Re: Koji monitor kupiti?

da upravo taj kabal za monitor se koristi rezolucija ti nece bit problem, problem je veci sto su razlicite varijante pa ces ih morati odvojeno koristit, jer ti je tesko nastavljat grafiku s jednog na drugi, jedan bi ti bio slobodan al bi ti moglo stat recimio na prvi 6stolova na drugi 16, 4x4 bi podnijelo i izgledalo bi dobro

"Ljudi kazu da ne mogu da prezive bez ljubavi. Sta znam, po meni je najvazniji kisik."
Dr. House
01

Re: Koji monitor kupiti?

Vec kad je ovdje prica o Monitorima ubacit cu i j a jedno pitanje ovako imam 21 Inčni monitor i igram Tile stolove na Starsima al nemogu igrati vise od 8 stolova odjednom a htio bih se prebaciti na barem 12 stolova pa ima tko kakav savjet s cime bi to bilo najbolje poboljsat a neznam kak funkcionira cascade stolovi hmm

00

Re: Koji monitor kupiti?

NINJA ** ?

"Ljudi kazu da ne mogu da prezive bez ljubavi. Sta znam, po meni je najvazniji kisik."
Dr. House
00

29

Re: Koji monitor kupiti?

maxmax0 napisao:

probao sam ja spojit laptom sa lcd-om 82cm al preko hdmi kabla
rezolucija se smanji i praktički nisam dobio ništa,neznam jel bi bila bolja rezolucija da spojim sa onim kablom za monitor (neznam kak se zove)
ako je tko probao nek javi dojmove

nema veze s čim spajaš jer ti tv 100% nema veću rezu od full hd tj. 1920x1080, a hdmi kabel to podržva.....

01

Re: Koji monitor kupiti?

cgreen napisao:
maxmax0 napisao:

probao sam ja spojit laptom sa lcd-om 82cm al preko hdmi kabla
rezolucija se smanji i praktički nisam dobio ništa,neznam jel bi bila bolja rezolucija da spojim sa onim kablom za monitor (neznam kak se zove)
ako je tko probao nek javi dojmove

nema veze s čim spajaš jer ti tv 100% nema veću rezu od full hd tj. 1920x1080, a hdmi kabel to podržva.....

ok al zakaj onda nemogu povečat rezoluciju kad se spojim na tv?
rezolucija mi se smanji,neznam na koliko,al to kaj dobim kad se spojim na tv je ništa
jel mogu povečat nekak rezoluciju?

00

Re: Koji monitor kupiti?

da ste pravi balleri iznajmili bi cinestar dvoranu i razvukli pol lobbya ak me berete

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
23

Re: Koji monitor kupiti?

maxmax0 napisao:

ok al zakaj onda nemogu povečat rezoluciju kad se spojim na tv?
rezolucija mi se smanji,neznam na koliko,al to kaj dobim kad se spojim na tv je ništa
jel mogu povečat nekak rezoluciju?

Probaj prčkat u catalyst control centru (ATI) ili nvidinom programu za opcije...

00

Re: Koji monitor kupiti?

BoyFromBalkans napisao:

da ste pravi balleri iznajmili bi cinestar dvoranu i razvukli pol lobbya ak me berete

Ja ne želim sad bit bezobrazan al stvarno čitajuci ovaj forum sam zaključio da je ovaj BoyFromBalkans apsolutno nenormalan lik sa hrpom slobodnog vremena. Ne kuzim kak ti se da skoro svaki thread zaspamati imbecilnim komentarima. UGODAN POZZIĆ.    tongue

31

Re: Koji monitor kupiti?

lol

00

Re: Koji monitor kupiti?

hAHAHaHhaHaHhAH počelo jeeeeee xD

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

36

Re: Koji monitor kupiti?

KresimirS napisao:
BoyFromBalkans napisao:

da ste pravi balleri iznajmili bi cinestar dvoranu i razvukli pol lobbya ak me berete

Ja ne želim sad bit bezobrazan al stvarno čitajuci ovaj forum sam zaključio da je ovaj BoyFromBalkans apsolutno nenormalan lik sa hrpom slobodnog vremena. Ne kuzim kak ti se da skoro svaki thread zaspamati imbecilnim komentarima. UGODAN POZZIĆ.    tongue

Ja sam bar jedno 20 puta htio to isto reci na raznim temama,ali nisam htio spamati...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
31

Re: Koji monitor kupiti?

maxmax0 napisao:

probao sam ja spojit laptom sa lcd-om 82cm al preko hdmi kabla
rezolucija se smanji i praktički nisam dobio ništa,neznam

to da se smanji je vjerovatno subjektivan dojam, jer ista rezolucija na vecem screenu izgleda zrnata i losija nego na 15" ili koliko je vec velik monitor na lapu.

maxmax0 napisao:

jel bi bila bolja rezolucija da spojim sa onim kablom za monitor (neznam kak se zove)
ako je tko probao nek javi dojmove

zove se DVI kabel i nebi dobio nista s tim.

maxmax0 napisao:

ok al zakaj onda nemogu povečat rezoluciju kad se spojim na tv?

pretpostavljam da ti je tv hd ready, znaci ima max rezu 1366x768, iako moze prikazati full hd sliku (1920x1080) ali to dosta losije izgleda nego pravi full hd.
ovo je pretpostavka, mozda je nesto drugo u pitanje, najbolje bi bilo kada bi napisao model tv-a.
i daj pogledaj koja ti je nativna reza na laptopu, i koja grafa je unutra (jer postoji mogucnost da grafa ne moze baciti vecu rezu od te nativne)

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

38

Re: Koji monitor kupiti?

Chidambar napisao:

........pretpostavljam da ti je tv hd ready, znaci ima max rezu 1366x768, iako moze prikazati full hd sliku (1920x1080) ali to dosta losije izgleda nego pravi full hd......

ne kužim ovo, ako može prikazati 1920x1080 onda je to full hd tj. pravi full hd, samo naravno tv ne gledaš s daljine kao monitor

Ali nije bitno, dobro si reko neka stavi model tv-a jer ovako se nezna točna reza, pe je tapkanje u mraku, također stavi i rezu laptopa i grafu.

Kolega ima 105cm samsunga s full hd i znam da je stalno imao black bars oko slike kad ga je spajao na lap, ali uspio je kasnije podesit, ali kolko sam skužio kod tebe je slika preko cijelog ekrana ali misliš da je smanjena reza.

Ali ti je kolega dobro gore reko ako je tv hd ready ništa ti gore neće stat, ali ako je full hd to je već solidana reza, s tim da ne gledaš s 15cm daljine, zbog veličine pixela

Kad spojiš lap s monitorom stavi na extend displays u display opcijama pa pogledaj kaj ti da za max rezu na svakom.

Zadnji popravljao cgreen (16-05-2012 14:30:55)

00

Re: Koji monitor kupiti?

cgreen napisao:

ne kužim ovo, ako može prikazati 1920x1080 onda je to full hd tj. pravi full hd, samo naravno tv ne gledaš s daljine kao monitor

vjerovatno softverski scalira vecu rezu u manju pa pretpostavljam da se i tu izgubi na kvaliteti slike.
ni meni taj dio nije bas jasan, ali evo par copy/paste postova sa drugih foruma -

copy/paste, forum hr - MytByte kaže: 
Moramo biti malo precizniji: i HD Ready televizor će moći primiti 1920x1080 FullHD rezoluciju ali će je smanjiti i prikazati u 1366x768 jer je to fizička rezolucija HD Ready ekrana...

copy/paste hdtelevizija.com - HD Ready ima minimalnu rezoluciju od 720 linija za prikaz sadržaja visoke rezolucije.
Podržava HD videoformate od 720p i 1080i

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

Re: Koji monitor kupiti?

nije da mislim da se smanji rezolucija nego se automatski kad spojim lap i tv ona smanji,na kolko neznam i zakaj se uopče smanji
ok je za gledat film al za igrat nisam ništa bolje napravio tj. po tome mi je bolje igrat na laptopu i nabit se na njega nego na tvu
jel se može nekak povečat rezolucija kad ih spojim?
telka je panasonic full hd,model nešto nešto,neznam koji
ili da napravim da mi je telka jedan monitor a laptop drugi

00

Re: Koji monitor kupiti?

maxmax0 napisao:

ili da napravim da mi je telka jedan monitor a laptop drugi

probaj tako, i onda riktas rezu za svaki monitor, malo se igraj sa postavkama, usput si skini zadnje drivere za grafu, mozda imaju neke dodatne opcije.
uglavnom to bi trebalo raditi.

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

Re: Koji monitor kupiti?

prije nekih tjedan dana skinuti zadnji driveri,probat ću pa ću vidjet kaj ću skemijat

00

Re: Koji monitor kupiti?

ja sam spajao tv HD ready sa kompom kao jedan monitor preko RGB kabla i sve mi je sljakalo dobro i mogao sam mjenjat rezu u postavkama.

00

44

Re: Koji monitor kupiti?

Chidambar napisao:

vjerovatno softverski scalira vecu rezu u manju pa pretpostavljam da se i tu izgubi na kvaliteti slike.
ni meni taj dio nije bas jasan, ali evo par copy/paste postova sa drugih foruma -

copy/paste, forum hr - MytByte kaže: 
Moramo biti malo precizniji: i HD Ready televizor će moći primiti 1920x1080 FullHD rezoluciju ali će je smanjiti i prikazati u 1366x768 jer je to fizička rezolucija HD Ready ekrana...

ma to ti se radi o signalu, ne da se smanji kvaliteta več je tolka kolka je reza. hd ready znači samo da je sposoban primit hd signal a među ostalim i full hd a on ga prikaže u svojoj max rezi a to je 1366x768.

zanči gledo ti video od 1366x768 ili 1920x1080 slika je ista, dok na full hd tv-u će ova druga naravno bit bolja

00

45

Re: Koji monitor kupiti?

@maxmax0

smanji se na rezu od laptopa (99%) jer vjerojatno imaš podešeno pod opcijom multiple displays na "duplicate these displays"

odi u display potavke i stavi na extend these displays, onda klikni gore na sliku monitora s brojem 2, i stavi na 1920x1080

(tak je u win7, ali slično i u svim drugim)

uglavnom mora šljakat

00

Re: Koji monitor kupiti?

ivica5261 napisao:

1. http://www.adm.hr/product_info.php?cPat … s_id=10559

2. http://www.adm.hr/product_info.php?cPat … s_id=10485

Može neki prijedlog za monitor , nažalost ova razlika od 500kn me trenutno više vuče na opciju 1.

-to su dva koja sam ja gledao zbog IPS matrica i pohvala od ljudi koji ih imaju već ,  ako imate neki bolji prijedlog samo pucajte , ajmo reć cca 1500kn je max što bi izdvojio .


Ja imam HM i prezadovoljan sam. Jedini problem je buljiti u druge  (non IPS) LCDe nakon sto se naviknes na HM  big_smile

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

47

Re: Koji monitor kupiti?

probaj s ovin: http://www.realtimesoft.com/ultramon/

KOCKA!
00

48

Re: Koji monitor kupiti?

Ako kupujes da ti monitor lijepo izgleda onda uzmi dell i gledaj da ima sto vse boja sto brzi odaziv i sto veci kontrast i on ce jako lijepo izgledat, pogotovo u igricama ili gledanjem viea.

No ako si pokeras i TREBAS monitor onda ti ej bitno samo 2 stvari:
1. rezolucija, sto vec to bolje, odnosno za svoj budget uzmi najvecu maksimalno mogucu rezoluciju koju mozes naci, kako za maksimalnu nemas dovoljno para jer kosta preko 4k kuna, onda uzmes nesto kao sto je:
Best Buy: http://www.nabava.net/monitori__90/phil … 7__1683951 ili http://www.nabava.net/monitori__90/sams … 23__689981
Ako imas love do 3k onda uzmes 27 inchni neki 3d

A od Della jedino ovo: http://www.nabava.net/monitori__90/dell … 0__1008551

p.s. Pripaziti ako koristis dul monitor na conectore da nemas probleme, imas cirka 5 vrsta spajanja mi se cini

Zadnji popravljao dadaas (16-05-2012 16:23:48)

00

Re: Koji monitor kupiti?

@ ivica: uzmi onaj jeftiniji osim ako ti baš ne treba taj jedan inch - a i vjerovatno je najbolji omjer cjene i kvalitete u ciljanom cjenovnom rangu

@dadaas - ne kužim se nešto posebno u monitore, ali ti su tu nadrobio popriličan broj gluposti što se tiče tehničke strane, a ovi monitori  što si predložio - ja ne bi nikome.

       edit: izuzev ovih 30" dellova, ali to nekoliko puta premažuje buđet. Makar bi se u toj kategoriji vjerovatno odlučio za 30" Apple

Zadnji popravljao SuinimiruS (16-05-2012 17:47:01)

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
10

Re: Koji monitor kupiti?

KresimirS napisao:
BoyFromBalkans napisao:

da ste pravi balleri iznajmili bi cinestar dvoranu i razvukli pol lobbya ak me berete

Ja ne želim sad bit bezobrazan al stvarno čitajuci ovaj forum sam zaključio da je ovaj BoyFromBalkans apsolutno nenormalan lik sa hrpom slobodnog vremena. Ne kuzim kak ti se da skoro svaki thread zaspamati imbecilnim komentarima. UGODAN POZZIĆ.    tongue

lajko sam ti!

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
01