Re: sunday million 7.mjesto

Cestitam!!!

00

Re: sunday million 7.mjesto

sick score... čestitam!!!

00

Re: sunday million 7.mjesto

Prvo da čestitam na lijepom rezultatu.   smile 
Ja u ovoj situaciji ne bi gurao AK protiv raise i reraise, pogotovo ako je CL u pitanju. Očito da želi izolirati small stack, ali kako iza njega još dolaze četiri stacka koji ga mogu itekako oštetiti ne mislim da bi on tu gurao manje od QQ+ ili eventualno AK (možda JJ , manje vjerojatno AQ), tako da bi ja svakako čekao drugi spot, pa i zato što su znatni skokovi u nagradama  roll .
Moje skromno mišljenje je da ovakav FT treba odigrati taktički a ne gurati svaki dobar ili jako dobar hand pa šta bude. Bio si u tom trenutku 5. i imao pola stacka od CL (uz 30 BB), a pretpostavljam da je FT ipak bio tight. Čemu zato žurba...? ( ovo nemoj molim Te shvatiti kao kritiku, rezultat je odličan i uz malo sreće (ipak je bio coin-flip) sada bi valjda bio još veći car !!!  wink   ).
Da udovoljim i tvojo molbi ( kao bivši dobar matematičar), uz pomoć Nash-calculatora, za matematičku ispravnost poteza:
(iako mislim da tu više znači osječaj za pravi trenutak za spot i naravno i malo sreće da dobiješ flip nego matematika  wink  )
Prilagodio (preračunao) sam podjelu nagradnog fonda za vas osam koji ste ostali na FT. Da bude preglednije izbrisao sam rezultate i rangeove za one igrače koji su foldali, ako želiš kompletnu tablicu, pošalji mi PM.


Player Stack              Push% EQPre   EQPost  EQDiff
UTG     3329731.0      8.9%   0.0402  0.0404   1.9E-4
UTG+1 4037084.0      9.8%   0.045    0.0451   1.8E-4
UTG+2 8638680.0      8.0%   0.0682  0.0683   1.1E-4
UTG+3 1.4571876E7 28.4%  0.0874  0.0876   1.2E-4
CO       1.1573242E7 36.0%  0.0787  0.0789   1.5E-4
BU        6202214.0     23.2%  0.0573  0.0575   1.9E-4
SB         7715598.0     62.0%  0.0643  0.064    -3.5E-4
BB        9181575.0                 0.0703  0.0697   -5.8E-4

PU   CA         OC       Range
UTG                           8.9%,     TT+ A9s+ A5s AJo+ KTs+ KQo QJs 
        UTG+3               4.2%,     99+ AQs+ AKo   
                      SB        0.9%,     KK+ 
 
Po Nash-calculatoru ispadne da matematički korektno overcallaš s KK ili AA  ( ja osobno valjda o ovoj situaciji ne bi isto ništa manje od toga gurao i foldao bi AKo teškog srca... sad )

Zadnji popravljao KresimirS (15-08-2011 15:11:14)

31

29

Re: sunday million 7.mjesto

ne vidim kako utg gura QJ,KT i A5s a ne gura 77-99 al ok.. isto ako gura A5s onda gura i A2s, jer su potpuno isto handovi posto nece dobit call od 44 il A4..

Prico sam s dosta ljudi koji su rekli sto i ti, znaci fold, ali ja osobno ne foldam i ne moze mi nitko dokazat da je lose callat AK sa 30bb

01

Re: sunday million 7.mjesto

cestitke..

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: sunday million 7.mjesto

Čestitam, i ja bi ovo snap call obv

Fire walk with me
00

Re: sunday million 7.mjesto

Tilt napisao:

ne vidim kako utg gura QJ,KT i A5s a ne gura 77-99 al ok.. isto ako gura A5s onda gura i A2s, jer su potpuno isto handovi posto nece dobit call od 44 il A4..

Tako je po Nash-kalkulatoru, nisam ja izmislio. Ja bi sigurno isto drugim kartama kao UTG gurao all-in nego što savjetuje Nash-kalkulator, ali mi se čini da su rangeovi sa call i overcall dosta realni.
To je samo matematika, a poker je i malo više, tu se svi slažemo (btw. sigurno ne bi gurao A5 all-in protiv 7 većih stackova a da imam još preko 13 BB, a iskreno ne bi ni gurao 44 ako se radi o FT na SM, mislim da ima puno boljoh spotova  wink ).

Tilt napisao:

Prico sam s dosta ljudi koji su rekli sto i ti, znaci fold, ali ja osobno ne foldam i ne moze mi nitko dokazat da je lose callat AK sa 30bb

Nisam mislio da je opčenito loše callat all-in s AK sa 30BB, ali se ovdje radi ipak o SM koji nije svaki dan a i doći do FT nije baš često, a i veliki  su skokovi u nagradama pa mislimd a nekada treba i malo stati na kočnicu jer pogotovo na FT svaki izgubljeni čip vrijedi nažalost puno više od dobivenog.
Da je neki MTT-SnG to je instant call a uglavnom i na ovim regularnim low- ili middle-stake MTTs koji su svaki dan.
Koliko puta se vidjelo da na velikim live-eventima veliki igrači čak i foldaju KK ako  o njima ovisi turnir u kasnoj fazi i čekaju bolji spot.
Čovjek je callao i to je to, kaj nam sad vrijedi to previše razvlačiti, a najmanje njemu.
Uostalom, sada mora drugi put callati jer je bilo 50:50 pa bi trebao zato i drugi put dobiti, preuzeti CL i shipati Sunday Millions.  wink

10

33

Re: sunday million 7.mjesto

nice score... gratz!

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

34

Re: sunday million 7.mjesto

hvala na čestitkama i hvala krešimire na analizi.
mislim da je pitanje ipak isključivo matematičko: range manjeg stacka, namjerno neću staviti najjače jer mislim da bi minr s njima:
44-99, A9s-AQs, A9o-AQo, KJs-KQs, KJo-KQo, QJs 

range većeg stacka: 88+, AJs+, AQo+

00

35

Re: sunday million 7.mjesto

n1 gg

00

Re: sunday million 7.mjesto

Mene zanima, onako iskreno, da li bi opet callao ?

00

37

Re: sunday million 7.mjesto

KresimirS napisao:

Mene zanima, onako iskreno, da li bi opet callao ?

stavi mi ovo što sam ti napisao u kalkulator pa ću ti onda reći smile

00

Re: sunday million 7.mjesto

Da li te zanima range za call ili koliko je jak AKo protiv tih rangeova...?  smile

00

39

Re: sunday million 7.mjesto

to sto je SM i sto je 7. mjesto 28k nema nikakve veze imo, jer je 1. mjesto 200k i ako dobijes ovaj pot imas stack za shipat 200k. a 200k >>>>>>>>>>>>> 28k

20

Re: sunday million 7.mjesto

+1
razumijem tvoj misljenje kresimir(razlika u lovi itd.) al kad si vec dosao na tako velik FT kao sto je SM onda pucas na prvo mjesto i mislim da je ispravan play krangov...

e da znan ko mi ga je ukrao... zivim u stanu s americkim stafordom koji lezi do kompa, a ja sam spava u sobi...sigurno mi napa da je dosa neko nepoznat, tako da san siguran da je netko koga pas zna...
neznan jeli neka zajebancija al nevirujen da me neko jebe dok san u betu
00

41

Re: sunday million 7.mjesto

tilt, dobro razmišljaš ali mislim da nagađanje nema previše smisla jer točan odgovor postoji (točan pod uvjetom da su rangeovi koje sam dao dobri).
krešimir, zanima me range za call pod uvjetom:

range manjeg stacka, namjerno neću staviti najjače jer mislim da bi minr s njima:
44-99, A9s-AQs, A9o-AQo, KJs-KQs, KJo-KQo, QJs
range većeg stacka: 88+, AJs+, AQo+

prize structure ima u OP

ps u prvom primjeru koji si računao si stavio da je utg openo, zapravo je utg+1

00

Re: sunday million 7.mjesto

ma snap, wtf

gratz

00

43

Re: sunday million 7.mjesto

krang5 napisao:

ps u prvom primjeru koji si računao si stavio da je utg openo, zapravo je utg+1

nije ni utg+1 nego mp jer je 7 handed

00

44

Re: sunday million 7.mjesto

krang jesi siguran da bi najjače minr?
pogotovo ako je je prije open shoveao onda tu će sigurno openshovat i AQ+ i 1010+
imo to je call

00

45

Re: sunday million 7.mjesto

Leon napisao:

krang jesi siguran da bi najjače minr?
pogotovo ako je je prije open shoveao onda tu će sigurno openshovat i AQ+ i 1010+
imo to je call

obv nikad nemožeš biti siguran, nisam primjetio da je prije ovako pušao, s obzirom da je imao 4 mil (M približno 8) izgleda mi kao berserko puš, po mom iskustvu sa berserko puševima (igram sng tako da imam određeno iskustvo s tim) ovako bi izgledao range. AQ i jesam stavio, eventualno AKo, vrlo teško AKs i TT, zanemarivo JJ+

Zadnji popravljao krang5 (15-08-2011 18:36:33)

00

Re: sunday million 7.mjesto

krang5 napisao:

krešimir, zanima me range za call

evo , sad ću ubaciti parametre, treba mi malo... smile
Please provjeri PM, thnx.

00

Re: sunday million 7.mjesto

Tilt napisao:

to sto je SM i sto je 7. mjesto 28k nema nikakve veze imo, jer je 1. mjesto 200k i ako dobijes ovaj pot imas stack za shipat 200k. a 200k >>>>>>>>>>>>> 28k

BugsBunnyD napisao:

+1
razumijem tvoj misljenje kresimir(razlika u lovi itd.) al kad si vec dosao na tako velik FT kao sto je SM onda pucas na prvo mjesto i mislim da je ispravan play krangov...

Jbg. dečki.Po tome skoro ispadne da onda donkaš any2 jer ako prođe imaš stack za prvo mjesto. Mislim da je upravo tako da tražiš spot s relativno dobrim šansama da povečavaš stack, jer inače ako flipaš u lošim spotovima ispadne 28k<<<<58k<<<<100k<<<<<200k a ne 200k>>>>>28k ako kužite šta mislim. Drugo je ako mislite godišnje dođi 7-8 puta na FT u SM, onda možete i flipati. On tu nije mogao očekivati nikako bolje od približno 50% i mislim da je to bio jednostavno loš spot za snap-call. To je možda i stvar stava, da mene netko pita da li hoću flipati 28k za 200k ili umjesto toga staviti sigurnih 100k u džep ja bi bez razmišaljanja izabrao 100k, vi bi možda flipali, i ne vidim ništa loše niti u jednom niti u drugom. Ja priznajem da je meni veći razlika 100k>>>>28k nego 200k>>>>100k.
Ali "matematička" činjenica je, koliko god diskutirali, da je call bio -EV i nažalost je tako i ispao... sad

edit:
Moram biti dosadan i ponavljati se, u ovakvoj situaciji svaki izgubljeni čip vrijedi više od dobivenog, snap-call je bio +EV za sve ostale za stolom, za Kranga sigurno nije bio. Svaki tko je barem malo proučavao ICM kuži što mislim reći...

niveaformen napisao:

ma snap, wtf

gratz

U cash-gameu sigurno. u to ne sumnjam...  wink

Zadnji popravljao KresimirS (15-08-2011 18:58:19)

10

Re: sunday million 7.mjesto

Pozdrav i bravo majstore. Cestitke. Steta jbg. Btw, ja bi isto call.

P.S. Vidio sam pm i pokusavam ti odgovorit, ali ne prolazi. Nemam pojma zasto. Mozes mi poslat mail na pm ili ili na tovarsky@gmail.com?

FT-MadCroatian
00

Re: sunday million 7.mjesto

krang5 napisao:

ps u prvom primjeru koji si računao si stavio da je utg openo, zapravo je utg+1

Ne, sve je ok, seat1 je bio BB, a seat 2 je igrao prvi, znači UTG...
I nagrade su u prvom izračunu korektno unesene, ali u postocima za preostalih 8 mjesta...
Sada ću ti uskoro i postati ostale izračune, malo su me zaokupirali "provokatori"  wink

Tilt napisao:

nije ni utg+1 nego mp jer je 7 handed

Ivane, ne provociraj ( i to samo zato kaj neću gurati AKo za 200k) i spušiti  wink ...   
I nije 7- nego je 8-handed, a UTG znači uvijek "prvi", bez obzira da li 9- ili 6-handed. Barem ti bi to trebao znati... roll
Baš i ne kužim kako si došao na MP ??   smile

Zadnji popravljao KresimirS (15-08-2011 19:11:30)

00

50

Re: sunday million 7.mjesto

wtf ti kresimir pricas, jel AK any2??? AK je ispred svakog rangea osim QQ+
i nema nikakve veze koliko puta ces doci na SM ft, bas nikakve.
i odakle ti da imas sigurnih 100k??? imas sigurnih 40ak k ako shorter ispadne sto nije sigurno, a 100k je 3-4. mjesto, ne da mi se tocno gledat. Tko ti garantira 3-4. mjesto ako vas je 6 ostalo cak i ako shorter ispadne?

00