76

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

hahaha big_smile

00

77

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

4ladX napisao:

do dan danas nemam pojma tko su to oni...

kako ne znaš? hmm

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Kako nisam ni sumnjao da će se naći neki kreten koji će qutat šta sam napisao ne čudim se ni ko je to veliki POKER PRO? ispričavam se vaša visosti..
Da na svakoji igri ima neka šema, ako pogledaš na youtube video imaš bolesnike koji su na osnovu brzine kuglice brojali i računali putanju di će past kuglica, odi si pogledaj (jer na ruletu ne zatvore okladu prije ispaljivanja kuglice nego ostane još koju sekundu otvoreno za ulaganje) lik je po 4-5 brojeva za redom pogadao. Znači i on je na neku foru da naučit ali nije ni sličan pokeru. Kladionica isto, ljudi su napravili nauku od toga, daleko više od gledanja u jebeni tjednik supersporta i igranja 20 parova na listiću ( to bi trebao znat rekao si da si dizao lovu na kladionici) ali opet nije ni sličan pokeru, jer ima milion čimbenika na koje ti ne možeš utjecat. Ali ti si ipak prepametan pa vec sve to i sam znaš

im all in
00

79

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

neću editirati ni brisati post da se vidi zašto će drmarac dobiti ban (osim ako netko ne zatraži da se obriđe ili editira)..

@drmarac
ovo ti je zadnje upozorenje, još jedan sličan post i letiš.

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Sensei napisao:

s
onda smo krenuli recimo na loto, ... zatim na dionice... ubrzo se je sam uvjerio koliko je neizvjesnije sve nego poker, odnosno, sve ostalo ima veći stupanj kockanja.

Brutalna ti je ta matematika kad su ti dionice neizvjesnije od pokera   big_smile

Potpis.
00

81

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

markluxster napisao:
Sensei napisao:

s
onda smo krenuli recimo na loto, ... zatim na dionice... ubrzo se je sam uvjerio koliko je neizvjesnije sve nego poker, odnosno, sve ostalo ima veći stupanj kockanja.

Brutalna ti je ta matematika kad su ti dionice neizvjesnije od pokera   big_smile

a nisu li?

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

82

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Stvar rješena. Drmarac dobio ban, bespotrebni postovi obrisani.

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Sensei napisao:
markluxster napisao:
Sensei napisao:

s
onda smo krenuli recimo na loto, ... zatim na dionice... ubrzo se je sam uvjerio koliko je neizvjesnije sve nego poker, odnosno, sve ostalo ima veći stupanj kockanja.

Brutalna ti je ta matematika kad su ti dionice neizvjesnije od pokera   big_smile

a nisu li?

Nisu, niti blizu.

Potpis.
00

84

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

markluxster napisao:
Sensei napisao:
markluxster napisao:

Brutalna ti je ta matematika kad su ti dionice neizvjesnije od pokera   big_smile

a nisu li?

Nisu, niti blizu.

ma dionice su super stvar u ovo recesijko doba.Razlika između brokera i lošeg poker igrača je da si na pokeru mogao izgubiti zimske gume za fiat punta, a na dionicama kuću. lol

00

85

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

markluxster napisao:
Sensei napisao:
markluxster napisao:

Brutalna ti je ta matematika kad su ti dionice neizvjesnije od pokera   big_smile

a nisu li?

Nisu, niti blizu.

ok. onda sam ja u zabludi. prihvaćam!

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

karik napisao:

ma dionice su super stvar u ovo recesijko doba.Razlika između brokera i lošeg poker igrača je da si na pokeru mogao izgubiti zimske gume za fiat punta, a na dionicama kuću. lol

Sve dionice od tvrtki koje su nešto vrijedile su iste i/ili više nego u predrecesijsko doba.
Ljudi vole junk dionice jer se na njima može u tjedan dana zaraditi 500% al od njih nema dugoročno kruha.

Potpis.
00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

:@ sensei
:@ ljava

Brutalni postovi. Svaka čast na inspiraciji.

Mislim da poslije ovog se nema sta vise posebno napisat.
Rado bi quoata nesto iz ljavinog posta sta mi se posebno svidja da napisem " +1 " al nemogu se odlucit sta, sve mi bolje od boljeg big_smile

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

88

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

puki86 napisao:

ja sam u zadnjih par  dana skoro reko staroj al reko netreba  mi sad  to slusat  danima, al uglavnom uvijek pocne  prica  od  kud  meni lova za faks,instrukcije,izlaske  a  zadnji put  sam radio studentski posao kad  je  dinamo igrao proljece u europi..
onda  odvalim da  sam dobio na  kladionici,to je  vvaljda uredu zato kaj se  svi klade, a u kladu idem uglavnom kad  je  liga  prvaka  da  mi bude  zanimljivije gledat jer  znam da  nema  kruha  od  kladionice  osim ak ne  igras  na  koef  manje  od 2 i stavljas  velike pare..

puki kako si uspio, a da nisi rekao staroj?
Zar nisi trebao otvoriti racun u banci i napraviti si deviznu karticu i zar ne dobis onda doma neko pismo ili kaj vec od banke da ti je kartica stigla?

Daj mi to malo objasni, cisto me zanima. Nisam bas pretjerano sretan kad znam da cu jednog dana morat starcima objasniti da igram poker za pravu lovu, a imaju jako los stav prema "kocki".

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Ja cu reci samo jednu stvar vezanu za pitanje u naslovu topica.
Nisam jos procitao nist u topicu, pa ako je vec nest tako rekao, my bad.


Kad zaradis dovoljno para, da si apsolutno siguran da si pro, neces nikom ni morat objasnjavat sta je to sto radis, nit ce ti smetat sta taj misli o tome sta radis.
Apsolutno ce te bolit kita za cijeli svijet.

00

90

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

profy napisao:

nakon sto sam objasnio svojima situaciju, imao sam iduci dan session kod kuce i igram ja tako i dode stari i počme me gledati..ugl bila je jedna ruka di sam se dvoumio izmedu call i folda i tako ja razmisljam otprilike 15-ak sekundi,kad odjednom moj strai isplai ko iz topa---"ma nema on tu nista,cisti blef" umro sam od smijeha,naravno callao sam i popusio big_smile

ahahahahaha  lol skoro sam srusio nesto sa stola. predobro.

inace, fenomenalna tema, svaka cast OP. mile88, sensei, ljava i jos neki, sve odlicni postovi. sve si mislim da bi jedan od nacina na koji bi mogli objasniti svojima sto je to poker mogao biti - da im pokazemo ovu temu i ove postove smile

ja sam inace starcima proslog ljeta procitao mail od profesorice koja je prihvatila da mi bude mentor za diplomski rad i da tema bude vezana za matematiku u pokeru, stari je rekao "haha, pisat ces o pokeru, a ni ne znas kako se igra", a ja tog casa grindao vec godinu dana  big_smile

uglavnom, naravno nisu bili zadovoljni. da stvar bude gora, stara je imala jedan slucaj u obitelji gdje je doticna osoba imala gadnih problema i dugova i kao takodjer je poker bio u igri. nakon toga sam samo jos jednom probao s njima pricati o tome, ali nije bilo nista od tog. i to je sve.

nisam otada ni pokusao pricat s njima. cekam da mi se roll poveca na odredjeni iznos i da napravim jedan lijepi cashout, pa cu onda opet pokusati, drzite mi fige big_smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

91

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

haha, mito FTW

00

92

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

roba59 napisao:

haha, mito FTW

haha, tako nesto. vidim da i ostali to savjetuju. na sta smo spali ccc

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

93

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Markluxster ako ti nije problem da malo usporediš investiranje u poker i u dionice.odgovor nije niti blizu nedaje nikakvu sliku.

Evo dati ću neko svoje viđenje,pa se ti možeš slobodno nadovezati.

Investitor smo i ulažemo u određene oblike vrijednosnih papira.Jedna od najbitnijih stvari kod počinjanja ulaganje u vrijednosne papire je portfelj(u početku se sastoji od novca i depozita kojim raspolažemo da bi ga kasnije proširivali ili zamjenjivali sa određenim financijskim instrumentima).
Ovisno o novcu kojim raspolažemo ulažemo u nerizične te manje i više rizične vrijednosne papire(financijska piramida).Slažemo optimalnu financijsku piramidu koja nam odgovara s obzirom na likvidnost,prinos,rizičnost ulaganja te na taj naćin želimo smanjiti rizik ulaganja u rizične i visoko rizične vrijednosne papire koje nam na kraju mogu donjeti najveće prinose ali i najveće gubitke.
E sad problem nastaje kod definiranja pojma rizika.Državne obveznice se smatraju najmanje rizičnim tj nerizičnim oblicima ulaganja ali samo što mi kao mali investitor nemamo pristup njima osim putem posredništva raznih investicijskih fondova.
Obične dionice u koje ulažemo:proučavamo tvrtku u koju ulažemo,njezino poslovanje,proučavamo njezinu organizacijsku strukturu,menađment koji vodi tvrtku,ciljeve i strategiju poslovanja,bilancu,račun dobiti i gubitka,mikro i makroekonomske pokazatelje te i dalje nemožemo tvrditi nakon svega da je to sigurni oblik ulaganja te da neki nepredviđeni događaj nas nemože dovesti do toga da se cijena dionice strmoglavi ili da dođe do stečaja tvrtke iako smo sa raznim proučavanjem došli do nekih pokazatelja koji nam daju određenu sigurnost.
e sad ako se to i dogodilo mi i dalje imao našu određenu financijsku piramidu(manje ili više rizičnu) s kojom smo u slučaju nepredviđenog događaja diverzificirali rizik te nećemo ostati bez svega te i dalje imamo određeni prinos od sigurnijih oblika financijskih instrumenata koji u slučaju naše pogreške ili nepredviđeng događaja na tržištu i dalje dobro posluju ili nisu zahvaćeni nepredviđenim događajem te nam osiguravaju određeni prinos.
koliki je postotak rizika na tržištu to mislim da nitko pa ni najveći igrači koji raspolažu i sa insajderskim informacijama nemogu sa 100% sigurnosti tvrditi te predviđati razvoj tvrtke ili tržišta iako uz dobro educiranje i informiranje te dobro strukturiran portfelj smanjuju mogučnost nepredvidivog događaja te njegov utjecaj na naša daljnja ulaganja.
Slična situacija je sa pokerom,samo što je portfelj naš BR te kada se nalazimo u određenim situacijama možemo izračunati određeni postotak te znamo kolike su nam šanse za pobjedu ako imamo AA protiv KK,te uz dobro prepoznavanje i čitanje protivnika i njegove igre te uz dobar BR imamo šanse za nastavak iako se dogodi nepredviđeni događaj te AA pukne od KK ili se mi nađemo na strani KK protiv AA gdje smo onda mi krivi ali i dalje imamo šansu za nastavak te bolje prepoznavanje situacija za stolom,unaprjeđenje igre te samim time i veću zaradu.

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Ti si usporedio financijsku piramidu i diverzifikaciju portfelja sa pokerom a ne dionice. U dionicama kupuješ dio tvrtke koje ima npr 20kn dugotrajne imovine i 10kn obveza i ništa se ne može dogoditi da to propadne u kratkom roku.

U pokeru postoji faktor sreće tj postotak da se nešto dogodi i da se nešto ne dogodi.

U vrijednosnim papirima, dionice u ovom slučaju, nemaju takove postotke jer sve piše u financijskim izvještajima i ulaganje temeljeno na dobrom fi nikada ne propada.
Riječi tipa rizik i špekulacije koje se često vežu uz dionice znače da netko ulaže na temelju lošeg fi zbog xy razloga, većinom zbog neznanja.

U dionicama i kada tvrtka ode u stečaj ti imaš pravo naplatiti se od stečajne mase.

+postoji nekoliko načina trgovanja dionicama kod kojih si siguran od bilo kakvog rizika.

ps. mislim da je poker puno teže savladati jer psihološki faktor igra veliku ulogu.

Potpis.
00

95

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

usporedio sam ulaganje u poker i ulaganje u vrijednosne papire.
može se dogoditi da tvrtka propadne u kratkom roku.loš menađment,kratkotrajno loše ulaganje u nove proizvode te gomilanje zaliha,nelikvidnost,nepovjerenje banaka i investitora.
pod nepredviđeni događaj također se može smatrati i prirodna katastrofa te njezin utjecaj na poslovanje poduzeća te krajnji ishod je prestanak poslovanja.
kod naplate vezano uz stečajnu masu,koliko znam zadnji na red dolaze vlasnici običnih dionica te budu sretni ako išta od uloženih novaca vrate.(ispravi me ako griješim)
način sa diverzifikacijom portfelja jedan je od najsigurnijih načina za bilo kakva ulaganja.ako nije problem da opišeš neke od načina koji nisu vezani za to jel mi trenutno nepada ništa drugo napamet,ili stavi neki link.
nebih se baš složio da je poker teže svladati od ulaganja u dionice ali mislim da je to više do osobnog stajališta,jel psihološki faktor se javlja kod dugoročnih ulaganja te pogotovo ako je dionica izložena oscilacijama te su se mnogi na tim djelovima znali lomiti i gubiti novac.

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

dRxx23 napisao:

može se dogoditi da tvrtka propadne u kratkom roku.loš menađment,kratkotrajno loše ulaganje u nove proizvode te gomilanje zaliha,nelikvidnost,nepovjerenje banaka i investitora.


To se može dogoditi novim tvrtkama koje još pokušavaju naći svoj edge pred drugima.

Fi se izdaju svaka 3 mj i u tome roku teško da se može nešto drastično promjeniti bilo to + ili -.

Ostali događaji tipa pid katastrofe - osiguranje.

Recesija (zima) -> ona je u biti pozitivna jer u to doba je rasprodaja na burzi a poslije recesija slijedi "procvat" (proljeće).

Sve možeš svesti na matematiku od toga kolike su šanse da usred zga vidiš pingvina sa mobitelom kako trči za kokoši koja ima snčane naočale i liže sladoled dok vozi bicikl i taman u tom trenu zbunjeno napraviš korak naprijed kad ono tik iza tebe padne semafor; do toga da dobiješ lotu.

Možemo polemizirat o ovome do beskraja i još uvijek se nećemo maknuti s početka jer svatko od nas ima drugačije opažaje koji su izvor spoznaja ali oni su subjektivni pa shodno tome i nepouzdani.

Moje mišljenje je da se to dvoje ne može uspoređivat zbog jednosavnog razloga što u dionicama kupuješ dio tvrtke u koju netko drugi vodi a u pokeru čipove s kojima ti igraš.

Zadnji popravljao markluxster (16-01-2011 03:08:03)

Potpis.
00

97

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Zanimljiva komparacija pokera s dionicama, mislim da ima nešto sličnosti. Dionice imaju dugu povijest i tradiciju u zapadnim zemljama no u nas još uvijek se sumnja u takav način trgovanja jer zapravo ljudi nekuže o čemu se tu radi (sličnost s pokerom obv).
Dosta je bitno poznavati tu (kao i u pokeru) psihologiju same burze da bi se bilo uspješan trgovac. Ako nekog nešto više o tome zanima vrh knjiga, jedna od najjačih koje sam ikad pročitao, od mađarskog genijalca Andrea Kotolany ''Izazov burze'', ima i drugu jednako dobru ''Psihologija burze''

When you got nothing, you got nothing to lose
00

98

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

matematika ili ne,pingvini ili kokoši koje bi mogao i vidjeti ako se nekome iz cirkusa da zajebavati s time ali na tu usporedbu ti mogu samo reći Enron.

nije smisao beskrajno polemiziranje nego percepcija pokera i dionica,konstruktivna rasprava te shvaćanje  ulaganja.ulaganje u znanje,ulaganje u tvrtku,ulaganje u bilo šta sa ciljem smanjenja rizika te maksimizacije profita.a u mojoj percepciji to je i poker i dionice te portfelj ili u mome slučaju BR.moja preporuka je Inteligentni investitor.

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

u svakom slucaju iz vasih postova da se zakljucit jedno, a to je da je poker zanimljiviji od dionica   roll

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

100

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

dRxx23 napisao:

.moja preporuka je Inteligentni investitor.

ma Inteligentni investitor je ok knjiga, to ti je nešto ka Harringtonova trilogija u pokeru, ok, basic stuff i to, ali Izazov burze je vrh, nešto ka Let there be range u pokeru smile

When you got nothing, you got nothing to lose
00