26

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

iAcesHigh napisao:

nabavi si "Last Man Standing", a zatim "Real Life Micro SNG Grinder" s Deuces Cracked i imat ćeš sve što ti treba za micro SNG

definitivno odlična videa kojima bih dodao sve od "Sheets"-a (moj uzor) sa PokerXFactora, te "Azntracker"-a i "DarinVG"-a.
ipak moja preporuka je da se najprije prouče knjige, a tek onda krene na gledanje videa.
razlog tome je što su u knjigama tematski po poglavljima raspoređena znanja, dok se u videima o tim znanjima govori kad se pojavi situacija (izuzetak su tematska videa), što čovjeku koji nije sistematski prihvatio teoriju preko knjiga stvara nered u shvaćanju uvjeta za primjenu određenog postupka u strategiji.
i videa treba najmanje dva puta pogledati, jednom bez zvuka u kada treba donositi odluke kao da ste vi u toj situaciji, a onda još jednom uz slušanje zvuka kada se mogu preispitati vaše odluke i naučiti razloge.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

100 ljudi sto savjeta   smile

Mislim da od viška glava ne boli, i da svakako treba pročitati što više toga...No isto tako, za beatati micro i low limite moze ti biti dovljno ovo http://cvsng.blogspot.com/2007/11/partial-sng-book.html te koja serija početničkih videa..Last Man Standing sa DC-a je jako dobra, a po meni je još bolja jedna glitlr-ova serija dok je bio na grinderschool.com

Sensei, mislim da DarinVG-ovi , a pogotovo azntracker-ovi videi nisu dobri za pocetnike jer se (pogledao sam sve sto ima na snggrinders) ni jedan ni drugi ne trude previse objasnjavati ZASTO igraju kako igraju, vec se komentari svode na "ok sad sam na BU, imam xy chipova, protivnik je takav, guram 47%...".  Štoviše, mislim da kopiranje azntrackerove igre na microlimitima može biti poprilično suicidalno, jer je njegova igra dosta bazirana na metagameu i poznavanju high stakes regova. Svaka devijacija od ABC tight strategije podrazumijeva koliko-toliko napredno poznavanje igre koje micro-limit igraci vjerojatno nemaju, a i sama dinamika igre na microlevelima je potpuno drugacija, i tight is right je strategija koja tu provjereno radi. IMO

Inače, podržavam bilo kakavu ideju "grupisanja" SNG regova ovdje, bilo kakve izmjene ruku, sweatsessioni, stogod, ja sam 100% za ako ima jos zainteresiranih.

Zadnji popravljao blixa123 (25-01-2011 13:34:45)

00

28

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

blixa123 napisao:

100 ljudi sto savjeta   smile

Mislim da od viška glava ne boli, i da svakako treba pročitati što više toga...No isto tako, za beatati micro i low limite moze ti biti dovljno ovo http://cvsng.blogspot.com/2007/11/partial-sng-book.html te koja serija početničkih videa..Last Man Standing sa DC-a je jako dobra, a po meni je još bolja jedna glitlr-ova serija dok je bio na grinderschool.com

Sensei, mislim da DarinVG-ovi , a pogotovo azntracker-ovi videi nisu dobri za pocetnike jer se (pogledao sam sve sto ima na snggrinders) ni jedan ni drugi ne trude previse objasnjavati ZASTO igraju kako igraju, vec se komentari svode na "ok sad sam na BU, imam xy chipova, protivnik je takav, guram 47%...".  Štoviše, mislim da kopiranje azntrackerove igre na microlimitima može biti poprilično suicidalno, jer je njegova igra dosta bazirana na metagameu i poznavanju high stakes regova. Svaka devijacija od ABC tight strategije podrazumijeva koliko-toliko napredno poznavanje igre koje micro-limit igraci vjerojatno nemaju, a i sama dinamika igre na microlevelima je potpuno drugacija, i tight is right je strategija koja tu provjereno radi. IMO

Inače, podržavam bilo kakavu ideju "grupisanja" SNG regova ovdje, bilo kakve izmjene ruku, sweatsessioni, stogod, ja sam 100% za ako ima jos zainteresiranih.

bravo blixa, rekao si upravo sažetak onoga što sam i ja želio reći.
kad sam govorio o sng edukaciji. kad sam govorio o videima, to je bio komentar na prijedlog iAcesa o videima. kad sam predloženim videima dodao sheetsa, darinvga i azntrackera, mislio sam već na naprednije igrače jer kako sam ranije rekao, najprije treba dobro apsorbirati knjige, sistematizirati znanja i upotrijebiti ih u dovoljnom broju turnira. nakon toga se tek može početi gledati videa kako bi se shvatilo upravo ono što govore autori videa koje sam ja spominjao.

pozdravljam ideju oko formiranja SnG 1-table regulara i početnika ovdje na forumu, te predlažem i kontinuirani grupni razgovor putem skypea, a da se forum koristi za detaljne analize ruku iz kojeg bi svi mogli naučiti. snimanje videa je u redu, međutim, čini mi se da je takav oblik pregleda ruku prezahtjevan (preuzimanje, gledanje, zapisivanje komentara), a čitaocu foruma ništa ne znači ako i on ne pogleda video. zato su selektirane ruke iz hand historyja, postanje ovdje i komentiranje puno bolji oblik. pored toga, budući da imamo mogućnost kreiranja home gamea na starsima, možemo formirati SnG grupu (iako u home game nema mogućnosti otvaranja sng 9-men stola, već MTT) gdje bi mogli odigrati SnG (može i playmoney, samo uz ozbiljnu igru), a nakon toga sve hand historyje posložiti u jedan i napraviti review sa all hands revealed (sve karte se vide u pregledniku).

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

29

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

ja kao pocetnik na SnG-ovima također podrzavam fofmifanje takve grupe pa ću vam se pridruziti ako dođe do tako nečega

00

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

sviđa mi se ideja o skype grupi, nikad nisam sudjelovao u takvim grupama, no vjerujem da ne može biti loše. Dok god grupa ima mali broj ljudi za nekakve konstruktivne rasprave. Mislim da ne bi bilo dobro da grupa ima 10 - tak ljudi jer bi bi nastao kaos. Trojica bi se zajebavala  big_smile , trojica bi htjela ozbiljnu raspravu  cool , dvojica bi samo šutila  roll , a uvijek se nađe neki idiot koji samo fućka ili pjeva i ometa sve ostale  lol  ( iskustva sa temspeaka i mojih gamerskih dana ). Ja sam za grupu od max 5-6 ozbiljnih ljudi ( po mogućnosti winning playera ) za neke konstruktivne rasprave, a kasnije da se osnuje još 1 grupa gdje bi se pomagalo početnicima i ostalima...

00

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

Meni se svidja ta ideja o grupi.. Igram 9man na Tiltu.. i slightly winning sam igrač..      Jedino ako vas neće nervirati što pričam na srpskom..  wink

00

32

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

fukodlak napisao:

sviđa mi se ideja o skype grupi, nikad nisam sudjelovao u takvim grupama, no vjerujem da ne može biti loše. Dok god grupa ima mali broj ljudi za nekakve konstruktivne rasprave. Mislim da ne bi bilo dobro da grupa ima 10 - tak ljudi jer bi bi nastao kaos. Trojica bi se zajebavala  big_smile , trojica bi htjela ozbiljnu raspravu  cool , dvojica bi samo šutila  roll , a uvijek se nađe neki idiot koji samo fućka ili pjeva i ometa sve ostale  lol  ( iskustva sa temspeaka i mojih gamerskih dana ). Ja sam za grupu od max 5-6 ozbiljnih ljudi ( po mogućnosti winning playera ) za neke konstruktivne rasprave, a kasnije da se osnuje još 1 grupa gdje bi se pomagalo početnicima i ostalima...

+1

Money isn't everything...unless you're playing in a rebuy tournament.
00

33

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

Ovo je dobra ideja, da se malo okupimo i mi STT igraci.
Osobno sam na STT Skype Grupi na 2+2, doduse u zadnje vrijeme rijeđe zbog manjka vremena ali cijela prica je odrziva dok god ima zainteresiranih.. cak nije toliko ni bitno da su svi u isto vrijeme online, dovoljno da se postaju upitni handovi (s readsima) i tko je online komentira spot..

But they were suited...
00

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

Procito sam Moshmanovu knjigu i dobra je međutim mislim da je najbolja odnosno najkorisnija Secrets of Sit_n_gos by Phil Shaw jer objasnjava sve faze sitngo-a od rane faze do HU kao i kako treba igrat ovisno koliko imas chipova u BB, nakon sto procitas knjigu bilo bi korisno registrirat se na cardrunnerse (prvih 7 dana besplatno) poskidat seriju od Phil Shawa ( nick Jackal) koja govori o knjizi. Nakon sto skines seriju trazi ti za svaki video(10 epizoda) username i pasword i imas 14 dana fore dok opet ne bude trazio te podatke..
Osim toga na cardrunnersima imas masu videa koji su korisni od micro levela i ostalih.....

00

35

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

I am in, ali nemam bas previse vremena posto pokusavam ulovit sne, ak prije ne bankrotiram lol trenutno runam 3.5K ispod EV  big_smile

00

36

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

bolje da ne vidis graf of Pajka ali za SNE stvarno treba imat zivce sretno !  cool

00

37

Re: strategija iz knjige "lets play poker" - da li vrijedi?

mAg1c napisao:

bolje da ne vidis graf of Pajka ali za SNE stvarno treba imat zivce sretno !  cool

Je znam, videl sam graf to sick, ali to je tu negde dode ti na isto,oba dvoje brutalno,jer meni je manji average buy in i gotovo da neigram turbo sng pa je za ocekivat da bude manja varijanca

00