51

Re: 100k blog

RufMichAn666 napisao:
MelloB napisao:

Ne govorim o onome što sam pročitao, već što sam vidio iz prve ruke, i poznam dečke, Howard ih je predstavio u grupi, i vidio sam im grafove,i prijelaz sa limita. u 6mj od nl2 do nl1000. Tako da znam o čemu pričam.

A nakon ili prije toga je Howard trazio da mu uplatis novac za coaching.

Ne kužim što ovime želiš reći, mislim kužim ali mi je totalno glupo. Howard je jedan od najboljih poker coacheva, davao je full refund ako si nezadovoljan, što jednostavno ne možeš biti, jer on prvo želi vidjeti kako ti razumiješ poker, zatim s tvog stajališta te navodi na zaključke.

Inače nikad nisam tražio coaching, u ovoj grupi sam se našao preko frenda i nisam čak ništa ni platio. Ali evo, čovjek je jednostavno odličan, i morao sam ga izreklamirati, možeš mu se obratiti bilo kad i u vezi bilo čega i nakon grupe. A jako puno njegovih trajnih studenata su postigli bolesne rezultate, mislim, ako želiš provjeriti, proguglaj ga malo, imaš i njegov blog, a lako je stupiti i u kontakt s njim.

10

52

Re: 100k blog

MelloB napisao:

Baš sam htio napisati ovo što je alpacino napisao..
O ovoj temi je bila velika rasprava s Nickom Howardom, jednim od boljih coacheva trenutno, što se tiče GTO-a te strategijske pripreme i mental game. Jako povoljan je bio grupni coaching preko RIO-a.(još uvijek se može prijaviti, jako puno se može naučiti, ako ga uzme grupa od 4 čovjeka ispadne oko 200$ po osobi 5 sati)

+1000 se slažem sa cijelim postom.

Quoteao sam ovaj dio jer me zanima kak ispadne 200$ po osobi? Piše da mu je 750$ hourly za grupu od 2-5 ljudi. Povisio cijenu?
Group of 2-5: $750/hr

Daj mi sendaj svoj skype na PM.


Što se pokera tiče, ne razumijem čemu tolika panika. Ako napredujete zajedno s igrom, onda vam je potencijal za profit ostao isti. Poker nikad neće nestati i uvijek će biti profitabilan za one koji su sposobni i nisu lijeni raditi na igri. Razumio bi da se ove rasprave vode u Americi, Švicarskoj ili Luksemburgu jer više nije easy game i bez truda zarađivat 5-10k dolara mjesečno i ne može se svako umirovit sa 30 godina pa ono nije tak primamljivo biti poker pro (iako recimo imam kolegu Kanađanina koji razmišlja dat otkaz i prijeći samo na poker, a inženjer je aeronautike i ima posao i plaću kakvu nema nitko ovdje), ali ekipo, u Hrvatskoj ste. I da igrate NL25 možete živjet lagodnije i bezbrižnije od 99% Hrvata. 0.5% Hrvata ima plaću veću od 2k eura (što je na pokeru za proa loš mjesec) i vi se ovdje žalite? Wow. Malo se vratit u realnost i shvatit koliko ste sretni. Nemamo pravo plakati ni kad prođe legislacija i lupe nam porez od 30%. Nije ni sve u lovi. Možete li zamisliti koliko bi neki ljudi bili sretni da mogu bar preživjeti s nekim poslom koji vole? Imate prezabavan posao koji je uvijek izazov, koji praktički ne može dosaditi, nemate šefa, imate svu slobodu i potencijal nevjerojatne zarade za naše (a i bilo koje) prilike i onda takav pesimizam? Još jednom, wow.

Prijavi se na PokerPro Coaching
20

53

Re: 100k blog

Gmiko kod Howarda ako si kupio GTO solver preko linka koji ti senda, davao je jako dobar popust nekih mjesec dana. Poslao sam ti PM

P.S. slažem se sa ovim što si napisao, zato sam i krenuo u diskusiju, jer me nervira sve ovo crnilo i panika bez razloga.

Zadnji popravljao MelloB (17-05-2016 01:33:45)

10

Re: 100k blog

Nema panike, ja sam samo napisao da se obrazujem u drugim podrucjima osim pokera. BTW ja sam prosle godine uzeo par sati kod Howarda i iskreno nista mi nije pomagao, sad kod coachinga procesa je 90% i dalje na uceniku koliko ce radit itd tak da vece su sanse da sam ja nesto krivo radio. Ali nije me motivirao ili mi davao neke dobre savjete, uglavnom je o GTO pricao (tad je jos igrao zoom 200 i 500 i bio medu najgorima tamo ak se dobro sjecam).
Al slazem se da ako nastavis radit vise od vecine da ce ti takav i wr bit, samo ima puno ostalih faktora( smanjenje rb, povecanje rakea, porez u hr, zabrana u hr itd itd) zbog kojih ne mogu razmisljat da cu moci ovako zauvijek.

btw, nemojte alpacinu odgovarat...trolla covjek, 75% sam siguran da je to niveaforman zvan Zemo

00

55

Re: 100k blog

Zast bi zemo trolao ovdje? smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: 100k blog

Ima viska vremena  big_smile , al u svakom slucaju je alpacino otvorio account kad i ja blog. Meni je zabavan, al vidim da mu ljudi odgovaraju na pitanja pa...

Zadnji popravljao ivan031 (17-05-2016 11:02:06)

00

57

Re: 100k blog

Haha. A u blogu piše kako biti što više produktivan.  big_smile

00

Re: 100k blog

gmiko napisao:
MelloB napisao:

Baš sam htio napisati ovo što je alpacino napisao..
O ovoj temi je bila velika rasprava s Nickom Howardom, jednim od boljih coacheva trenutno, što se tiče GTO-a te strategijske pripreme i mental game. Jako povoljan je bio grupni coaching preko RIO-a.(još uvijek se može prijaviti, jako puno se može naučiti, ako ga uzme grupa od 4 čovjeka ispadne oko 200$ po osobi 5 sati)

+1000 se slažem sa cijelim postom.

Quoteao sam ovaj dio jer me zanima kak ispadne 200$ po osobi? Piše da mu je 750$ hourly za grupu od 2-5 ljudi. Povisio cijenu?
Group of 2-5: $750/hr

Daj mi sendaj svoj skype na PM.


Što se pokera tiče, ne razumijem čemu tolika panika. Ako napredujete zajedno s igrom, onda vam je potencijal za profit ostao isti. Poker nikad neće nestati i uvijek će biti profitabilan za one koji su sposobni i nisu lijeni raditi na igri. Razumio bi da se ove rasprave vode u Americi, Švicarskoj ili Luksemburgu jer više nije easy game i bez truda zarađivat 5-10k dolara mjesečno i ne može se svako umirovit sa 30 godina pa ono nije tak primamljivo biti poker pro (iako recimo imam kolegu Kanađanina koji razmišlja dat otkaz i prijeći samo na poker, a inženjer je aeronautike i ima posao i plaću kakvu nema nitko ovdje), ali ekipo, u Hrvatskoj ste. I da igrate NL25 možete živjet lagodnije i bezbrižnije od 99% Hrvata. 0.5% Hrvata ima plaću veću od 2k eura (što je na pokeru za proa loš mjesec) i vi se ovdje žalite? Wow. Malo se vratit u realnost i shvatit koliko ste sretni. Nemamo pravo plakati ni kad prođe legislacija i lupe nam porez od 30%. Nije ni sve u lovi. Možete li zamisliti koliko bi neki ljudi bili sretni da mogu bar preživjeti s nekim poslom koji vole? Imate prezabavan posao koji je uvijek izazov, koji praktički ne može dosaditi, nemate šefa, imate svu slobodu i potencijal nevjerojatne zarade za naše (a i bilo koje) prilike i onda takav pesimizam? Još jednom, wow.

Iako se generalno slažem što se tiče država, taj mindset uspoređivanja s našim standardom mi je uvijek onako za debatu iako i sam to radim mislim da nije nimalo zdrav. Generalno bi trebali teži uspoređivanju s ''boljima'' u svom poslovnom polju, a nikako s ljudima koji ne rade naš posao, a kamoli su odlični u njemu. Jednostavno neki poslovi se danas plaćaju viši drugi manje i to je činjenica + tješiti se nekako zato što smo financijski mizerna država nekako ne djeluje kao neki vrlo dobar mindset za vrhunske rezultate. Prije onako mindset, za osobu koja se smjestila u životu i ima nekakve druge prioritete. Jer ako je tako razmišljamo onda su ljudi iz s juga Balkana najspretniji poker igrači u Europi, ali gle ironije ima ih najmanje na viši razinama(čak Slovenaca ima/bilo više na HS sceni nego ostatak balkana). Životni troškovi/standard u državi po mom mišljenju mogu činiti veliki motivacijski faktor za napretkom i zato gore navedenim mindset po meni nije uvijek zdrav iako će to nekima zvučiti bezobrazno.
Mislim nemojte preuveličavati riječi poput panike jer nitko ne stvara paniku pogotovo jer mi Hrvati imamo gore navedenu opciju, ali pokušavati prikazati sve bijelo na razno razne načine  po meni niti nije rješenje(u ovom slučaju . Para u pokeru ima i uvijek će biti, i to upće ne bi trebalo raspravljati, a svatko od nas će na osnovu nekih njegovih uvjerenja, želja i prioriteta odlučiti da li mu je vrijedno ili nije.

00

Re: 100k blog

ivan031 napisao:

Ima viska vremena  big_smile , al u svakom slucaju je alpacino otvorio account kad i ja blog. Meni je zabavan, al vidim da mu ljudi odgovaraju na pitanja pa...

Ne znam zašto misliš da trollam, stvarno me zanima kako danas održati konstantu u svijetu pokera i od tog živjeti.
Otvorio sam account jer sam dosda bio pasivni čitatelj, a vidio sam da ima ljudi poput tebe koji uspjevaju u pokeru, a uvijek je dobro čuti i naučiti nešto od boljeg od sebe.
Čitam i Zemin blog, vidim da je i on uspio i da igra 100ku, njemu također svaka čast i mislim da se i od njega može puno naučiti, pogotovo o mental gameu pokera.
On topic, zanima me na koliko različitih sajtova igraš i kombiniraš akciju. I obzirom da zomm akcije ima dovoljno samo na starsu i eventualno tiltu, jel igraš kombiniramo zoom i obicne stolove ili samo zoom/samo obične unutar 1 sessiona?

00

Re: 100k blog

Blefa li itko ovako na nitastim limitima? Ak ne onda je turn fold?

____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.50
Big Blind: $1

BTN ($69.7)
SB (Hero) ($180.66)
BB ($107.82)
UTG ($110.88)
MP ($330.06)
CO ($338.52)

Dealt to SB (Hero)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/4H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6H.png

Preflop: (Pot is: $1.5)

UTG & MP & CO & BTN fold, SB (Hero) raises to $2.5, BB calls $1.5

Flop: (Pot is $5, 2 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TH.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/8H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/JH.png
SB (Hero) bets $1.18, BB raises to $5.94, SB (Hero) calls $4.76

Turn: (Pot is $16.88, 2 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TH.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/8H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/JH.png    http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png
SB (Hero) checks, BB bets $24.5, SB (Hero) calls $24.5

River: (Pot is $65.88, 2 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TH.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/8H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/JH.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png   http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/4C.png
SB (Hero) checks, BB bets $74.88 (All-In), SB (Hero) calls $74.88

                                                                     
Total Pot: $215.64 | Rake: $215.64




00

61

Re: 100k blog

Gle, protiv dobrog igrača morat ćeš braniti i puno lošije handove.

U ovoj situaciji, da bi mogao naplatiti value handove(na tom tipu boarda), definitivno je dobro rejzati dosta svojih blefove odma na flopu(pogotovo zbog sajzinga koji si koristio na flopu), postoji masa Ahx handova tu, kao što je Ah2,Ah3,Ah4, pogotovo Ah9, ili 7, pa Kh9, itd., sa svim tim handovima protiv toga sajzinga na flopu želim rejzati flop, a lako se je balansirati sa value handovima.

Istina da je ovo nl100, i da ima dosta weak regova kojima ne pada na pamet bluff-rejzati monotone boardove, i zatim, bet/shovati. I zaista bi u tom slučaju mogao max.explojt.foldati turn.

Sve ovisi protiv kakvog igrača igraš, realno morat ćeš braniti i hand tipa j9 u tom spotu, tako da si prilično pri vrhu ranga. Trebao bi imat dobar read da bi foldao ovo.

10

Re: 100k blog

MelloB napisao:

Trebao bi imat dobar read da bi foldao ovo.

Trebao bi imat dobar read da bi callao ovo. Ovo mi se cini kao puno bolje razmisljanje za ovakav limit  big_smile

00

63

Re: 100k blog

Haha, onda ne znam s kakvim ti igračima igraš. I na NL100, dobar reg će imati sasvim dovoljno blufova u ovoj situaciji.

Uz to, ovim slijedom akcije, protivnik je polariziran, tako da overbetshova vrlo vjerojatno ili nuts ili k high fd(ili skalu u boji). S obzirom da 3beta sjutane brodveje, i populacija voli 3betati i sjutane aseve(uz to imaš solidne blokere), rekao bih da je vrlo lako u ovoj situaciji overblefati.

S obzirom da ti za malo manje od 3 value handa treba 1 bluff za tvoj call, ako ti za ovo treba read da callaš - onda masovno overfoldaš. I svaki Ah protiv tebe treba raise-bet-shovat.

Ali kao što sam rekao, ovisi sve o protivniku, protiv nekog je slam dunk call, protiv drugog možeš eksplojt.foldati čak i turn.

Ova zadnja tvoja opaska mi se čini kao podcjenjivanje limita, ljudi i na nl50 su sposobni zablefati u situacijama gdje su rangevi wide, te znaju koristit blokere, koliko sam vidio igraš nl200 i nl100 najviše(barem po grafu kojeg si stavio), te realno razlike između tih dvaju limita su puno manje nego nl25 i nl50, to znam iz razloga što dosta ljudi koji bita nl100 bita i nl200. Shodno toj logici želiš reći da ljudi na nl200 nemaju pojma balansirati range u ovako banalnoj situaciji? Bez uvrede, ali mislim da ti pretpostavka ne stoji.

10

Re: 100k blog

Razlika izmedu 100 zoom i 200 zoom je ogromna i puno veca nego izmedu nl50 i 100. Stoga sam 100% siguran da 95% regova na 100zoom i nl100-200 regular stolovima to ne radi( mozda znaju, ali ne rade).
Ne znam zasto toliko pricas o balansiranju i optimalnoj igri, da mislim da je to dobra strategija ne bi ni stavio hand nego fistpump iscallao,  ja se jos nisam susreo s poolom na ovim limitima gdje je to bolje od overfoldanja..mozda ti igras u takvom?

00

65

Re: 100k blog

Ne igram zoom, nego regular table, te o tome mogu govoriti. Isto tako, meni osobno razlika između 100 i 200 nije ogromna, također susreo sam se s nekim regovima koji su koristili blokere i u puno zajebanijim situacijama i linovima nego što je ovo, tako da ti govorim iz svog iskustva. U ovoj situaciji je prilično jasno da ako želiš rejzati flop(a protiv tvog sajzinga na flopu- definitivno želiš rejzati flop sa svim value handovima- moraš imati blefova, pošto je range dosta wide, imaš prilično mnogo dobrih blefova na izbor, te ih moraš imati, posebno dobar reg na nl100.

Sljedeće što sam već objasnio u ovoj situaciji, kad isključiš handove koje 3beta, value range više nije toliko wide(posebno s obzirom na akciju,sajzinge i tvoj hand), te imaš jeben blufcather, s obzirom na value:bluff ratio koji ti je potreban.

Sve ovo što si naveo, je na temelju tvog mišljenje da 95% regulara za stolovima to ne radi, e pa moje mišljenje je da barem 70% onih dobrih regulara posebno u ovoj situaciji to i te kako radi. Jebiga, ti iznosiš svoje iskustvo, ja iznosim svoje. Valjda si otvorio ovaj blog upravo iz tog razloga.

Jednostavno, kao i u svemu u pokeru, ovo ovisi o igraču protiv kojeg igraš, te se tu naše percepcije razilaze.

Sljedeće, mislim da je najveća razlika između nl20/25 i nl50. Što se tiče regulara, kvalitete igre itd. U zadnjih godinu dana sam prešao taj cijeli put, i govorim iz osobnog iskustva. Govorim o sitovima na kojima sam igrao(ipoker,micro i wpn), također imam par prijatelja koji su prošli sličan put, upravo s prijelaza 100 na 200 nisu imali toliko problema(s obzirom kad se usporedi taj prijelaz sa microsa).

Volio bih čuti mišljenja ostalih ljudi  u vezi prijelaza sa 100 na 200.

Zadnji popravljao MelloB (22-05-2016 05:18:23)

10

Re: 100k blog

Ma sve 5, ja sam pricao o prijelazu sa 100 na 200 zoom gdje mislim da je ogromna razlika, a i igram u poolovima starsa i 888 jedino tako da o njima mogu jedino reci da su nitasti, o ipoker,micro i wpn ne znam nista tako da je ok sto se ne slazemo.
Sto se tice bluffcacthera i oddova, uzalud sve to ako protivnik nikad ne blefa  smile

10

Re: 100k blog

Iako je generalno slažem s tobom ivane i tvojim approachom u ovim situacijama, ja to uvijek gledam kao ruku koju si nekako  uvijek oprostim. Možda jer mislim da će overplayati skalu i u tome se možda BS-am, ali budimo realni teško je znati te frekvencije bez DB reviewa8iako si vjerojatno u pravu da su vrlo niske). Mislim ako znaš villaina svakako je lakše, iako taj dupli overB tako debelo smrdi da bi i meni došlo da F, mislim da bih zatvorio oči i C.

00

Re: 100k blog

http://i.imgur.com/697bzM5.png
Prosli mjesec katastrofa sto se tice broja handova i nacina kak sam igrao, al ajd isprika mi je sto sam mjenjao drzavu jedno 6-7 puta i letio nazad za HR tako da sad treba ispravit sve preko ljeta. Novac me ne motivira vise, tako da ce mi ljetni cilj bit zgrindat do 30.9
600h. Nagrada ce bit jos jedan odlazak iz HR na dulje big_smile

30

Re: 100k blog

Hahaha, dobra je tebi nagrada. GL with the challenge.

00

Re: 100k blog

Nista drugo ne pomaze  big_smile

00

Re: 100k blog

bump

00