26

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

karik napisao:
equusDU napisao:

PS je najveća kuća na svijetu još uvijek i najviše ljudi igra tamo samo zbog toga što je rigged i sto stalno namještaju ili ne znam što li već i što se događaju sranja i slično...LOL!!!!!!!!!!!

tko je rekao da namještaju?

Ljudi na sve načine potiču igranje i to u što većoj količini. I to je sve.

pazi...nitko nikoga ne tjera da igra na starsima...ja igram poker već cca 6 godina online, a na starse sam se registirirao prije tjedan dana, a razlog zbog kojih sam ih izbjegavao je bio nedostatak rakeback-a, jer sam pretežno bio cash igrač....
u postepenom prelazku na SNG-ove i nakon razgovora s više ljudi, mišljenja vezana uz igranje SNG-ova na PS-u su više nego pozitivna.

istina jest da se služe svakakvih trikovima da ljudi igraju više, ali ja ne vidim u tome ništa loše, dapače, mislim da je najbitnije da se ti osjećaš negdje ugodno dok igraš...

naravno da je moje mišljenje po ovome pitanju malo ipak nerealno jer sam na PS-u tek nekih 7 dana, ali vjeruj mi ima sajtova od kojih sam odustajao nakon 7 sati...

00

28

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

žao mi je što se ovo pretvara u to da li je stars rigged ili nije. nije to toliko važno. ono što je loše je što sng kao takmičenje propada, praktički više je nemoguće pronaći stol sa buyinom $55 i više, a $33 je rijetkost. da li je tome tako zbog toga što amerikanci više ne igraju ne znam, jer ne znam da li su pali i cash high stakes stolovi.

međutim, ovdje sam pokušao potaknuti razmišljanje o možda drukčijem konceptu igre na MTT i SnG, ali izgleda da su odgovore dali samo grinderi koji svoju igru baziraju na 1-2-3 šablona-robot pristupu koji sasvim sigurno donosi prihod, makar kroz rakeback i bonuse. žalim što se poker većinom svodi na to, a pomalo se gubi užitak u igri, jer u čemu je užitak u igri kad je na ekranu 25 stolova, ili više od broja koje ekran može pokazati?

svejedno, hvala i na takvim mišljenjima.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
10

29

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

Sensei napisao:

ali izgleda da su odgovore dali samo grinderi koji svoju igru baziraju na 1-2-3 šablona-robot pristupu koji sasvim sigurno donosi prihod, makar kroz rakeback i bonuse. žalim što se poker većinom svodi na to, a pomalo se gubi užitak u igri, jer u čemu je užitak u igri kad je na ekranu 25 stolova, ili više od broja koje ekran može pokazati?

aj pa ti igraj highstakes SNGe sa svojim sistemom pa mi reci kako ti ide...kad ti je uzitak da 5 tejblas i imas hourly od 30$, onda slobodno uzivaj dalje, meni je poker uzitak kad mogu igrat 15+ stolova od jednom  +ja to radim za pare ane za moj ''takozvani uzitak''.

ps. mozes ti igrat sablon-robot igro na <30$, al pogotovo ne na 100$+ gdje te pojedejo zivog lol

01

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

igranje SNG-ova po šabloni je vrlo diskutabilan pojam, i samim time je tu nekakvu šablonu gotovo nemoguće primjenit samo zbog toga što su svi na startu jednaki i što se povećavaju blindovi tj. situacija se mijenja iz ruke u ruku i prisiljava te da pomno pratiš igru i događanja za stolom, pa bih prije to nazvao nekakvom strategijom igre...za razliku od cash igre u kojoj je dosta lakše donositi odluke i birati hand-ove za ulazak u ruku, samim time i igrati na XX stolova...

00

31

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

Pajk napisao:

aj pa ti igraj highstakes SNGe sa svojim sistemom pa mi reci kako ti ide...kad ti je uzitak da 5 tejblas i imas hourly od 30$, onda slobodno uzivaj dalje, meni je poker uzitak kad mogu igrat 15+ stolova od jednom  +ja to radim za pare ane za moj ''takozvani uzitak''.

e u tome je razlika, ti to radiš za pare...

Pajk napisao:

ps. mozes ti igrat sablon-robot igro na <30$, al pogotovo ne na 100$+ gdje te pojedejo zivog lol

znam kakva je igra na $100, nije mi to nepoznato.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

32

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

equusDU napisao:

igranje SNG-ova po šabloni je vrlo diskutabilan pojam, i samim time je tu nekakvu šablonu gotovo nemoguće primjenit samo zbog toga što su svi na startu jednaki i što se povećavaju blindovi tj. situacija se mijenja iz ruke u ruku i prisiljava te da pomno pratiš igru i događanja za stolom, pa bih prije to nazvao nekakvom strategijom igre...za razliku od cash igre u kojoj je dosta lakše donositi odluke i birati hand-ove za ulazak u ruku, samim time i igrati na XX stolova...

što se mene tiče, sng se igra po strategiji, jasno, prilagodba svakoj fazi igre. međutim, za PUSH/FOLD i CALL/FOLD ne treba puno kemijanja, na svakom iole ozbiljnijem siteu ćeš pronaći tablice kad koju od tih odluka donijeti, sve ovisno o tvom steku i steku protivnika.

Za mene je CASH = Poker, ok, za cash postoje starting hand chartovi, međutim, poker je ono što se događa nakon flopa, tu se vidi znanje. To znanje nećeš često upotrebljavati na SnGu gdje ta faza prođe u prva 3 blind levela.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
10

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

Sensei napisao:
equusDU napisao:

igranje SNG-ova po šabloni je vrlo diskutabilan pojam, i samim time je tu nekakvu šablonu gotovo nemoguće primjenit samo zbog toga što su svi na startu jednaki i što se povećavaju blindovi tj. situacija se mijenja iz ruke u ruku i prisiljava te da pomno pratiš igru i događanja za stolom, pa bih prije to nazvao nekakvom strategijom igre...za razliku od cash igre u kojoj je dosta lakše donositi odluke i birati hand-ove za ulazak u ruku, samim time i igrati na XX stolova...

što se mene tiče, sng se igra po strategiji, jasno, prilagodba svakoj fazi igre. međutim, za PUSH/FOLD i CALL/FOLD ne treba puno kemijanja, na svakom iole ozbiljnijem siteu ćeš pronaći tablice kad koju od tih odluka donijeti, sve ovisno o tvom steku i steku protivnika.

Za mene je CASH = Poker, ok, za cash postoje starting hand chartovi, međutim, poker je ono što se događa nakon flopa, tu se vidi znanje. To znanje nećeš često upotrebljavati na SnGu gdje ta faza prođe u prva 3 blind levela.

+1

00

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

Rodman i Pajk +1, dodati ću samo par sitnica.

1.    Moje je mišljenje da je tvoj sustav igre road to breakeven (ako ne i road to busto) jer ćeš imati premalo  prvih mjesta, a priroda (varijanca) igre je takva da ćeš imati ogromne negativne nizove - upravo zato ti treba dosta prvih mjesta da ih kompenziraš, jer kao što znaš prvo mjesto vrijedi puno više od 2. ili 3.
2.    To da li ti ide dobro ili ne ćeš znati nakon par tisuća partija, ne nakon 70. Ovo o asevima koji uvijek padaju na flopu uopće nema smisla komentirati.
3.    ICM, kao što je Pajk napisao, radi od prve ruke. ICM <> ICM Calculator <> Push/fold faza. Čini mi se da gomila ljudi ovo ne razumije.
4.    U SNGu je najbitnije donošenje push/fold odluka, no to nikako nije „SAMO“ brainless push/fold igra, a na odluku kako odigrati utječe puno više faktora od stacka tebe i protivnika. Upravo zato princip igranja s tablicama (predefiniranim rangeovima) ne šljaka, i, u najboljem slučaju, rezultira breakeven igračem.

Zadnji popravljao blixa123 (21-07-2011 14:52:16)

00

35

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

Ma da ne bi bilo zabune. Mislim da nitko nije rekao da PS A9o lošije prolazi od A9o negdje drugo i sl.

Poanta je bila,barem što se mene tiče, a vjerujem i senseia da na PS treba puno više ruku da taj % dođe na svoje. Zašto je to tako i čemu.

Pa vjerojatno da slab igrač koji je dugoročno -ev može biti i po mjesec dva u +, te da zabrije da je igrač i da se nakon šta busta opet i dalje vraća i vraća.
Dobar i dokazani igrač će si ionako i dalje vraćati na ovu ili onu igru jer se sve svelo na PS barem što se tiče sng i mtt igre.
Vrti se promet,vrti se lova, sve čisto i uredno.

Drugim riječima za igrača koji gleda na poker kao sensei PS nikako nije dobar. PS je za grindere i njubare.

Teorija ima smisla sve da je u praksi neizvediva big_smile

00

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

Ako npr neka ruka ima 30% equitya protiv neke druge, ona ima 30% i na starsima, i na full tiltu play moneyu, i na ipokeru i na entracitionu, i na bodogu...

karik napisao:

Drugim riječima za igrača koji gleda na poker kao sensei PS nikako nije dobar. PS je za grindere i njubare.

ne kuzim ovo

00

37

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

Ako npr neka ruka ima 30% equitya protiv neke druge, ona ima 30% i na starsima, i na full tiltu play moneyu, i na ipokeru i na entracitionu, i na bodogu...


Drugim riječima za igrača koji gleda na poker kao sensei PS nikako nije dobar. PS je za grindere i njubare.



ma ima 30% ali ćeš tih 30% dobiti za,bubam napamet, 20 k ruku, dok negdje drugo za 5k.

Teško je igrati 4 stola na sajtu kao što je PS. Teško je danas posvuda, ali na PS najteže. To je teorija big_smile

Zadnji popravljao karik (21-07-2011 15:47:25)

00

38

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

equusDU napisao:

za razliku od cash igre u kojoj je dosta lakše donositi odluke i birati hand-ove za ulazak u ruku, samim time i igrati na XX stolova...

Ovo je u potpunosti netočno.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

karik napisao:

Ma da ne bi bilo zabune. Mislim da nitko nije rekao da PS A9o lošije prolazi od A9o negdje drugo i sl.

Poanta je bila,barem što se mene tiče, a vjerujem i senseia da na PS treba puno više ruku da taj % dođe na svoje. Zašto je to tako i čemu.

nekuzim,  pa kako onda ako A9o jednako prolazi na PS kao i na drugim siteovima, na PS treba vise ruku da % dodje na svoje. 
Pa ili prolazi isto ko i na drugim pa ne treba veci % ruku, ili ne prolazi pa je riggd. Odluci se hmm .
Nemos bit i svetica i kurva u isti čas.


gmiko napisao:
equusDU napisao:

za razliku od cash igre u kojoj je dosta lakše donositi odluke i birati hand-ove za ulazak u ruku, samim time i igrati na XX stolova...

Ovo je u potpunosti netočno.

++++++++++++.  Pa ako je negdje jednostavnije birat pocetne handove, zar to nebi trebali bit SNG, a ne cash, gdje kad se nadjes u spotu na BTN sa 67s gledas sto stvari u HUD-u igraca koji je otvorio pot, do ovih na blindovima, pa na osnovu toga odlucujes 3betas li, foldas li, or whatever.

Na sng jednostavno spomenes si nekakav ICM i foldaš.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

40

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

karik napisao:

Ma da ne bi bilo zabune. Mislim da nitko nije rekao da PS A9o lošije prolazi od A9o negdje drugo i sl.

Poanta je bila,barem što se mene tiče, a vjerujem i senseia da na PS treba puno više ruku da taj % dođe na svoje. Zašto je to tako i čemu.

Pa vjerojatno da slab igrač koji je dugoročno -ev može biti i po mjesec dva u +, te da zabrije da je igrač i da se nakon šta busta opet i dalje vraća i vraća.
Dobar i dokazani igrač će si ionako i dalje vraćati na ovu ili onu igru jer se sve svelo na PS barem što se tiče sng i mtt igre.
Vrti se promet,vrti se lova, sve čisto i uredno.

Drugim riječima za igrača koji gleda na poker kao sensei PS nikako nije dobar. PS je za grindere i njubare.

Teorija ima smisla sve da je u praksi neizvediva big_smile

Zanimljivo da uz dostupne milijunske+ sampleove to još nitko nije dokazao. Prestanite pričat pizdarije, netko će još i povjerovati.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

Preglupa tema s preglupim komentarima

01

42

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

Pa na milijunske samplove se i ne može dokazati, a male samplove nitko i ne gleda niti ih ne uzima za ozbiljno big_smile

00

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

steka

Zadnji popravljao croman19 (21-07-2011 16:12:38)

00

44

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

croman19 napisao:

Preglupa tema s preglupim komentarima

sljedeći nick na forumu, kada ovog iskompromitiram do  kraja, služit će mi samo za ovakve komentare,lijepit ću smajlove,videa i sličice.
Nema šanse da ispadnem glup big_smile Šta je zicer,zicer je. smile

00

45

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

karik napisao:

Pa na milijunske samplove se i ne može dokazati, a male samplove nitko i ne gleda niti ih ne uzima za ozbiljno big_smile

Ovo nema veze s logikom. Meh..

Prijavi se na PokerPro Coaching
01

46

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

gmiko napisao:
karik napisao:

Pa na milijunske samplove se i ne može dokazati, a male samplove nitko i ne gleda niti ih ne uzima za ozbiljno big_smile

Ovo nema veze s logikom. Meh..

nema veze sa logikom i to da ti, kao pokeraška vertikala na forumu,  ne možeš bitat nl 10, pa se isto desilo, jbga.

vidim da se nismo razumjeli. tko jest,jest. za mene je rasprava završila smile

50

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

karik napisao:

Pa na milijunske samplove se i ne može dokazati, a male samplove nitko i ne gleda niti ih ne uzima za ozbiljno big_smile

hahaha. Sta ovo znaci ?     

hahaah. Pa sigurno znas sta je variance, i kako onda mozes napisat ovo, totalno besmisleno.


PS: zasto se ne otvori neki topic o tome kako je stars namješten i urota zavjera udba.  A ne da se svako treci topic pretvori u ovo wink

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

chillin napisao:
karik napisao:

Pa na milijunske samplove se i ne može dokazati, a male samplove nitko i ne gleda niti ih ne uzima za ozbiljno big_smile

hahaha. Sta ovo znaci ?     

hahaah. Pa sigurno znas sta je variance, i kako onda mozes napisat ovo, totalno besmisleno.


PS: zasto se ne otvori neki topic o tome kako je stars namješten i urota zavjera udba.  A ne da se svako treci topic pretvori u ovo wink

Zasto bi se uopce otvarala tema o tome kad vec citav svijet zna da je PS rigged

11

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

hahahaha

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

50

Re: Pokerstars Sit 'n' Go - Znanje ili sreća?

Problem je jedini što on kuži, a milijuni ostalih ne.

00