51

Re: sunday million 7.mjesto

bojim se da si u pravu krešimire.. jesi li postavio parametre? mislim da sa ispravljenim njihovima rangeovima (koje sam naveo) i QQ eventualno dolazi u obzir ali vidjet ćemo uskoro

00

52

Re: sunday million 7.mjesto

QQ+ je def calling range u to sam 100%...ja sam dugo ovaj hand analiziro u Wizardu i nikako ga nisam zguro do barem JJ+/AKs  smile

to sto tilt prica ima meni puno smisla, jer ako dobijas ovi hend imas vrlo jak edge na mizi i mislim da dobijas puno free equitiya (pogotovo krang5 posto je vrlo dobar SNG igrac moze iskoristit nastalo situacijo na mizi). Ni Wiz ni nikakvi simulator nema future equitiya i to nas sve jebe  big_smile

(ja kad sam prvi put vidio hand sam bio na snap call, sad bi ga mogo foldat)

00

Re: sunday million 7.mjesto

Tilt napisao:

wtf ti kresimir pricas, jel AK any2??? AK je ispred svakog rangea osim QQ+
i nema nikakve veze koliko puta ces doci na SM ft, bas nikakve.
i odakle ti da imas sigurnih 100k??? imas sigurnih 40ak k ako shorter ispadne sto nije sigurno, a 100k je 3-4. mjesto, ne da mi se tocno gledat. Tko ti garantira 3-4. mjesto ako vas je 6 ostalo cak i ako shorter ispadne?

Ivane, naravno da any2 nisu AK, to sam namjerno malo pretjerivao da pojasnim svoje stajalište i podcrtavam smisao ICM-a, ali očito nisi ili ne želiš shvatiti što sam mislio reći. Bezmisleno nepotrebno  je da se prepucavamo, već sam napisao da svačiji stav i način na koji bi kako odigrao ima svoj smisao, ali Krang je pitao za "matematičku korektnost" ovog calla i ništa drugo nisam postao, a moj osobni stav kako bi odigrao ne bi trebao biti preveliki predmet za diskusija kao ni tvoj stav zašto bi ti snap-callao. Ti za sebe govoriš da si u kasnoj fazi i na FT high-risk igrač, kao takav bi snap-callao i točka, svi sretni... smile
Pa i ne znam šta hočete, da sada mjenjam matematiku i priznate modele izračunavanje equitija da bi vi bili sretni i mislili da je vaš potez +EV. Ja samo postam čiste brojke i ne mislim nikoga vrijeđati ili ničiju igru omaložavati ili interpretirati, a ako vama te brojke, koje nisam ja izmislio nego mi je izbacio kompjuter, ne odgovaraju, sorry, za to nisam ja kriv, tu se morate hvatati za vlastite noseve ako mislite da ste ozbiljni pokeraši i da ovaj forum služi ozbiljnoj, otvorenoj diskusiji koja se temelji na međusobnom razumjevanju i poštivanju.
Ako ništa drugo moraš priznati da AKo isto nisu nuts, pogotovo ako snap-callaš...
No hard feelings...   smile

10

Re: sunday million 7.mjesto

krang5 napisao:

bojim se da si u pravu krešimire.. jesi li postavio parametre? mislim da sa ispravljenim njihovima rangeovima (koje sam naveo) i QQ eventualno dolazi u obzir ali vidjet ćemo uskoro

Misliš QQ dodati u range open shovea?

00

55

Re: sunday million 7.mjesto

KresimirS napisao:
krang5 napisao:

bojim se da si u pravu krešimire.. jesi li postavio parametre? mislim da sa ispravljenim njihovima rangeovima (koje sam naveo) i QQ eventualno dolazi u obzir ali vidjet ćemo uskoro

Misliš QQ dodati u range open shovea?

ne, nego u moj calling range

00

56

Re: sunday million 7.mjesto

kresimire nisam uopce mislio da nisi u pravu sto se tice izracuna, ne slazem se s ovim sto sam quotao. Pricao sam s dosta ljudi preko skypea i ja sam ustvari jedini koji bi callao, ali kao sto sam rekao nikakva matematika me ne moze uvjeriti da je call los jer imamo AS KRALJ sa 30bb.
i mislim upravo na ovo sto je pajk rekao, da nijedna matematika ne moze izracunati unaprijed situaciju

00

Re: sunday million 7.mjesto

Neki osnovni model koji imaš equity s AKo ili QQ ako snap callaš protiv rangeova koje si naveo ( ubacit ću i AA i KK za usporedbu):
                      Eq             win          draw        lose            range
Spieler 1:     23,788%   21,265%   5,741%    72,994%   99-44, A9s+, KJs+, QJs, A9o+, KJo+
Spieler 2:     42,238%   36,860%   11,451%   51,688%   88+, AJs+, AQo+
Spieler 3:     33,974%   27,170%   14,304%   58,526%   AKo

Spieler 1:     19,902%   19,146%   1,634%    79,220%   99-44, A9s+, KJs+, QJs, A9o+, KJo+
Spieler 2:     31,270%   29,139%   4,384%    66,477%   88+, AJs+, AQo+
Spieler 3:     48,828%   47,233%   3,311%    49,456%   QQ

Spieler 1:     16,931%   16,299%   1,385%    82,316%   99-44, A9s+, KJs+, QJs, A9o+, KJo+
Spieler 2:     24,695%   22,732%   4,049%    73,219%   88+, AJs+, AQo+
Spieler 3:     58,374%   56,819%   3,231%    39,950%   KK

Spieler 1:     11,962%   11,606%   0,861%    87,532%   99-44, A9s+, KJs+, QJs, A9o+, KJo+
Spieler 2:     14,877%   13,199%   3,507%    83,294%   88+, AJs+, AQo+
Spieler 3:     73,161%   71,447%   3,578%    24,974%  AA

Pa sada tko želi snap-callati u ovoj situaciji s AKo neka izvoli, ja bi ipak pričekao bolji spot... wink

Ubacio sam i samo tebe i CL da vidimo koje su chance da se izvučeš s relativno istim stekom ako shorty dobiva ( nije 100% točno jer nisu uračunate karte shorty-a, ako npr. ima AA ,KK,Ax ili Kx uzima ti outove i smanjuje tvoje šanse...):

                         Eq            win          draw         lose         range
Spieler 1:     50,671%   42,782%   15,777%   41,441%   88+, AJs+, AQo+
Spieler 2:     49,329%   41,441%   15,777%   42,782%   AKo

Kao što smo i raspravili, protiv CL uglavnom imaš coin-flip ( ne uračunajući outeve koje ti možda uzima shorty) da preživiš, s time da bi ja range za CL u ovom slučaju stavio još tighter jer ipak još ima 4 velika stacka iza njega koji bi mogli snap-callati.

Pokušat ću još napraviti točniji izračun po ICM ali za će mi trebati još malo vremena. smile

00

58

Re: sunday million 7.mjesto

znači fold i to uvjerljivo sad

ali zar A9s+/a9o+ ne uključeje i AKs/AKo što smo rekli izbacit?

Zadnji popravljao krang5 (15-08-2011 20:10:39)

00

59

Re: sunday million 7.mjesto

znači kad program izbaci equity uračunat je prize structure?

00

60

Re: sunday million 7.mjesto

i naravno hvala svima načestitkama pogotovo tebi prijatelju na računanju smile

00

Re: sunday million 7.mjesto

krang5 napisao:

i krešimire šta nash kaže?  smile

Nash ti uzima i obzir prize-structure i čipove te pretpostavlja da svi odigraju matematički korektno, počevši od open-shovera do callera, a on kaže u toj situaciji KK+.
Ako želiš svoj calling range za tu situaciju da bude +EV za rangeove koje si naveo prvo moramo izračunati koji ti je EV po kojemu se onda izračuna  Eq za navedene rangeove...  smile

00

Re: sunday million 7.mjesto

krang5 napisao:

ali zar A9s+/a9o+ ne uključeje i AKs/AKo što smo rekli izbacit?

Sry, nisam vidio

00

Re: sunday million 7.mjesto

cestitke. Stvarno ogromna steta sta nisi uzeo 200k ili slicno.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: sunday million 7.mjesto

Evo, ispravio, ali samo malo se povečava Eq
                         Eq           win           draw       lose             range
Spieler 1:     24,469%   23,748%   1,785%    74,467%   99-22, AQs-A9s, KJs+, QJs, AQo-A9o, KJo+
Spieler 2:     40,956%   35,691%   10,874%   53,435%   88+, AJs+, AQo+
Spieler 3:     34,575%   29,329%   10,835%   59,836%   AKo

Spieler 1:     18,325%   17,861%   1,049%    81,089%   99-22, AQs-A9s, KJs+, QJs, AQo-A9o, KJo+
Spieler 2:     32,326%   30,426%   3,922%    65,652%   88+, AJs+, AQo+
Spieler 3:    49,349%   47,689%   3,441%    48,870%   QQ

00

65

Re: sunday million 7.mjesto

znači zaključak: kad se sve uračuna (osim moga edgea koji mislim da je pozitivan jer sam sng igrač na final tableu, mislim da bi zbog toga tebao dodatno tightenat call range), točni stakovi, pot na početku, prize structure..  ispravno je callat samo sa KK+?

Zadnji popravljao krang5 (15-08-2011 20:36:09)

00

Re: sunday million 7.mjesto

Po Nashu, ali Nash ne uzima u obzir njihov range nego pretpostavlja idealan range po kojem bi oni morali shoveati. Ako želiš model s  njihovim rangeovima koje si ti naveo, i to se može, samo reci.   smile
Već sam i pola izračuna napravio, ali me navlače za rukav da postavim neke police  roll , pa ako želiš da poslije završim izračun i postam, samo reci.  wink  Samo će malo potrajati.

00

67

Re: sunday million 7.mjesto

molim te napravi to. ne samo radi mene, mislim da bi svatko koga zanimaju turniri mogao nešto naučiti jer ovakva situacija jest prilično tipična.

znači znaš njihove rangeove, pot prije, prize structure..znači bi li trebao kolati s AKo (i koliko je točno -diff ako ti i to kaže) i s čime bi. još uvijek samo sa KK+ ili možda i sa QQ?

00

68

Re: sunday million 7.mjesto

I love when the pros debating folding kings full on the river. I love when they do that.

11

Re: sunday million 7.mjesto

krang5 napisao:

molim te napravi to. ne samo radi mene, mislim da bi svatko koga zanimaju turniri mogao nešto naučiti jer ovakva situacija jest prilično tipična.

znači znaš njihove rangeove, pot prije, prize structure..znači bi li trebao kolati s AKo (i koliko je točno -diff ako ti i to kaže) i s čime bi. još uvijek samo sa KK+ ili možda i sa QQ?

Da postam full verziju, znači sve brojke i tablice( izračuni), ili samo pročiščenu verziju s rezultatom i glavnim smjernicama?

00

Re: sunday million 7.mjesto

Mirari napisao:

I love when the pros debating folding kings full on the river. I love when they do that.

Rugala se sova sjenici  big_smile

11

71

Re: sunday million 7.mjesto

KresimirS napisao:
krang5 napisao:

molim te napravi to. ne samo radi mene, mislim da bi svatko koga zanimaju turniri mogao nešto naučiti jer ovakva situacija jest prilično tipična.

znači znaš njihove rangeove, pot prije, prize structure..znači bi li trebao kolati s AKo (i koliko je točno -diff ako ti i to kaže) i s čime bi. još uvijek samo sa KK+ ili možda i sa QQ?

Da postam full verziju, znači sve brojke i tablice( izračuni), ili samo pročiščenu verziju s rezultatom i glavnim smjernicama?

šta god misliš da je informativnije:razumljivije smile

00

Re: sunday million 7.mjesto

Čestitam. Svaka čast!

I da je greška sigurno nije velika. Mislim da više ovisi o čovjeku dal voli riskirat i ide na prvo mjesto ili će čekat "bolji" spot za par k$ više. Nemoj razbijat glavu sad nego uživaj u lovi i vrhunskom rezultatu.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (15-08-2011 22:31:38)

00

Re: sunday million 7.mjesto

Pridružujem se čestitkama smile

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: sunday million 7.mjesto

Čestitam, jako dobar rezultat. Što se tiče ruke po izračunu će sigurno biti loše callati, ali mislim da nakon duge igre i nako što vidimo ovakav pot i u ruci AK teško je u tom trnutku raditi matematiku big_smile  ili jesi ili nisi. Šteta bio bi to još ljepši rezultat da je prošlo.
Better luck next time big_smile

00

75

Re: sunday million 7.mjesto

ak ideš na 1. ili 2. mjesto easy call ali ako želiš preživjet do deal, da ispadnu jedno dvojica i da dobiješ možda i 50k$ više onda  fold

00