u vecini slucajeva jedno ne ide s drugim.

Zašto nejde? pa pogledaj ljude koji su uspjeli u nečem s čim se bave imaju i ženu, djecu, a i prijatelje

gmiko napisao:

. Naravno da postoje iznimke i ljudi kojima nije bitno hoće li provesti ugodnu večer sa curom ili obitelji, nego hoće li i ove godine imati bolji auto od susjeda, ali to je onda već stvar emocionalne infantilnosti, nedostatka samopouzdanja i tko zna kakvih problema s egom i rupama u životu. Koje sigurno neće ispuniti novcem.

Mislim da je to klasični ljudski problem da ljudi više gledaju živote drugih ljudi kako ko izgleda koliko ko zarađuje i onda se moraju pokazat "boljima" od njih, kupuju aute na kredit koje će ko zna kad isplatit, a kad ga isplate bit će samo auto za otpad jer žive iznad svog standarda da bi se nekom pokazali kako su oni bolji od drugih, a ustvari je sve to samo šminka. Može tu vjerovatno bit i ljubomora da neko od nekog više zarađuje vozi bolji auto i ljudi tu gube svoj život umjesto da gledaju svoj i uzmu nešto u svoje ruke i stvarno nešto naprave od svog života

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
20

Re: Nivea blog

Kenny napisao:

Pročitao sam da ti se neda više pisat o ovome, ali moram nešto napisat na ovaj post

rounder1984 napisao:

Ja imam mjesecno solidan profit, a imam zenu, sina, prijatelje i solidan zivot, tako da se moze sve to zajedno izbalansirati, ali par k$ mjesecno od pokera ne smatram pravim uspjehom.

Čemu savjetovanje čovjeku da sve ostavi u životu osim pokera kad i ti imaš ženu prijatelje, djete? a sigurno potrošiš vrjeme na to sve što je sasvim normalno

Jbg. Ja sam mozda lud i corav, al sad citam svoje postove i ne vidim da sam u bilo kojem trenutku nekome nesto savjetovao.
Kao sto sam rekao, samo sam izrazio svoje misljenje na konto postova iznad i ne znam sta bi neko morao reci sta bi mi promjenilo misljenje. Jednostavno se ne slazem.
Za drugi quote sam vec iznad rekao. Nisam nezadovoljan svojim zivotom. Dobar je.
Rekao sam da par k/$ mjesecno ne smatram golemim uspjehom. Mozda sam malo pretjerao kad sam rekao da to moze svako uz malo truda jer ocito ne moze, al je problem sto smatram da se moze puno vise uz vise rada.
Da. Cinjenica je da bi vjerojatno postigao u pokeru vise da se nisam ozenio prije 6 godina. Ne mora nuzno biti istina, al to je moje misljenje. Mislim da bi i sad mogao vise zaraditi i vise napredovati uz odredjene promjene u stilu zivota. Da negdje uzmem vrijeme i da ga dodam za osobni razvoj u pokeru.
Iako mi je jasno da bi to morao napraviti da bi napredovao vise, druga je par postola sto to necu napraviti. Razlog je jednostavan. Ne zelim radit takav kompromis jer ne moram. Al cinjenica je da bi mogao napredovat limit il dva da bih morao negdje uzet bar 2-3h dnevno.

Evo da se opet ponovim, ja ovdje ne dajem nikome nikakve savjete nego samo shaream svoje razmisljanje.

00

Re: Nivea blog

Mislim da bi bilo najbolje pitati "HansTheGreat-a"...

Neka on kaže šta misli o svemu ovom jer je to čovjek koji dnevno igra cca. 8 sati i profit
koji ostvaruje će mu kroz par godina biti dovoljan da živi do kraja života mirno sa unucima.

Koliko u njegovom životu ima odricanja kakve navodi ROUNDER1984?? To je stvarno pitanje
za njega, ja neznam, samo me zanima.

Lako je kod odricanja govorit svoje mišljenje o ostavljaju svega dok oko tebe žena kuha
a djeca se igraju... To stvarno napravit je jako teško, a oni koji to uspiju i samo igraju poker,
da.. razvalit će večinu onih koji su upravo obrisali pekmez sa lica jer su jeli palačinke dok
igraju poker koje im je ženica spremila.

A zar nije tako sa svime u profesionalnom sportu, a poker je profesionalni sport.
Za rezultate treba prvo maknuti razmišljanje i pitanje: "A buuu, kakvog to
smisla ima, samo igrat poker i ne imat pica micu pored sebe i jesti palačinke iz dostave." E pa nema
smisla, jer kada već svi malo navode svoja razmišlanja.
Prvi puta kada se u profesionalnom sportu zapitaš o smislu opčenitom za život prestao si biti profesionalni sportaš koji ostvaruje top rezultate. Primjer super, Janica K. se zapitala o smislu svih tih bolova i truda i trpljenja svog jeb... starog i bam-puf-tras, nema skijanja nego fukanje po Rijeci sa dečkom koji je ronioc, profesionalni. Sada tog dečka više nema, sada brijem na doprinos sportu, što je pohvalno da se razumijemo.

Pred kraj karijere u pokeru kada napraviš prave rezultate (čitaj rezultat je milja eura min. :-)) se oženiš i jedeš palačinke i to je to i onda kada i imaš luksuz da se zapitaš o smislu, e onda padneš u depresiju jer ni onda baš stvari nemjau puno smisla ako te stvarno zanima smisao.

pozzz svima

00

135

Re: Nivea blog

Što se točno ne slažeš sa mnom? smile

Ja sam napisao da je uspjeh subjektivna stvar i da je faktor osobne sreće važniji od poslovnog uspjeha na štetu privatnog života te da nakon nekog određenog iznosa par dolara više ili manje više ne utječe na kvalitetu života. Nisam napisao ništa više ni manje, na što si rekao da se ne slažeš i da sam bezobrazan. smile Kako je uopće moguće da se netko ne slaže s time?

Ne poznajem niveu kao vi, ali ako ga dobro poznajete razlog više da mu ne dajete loše savjete. Recimo ovo za nogomet. Čovjek očito uživa u tome. Govorit mu da se ostavi toga jer nema neke ogromne materijalne koristi od toga nije savjet nego sabotaža. Nevjerojatno mi je da bi mu netko to savjetovao. Ista stvar za curu. Super ak se poznajete pa se zajebavate tu, ali mi koji to čitamo to ne znamo, tak da naravno da ću komentirat kao da je napisano ozbiljno.

To što ti par k dolara mjesečno ne smatraš golemim uspjehom je nažalost na tvoju štetu. Iskreno, uopće gledati na novac kao uspjeh mi je komedija. Ne mjeri se uspjeh u životu u dolarima i automobilima. Promisli malo, što bi radije, svoju ženu i dijete i 1k dolara mjesečno ili bez njih a 20k dolara mjesečno? Pretpostavljam da je odgovor ovo prvo. Ako jest, onda se 100% slažeš sa mojim postom kojeg si negirao.

Prijavi se na PokerPro Coaching
30

136

Re: Nivea blog

@rounder: greška

@samodobri: sve ovisi kog uzmeš za primjer, recimo Sebastian Vettel ima ženu i osvojio je 4 prvenstva u F1, Michael Schumacher ima ženu i mislim 3 djece i imao ih je dok je osvajo prvenstva sa Ferrarijem, da je išao sa ovakim razmišljanjem vjerovatno nikad ni nebi imao djecu, uvjek je bio u autosportu, nakon 2006 kad se povuko iz F1 bio je savjetnik u Ferrariju, vozio moto utrke, od 2010-2012 se vratio u F1 i tu je imao već kojih 40ak godina, a nakon drugog povlačenja iz F1 se ozljedio na skijanju i dan danas je u komi, tako da se držo ovoga o čemu se ovdje priča nikad nebi imao djecu.
Na kraju pogledaj da nam organi sa godinama umiru, zar nije sigurnije imat djete u 20im, ili 30im godinama nego da riskiraš do 40e i možda se sjebeš sa time? Naravno ko želi da ima djecu
Život je samo 1 jedini i treba ga iskoristit maksimalno kako čovjek želi, jer ako zaboravi na privatni život zbog par $ mislim da neće bit nikako sretan, a sa tim će krenit i gubit novac koji je zaradio u najboljem slučaju

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
00

Re: Nivea blog

Nije da se ja s tobom ne slazem oko price za zivot. Tu pretpostavljam da je vecina ljudi na istoj valnoj duljini.
Jednostavno mislim da si usao u temu i ovdje smo potegnili raspravu koja nema veze sa nicim.
Svi postovi su krenili od Puskinog posta u kojem on zemi zeli objasniti da dokle god se maximalno ne posveti pokeru nece u njemu uspjeti.
Znaci rijec je o pokeru.
Savjet apsolutno stoji na mjestu.
Svi koji niveu imalo znaju, cak ne mislim na osobno poznanstvo nego samo iz postova sa foruma, trebalo bi im biti jasno da bi on htio uspjeti u pokeru.
Puska mu je dao konkretan komentar. On njemu nije rekao da to treba napraviti. On mu je samo rekao da su to sve stvari koje ti skrecu pozornost s pokera i odvlace na druge strane. Ako se rijesi odvracanja pozornosti i energiju usmjeri prema pokeru, vjerojatno ce imati vece sanse za uspjeh. Niko ne misli da ce dat nogu curi. Naprotiv, ja sam siguran da nece napravit ni jednu stvar koju mu je ovaj rekao.
Ti si od prvog komentara krenio sa teorijama o zivotu i kako bi ga ko trebao shvatiti.
To nema veze sa pricom o pokeru.
Konstantno se povlaci pitanje novaca.
Rekao si da "uopce gledati na novac kao uspjeh je komedija". To niko nije rekao. Ja nisam rekao da ako zaradi lovu ce uspjeti u zivotu.
Ali u pokeru, najjednostavnije mjerilo uspjeha je novac. Nebitno je sta ko igra. Ili nosis ili ne nosis. Meni je svejedno jel zaradis 10k mjesecno bumhuntajuci nl5k ili istu lovu grindajuci zoom 100. Postoje ljudi kojima lova ne igra ulogu i igraju najteze igre bez neke zarade jer zele steci odredjene vjestine ili sta ja znam, al je takva populacija u manjini. Postoje slucajevi, al ih nema previse. Kod vecine pokerasa je interes zarada. Neko voli igru vise, neko manje, al smatram da je vecini zarada od pokera u prvom planu. U takvim slucajevima je jednostavno. Ili si zaradio ili nisi. Ko zaradjuje vise. Ja smatram da se tako mjesri uspjeh u pokeru.

Za ono sta sam rekao "bezobrazno".
Ne da mi se vise scrollat gore i trazit jesam li bio dobro quotao, al se odnosilo samo na jednu tvoju recenicu.
To je bila ona gdje kazes da ako na kraju mjeseca imas na racunu 3-4k$ ili 20k$ ne utjece na srecu osim mozda kratkrotrajno kod plitkih ljudi.
Smatrao sam to kao direktnu uvredu prema meni i bilo kome kome bi znacilo tih 20k i ne vidim razlog zasto bi bio "plitak" ako mi taj novac znaci u zivotu.
Evo recu ti i zasto mi znaci. Financijski sam bio opterecen nekoliko zadnjih godina. Imam jos 60k€ kredita za vratiti. Dok je kredit bio u svicarcima, rate su se popele na 900€ mjesecno. Sve druge stvari u zivotu su mi dobre i novac je jedino sto mi je predstavljao problem. Predstavlja jos uvijek dok ne otplatim kredit ali u manjoj mjeri i 20k$ da vidim na kraju mjeseca bi uvelike utjecalo na moju srecu.
Ne vidim zasto bi bio plitak jer bi mi taj novac donjeo srecu. Imam sve drugo u zivotu. Jos samo trebam pare. :-)

Naravno da nebi mjenjao zenu i dijete za lovu, al sam vec rekao da bi prije uspio u pokeru da nisam vezan na taj nacin.

I nema potrebe ni da dalje nastavljamo sa raspravomo i osobnim iskustvima.
Svako pravilo moze naci iznimku. To bar svako ko igra poker zna.

Nace se i poneki genij koji ne mora nista radit, a bitat ce igru. Samo su neki drugi ljudi ukljucujuci i mene rekli da je izgledniji put za uspjeh u ovom poslu ogroman rad.

Ako sam jos nekome zaboravio na nesto odgovoriti ili nesto slucajno preskocio, jbg.



P.S. ova tema mi je danas izbila previse vremena. Morat cu sutra skresat zeni kavu... :-)

00

138

Re: Nivea blog

Ako se prisjetimo, rasprava je nastala iz toga da ako želiš uspjeti u pokeru moraš zaboraviti na sjajan život i quitanje cure. Kak god okreneš to su loši savjeti. Možda postoji netko tko će uspjet sjedeći sam u sobičku 16 sati dnevno s 2 obroka dnevno, spavanjem i repeat ali mislim da ipak većini ljudi treba normalan privatan život da bi mogli funkcionirati i optimalno raditi. Ak ti je cilj biti novi Phil Galfond, cura bi i u tom slučaju trebala ostati, ali onda obv da je nogomet overkill. Ali ne vjerujem da je to njegov cilj, pa neka onda i savjeti budu prikladni.

Slažem se s većinom toga kaj si napisao u zadnjem postu i nema potrebe da raspravljamo više, samo moram napomenuti da nije lijepo nečije riječi tako izvlačiti iz konteksta. Nisi plitak ak želiš otplatit kredit za kuću, to nit je bila moja poanta nit sam išta slično napisao. Da ti je to peta kuća i sreća ti ovisi o tome hoćeš li je uspjet otplatiti ove godine da bi imao jednu više od kolege koji ima 4 kuće, onda jesi. smile

P.S. Nemoj ženi skresat kavu. smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
20

Re: Nivea blog

Cijela rasprava se svodi na, kao što je rekao gmiko, subjektivan osjećaj uspjeha. Moje razmišljanje je da u današnje vrijeme igranje beatanje 1k reg stolova ili 500 zoom bi bio uspjeh kojem težim. Prije 4-5 godina sam smatrao nl5k uspjehom, ali s obzirom na današnje stanje to je nerealno. To bi značilo da sam među top cca 500ak cash online igrača u svijetu u holdemu. Vjerujem da puška i rounder misle na isto ili slično, a za takvo nešto ostvarit treba jako puno uloženog vremena. Uostalom, ivan031 je počeo igrat 500zoom i planira 1k reg igrat pa pitajte koliko vremena je uložio dosad.

Cura ne mora bit problem, to ovisi o njoj i odnosu prema vama i vašem pokeru. Iz mojeg iskustva ako živite sa curom/ženom je lakše posvetit se karijeri nego kad ste odvojeno. Tad je "zajedničko vrijeme" i kad ste u prostoriji pokraj nje dok ona kuha/gleda tv/radi kaj god, a ti grindaš, pa će bit manje whineanja s njezine strane. Ipak, svakako da cura oduzima vrijeme koje se može potrošit na poker, no mislim da kad bi svi napravili time log shvatili bi da trošimo vrijeme na još gore stvari: čitanje gluposti po netu, skype, face itd, a cura može pomoć na mnoge načine. U ljudskoj je prirodi biti okružen drugim ljudima i to nas čini sretnima, a ako smo sretni trebali bi bit produktivniji i igrat bolji poker.

Vjerojatno da netko sad legitimno pokušava postat broj 1 u 6max holdemu da bi trebao 1.5-2 godine živit poker. To bi značilo socijalni život na skypu kroz rasprave handova, 3-4 sata dnevno u poker softveru i min. 8h dnevno grind. Nešto što je hans napravio, sa tim da je danas to nešto teže, i da mi se čini da je on smanjio jer se zadovoljio rezultatima (što bi vjerojatno većina i puno prije napravila). Tako da, imate recept, samo treba bit karakter i kuhat po tome. No, vjerujem da bi hansu bilo iznimno teško da nije uzimao 1 dan odmora od grinda , ali koliko sam shvatio i tad je radio off-table te imao podršku cure/žene. Volio bih čuti njegov komentar na ovo...

10

Re: Nivea blog

Ja se generalno slažem s Rounderom jer mi ga je Gmiko malo previše izfilozirao, iako đaba vama rasprava kad kreće sa različith stajališta i gledišta na život. Međutim ja ću reći svoje:

1.Žene
Ja osobno sam uvijek imao curu uz sebe jer je to meni bilo itekako korisno. Statistički gledano ako vam šta znači veći ljudi sa BPC-a koji danas rade dotičnih 5k+$ imaju svi cure/žene(omjer 3:1). Valjda da ljudska potreba za seksualnim pražnjenjem olakšava koncentraciju i fokus na taj jedan cilj. Međutim treba napomenuti da najjači igrač(ne obavezno novčano kao što rounder brije) je jedini single i generalno gledajući HS poker scenu neki imaju neki nemaju curu. Bitno je da cura pozitvno utječe na tebe,a to ja nisam osjetio u niveinom blogu(uz još nekoliko drugih stvari) i zato se slažem sa puškom. Ako ti ne donosi value, pokušaj kao nekakav fuck friend odnos ili je se rješi. Ja sam to davno rekao svojoj i tako mislim dan danas. Ono što je bitno jest da postoji razlika između cure i žene+djetete.
Osobno poznam nekoliko tati koji zarađuju +5k$. Oni imaju nekoliko mana, počevši od činjenice da su to ljudi koji su često malo više radili normalne RL poslove nego mi ''mlada poker generacija''. Njima kad tada shipati 1k$ (aka više od mjesečne plaće ) na nekakve karte postaje psihološki previše jer se sjetete kad izgube i kad runnaju loše koliko su za to radili.  Osim toga lakše se konsolidiraju na mid stakesima jer ne žele odvajati još više vremena za poker i HS jer bi trebalo ići na uštrb vremena s djecom što većina njih nije prioritet. Fleksibilno radno vrijeme i što više novca(aka nikad nisam sreo tatu koji gleda na bumhuntanje loše ili želi igrati poker kao sport itd.) njihov je jedini interese. Tako da bih se čak složio sa rounderom da su ga žena i djeca na neki način zakočila da postane još bolji jer sam čuo to većod drugih i uostalom ne postoji puno ili oupće HS daddy's.

2. Novac
Meni osobno nije neka razlika da li  sam zaradio 10k ili 20k jer na svojem životnom stilu ne vidim to. Ja trošim otprilike isto cifru svaki mjesec i s obzirom da me auti, satovi i sl. stvari ne zanimaju ja generalno od svog lifestyle-a neću dobiti motivaciju. Vjerujem da netko tko voli taj nekakav high society život pretpostavljam da mu novac sigurno pretpostavlja motivaciju. Uostalom Doug Polk je najočitiji primjer koliko nekoga,  nakon svih tih miliona, novac i dalje motivira. Izjava poput ''nije bitno da li ja volim MTTeve, zapravo ih ne volim, bitno je koliko novaca donose'' ili ''da sam krenuo opet karijeru ispočetka počeo bih sa MTT-evima'' govori dovoljno koliko novac njemu znači i koliko ga motivira. Njega nazvati plitkim? Ne znam malo mi je to preloše. S obzirom da rounder ima kredit i vjerojatno je više toga u životu prošao od mene(pogotovo onaj klasičan RL HR život preživljavanja) jasno je da je njemu novac relativno visok prioritet, a recimo meni koji sam relativno zbrinut po financijskom pitanju, mene zanimaju druge stvari i pogleda na poker mi se promjenio(aka ne vrednujem sve prema novcu, želja za MTT-evima radi se više o osvajanju nekakve titule više nego jednog velikog pota).

3.Podređivanje cilju
Meni je puškin komentar dobar iz jednostavnog razloga jer imam osjećaj kroz blog od nivee da ono htio bi postati netko  u pokeru, a nije spreman se tome konkretno podrediti(prije svega puno distrakcije). E sad da ne bi bilo zabune, netko u pokeru po onom što sam ja razumio da bi on htio igrati  MID/HS partije i 10k$+ zarade. Možda sam ja stekao krivi dojam, ali ako nije tako neka me ispravi.
Ja mislim da ako mu je to cilj, onda ono što je rekao puška jednostavno u većoj ili manjoj mjeri stoji. Jer takve visoke rezultate teško je positzati,ako ti je poker hobby ili nešto semi ozbiljno. Možda ne treba ostaviti curu ako ona pozitivno utječe na nju, ali onda zasigurno nešto mora otpisati kako bi dobio sate. Druga opcija je da prihvati da vjerojatno neće biti poker baller i pomiri sa činjenicom da mu je poker dodatan prihod/hobby. Bitno je biti čist sam sa sobom(unutarnje vrijednosti), postativiti si točne ciljeve i priorete, pa ako to uistinu želiš volja i želja čak dođu same od sebe.

EDIT: Reply napisao prije niveinog posta

Zadnji popravljao HansTheGreat (05-05-2016 13:23:48)

00

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

Vjerojatno da netko sad legitimno pokušava postat broj 1 u 6max holdemu da bi trebao 1.5-2 godine živit poker. To bi značilo socijalni život na skypu kroz rasprave handova, 3-4 sata dnevno u poker softveru i min. 8h dnevno grind. Nešto što je hans napravio, sa tim da je danas to nešto teže, i da mi se čini da je on smanjio jer se zadovoljio rezultatima (što bi vjerojatno većina i puno prije napravila). Tako da, imate recept, samo treba bit karakter i kuhat po tome. No, vjerujem da bi hansu bilo iznimno teško da nije uzimao 1 dan odmora od grinda , ali koliko sam shvatio i tad je radio off-table te imao podršku cure/žene. Volio bih čuti njegov komentar na ovo...

Složio bih se napisanim, osim s činjenicom da sam poslije imao neke druge prioritete i malo sam upao i ne zdravi mindset.Tipa meni mozak po pitanju casha tika kao investicija(da li vrijedno truda s obzirom da igre umiraju, limite si spuštaju), jer nije da nikad nisam znao što moram raditi za doć do HS već je stvar bila u motivaciji koja je prije bila samo novac. Danas novac više nije toliko važan(aka projekt kuća) i zato sam počeo opet razmišljati o MTT-evima. Od kada sam u sve više u MTT svijetu i tom poker kao sport principu nekako imam opet veću želju okušati se u cash NL2k+ igri. Iako bih prije volio postati HS MTT reg smile

10

Re: Nivea blog

Ty hans za post. Imam osjecaj da si bas dosta pogodio opcenitu situaciju.
Shvacam da tebi novac vise nije toliki motiv kao meni jer si u relativno kratkom vremenu zaradio dosta.
O tom sam i pricao da bi trebao biti cilj. Da se zaradi sta vise u kracem perioudu pa da poslje mos raditi sta ti predstavlja vece zadovoljstvo.
Ja da nakupim 200-300k na hrpu, isto mi nebi bilo previse bitno hocu li sljedeci mjesec napravit 10 ili 20k. Ja sam rekao da mi je to bitno u ovom trenutku dok postoje financijski problemi koje trebas ili zelis rijesiti.
Ima tu jos brdo stvari o kojima bi mogao pricati koje recimo meni predstaljaju probleme, al nije o meni rijec pa cemo ipak preskociti.

10

Re: Nivea blog

@hans  Hvala na odgovoru, odlična razmišljanja!

Iza mene su 2 jako busy tjedna, zato manjak updatea. Tjedan prije sam odradio 30h grinda, a ovaj 35h. Nije loše, ali uvijek zaostanem 1-3h od tjednog cilja. Većinom ostavim za nedjelju 8h+ grinda i onda predkraj dana riknem, ali generalno sam jako zadovoljan. Etablirao sam se na 100tki, 50tku palim kad baš fali stolova. Planiram posvetit neko vrijeme radu na igri prije nego bih pokušao nl200.

Meditacija mi svakodnevno otvara nove poglede na svijet i primjećujem male stvari koje me vesele. Kako sam imao 2 duža putovanja na utakmice, dosta sam čitao i to me uvijek motivira. Završio sam sa onom knjigom o ženama i krenuo sa Sun Tzu "Umijeće ratovanja". Također i poslušao podcast Jared Tendlera sa Cal Newportom što mi je otvorilo oči oko pristupa učenju i radu. Cal Newport je napisao knjigu "Deep Work" i u 30min je rekao nekoliko fascinantnih činjenica. Ima na Jaredovoj stranici pa obavezno poslušajte, napisat ću cliffse kad poslušam još jednom i prođem knjigu jer sam sad skužio da ne bih znao dobro objasnit to što sam čuo. To je zato što sam multitaskao, što je spomenuto tamo smile

Imam želju uzet 2 tjedna off i pročitat 4-5 knjiga koje me zanimaju, što ću vjerojatno i napravit u 7.mjesecu na moru.

Idemo jače nego ikad, ovaj tjedan ćemo pomicat svoje granice !

10

Re: Nivea blog

Ne pomičem baš granice i zbog toga sam nezadovoljan. Rezultati se oke, pa se opravdavam tak. Čitam robine najčešće greške microstakes igrača. Odlični savjeti i svakako nešto što bi mi pomoglo na početku.

Dok sam čitao to prolazio sam kroz svoju karijeru i sjećao se "aha" trenutaka gdje sam shvatio da radim jednu od navedenih grešaka. Nije to odjednom, napravio sam tu grešku puno puta prije nego sam skupio sva iskustva i rekao "Gle, ovdje griješiš".

Zadnja greška koju sam nedavno ispravio jer results-oriented razmišljanje. I nisam bio svjestan toga dok mi prijatelj na skypu nije rekao, nakon najboljeg tjedna po zaradi u ovoj godini "Ma uopće nije bitno koliko si zaradio, bitno je da si ispunio tjedne ciljeve". Fantastična izjava koju sam pročitao par puta po raznim blogovima i knjigama, ali nisam jednostavno kliknuo. Zašto? Obično to ljudi kažu kad si u downswingu i slično, ali ne nakon najboljeg tjedna.

I stvarno, nastaviš odrađivati te tjedne ciljeve i ako su dobri ciljevi i kvalitetno radiš, novci dođu. Jednostavno.

Druga stvar koju sam primijetio danas je koliko je znanje moćno. Otišla mi je majka na par dana, inače ona kuha. I sad ja moram preuzet. Gledao često 24h kitchen, obožavam taj kanal, baš je smirujuć, svako jelo uvijek super ispadne i svima je uvijek prefino. Emisija, okupili se neki najbolji chefovi iz cijelog svijeta u Kini na druženje. Dio tog druženja je challenge skuhat jelo iz prirode i doć će neki top experti ocijenit. I pošalju njih 20ak u nekakvu šumetinu, snimaju kamere ovog jednog, nikad vidio čovjek pola tih biljki, neki englez. Uspije nekak nabrat nekakve trave, gljive. Imali svaki neku žensku koja pazi da ne uzmu nešto otrovno. Naručio još nekakvo meso da mu nabave i napravi čovjek jelo, dižu se experti, plješću, komentiraju da je fenomenalno. Još bio neki šveđanin isto nabro tih trava i uz to nekakvo kamenje servirao i svi "Bravo, bravo!".  Ja, eto, zaboravio pile odmrznut, nit znam kolko začinit nit kolko peć nit mogu garantirat da nećemo svi povraćat poslije.
Znanje je moć!

Zadnji popravljao niveaformen (27-05-2016 11:32:34)

10

Re: Nivea blog

Primijetio sam da postanem isfrustriran kad ljudi nemaju isti način razmišljanja kao i ja. Pričam za situacije gdje je očito i teoretski i ljudski da su u krivu. To mi se često događa u radu s djecom gdje treneri drugih ekipa žele pobjedu više od svega. Postoje još neke stvari na koje sam slab i preko kojih ne mogu prijeći, ali osjećam da s vremenom tupim tj. prilagođavam se. Ne znam jel to dobro. Ne osjećam se dobro zbog toga. Ali tako to funkcionira i nažalost, ne vidim kako se može promijenit osim negdje duboko u korijenu, a do tamo ne mogu. Ljudska glupost je fascinantna.

To me vrati do starog zaključka, novac je sve. I to me rastuži i osjećam se nemoćnim. Tad mi padne napamet odjebat sve i grindat 0-24. A onda dođe situacija i želim biti s prijateljima i obitelji. Nekako uvijek u toj borbi izaberem ovo drugo. Iako to izgleda -ev. Jer jednog dana će, pod utjecajem prilika, više cijenit novac nego moje vrijeme. Sav taj materijalizam me živcira. U ovom slučaju ne znam ni vjerojatno nikad neću znat izračunat ev. Treba li onda gledati samo sebe?

Neki dan sam čuo izjavu "civilizacija je nastala zbog svađe". U špilji su se prvi ljudi posvađali hoće ubijat životinje ili sadit biljke. Lijepa je osobina tog čovjeka kad tako pojednostavi jedan kompleksan problem. Nasmiješ se. Valjda ostaje jedino nasmijat se, dat sve od sebe i bit sretan sa tim, a ako uslijed toga uspiješ nešto promijenit, super.


Prošli tjedan sam igrao 20h, najgori tjedan ove godine što se tiče volumea. Dosta od toga je bilo nekvalitetno i bez motivacije. Srećom, znam da me rad na igri uvijek motivira, a to sam zapostavio u zadnje vrijeme. Ovaj tjedan je cilj pročitat 2 knjige: završit Art of Learning od Josh Waitzkin i pročitat Deep Work od Cal Newporta. Onda napravit rutinu svakodnevnog rada na igri i od sljedećeg tjedna ubacivat grind. To je nužno ako želim više od nl100.

Sretno svima

Zadnji popravljao niveaformen (30-05-2016 09:46:16)

10

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

Sretno svima

Hvala.

20

Re: Nivea blog

RufMichAn666 napisao:
niveaformen napisao:

Sretno svima

Hvala.

Hvala tebi!

Danas ujutro sam dovršio i 2. knjigu. Art of learning od 230 strana i Deep work od 250 strana. Osjećam se odlično, zadovoljno i ponosno.

1. knjiga je autobiografska. Autor je bio 8x prvak svijeta u šahu u mlađim kategorijima i kasnije prvak svijeta u Tai Chi-ju. Kako sam aktivno igrao šah, mogao sam se poistovjetiti sa autorom i knjiga mi je odlična. Govori, iz svojih iskustva, što je potrebno da se postane najbolji. Nije to ništa novo, koncept je "Delibarate practice" kojeg je on koristio za usavršavanje tehničkih i mentalnih vještina, a koji se može iskoristit u bilo kojoj grani sporta, znanosti ili bilo čega drugog. Na taj koncept se vežu još neki manji, detaljniji, a koji se mogu vezati uz poker.
Odličan primjer je Tai Chi, gdje je objasnio svoj uspjeh protiv mnogo iskusnijih protivnika (borio se i pobjeđivao Tajvance, kojima je to nacionalni sport i uče ga od malih nogu) sa: "Mnogi dobro znaju velik broj različitih poteza. Ja savršeno znam mali broj poteza."

Uglavnom, jako zanimljiva knjiga sa puno real life primjera.

2. knjigu je pisao profesor sa jednog američkog sveučilišta kojemu je ovo četvrta knjiga, objavljuje znanstvene radove, najbolje je ocijenjen profesor od strane učenika te izgleda vrlo zaposlen. Knjiga je pisana na način da se navede puno real life primjera i znanstvenih istraživanja te iz toga izvodi zaključke, a također je kao  glavni koncept naveden Delibarate practice kao razlika između prosječnih i vrhunskih. Najbitnije iz ove knjige je formula:

(Time spent) * (Intesity of Focus) = HIGH QUALITY WORK PRODUCED.

Uz puno uspješnih primjera gdje su pojedinci sa kvalitetnijom koncentracijom (Focus) ostvarili bolje rezultate od onih koji nemaju to osobine, a nerijetko su trošili i više vremena. Na koncentraciju u današnje doba najviše utječu distrakcije i multitaskanje te netreniranje iste.

Saznanja iz obadvije knjige su mi objasnile mnoge greške, a i uspjehe koje sam radio od početka svoje školske, šahovske, nogometne i poker karijere. Sad kad sam svjestan tih stvari, lakše ih je ispravit. Fantastično je i što više manje sve mogu usporedit sa nekom uspješnom osobom jer je svaki manji koncept vezan uz više primjera. Ostaje sad primijenit te stvari i izaći iz prosječnosti.

Jedna bitna stvar za pokeraše su, a moj trenutno najveći problem, distrakcije i multitaskanje tj. intezitet koncentracije.
Znanstvenici vjeruju (nije još dokazano) u kemijske procese koji dokazuju da kod intezivne koncentracije se puno bolje pamti nego kod niske koncentracije (najčešće uzrokovane distrakcijama i multitaskanjem).

To mi djeluje logično i vjerojatno smo eto to i znali, ali kad pročitaš povežeš to smisleno.
Zato neki igrači dođu do vrha samo igrajući poker, dok ostali rade u hrpi softvera, uzimaju coacheve i svejedno ne mogu gore. Tzv. Deep work omogućava ovima da aktivno uče dok igraju, dok ostali kao npr. ja rade sve u stanju niske koncentracije te se malo stvari zapamti. U Deep work se ulazi intenzivnom koncentracijom, a koncentracija se može istrenirat. Ono što je bitno je da netreniranom mozgu je dovoljna distrakcija od 1 sekunde (npr. poruka na mobitelu ili mail) da ga se izbaci iz tog stanja, a onda nam treba 5-10min da se opet vratimo u to stanje. Zato nit nema napretka kad grindam i pišem na skype ili googlam ili gledam stream.


Vidit ću ako ima još koja zanimljiva knjiga vezana za ovo, ako ne, krećem u Deep poker work  smile

20

Re: Nivea blog

Lijepi pozdrav sa mora...
Spojio sam 4 dana mora, onda idem za Munchen kod kuma pa nazad more na, nadam se, nekih mjesec dana. Većinu vremena planiram grindat, uzet tjedan off za čitat knjige, treniranje i ubacit još koje kraće putovanje ako bude prilike.

Nakon ove 2. knjige Deep work, pročitao sam najprodavaniju knjigu u Self-help na amazonu, a ona je o čišćenju!?! Baš me zanimalo kaj se tu može pametnog napisat... Brzo sam je pročitao, a sljedeća 2 dana sam proveo uređujući sobu i neke druge prostorije u kući, pobacao hrpu stvari... Knjiga se bazira na istočnjačkom pristupu životu, minimalizam, jednostavnost i sreća, što je ono čemu i ja težim u zadnje vrijeme. Mogu reć da je ugodniji osjećaj u sobi, a i uštedit ću hrpu vremena ubuduće na izboru odjeće tako da je +ev utrošeno vrijeme.

Današnji i sutrašnji dan planiram posvetit planiranju rasporeda. Probat ću napraviti grind u kasnije sate jer podnevni sati imaju najmanje stolova. To će mi zeznut sadašnju rutinu koja je bila iznimno ugodna, ali trenutno mi je najbitnije u životu zgrnut što više para, pa je ovo mala žrtva. Treninzi mi stvaraju problem oko organizacije toga tako da ću vjerojatno s vremenom quitat igranje nogometa. Trenerski dio me usrećuje i nadam se s time dugo bavit. Sviđa mi se kako mi je jedini kriterij za odabir stvari koje ću radit postao jako jednostavan, usrećuje li me to ili ne? Mislim da je to najbitnije, umjesto zamaranja sa tisuću glupih podpitanja, a najčešće onih koji nemaju veze sa našim željama. Izbjegavam osobe koje me ne usrećuju, izbjegavam stvari koje me ne usrećuju, a ako i moram nešto odradit/bit s nekim negativnim, probam nać način da to promijenim. Na kraju, ipak svi vole zabavu, sreću i osmijeh.

Jedan od glavnih leakova koje trenutno imam je autopilot. Mislim da je dio problema do koncentracije i manjak motivacije. Poker me toliko ne veseli jer gledam na poker kao na nebitnu vještinu te odtuda manjak motivacije. Ipak, teško je u današnje vrijeme naći posao sa kojim činiš svijet boljim mjestom, a da nije uključen novac. A poker omogućava pristup novcu kao rijetko koji posao, pogotovo u Hrvatskoj. S vremenom sam otkrio te stvari i riješio taj problem motivacije, iako se eto trebam podsjetit ponekad dok je borba u glavi, i sad ostaje problem koncentracije. Čitam knjigu o memoriji, zaintrigirao me primjer iz Deep worka gdje je jedan australac koji nije mogao upasti na fax, utjecajem prijatelja prvaka države u memoriji, sa treningom memorije značajno poboljšao koncentraciju, prošao prijamni, bio jedan od najboljih studenata i dobio posao u top firmi. Pročitao sam i post od forhayleya (netko je stavio na 2p2) gdje je stavio 50k hands sa 0bb i 50k hands sa 10bb na nl25 poslije toga. Glavni razlog te razlike u wr-u je napisao "mindfullness". Meditacija svakako pomaže, ali kad je duži session tu imam problema. Također mi se tokom cijele karijere događa da s pozitivnim rezultatima počnem mijenjat stil koji funkcionira, igrat širi range/blefat, a kad sam u downswingu onda overfoldam/premalo se borim za potove/"izbjegavam opasnost". Pokušavaš to promijenit sa nekakvim fixed preflop rangevima i slično, ali kad ih ne naučiš do nesvjesnog razmišljanja, onda se jave problemi tokom takve tilt-igre.

Jednostavno sam pretvorio u habbit clickanje bez razmišljanja. Iako ponekad zastanem i uzmem 5-10 sekundi, prođem rangeve u glavi, provjerim statse, većinu vremena to ne radim. Znam imat periode u igri gdje postanem svjestan toga te napravim par fantastičnih playeva gdje se osjećam super (npr. nekakav block bet na riveru sa airom kad je protivnik draw heavy i neće bluffrejzat ili super thin vbet koji kad prođeš range u glavi shvatiš da je najbolji play jer je protivnik često cappan). Ipak, to veselje i mali adrenalinski šok brzo prođe te se vratim u autopilot. Tad je i poker dosadan te postane posao pa se pokušavam motivirat agro shotovima i slično. A na to onda dođu drugi problemi...

Volio bih pametne ljude, kojih je ovdje mnogo, da podijele neka svoja razmišljanja oko ovog problema, kako riješit autopilot? Pisalo je nešto u mgop, ali ne sjećam se, pa vjerojatno ništa posebno ili nisam dobro prošao kroz to. Ima li neka druga literatura? Kako vi ostali organizirate dan/tjedan/mjesec?

Zadnji popravljao niveaformen (23-06-2016 18:03:56)

00

Re: Nivea blog

Evo prijatelju http://bjjmuenchen.com/2015/11/winning-isnt-normal/591
Motivacija je kratkotrajna,traje par dana,tjedana i prodje. Da bi profesionalno i uspjesno obavljao neki posao moras ili biti prisiljen to raditi jer nemas drugi izbor kao vecina ljudi u svijetu koji rade poslove koje iskreno ne zele raditi ili kao sto u clanku pise mozes izabrati nesto sto ti zelis,ali onda si isto prisiljen to raditi nakon odredjenog vremena kada nestane motivacija,inace ako u tome failas ces samo biti spontanim tokom zivota svrstan u ovu prvu grupu ljudi.

Kad sam imao svoj best month ever u pokeru(6.5k dolara) igrao sam svaki dan 30dana zaredom 10h cak i u danima kad sam mogao povracati od prisilnog grindanja do 6 ujutro i imao na umu prljavi razlog za to koji me drzao u zraku da ne quitam. Mislim da vecina ljudi uopce nema takve razloge koje pod cijenu svega moraju ostvariti,vecina ljudi voli uzivati ovoga trena u zivotu,gledati utakmice uz pivo i ne zele se muciti biti najbolji u necemu i ulagati u nesto gdje nagrada MOZDA dolazi nakon jako dugog vremena. I kada se zapitate zasto je to tako,onda ispada da to uopce nije cudno nego je normalno. Zasto bi ti grindao 5h+ svaki dan i nakon toga se igrao s rangevima jos par sati i tako iz dana u dan. To uopce nije normalno,trebas neki bolestan razlog za to.

Zadnji popravljao RufMichAn666 (23-06-2016 21:56:28)

00

150

Re: Nivea blog

RufMichAn666 napisao:

Evo prijatelju http://bjjmuenchen.com/2015/11/winning-isnt-normal/591
Motivacija je kratkotrajna,traje par dana,tjedana i prodje. Da bi profesionalno i uspjesno obavljao neki posao moras ili biti prisiljen to raditi jer nemas drugi izbor kao vecina ljudi u svijetu koji rade poslove koje iskreno ne zele raditi ili kao sto u clanku pise mozes izabrati nesto sto ti zelis,ali onda si isto prisiljen to raditi nakon odredjenog vremena kada nestane motivacija,inace ako u tome failas ces samo biti spontanim tokom zivota svrstan u ovu prvu grupu ljudi.

Kad sam imao svoj best month ever u pokeru(6.5k dolara) igrao sam svaki dan 30dana zaredom 10h cak i u danima kad sam mogao povracati od prisilnog grindanja do 6 ujutro i imao na umu prljavi razlog za to koji me drzao u zraku da ne quitam. Mislim da vecina ljudi uopce nema takve razloge koje pod cijenu svega moraju ostvariti,vecina ljudi voli uzivati ovoga trena u zivotu,gledati utakmice uz pivo i ne zele se muciti biti najbolji u necemu i ulagati u nesto gdje nagrada MOZDA dolazi nakon jako dugog vremena. I kada se zapitate zasto je to tako,onda ispada da to uopce nije cudno nego je normalno. Zasto bi ti grindao 5h+ svaki dan i nakon toga se igrao s rangevima jos par sati i tako iz dana u dan. To uopce nije normalno,trebas neki bolestan razlog za to.

vidim BJJ link smile u SWE sam zivio oko 1h od kluba u kojem sam trenirao - 2 busa promijenit, cekat u snijegu do koljena na -25. I jos ides tamo odradit MMA sparinge i dobiti batine  big_smile 
Ali takav pristup donese fine dividende kasnije u zivotu.

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00