26

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

zašto se uopće dovest u ovu situaciju, 130 bb EF oop mi baš i nije za calat, a kad si već calao ovo je pogađenje ima ili nema, bi on to ili ne bi, tak isto možemo i kockicu bacat.

Neko će me posrat već znam, al ne kužim zakaj tolko rasprave oko očito -EV playa.

Po meni bez reada loš cal pre.

00

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

Nece te nitko posrat, ali nije to uopce los call preflop. 99 je hand koji se standardno defenda sa ili bez readova, mislim da radis gresku ako to ne cinis. Ali nevermind to, poanta je da njegov line nema nikakvog smisla bez AA ili turnanog Kx, samim time je bluff catchanje lakse/bolje. Fold na riveru nam nedaje nikakve readove o bet sizingu, call nam daje barem to ako vec nismo good.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

100bb call ne valja, 130bb zasto ne? sasvim korektan price

ja sam po prirodi stationast, tako da je ovo meni snap call bez historya.. cisto sumnjam da na nl50 cak i 100 ima igraca koji jako dobro handreadaju (da to rade nebi ni igrali te limite jel), sto je jos jedan razlog za call

dobar/solidan igrac ovdje mrtav hladan moze i K2o betat za value, dok neki standardni micro igrac ovdje ne vbeta thin skoro pa nikad na taj river, tako da je njegov betting tange jako polariziran na samo nekolicinu value handova i puno aira

Zadnji popravljao hEadAche (07-02-2011 18:45:14)

I can't win if I fold?
00

29

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

kaj vi svi calate s 99 3bet oop, znam da ovisi o pozicijama al ono večinu vremena, kad si reko standardno?

zakaj 30bb radi tolku razliku, s obzirom d smo oop?

Zadnji popravljao cgreen (07-02-2011 18:46:54)

00

30

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

gmiko ne calla

00

31

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

Brky napisao:

gmiko ne calla

Callam vjerojatno u ovoj situaciji.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

32

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

boboman napisao:

Ma kakvo chekiranje behind AK ili Kx, vi ste popizdili svi skupa smile

Mi u ovom spotu NIKAD nemamo Tx, a on value beta na riveru AK, KQ, KJ ako je pametan, KT obv i AA. Sve drugo je vazduh koji mu treba poparat na vodonik i kiseonik.

Moze objasnjenje zasto NIKAD nemamo Tx ovdje?!

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

33

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

S kojim T OOP callaš?

00

34

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

Tilt napisao:

22/17/6 af 2,2 reg na dobrom samplu.. Preflop mislim da je ok, btn 3beta 8%.. Na flopu naravno ne mogu foldat, turn je idealan njemu za nastavit betat i odlucio sam callat turn i foldat river jer pretpostavljam da nece 3barelat.. Kad river dodje T i on shovea, jel ima mjesta za call? Line mu je dosta sjeban, jer mislim da ovdje dosta toga cekira behind, sve osim AK, AA, KK, KT,  mozda nekad i AK, AA cekira? Ima naravno puno Tx handova koje preflop 3beta, ali mislim da sve osim KT cekira turn?

S obzirom da imaš statove mogao bi navesti neke bitnije detalje, poput njegovih frekvencija u 3betanim potovima i neki read tipa koje ruke 3beta, dal je polariziran ili ne etc.

U 90% slučajeva, standard 50NL reg neće triple barrel bluffat, pogotovo ne 100bb+ deep, a sad, sve ovisi jel je standardan ili ne. Daj detalje.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

35

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

roba59 napisao:

S kojim T OOP callaš?

Nije bitno s čim ja callam, standardni regovi callaju 3betove previše OOP s handovima tipa T9s, JTs, QTs, KTs, ATs, T8s, T7s i ne vidim zašto bi nas on percipirao drugačije s obzirom da nema historya.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

36

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

boboman napisao:

E sad sam se sjetio gmikovog teorema. Mozda je najbolje 4bet jammat preflop pa si na miru.

Da ima 11%+ 3bet protiv MP i 100BB, mozda bi i bilo.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

37

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

gmiko napisao:

standardni regovi callaju 3betove previše OOP s handovima tipa T9s, JTs, QTs, KTs, ATs, T8s, T7s  .

cisto sumnjam

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

38

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

puki86 napisao:
gmiko napisao:

standardni regovi callaju 3betove previše OOP s handovima tipa T9s, JTs, QTs, KTs, ATs, T8s, T7s  .

cisto sumnjam

Otvorio sam nabrzinu stolove i bacio pogled na statse, vecina regova otvara MP oko 20% i folda na 3bet nekih 50%. Pa suited connectori su lošim regularima obv call OOP.

+ deep smo protiv 3bet happy btn-a i tu je range za call još širi

Zadnji popravljao gmiko (07-02-2011 20:37:27)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

39

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

Da, ima regova koji callaju s tim handovima, ali mi nismo loši reg. I on to može vidjeti po fold to 3bet statistici.

I slažem se da standardni reg neće 3 barelat.

00

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

zasto nece 3barrelat?

ne kazem da ce uvijek, ali kad to napravi 85% ce to biti iz pogresnih razloga. Kao sto sam napisao u svom proslom postu, sumnjam da je dobar handreader te samim tim ce se on u ovom spotu pojaviti sa value handovima (KK, AK AA, TT) i svim ostalim sranjem, dakle ako se kombinatorika uzme u obzir ovo je call zar ne?

da igramo protiv kompetentnog igraca i vrlodobrog handreadera onda je lagani fold, jerbo on u svojim kominacijama ima puno siri value range od "standardnog" rega na ovim limitima

dakle, default razmisljanje mi je da nismo protiv ovog drugog u handu i da se tako trebamo postaviti.. istina, nekad cemo i izgubiti hand, ali mislim da cemo ga dosta vise puta dobiti, i ako nista drugo bar imamo note smile

Zadnji popravljao hEadAche (07-02-2011 20:52:26)

I can't win if I fold?
00

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

gmiko napisao:
roba59 napisao:

S kojim T OOP callaš?

Nije bitno s čim ja callam, standardni regovi callaju 3betove previše OOP s handovima tipa T9s, JTs, QTs, KTs, ATs, T8s, T7s i ne vidim zašto bi nas on percipirao drugačije s obzirom da nema historya.

Roba ti je odgovorio umjesto mene. Ako postoji neki reg koji OOP defenda takva govna, ja ga zelim za svojim stolom i rado cu mu isplatiti cijeli stack sa TP ako uhvati trips na bilo kojem streetu.

On nas hand sigurno ne percipira kao Tx nego kao Kx (od cega je x losije od njegovog Kx) zbog jedne od iducih stavki:

1) shoveao je river
2) on ima Tx/KK - not very likely
3) reprezentira Tx kako bi nas skinuo s Kx - very likely

O nekom thin value betanju s njegove strane necu uopce trositi rijeci jer je to na ovim limitima prerijetko, pogotovo kako vole ljudi reci "bez readova". I ljudi budimo realni napokon, ovo je 50NL, ljudi rade random sranja. Cak i tzv. standard regovi.

Glasam za call, pogotovo ako nemam readove.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

roba59 napisao:

I slažem se da standardni reg neće 3 barelat.

Nije li glupo betat K turn i odustat na riveru protiv nekog tko zna da je K scare karta i callat će sa većinom rangea s flopa?

00

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

boboman napisao:

On nas hand sigurno ne percipira kao Tx nego kao Kx (od cega je x losije od njegovog Kx) zbog jedne od iducih stavki:

1) shoveao je river
2) on ima Tx/KK - not very likely
3) reprezentira Tx kako bi nas skinuo s Kx - very likely
.

Koji mi to Kx imamo ovdje?

00

44

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

boboman napisao:

On nas hand sigurno ne percipira kao Tx nego kao Kx

kakav Kx?
Kad c/c flop sigurno nema Kx handova u nasem rangeu.

Zadnji popravljao Tonac (07-02-2011 21:05:42)

when you feel like quitting think about why you started..
00

45

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

salemetal napisao:
roba59 napisao:

I slažem se da standardni reg neće 3 barelat.

Nije li glupo betat K turn i odustat na riveru protiv nekog tko zna da je K scare karta i callat će sa većinom rangea s flopa?

Ne kažem da nije, ali na nl200 često vidim da regovi blufaju na scare kartu 1 street i dalje odustaju. Vjerujem da je to još češće na nl50.

00

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

pa iz nekog smo razloga callali taj turn, cesto ce ljudi mislit da imas JJ ili u ovom slucaju 99, to to trebaju imat jak read da valuebetaju npr neki Kx tako jako.


gmiko napisao:
roba59 napisao:

S kojim T OOP callaš?

Nije bitno s čim ja callam, standardni regovi callaju 3betove previše OOP s handovima tipa T9s, JTs, QTs, KTs, ATs, T8s, T7s i ne vidim zašto bi nas on percipirao drugačije s obzirom da nema historya.

zar nisi reka da ne callamo oop 3bet ta "smeća"

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

47

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

boboman napisao:

On nas hand sigurno ne percipira kao Tx nego kao Kx (od cega je x losije od njegovog Kx) zbog jedne od iducih stavki:

1) shoveao je river
2) on ima Tx/KK - not very likely
3) reprezentira Tx kako bi nas skinuo s Kx - very likely

O nekom thin value betanju s njegove strane necu uopce trositi rijeci jer je to na ovim limitima prerijetko, pogotovo kako vole ljudi reci "bez readova". I ljudi budimo realni napokon, ovo je 50NL, ljudi rade random sranja. Cak i tzv. standard regovi.

Glasam za call, pogotovo ako nemam readove.

Ako nas percipira da imamo Kx zašto bi pobogu bluffao tu kartu? Jedini Kx koji mozemo imati su eventualno AK ili KQ s kojima smo odlucili floatati OOP ali to nam nikad neće staviti u range.

Tx nema osim ako ima KT, sumnjam da će vbetat turn s T. S tim da ako mu je KT u rangeu, znači da nije polariziran i njegov cijeli turn betting range nas apsolutno crusha i imamo eventualno 35% equitya, bez obzira koja mu frekvencija betanja bila.

T neće reprezentat na riveru ako ima imalo pameti jer znamo da ne moze imati T osim ako ima full ili quadse.

Što se tiče calla bez readova i općenito marginalnih callova, postoji jedno dobro pravilo kojeg se isplati držati. Ako nisi siguran da li je call ili fold i misliš da je blizu - onda je fold.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

ali ovo nije nesto previse blizu smile

I can't win if I fold?
00

49

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

chillin napisao:

pa iz nekog smo razloga callali taj turn, cesto ce ljudi mislit da imas JJ ili u ovom slucaju 99, to to trebaju imat jak read da valuebetaju npr neki Kx tako jako.

zar nisi reka da ne callamo oop 3bet ta "smeća"

Preflop call je marginalan, flop call je marginalan, turn call je definitivno -EV, river call je marginalan.
4 streeta smo odigrali sa zatvorenim očima, a nemamo pojma ni koje su villainove betting frekvencije. Fold PF i gg. -3bb umjesto -130bb

Pa rekao sam da ne callate OOP 3bet sa smećem. To rade loši regulari. Kojih je 90% na micro/low stakesima.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

50

Re: hero call? 3betani pot, 99, 130bb

hEadAche napisao:

ali ovo nije nesto previse blizu smile

Kak nije blizu kad se ne moze nitko jednoglasno sloziti oko prakticki ni jednog streeta?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00