51

Re: NBA Finals

Ne želim ulazit u velike diskusije, u biti se slažem s vama, ali zasmetalo mi je ovo da ništa nije osvojio osim par individualnih nagrada.

Uglavnom, evo zanimljivog članka na ovu temu i na samo finale http://www.hrsport.net/blogovi/418994/a … a-skrivaca

00

Re: NBA Finals

CW napisao:

Ne želim ulazit u velike diskusije, u biti se slažem s vama, ali zasmetalo mi je ovo da ništa nije osvojio osim par individualnih nagrada.

Uglavnom, evo zanimljivog članka na ovu temu i na samo finale http://www.hrsport.net/blogovi/418994/a … a-skrivaca

THIS

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
00

53

Re: NBA Finals

super post http://www.hrsport.net/blogovi/418994/a … a-skrivaca

00

54

Re: NBA Finals

http://www.shrani.si/f/3O/2r/2PMeBNZc/243503202164459049415253.jpg

22

Re: NBA Finals

CW napisao:

Ne želim ulazit u velike diskusije, u biti se slažem s vama, ali zasmetalo mi je ovo da ništa nije osvojio osim par individualnih nagrada.

Uglavnom, evo zanimljivog članka na ovu temu i na samo finale http://www.hrsport.net/blogovi/418994/a … a-skrivaca

A što je to osvojio pa ti je to toliko zasmetalo?

00

Re: NBA Finals

ma svi ste smješni... uspoređujete igrača koji je godina bio na vrh u NBA ligi s igračem koji je tek počeo svoju karijeru. Veliki sam fan LeBrona, ali bilo kakve usporedbe s Jordanom, Magicom i ostalim velikanima zaista su smješne. Pustimo čovjeka da igra i za 10ak godina i nadam se pokojeg prstena uspoređivat ćemo ga s najvećima...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
20

Re: NBA Finals

Ovaj odlazak je stvorio toliko kvazi hatera samo zato što je to Lebron odradio užasno sa tv emisijom i što sve ne ovo ljeto, ljudi ne mrze Miami, niti mrze išta osim LBJ-a i čekaju da čovjek loše odigra. Nema vas kad je solo closao Boston u gostima, nema vas kad je nosio team protiv Chicaga, u seriji u kojoj je pucao 55% i avg oko 27 vs Wadeovih 16-7ppg, zatvorio Rose-a ko iz šale u G4 i zabio 12 od 16 koševa u OT. Problem hatera i u medijima i navijačima što je ljestvica za LBJ postavljena nevjerojatno visoko, uostalom tako to biva kad si najbolji igrač u ligi, da sve osim briljantnog nastupa izaziva salve sranja na njegov račun, Heat dobije, LBJ nije zabio najviše koševa ali je asistencijama pridonio trećini koševa momčadi, ima 6-7 skokova i 20ak koševa, i cijeli svijet vidi Wadea sa 25+ nije bitno koliko koševa i odma ide napad sa svih strana.

Statistički i u mnogo stvari kao fizičkoj dominaciji u igri, nije u zadnjih 3-4 godine nitko do koljena čovjeku koji je u stanju igrati i braniti 4 pozicije i to ne prosječno nego na način koji je krajnje zastrašujuć ali uz sve to očekivati od nekog da u momčadskom sportu bude savršeno dominantan, i to u finalu Playoffa, pogotovo protiv Dallasa, njihovom paint obranom koja vjerovali ili ne lakše brani lebrona nego bosha, a nemogu NIKOG suprotstavit Wade-u, Kidd je prespor, Terry možda ali baš i ne uspijeva, tjerajući čovjeka da razigrava umjesto da zabija.

O tome kolika su govna što su došli skupa igrati u Miami, usto se odrekli dugoročno pun k para, ću samo reći Boston je napravio istu stvar, tako da to baš i ne leži, a o usporedbama sa Jordanom ja nikad nisam imao nešto pametno za reći, eventualno to da je Jordan u prvih 7 godina isto imao 2 MVP-a ako se ne varam, malo lošiju momčad, finals MVP i prvi ring 91' , a sad da bi ulazio u diskusiju, nema smisla, kao što nema smisla nikome ko nema 40ak godina i gledao je obojicu u svoje vrijeme. Za 5 do 10 godina, svakako.

I na kraju koliko god je očito da sam fanboy Miamija, iz svega srca bi želio da Dallas dobije ringove, jer ako neće ova generacija sad, imam osjećaj da neće nikad, jer pola momčadi su im legende NBA-a i future HOF-ovi.

Zadnji popravljao Pedesetica (09-06-2011 03:10:20)

''Ne plaćam porez, plaćam rake.''
20

58

Re: NBA Finals

http://www.nba.com/video/channels/playo … ef:nbahpt1

10

Re: NBA Finals

Usporedbe su smijesne.Michael Jordan je kosarka
Reci rijec kosarka kinezu i on ce rec aha,Michael Jordan
Reci rijec kosarka rumunju on ce rec aha,Michael Jordan
Reci rijec kosarka brazilcu on ce rec aha,Michael Jordan

11

60

Re: NBA Finals

kakve su ovo gluposti kad je chicago drafto jordana imali su 3. pick sto znaci da us prosle sezone imali 3. najgori score lige i on je od te sugave momcadi napravio dinastiju jedino sto je lebron napravio TIMSKI u nba karijeri je da je otisao u WADE-ovu momcad i dok god je u miamiju ce igrati u WADE-ovoj momcadi.

GOT THE JAKEYS ON! WOTEVA!
11

61

Re: NBA Finals

OD SADA PA NADALJE ZABRANJUJEM IKAKVU USPOREDBU MJa I LEBRONA U OVOM POSTU! OVAJ POST JE O NBA FINALU, ZNATE, KAD DVI EKIPE IGRAJU ZA NASLOV PRVAKA, OVE GODINE SU TO MIAMI I DALLAS..ZNATE? smile

bezveze je razpravljati o tome - kolega je sve rekao : "ma svi ste smješni... uspoređujete igrača koji je godina bio na vrh u NBA ligi s igračem koji je tek počeo svoju karijeru. Veliki sam fan LeBrona, ali bilo kakve usporedbe s Jordanom, Magicom i ostalim velikanima zaista su smješne. Pustimo čovjeka da igra i za 10ak godina i nadam se pokojeg prstena uspoređivat ćemo ga s najvećima..."

današnje tekma mislim da je ključna, jedva čekam početak smile

21

Re: NBA Finals

pay napisao:

kakve su ovo gluposti kad je chicago drafto jordana imali su 3. pick sto znaci da us prosle sezone imali 3. najgori score lige i on je od te sugave momcadi napravio dinastiju jedino sto je lebron napravio TIMSKI u nba karijeri je da je otisao u WADE-ovu momcad i dok god je u miamiju ce igrati u WADE-ovoj momcadi.

Odmah da naglasim, ja sam vjerojatno najveći hater Jordana izvan Detroita. U Detroitu vjerojatno ima i ogorčenijih od mene.

On je napravio dinastiju? Dinastiju je napravio Jerry Krause a ne umišljeni sebičnjak MJ. Šta nije pobijeđivao Magicove Lakerse i Birdove Celticse bez Pippena, što nije pobijedio Bad Boyse bez sudaca? Tek kad su mu doveli Pippena Bullsi su počeli ličiti na nešto, bez Pippena Chicago i Jordan bi ostali isto ono što je Dominique Wilkins bio u Atlanti do kraja karijere, atrakcija bez rezultata. Naravno, za Detroit ni Pippen nije bio dovoljan pa su malo i sudci pogurali da NBA zaštiti svoju najvrijedniju investiciju.

Kad je Jordan otišao prvi put, iduće godine Bullsi su igrali finale istoka i popušili zbog sudaca (ja baš i nisam to primjetio, ali ja sam navijao za NY pa možda nisam objektivan). Ali ajde, Pippen i Kukoč su to izjavili pa je valjda istina. Iduće godine su bili u Top 3 ekipe istoka (Orlando sa Shaqom, NY i Chicago) kad je se on vratio. Naravno, u play-offu je zasro pa je Krause doveo Rodmana. I onda su osvojili 3 naslova i svi su pušači marketinga svršavali na to kako je MJ osvojio Chicagu još 3 naslova. Pazi, on ih je osvojio. Bilo koji prosječan (samo prosječan) bek šuter bi sa onim Chicagom osvojio te naslove.

A sad pitanje za milion $: nakon što je Cleveland dvije godine zaredom imao najbolji skor u ligi, ove godine su bez Jamesa ostvarili još jedan povijesni rekord. Koji? Spušili su 26 u nizu i bili zadnji u ligi.

Da se razumijemo, ne pričam ja da je James najbolji košarkaš u povijesti već mrzim uzdizanje onog šupka. Jordan nije ni među prva tri u povijesti ako gledamo po američkim načinu ("najkorisniji" a ne "najbolji").
1.Rusell
2.Shaq ili Magic
3.Magic ili Shaq
4.Bird

Sjetih se još nečega, sad kad sam spomenuo Birda. Kad god se pišu hvalospjevi Jordanu, uvijek komentator, bloger, novinar, tkogod spomene kako je ubacio Bostonu 63 koša u play-off utakmici. Eeeeeeej, on je ubacio 63 koša. Ajme, on je strašan. A nitko ne spomene tko je pobijedio. Boston, naravno. Isto kao i kad je se vratio iz umirovljenja, drugu tekmu su odmah igrali protiv New Yorka. Čak je i na HTV-u bio prijenos. Ma, prijenos je sigurno bio u cijelom svijetu, marketing čuda radi. I naravno, mora on pokazati da je on najbolji. Imao je šut 20% (ajd nek bude 25%, ali više od toga sigurno nije bilo) ali to mu nije smetalo da i dalje prisvaja loptu za sebe. I opet je se sutra ukazao marketing pa su svi pisali o 55 poena a ne o broju lopti koje je potrošio da bi zabio tih 55 koševa. A takvih situacija je bilo milion ali evo samo još jedna jer sam na nju najviše popizdio, em je bila riječ o Kukoču em sam zbog te tekme ostao budan do jutra. Finale protiv Utaha, peta tekma, 3-1 za Chicago. Nekih 20 sec do kraja Kukoč ima 12-10 šut iz igre, puca tricu i Malone ga faulira i Kuki ubacuje 2 bacanja od tri. 5-6 sekundi do kraja opet puca i zabija tricu preko Malonea. Nakon faula Bullsa i slobodnjaka Utaha ostala je još sekunda i sitno, Utah je imao 2 razlike a Kukoč je zabio 30 koševa uz šut iz igre 13-11. A tko je pucao zadnju loptu? Jedan kojem je vlastiti ego uvijek bio najvažniji. I promašio je, naravno.

23

63

Re: NBA Finals

reko bi da ti je kukoc platio cugu da ovo napises, ali to bi ocito bio science fiction

I na kraju bude " HARAŠO"
10

64

Re: NBA Finals

jesi nadrobio gluposti stvarno lol

11

65

Re: NBA Finals

ma hajdte dalas u piz'mater...svaki kurac vam u uša.. mad

00

Re: NBA Finals

big_smile  big_smile  sazetak molim... big_smile  big_smile

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
00

67

Re: NBA Finals

go Dallas... tongue
lol maestralna igra Mr. Jamesa lol

Zadnji popravljao gi85 (10-06-2011 09:45:06)

01

Re: NBA Finals

Ja sam bez riječi, pucaš 50%+, zabiješ 100+ i imaš 10 skokova više i izgubiš jer protivnik nemože falit šut. Kakvo nevjerojatno fantastično finale!

Sad je sve na Miamiju, prošle godine sam polu-zainteresirano gledao Boston kako sa 3-2 dolazi u LA i odlazi doma bez prstenja, sad mi baš nije svejedno smile

''Ne plaćam porez, plaćam rake.''
10

69

Re: NBA Finals

http://www.richardbrianpenn.com/wp-content/uploads/2009/05/cowboyscheerleaer.jpg

assumption is the mother of all f ups

10

70

Re: NBA Finals

assumption is the mother of all f ups

00

Re: NBA Finals

"A tko je pucao zadnju  loptu? Jedan kojem je vlastiti ego uvijek bio najvazniji.I promasio je,naravno."

Pa zbog toga je najveci.Volio je uzeti tu zadnju loptu,zelio je odlucivat,zelio je biti u centru paznje,zelio je biti heroj,sta je to mana,nesto negativno?

Sta je Suker uvijek govorio-"Zelim da utakmica zavrsi 1-0 a da ja u zadnjoj minuti zabijem gol"
Sta je croman radio na turniru nogometa osnovne skole,namjestio da budu penali i namjestio sebe zadnjeg da puca.Onda ti odlucujes,svi gledaju tebe,ti si faca.

To su pobjednici

A sto se tice ovog mozda je James bolji od MJ,mozda postane bolji,nije vazno al nikad nece znacit toliko za kosarku kao MJ,MJ je bog,MJ je kosarka,MJ je jedan od najvecih SPORTASA svih vremena.

Zadnji popravljao croman19 (10-06-2011 12:48:05)

00

72

Re: NBA Finals

AJMOOOOOOOOOOOOOOOOO. sam da ne sjebu sad ko boston prosle godine

00

73

Re: NBA Finals

največe face ste oni koji do jučer niste ni znali u kojoj konferenciji igra dallas, a sad ste največi fanovi  cool

21

74

Re: NBA Finals

nisam fan dallasa neg mi miami ide na kurac. fan sam bostona

a meni su najjaci fanovi miamia koji do ove sezone nisu ni znali za miami

Zadnji popravljao Brky (10-06-2011 15:50:35)

11

75

Re: NBA Finals

Gaby Lee napisao:
pay napisao:

kakve su ovo gluposti kad je chicago drafto jordana imali su 3. pick sto znaci da us prosle sezone imali 3. najgori score lige i on je od te sugave momcadi napravio dinastiju jedino sto je lebron napravio TIMSKI u nba karijeri je da je otisao u WADE-ovu momcad i dok god je u miamiju ce igrati u WADE-ovoj momcadi.

Odmah da naglasim, ja sam vjerojatno najveći hater Jordana izvan Detroita. U Detroitu vjerojatno ima i ogorčenijih od mene.

On je napravio dinastiju? Dinastiju je napravio Jerry Krause a ne umišljeni sebičnjak MJ. Šta nije pobijeđivao Magicove Lakerse i Birdove Celticse bez Pippena, što nije pobijedio Bad Boyse bez sudaca? Tek kad su mu doveli Pippena Bullsi su počeli ličiti na nešto, bez Pippena Chicago i Jordan bi ostali isto ono što je Dominique Wilkins bio u Atlanti do kraja karijere, atrakcija bez rezultata. Naravno, za Detroit ni Pippen nije bio dovoljan pa su malo i sudci pogurali da NBA zaštiti svoju najvrijedniju investiciju.

Kad je Jordan otišao prvi put, iduće godine Bullsi su igrali finale istoka i popušili zbog sudaca (ja baš i nisam to primjetio, ali ja sam navijao za NY pa možda nisam objektivan). Ali ajde, Pippen i Kukoč su to izjavili pa je valjda istina. Iduće godine su bili u Top 3 ekipe istoka (Orlando sa Shaqom, NY i Chicago) kad je se on vratio. Naravno, u play-offu je zasro pa je Krause doveo Rodmana. I onda su osvojili 3 naslova i svi su pušači marketinga svršavali na to kako je MJ osvojio Chicagu još 3 naslova. Pazi, on ih je osvojio. Bilo koji prosječan (samo prosječan) bek šuter bi sa onim Chicagom osvojio te naslove.

A sad pitanje za milion $: nakon što je Cleveland dvije godine zaredom imao najbolji skor u ligi, ove godine su bez Jamesa ostvarili još jedan povijesni rekord. Koji? Spušili su 26 u nizu i bili zadnji u ligi.

Da se razumijemo, ne pričam ja da je James najbolji košarkaš u povijesti već mrzim uzdizanje onog šupka. Jordan nije ni među prva tri u povijesti ako gledamo po američkim načinu ("najkorisniji" a ne "najbolji").
1.Rusell
2.Shaq ili Magic
3.Magic ili Shaq
4.Bird

Sjetih se još nečega, sad kad sam spomenuo Birda. Kad god se pišu hvalospjevi Jordanu, uvijek komentator, bloger, novinar, tkogod spomene kako je ubacio Bostonu 63 koša u play-off utakmici. Eeeeeeej, on je ubacio 63 koša. Ajme, on je strašan. A nitko ne spomene tko je pobijedio. Boston, naravno. Isto kao i kad je se vratio iz umirovljenja, drugu tekmu su odmah igrali protiv New Yorka. Čak je i na HTV-u bio prijenos. Ma, prijenos je sigurno bio u cijelom svijetu, marketing čuda radi. I naravno, mora on pokazati da je on najbolji. Imao je šut 20% (ajd nek bude 25%, ali više od toga sigurno nije bilo) ali to mu nije smetalo da i dalje prisvaja loptu za sebe. I opet je se sutra ukazao marketing pa su svi pisali o 55 poena a ne o broju lopti koje je potrošio da bi zabio tih 55 koševa. A takvih situacija je bilo milion ali evo samo još jedna jer sam na nju najviše popizdio, em je bila riječ o Kukoču em sam zbog te tekme ostao budan do jutra. Finale protiv Utaha, peta tekma, 3-1 za Chicago. Nekih 20 sec do kraja Kukoč ima 12-10 šut iz igre, puca tricu i Malone ga faulira i Kuki ubacuje 2 bacanja od tri. 5-6 sekundi do kraja opet puca i zabija tricu preko Malonea. Nakon faula Bullsa i slobodnjaka Utaha ostala je još sekunda i sitno, Utah je imao 2 razlike a Kukoč je zabio 30 koševa uz šut iz igre 13-11. A tko je pucao zadnju loptu? Jedan kojem je vlastiti ego uvijek bio najvažniji. I promašio je, naravno.


Koliko si ti, rekao bi dr. Seselj, govana izasro  big_smile  big_smile

01