Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Enron je krađa, u pokeru je to kao da sam ja super user koji svima vidi karte.
Shvaćam tvoje gledište ali sa dionicama mogu dić kredu, mogu ih založit i još sto stvari.
I jednostavno one spadaju u monetarne agregate.

Kao što mi je neki dan rekao jedan broker u raspravi da bolje da odem igrati poker nego kupiti dkvs:
Poker moraš igrati da bi zaradio a dionice moraš "samo" kupiti.

Preporučam Osnove računovodstva, to često ljudi zaobiđu a začudo jako je korisno.

Zadnji popravljao markluxster (16-01-2011 03:28:17)

Potpis.
00

102

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

kiklop napisao:
dRxx23 napisao:

.moja preporuka je Inteligentni investitor.

ma Inteligentni investitor je ok knjiga, to ti je nešto ka Harringtonova trilogija u pokeru, ok, basic stuff i to, ali Izazov burze je vrh, nešto ka Let there be range u pokeru smile

jel ima tih knjiga ovak za pronać lagano ili pravac algoritam?

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

103

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

pa naravno da možeš to sa dionicama,zato sam i pisao o financijskoj piramidi(manje,više rizična)ovisna o likvidnosti i potrebama investitora.uspoređivao sam ulaganje u vrijednosne papire i ulaganje u poker te rizičnost koje i jedno i drugo donose.a da se dionice samo kupuju onda bi svi bili dioničari,a da nepričamo o onim koji su uspješni u tome poslu.ipak za taj oblik ulaganja treba imati veći početni kapital a ne izgraditi BR preko freerolla,poker strategya ili uplatom od 50 $.najbolji poker igrač neće ni približno zaraditi koliko najbolji investitor.Osnove ću preskočiti jel imam diplomu iz tog segmenta ali Kiklopovu preporuku ću svakako poslušati.

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Onda preporučam kolegu Sanjina Frlana i njegov fin preporod  big_smile

On topic:
Mislim da jedino obješnjenje trebaju biti rezultati.

Potpis.
00

105

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

to se slažem.krajnji rezultat je mjerilo svega.ako se uspije iz pokera izvući 1k$ godišnje trebali bi biti zadovoljni,pogotovo ako su nastali iz ničega,iz pokerstrategya ili iz 50$.takav prinos rijetko koje  ulaganje može dati u kratkom vremenu.a da nespominjem pro igrače koji žive samo od toga a recimo krenuli su sa 100$.to se mora smatrati dobrim ulaganjem u znanje,igru i napredak uz naravno malo sreče ako su turnirski igrači za onaj prijelomni trenutak i veliku nagradu,jel pro grindere smatram bolesnicima u pozitivnom smislu koji znaju točno šta rade te uspijevaju pobijediti varijancu i tilt.

00

106

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

lupac napisao:

puki kako si uspio, a da nisi rekao staroj?
Zar nisi trebao otvoriti racun u banci i napraviti si deviznu karticu i zar ne dobis onda doma neko pismo ili kaj vec od banke da ti je kartica stigla?

Daj mi to malo objasni, cisto me zanima. Nisam bas pretjerano sretan kad znam da cu jednog dana morat starcima objasniti da igram poker za pravu lovu, a imaju jako los stav prema "kocki".

pa  mozes  najnormalnije  otvorit  racun u bancim, dode ti kartica postom i dolaze  mjesecna  izvjesca(mislim da  cak mozes  ukinut  ova  mj izvjesca) , jedan  dva  puta su otvarali moju postu na  sto sam popizdio i reko im da  ne  diraju moju postu tak da  nemam problema  s  tim vise  mi ne  diraju postu..

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

107

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

dobra tema *thumbs up*

nekako mi se čini da je summary vaših postova: Nema tog uvjeravanja i teorije koji bi razuvjerio roditelje, nego donesi cash na obiteljski stol i miran si neko vrijeme...

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00