Re: NL20

RufMichAn666 napisao:

Ne razumijem ni ja sada na sto ti mislis. Uglavnom villain ide zivotinjski AI i daje nam prelose oddove.Nije napravio 4bet nego odmah shove. Nivea 3beta 2.75,SB gura 30. Ja sam napisao ako villain u tocno ovoj situaciji ima 22+,AQ+ da je ovo -EV call za AK. U ostalo ne ulazim.

ovaj range naravno da nema nikakvog smisla, ali pretpostavljam da to shvaćaš.

@dead money - on nema apsolutno nikakve veze s tim tko je favorit ili tko će dobiti pot, to je money koji je u potu i kojeg ti više nemaš. Nema veze čiji je već na njega gledaš kao na "bonus" ako primjerice u ovom spotu callaš AI. Slušaj robu... smile

Zadnji popravljao iAcesHigh (19-01-2011 00:32:40)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: NL20

iAcesHigh napisao:
RufMichAn666 napisao:

Ne razumijem ni ja sada na sto ti mislis. Uglavnom villain ide zivotinjski AI i daje nam prelose oddove.Nije napravio 4bet nego odmah shove. Nivea 3beta 2.75,SB gura 30. Ja sam napisao ako villain u tocno ovoj situaciji ima 22+,AQ+ da je ovo -EV call za AK. U ostalo ne ulazim.

ovaj range naravno da nema nikakvog smisla, ali pretpostavljam da to shvaćaš.

@dead money - on nema apsolutno nikakve veze s tim tko je favorit ili tko će dobiti pot, to je money koji je u potu i kojeg ti više nemaš. Nema veze čiji je već na njega gledaš kao na "bonus" ako primjerice u ovom spotu callaš AI. Slušaj robu... smile

Jebt pa jel se tvoji winninzi sastoje od dead moneya ili od showdowna?? Brijem da je od ovog drugog pa mi zato ne trebas to objasnjavati. Dead money pri ovoj odluci nema apsolutno nikakvog utjecaja zato sto je covjek rejzao 10x i ti trebas callati AI.

Da ti bude jasnije,igramo 6max,ostanemo nas dvoje poslije flopa,ti betas turn ja odem all in(s AIROM) i ti foldas i ostavis mi fino lijepo svoj dead money i ja zaradim onda od tvog dead moneya  cool  A za ovaj slucaj kao sto sam rekao,tih 2.75 koji su vec u potu za odluku od 30usd nista ne znaci niti ces ti biti bogatiji ako callas samo zbog toga jer ti tih tvojih 2.75 kojih vise nemas daje mikro bolji prize za call.

Zadnji popravljao RufMichAn666 (19-01-2011 00:41:43)

00

Re: NL20

Kak nema utjecaja, wtf???

U potu je UTG-ovih 2,75 + mojih 2,75 + SB-ovih 1$ = 6,5$

SB shipa 29,84$ ... Ja moram dat 28,09$ za pot od 36,34$ za što mi je potreban equity od 44% i meni totalno odgovara flipanje + što fish callat s nekim random handom.

00

Re: NL20

Aha,oprosti onda ako ti odgovara flipanje za cijeli stack. Uglavnom protiv barem malo normalnih regova tu neces vidjet nista slabije od AK,TT+ pa ti callaj s AK. Sretno wink

00

Re: NL20

protiv gore navedenog range-a imas 41% equity-a pa eto ako ti mislis da ti je i 44% dovoljno onda sto se mene tice sve 5...

00

Re: NL20

Ovaj hand sa AQ je brutalno zajeban. Nisam neki uber mega igrac, ali bacit cu komentar. kontam da on tu nema tripse
Mislim da je tu pogodio ili skalu ili flush, čim on beta na turnu pola pota znači da želi jeftino vidjeti river, mislim da si tu napravio grešku sa callanjem, ja bi ga na ovakvom turnu tu reraisao i natjerao da folda moguće guttere i weak flusheve. A ako te calla opet imaš na blank river da opališ 3/4 pota  i da onda folda, ili check foldas na scare kartu.
Flop bi isto rearaisao, tu često balansiram reraise sa tripsima ili airom, a callam sa quadsima (lol koda se ovo ikad dogodi big_smile) ili midpocketima. I vidim kako ce se ponašat na turnu. Ako check raisa na blank turn onda je to za mene siguran fold na ovakvom levelu (nl25)

Zadnji popravljao ShaneMacGowan (19-01-2011 01:19:37)

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: NL20

RufMichAn666 napisao:

protiv gore navedenog range-a imas 41% equity-a pa eto ako ti mislis da ti je i 44% dovoljno onda sto se mene tice sve 5...

ja sam reko da sam mu makno AA i možda KK, a imam i impliede kod UTG-a što je imalo veliki značaj u callu...

MP2    43.75%    29.26%    14.49%    { AKo }
MP3    56.25%    41.76%    14.49%    { KK-TT, AKs, AKo }

00

Re: NL20

Ma cak i nakon svih tih izvanrednih situacija kada mu na osnovu nemam pojma cega izbacis AA iz range-a,tvoj call ostaje u najboljem slucaju breakeven i jednak je flipanju kovanice u 30$. U ovom spotu ces po mom misljenju uvijek gubiti i jedino sto postizes callom je povecavanje variance-a. Mislim da bi ti trebao izvuci puno bolje playeve s puno vise equity-a za cijeli stack od ovoga sto si pokazao. tockica.

00

59

Re: NL20

RufMichAn666 napisao:

  jedino sto postizes callom je povecavanje variance-a.

i rakeback

When you got nothing, you got nothing to lose
00

60

Re: NL20

kiklop napisao:
RufMichAn666 napisao:

  jedino sto postizes callom je povecavanje variance-a.

i rakeback

Rake

00

Re: NL20

@Ruf - aludiram još jednom da pročitaš što je dead money...

@nivea - jel imao A-nešto taj hand, iskreno niti jedan hand mi nema smisla pa pretpostavljam da je shipao s AQ-AK jer ne želi igrati postflop...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: NL20

iAcesHigh napisao:

@Ruf - aludiram još jednom da pročitaš što je dead money...

@nivea - jel imao A-nešto taj hand, iskreno niti jedan hand mi nema smisla pa pretpostavljam da je shipao s AQ-AK jer ne želi igrati postflop...

aludiram da pogledas HH iz threada pa da vidis da je imao AK,a fish mali pocket.

00

63

Re: NL20

Evo moje viđenje 1. handa:
Call rejza preflop mislim da je bolji. Ostavljaš ribetinu u potu (jer će nakon tvojeg 3beta često foldati) i ostavljaš dosta dominiranog range-a od regulara.

Kad si već 3betao preflop:

prvo nekoliko činjenica

  • Kad je fish stavio već $3 u pot, a ima samo $15 mislim da rijetko folda.

  • Regularov shove ne mora značiti da nema AA. Kad zna da će ga riba callati, shove-anjem ništa ne gubi, a može dobiti možda tvoj call s JJ ako ga slučajno staviš na AK zato jer je shove-ao. Ako shove-a dobit će call od svih handova koji bi ga zgurali.

  • Regularov range ću staviti AK i JJ+ (mislim da tu nikad ne gura AQ).

  • Kod računanja ću odbaciti dvije kombinacije aseva (od 3) jer smo pretpostavili da neće tako odigrati AA.

  • Uzet ću da će fish callati u 70% slučajeva, a foldati u 30%.

  • Fishev range za callanje ću staviti 66+, AJ+ i KQ

Malo je kompliciranije zbog side pota.

Kad fish folda ukupni pot je $64,43 tj. $61,43 ako oduzmemo rake. A ovako izgleda naš equity:
Hand 0:     42.410%      25.04%     17.37%           10720118       7434629.00   { AdKh }
Hand 1:     57.590%      40.22%     17.37%           17218224       7434629.00   { AcAh, KK-JJ, AKs, AKo }
U ovom slučaju u prosjeku natrag dobijemo $26,05 i EV nam je $26,05 - 28,09 = - $2,04

Kad fish calla ukupni main pot je 15,27*3 - 5% = 43,52. Rake u main potu je $2,29. Equity je:
Hand 0:     27.371%      18.42%     08.95%          477624624     232224899.83   { AdKh }
Hand 1:     41.682%      33.61%     08.08%          871565466     209451238.33   { AcAh, KK-JJ, AKs, AKo }
Hand 2:     30.947%      28.88%     02.06%          749051026      53549313.83   { 66+, AJs+, KQs, AJo+, KQo }
Iz main pota u prosjeku natrag dobijemo $16,15.

Side pot je ($30,84 - $15,27)*2 - preostali rake ($0,71) = $30,43
Equity uzmemo iz primjera kad fish folda i dobijemo da u prosjeku natrag dobijemo $12,90.
Iz toga proizlazi da nam je EV = $16,15 + $12,90 - $28,09 = + $0,96

30% * -2,04 = - $0,61
70% * 0,96 = $0,67

Po ovome ispada da je EV calla +$0,06 smile

Zaključak:
ja sam sve ovo računao i potrošio sat vremena da bi na kraju zaključili da je call breakeven.
Mislim da je onda u ovom slučaju fold jer callom ništa ne dobivamo, a povečavamo varijancu bezveze.

00

64

Re: NL20

vnh

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: NL20

Respect roba za analizu henda do najsitnijih detalja

00

66

Re: NL20

roba59 napisao:

(Ostavljaš ribetinu u potu (jer će nakon tvojeg 3beta često foldati)

LOL. moram sam sebe quotati.
Prvo sam napisao da će riba često foldati, a kasnije da neće. big_smile

Naravno, call rejza preflop stoji...

00

Re: NL20

RufMichAn666 napisao:

Respect roba za analizu henda do najsitnijih detalja

+1

00

Re: NL20

RufMichAn666 napisao:

Respect roba za analizu henda do najsitnijih detalja

+1 Ni Galfond se ne bi posramio ovakve analize smile

00

Re: NL20

UTG 30/23 AF 4
raise EP 19%
F3bet 69%   ~1,8k hands

čini se jako dobar, bori se za potove

http://weaktight.com/3133090

00

70

Re: NL20

Ja bi preflop 3betao do 6. Jer tako reg mora više platiti za call.

Njegov range za call te crusha na ovom flopu. 99+, AQ (je split), KQ... Mislim da je dobro ovo check foldati. Ak betaš mislim da nikad nećeš dobiti fold.

00

Re: NL20

Zasto onda 3betati preflop AQ ako ce nas njegov range uvijek crushat zbog tolikog folda na 3bet. Ja bi radije call pre jer nije toliko tight s UTG-a pa se moze i callat.

00

Re: NL20

MP je posto BB, UTG ionako ima dosta wide range + folda 69% na 3bet... pokupim 11bb za niš...
mislim da si i sam napiso da je AQo bolje 3betat OOP u nekoj temi...

00

Re: NL20

roba59 napisao:

Ja bi preflop 3betao do 6. Jer tako reg mora više platiti za call.

mislim da mi tak hand izgleda slabije... slažem se za flop

00

74

Re: NL20

Ma ne izgleda ti hand slabije... Regovi češće foldaju na veće 3betove.

00

Re: NL20

niveaformen napisao:

MP je posto BB, UTG ionako ima dosta wide range + folda 69% na 3bet... pokupim 11bb za niš...
mislim da si i sam napiso da je AQo bolje 3betat OOP u nekoj temi...

U toj temi sam napisao da bi foldao AQo protiv tight UTG rejzera jer je call bio -EV.
Sada kazem u ovom slucaju da je call ok zato jer UTG otvara vise hendova.(svaki hend za svakog villaina posebno gledam,a ne napamet ovo je utg protiv njega cu foldat,3betat,callat)
U ovom slucaju je call ++EV,a 3bet je +EV. Imas slicnu raspravu u knjizi od Baluge.

00