Re: Zanimljivosti za May 2012

Bora tajter napisao:

koliko love treba da se može okretat neka solidna lova na tome(cca 2k €)?

Za ovo šta masterboy radi po nekakvom bankrolu treba ti 150 k e. U protivnom je ovo suludo raditi, a i sam je u biti priznao to.

Ubaciti toliku lovu i otići ručati, trejdati sa tolikom lovom bez izravnog prijenosa ( preko scoreboarda) je ludost.
Podsjeća me na jednog trejdera koji je sa 100 e u 20 dana radio 100 k samo je imao problem šta 21 dan nije imao za kvasac. big_smile

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

krenuo sam se malo inforimirati o tome, ako me možeš dodat na skype pa da me još malo bolje informiraš

boris_kuzmanovic

kakva je varijanca u tome?
ako bi odvojio vremena za to i posvetio se kak spada, koliki profit bi mogao očekivati ako bi recimo krenuo s 1-2k €

00

28

Re: Zanimljivosti za May 2012

masterboy prica bajke, mnogo vise je to komplicirano i obicno se program kladi na taj nacin,a ovo je vise stvar filingam a i ovi "njegove"  uplate su sumljive , čovjek mjesecima iz dana u dana zica ljude po forumu i skype da mu uplate par stotina € i to svakodnevno sta vise ljudi na forumu moze potvrdit i sad taj isti stavi otvaj topic na forum iz ko zna kakvih razloga! Priča nema nikakve logike, da ima 10% od tih uplata sta je stavio nebi svakodnevno trazio nekog da mu uplati 100€,isplatit s betfair na skrill se moze u sekundi,onda se nade neko naivan ko croman, popusi pricu i onda se cudi kak ga opet scammaju lool ( netvrdim da masterboy vara nekog itd, ali da prica ne drzi vodu svakome normalno je jasno)

90

29

Re: Zanimljivosti za May 2012

Rodman napisao:

onda se nade neko naivan ko croman, popusi pricu i onda se cudi kak ga opet scammaju lool

hahahaha

Money isn't everything...unless you're playing in a rebuy tournament.
30

30

Re: Zanimljivosti za May 2012

Rodman napisao:

masterboy prica bajke, mnogo vise je to komplicirano i obicno se program kladi na taj nacin,a ovo je vise stvar filingam a i ovi "njegove"  uplate su sumljive , čovjek mjesecima iz dana u dana zica ljude po forumu i skype da mu uplate par stotina € i to svakodnevno sta vise ljudi na forumu moze potvrdit i sad taj isti stavi otvaj topic na forum iz ko zna kakvih razloga! Priča nema nikakve logike, da ima 10% od tih uplata sta je stavio nebi svakodnevno trazio nekog da mu uplati 100€,isplatit s betfair na skrill se moze u sekundi,onda se nade neko naivan ko croman, popusi pricu i onda se cudi kak ga opet scammaju lool ( netvrdim da masterboy vara nekog itd, ali da prica ne drzi vodu svakome normalno je jasno)

Čudi me kolko malo ljudi s ovog foruma je čulo za betfair i trejdanje smile

Dobro si reko - ovo nije laka lovica kako izgleda, puno je tu krvarenja, i trebaš imat prateći softver s kojim možeš u roku par sekundi izračunati (ne)profitabilnost trejda i na kojem koeficijentu je najbolje loviti trejd i slične cake.

Da ne pričam kako je potrebno odvojiti puno vremena i da je za zaradu potrebno prilično veliku iskustvu u sportu/igračima s kojima se trejda + u samom trejdanju - poznavanje marketa.

Ali da je potencijal - je.

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

Ja mislim da master ne laže. Znam za lika ( možda je to on) koju ubaci 100-200 e i dođe do ovih cifri i spuši to. Vjerovali ili ne, na tradeu je to moguće. Ako je to on radi se odličnom poznavatelju sporta i čovjeka sa jakim osjećajem kada i što raditi. Isto tako se radi i o čovjeku koji ima problem, kao i mnogi, sa riječi "kockanje".

Npr. prije meča si odredi tko je favorit, gleda malo razvoj meča i u jednom momentu uđe u bet, preko back ili lay strane. Ono šta on radi   u ovim slučajevima jest da u meču ostaje duže vrijeme, dok vi možete ući sa 2000 e na 30-15 ( govorim sad za tenis), a već sa 40-15 izaći sa 200 eura plusa. Naravno možete i sa tolikim minusom izaći. Što više takvih +ev odluka donesete biti ćete više u +.

Ovo je samo jedan od tisuće načina ( ali doslovno tisuće) kako raditi na bf.

Ima po netu hrpa blogova sa profesionalcima koji žive od tradea. Pola Britanije živi od toga i nije to ništa nepoznato.

Zadnji popravljao rutiner (14-05-2012 08:19:24)

11

Re: Zanimljivosti za May 2012

Bora tajter napisao:

krenuo sam se malo inforimirati o tome, ako me možeš dodat na skype pa da me još malo bolje informiraš

boris_kuzmanovic

kakva je varijanca u tome?
ako bi odvojio vremena za to i posvetio se kak spada, koliki profit bi mogao očekivati ako bi recimo krenuo s 1-2k €

Po vlastitim iskustvima jedini i najveći neprijatelj može ti biti pohlepai nedisciplina,npr. ne izađeš sa prihvatljivim minusom kakav si odredio sa planom  i zbog toga ljudi padaju na  tradeu. Pošto pretpostavljam da si uspješan pokeraš i imaš  izbrušenu disciplinu i strpljenje vjerojatno bi bio  dobar.
O varijanci je  teško pričati jer svaki sport i svaka metoda je priča za sebe i na svakoj bi trebao biti duži period da doneseš zaključak. Ima tih blogova i foruma po netu gdje su  se ljudi specijalizirali samo za jednu metodu/sport pa se  može pratiti ROI,varijance i sl.

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

Rodman napisao:

masterboy prica bajke, mnogo vise je to komplicirano i obicno se program kladi na taj nacin,a ovo je vise stvar filingam a i ovi "njegove"  uplate su sumljive , čovjek mjesecima iz dana u dana zica ljude po forumu i skype da mu uplate par stotina € i to svakodnevno sta vise ljudi na forumu moze potvrdit i sad taj isti stavi otvaj topic na forum iz ko zna kakvih razloga! Priča nema nikakve logike, da ima 10% od tih uplata sta je stavio nebi svakodnevno trazio nekog da mu uplati 100€,isplatit s betfair na skrill se moze u sekundi,onda se nade neko naivan ko croman, popusi pricu i onda se cudi kak ga opet scammaju lool ( netvrdim da masterboy vara nekog itd, ali da prica ne drzi vodu svakome normalno je jasno)

Odmah napad ha? Tipicno za balkanski mentalitet....
Istina uzmem lovu platim kroz 7 dana a zasto to radim mislim da se tebi ne moram opravdavat i objasnjavat.
Btw. BF skrill je 24h....
A drugo necu nikog skamat i necu nikom prodavat tipove, pizdarije i sl. vec sam mogu pokazat.
To sta mjesecima nisam stavio to je cisto jer nisam imao volje, imao sam i jos neke probleme ( blokirana lova i sl. a i to nisam duzan rec ) zadnji put sam tako nesto posato u 12 mjesecu 2011, tamo gdje je ekipa pisala oklade za kosarku.

Ljud koji se kuze znaju koliko je tesko imat 60k pointsa na BFu stime da svaki tjedan ti oduzmu 15%. I btw. VIP sam na BF a ima nas jako malo koji smo VIP u HR.

Dosta od mene za ovu temu. Evo i jedna slikica pa da shvatite da one slike koje sam postao su moje a ne uzete sa neta i sl.

Rutiner PM skype ako hoces.

Poz
http://i45.tinypic.com/24qmvxf.jpg

Zadnji popravljao masterboy (14-05-2012 08:44:57)

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

I jos nesto...
Normalno da postoje i gubici, negativan period i sl.
Ni ja nisam uvijek bio u plusu, kockao sam iskreno no stvari se promijene, opametis se i krenes ispocetka.
Ovo sta sam prije prikazao su samo par vecih uplata koje sam napravio iskreno bezveze, mogao sam popusiti brdo para.
Ostale oklade koje su male po 500-2000eur nisam ni postao a ima ih jako puno.

Poz

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

Dobro, ja nisam rekao ništa što nisi i ti sam. Ovo što radiš je kockanje. Neminovno je da su cifre autentične, ali šteta šta talent, koji očigledno imaš,ne znaš materijalizirati.

Poeni mi ne govore puno. Radije bi izvještaj od zadnjih pola godine, recimo.
Čujemo se.

Zadnji popravljao rutiner (14-05-2012 09:13:22)

00

36

Re: Zanimljivosti za May 2012

Wow,nice, to sam i prepostavir da vjeroovatno volis riskirat,a ti si njima to tak prezentiral koda je easy money i ofdma bora i croman vidjeli €€€€ na racunu hehehe

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

Rodman napisao:

Wow,nice, to sam i prepostavir da vjeroovatno volis riskirat,a ti si njima to tak prezentiral koda je easy money i ofdma bora i croman vidjeli €€€€ na racunu hehehe

haha pa i nije easy money smile)  samo sam pokazao par ludih oklada...

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

Croman se navukao.Vec je potrazio stan koji ce kupit kad digne par miliona.

Zadnji popravljao croman19 (14-05-2012 11:58:25)

20

Re: Zanimljivosti za May 2012

hmm,koliko se ja kužim u trgovanje ,ovde je zapravo primarni izvor profita hedging?
Postaviti bet za dobru cijenu i u najboljem mogućem trenutku se osigurati protiv negativnog ishoda?

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

40

Re: Zanimljivosti za May 2012

croman19 napisao:

Croman se navukao.Vec je potrazio stan koji ce kupit kad digne par miliona.

  big_smile  big_smile

10

Re: Zanimljivosti za May 2012

pepy667 napisao:

hmm,koliko se ja kužim u trgovanje ,ovde je zapravo primarni izvor profita hedging?
Postaviti bet za dobru cijenu i u najboljem mogućem trenutku se osigurati protiv negativnog ishoda?

Ne baš, ali skoro  wink .
Pravi traderi su upravo ti koji  sa svojim (jako velikim) kapitalom osiguravaju taj hedging koji si opisao. Jednima omoguće da sebi osiguraju taj "zagarantirani" profit dok istovremeno drugima omoguće da smanje svoj eventualni gubitak, i iz te razlike oni sebi uzimaju svoj profit, znaći za trejding treba uz veliki kapital za masnu zaradu i nadprosječne analitičke sposobnosti ( to su mahom ljudi koji su se bavili ili se bave dionicama ili tržištom sirovina i kapitala).
Kao što je i sam Masterboy rekao, OP je više primjer za nekoliko ludih oklada nego za trejdanje, a  i za ostale koji su ovdje napisali da se bave trejdanjem prije bih rekao da se bave klađenjem ( live-klađenjem) i da usput koriste mogučnost trejdanja da dodatno povečavaju ( ili osiguravaju) svoj profit, ali ne bih rekao da su traderi u pravom smislu riječi.
Treba reči i za one koji ne znaju, "betfair" nije klasična kladionica koja nudi svoje koeficijente i protiv koje se klade igrači, nego posreduje  između igrača koji se klade za ili protiv nekog događaja, tj. tu se jedan igrač u biti kladi direktno protiv drugog igrača.

Zadnji popravljao KresimirS (14-05-2012 15:48:26)

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

Pravi traderi su upravo ti koji  sa svojim (jako velikim) kapitalom osiguravaju taj hedging koji si opisao. Jednima omoguće da sebi osiguraju taj "zagarantirani" profit dok istovremeno drugima omoguće da smanje svoj eventualni gubitak, i iz te razlike oni sebi uzimaju svoj profit, znaći za trejding treba uz veliki kapital za masnu zaradu i nadprosječne analitičke sposobnosti ( to su mahom ljudi koji su se bavili ili se bave dionicama ili tržištom sirovina i kapitala).

svaka back/lay kombinacija je trade i svi koji to odrade su trejderi. kakve veze imaju cifre? To je kao da si rekao da su pokeraši samo oni koji igraju nl200+.
Ne moraš nužno imati prevelik kapital, štoviše ima metoda da i ne možeš ući u trejd  sa više od 50 e.
Šta se analitičke sposobnosti tiče, mogu se složiti da je ok ako barataš tim sposobnostima, ali ne i nužno za sve načine trejda.
Šta se tiče dionica i paralele sa ovom burzom, postoje neke stvari gdje se to može porediti u pre play ( prije nego događaj započme) situacijama kada se manipulira koeficijentima i kada, ako to znaš čitati možeš zarađivati. To se još zove i scalping.  Broker koji radi sa dionicama ne mora biti uspješan na bf jer se ne trguje sa istim stvarima. Uspješniji bi trebao biti neki poznavatelj sporta.


Kao što je i sam Masterboy rekao, OP je više primjer za nekoliko ludih oklada nego za trejdanje, a  i za ostale koji su ovdje napisali da se bave trejdanjem prije bih rekao da se bave klađenjem ( live-klađenjem) i da usput koriste mogučnost trejdanja da dodatno povečavaju ( ili osiguravaju) svoj profit, ali ne bih rekao da su traderi u pravom smislu riječi.

pa vidiš na slici gdje je izgubio 15 k da je trejdao. Da nije otišlo bi 3x više. ja bi volio da master prizna sa kolikom je bankom krenuo prije nego je došao do ovih 50 tak k i koliko mu je to vremenski trebalo. Uvjeren sam da je to nešto fascinantno.

I ne znam šta vama dođe tj hedging big_smile . Znam samo da je hedge ili popularno green situacija kada ravnomjerno rasporediš( jednim klikom) dobit na sve ishode događaja.

Zadnji popravljao rutiner (14-05-2012 16:47:03)

00

43

Re: Zanimljivosti za May 2012

Zajebato.Radije pljunem cenera na 20 parova i mirno spavam.

10

Re: Zanimljivosti za May 2012

marac9 napisao:

Zajebato.Radije pljunem cenera na 20 parova i mirno spavam.

da je bećar biti lako onda bi bećar bio svatko big_smile

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

rutiner napisao:

pa vidiš na slici gdje je izgubio 15 k da je trejdao. Da nije otišlo bi 3x više

He???  Nešto si očito pobrkao, meni se čini da je upravo zbog trejdanja (zapravo si je želio podebljati dobitak, al dobro, neka bude da je trejdao) popušio masu lovu jer je valjda pred kraj dok su Clippersi imali +8 i onda stavio još dodatno veliku lovu protiv Grizzliesa, a oni na kraju ipak dobili utakmicu...  roll

U svom postu nisam želio reći da vi ne trejdate u tom smislu, jer je naravno svaka back/lay kombinacija trejdanje. Ako sam nekoga uvrijedio ili omaložavao, ja se ispričavam. Više sam želio reći da se vaša zarada najvjerojatnije više osniva na pogađanju utakmica (tj. klađenja) nego iz samog i čistog trejdanja, i da je čista utopija da ako ljudi misle da za nekoliko tisuća € može zaraditi milione € ( osim ako se upravo misli baviti više s klađenjem (ili kockanjem) nego čistim trejdanjem).
Profesionalno trejdanje u kojem se zarade "milijune" je sasvim druga stvar i nema veze s klađenjem nego je analiza razvoja tečaja i pravodobno pogađanja trenutka nerazmjera između koeficijenta backa i koeficijenta laya u vlastitu korist. Budući da je taj nerazmjer jako mali treba naravno ulagati velika sredstva da bi bio i veliki profit.
U biti, samo sam želio reći da je onima koji su dobri u pokeru valjda pametnije da se i dalje toga drže.  wink
lp

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

ma uzmes 50k $,izaberes neki postotak od 5+%   stavis lovu na to i miran si ko beba ofc. ako stignes ulovit kvotu..  big_smile
http://uk.wettportal.com/oddscomparison/surebets

00

47

Re: Zanimljivosti za May 2012

rutiner napisao:

...
Ima po netu hrpa blogova sa profesionalcima koji žive od tradea. Pola Britanije živi od toga i nije to ništa nepoznato.

čisto logično da druga polovica onda gubi pare?

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

He???  Nešto si očito pobrkao, meni se čini da je upravo zbog trejdanja (zapravo si je želio podebljati dobitak, al dobro, neka bude da je trejdao) popušio masu lovu jer je valjda pred kraj dok su Clippersi imali +8 i onda stavio još dodatno veliku lovu protiv Grizzliesa, a oni na kraju ipak dobili utakmicu...  roll

nisam pobrkao ništa, samo kažem gdje god da vidiš da ima i lay i back, trejd je. Da li se vadio sa prihvatljivim minusom ili je zatvorio u profit sasvim je svejedno. A šta se slika tiče one i ne otkrivaju sve jer tamo gdje je ona mala zvjezdica govori nam da je na razne kvote ulazio i mi to iz ove slike ne vidimo.

Ako sam nekoga uvrijedio ili omaložavao, ja se ispričavam.

ma naravno da nisi smile . komentiramo samo.

Više sam želio reći da se vaša zarada najvjerojatnije više osniva na pogađanju utakmica (tj. klađenja) nego iz samog i čistog trejdanja, i da je čista utopija da ako ljudi misle da za nekoliko tisuća € može zaraditi milione € ( osim ako se upravo misli baviti više s klađenjem (ili kockanjem) nego čistim trejdanjem).

nemam pojma na čemu master zasniva zaradu, ali ako ovo radi često onda je ovo kockanje. A da je dobar trejder, sigurno da jest, jer barata sa 50 k eura šta mu nije sigurno sa neba palo. njegov je problem čini mi se nešto drugo.

Profesionalno trejdanje u kojem se zarade "milijune" je sasvim druga stvar i nema veze s klađenjem nego je analiza razvoja tečaja i pravodobno pogađanja trenutka nerazmjera između koeficijenta backa i koeficijenta laya u vlastitu korist. Budući da je taj nerazmjer jako mali treba naravno ulagati velika sredstva da bi bio i veliki profit.

Ma to je jedan djelić trejda i ne možeš ga tako jednostavno definirati.

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

mr. Air Jordan napisao:

ma uzmes 50k $,izaberes neki postotak od 5+%   stavis lovu na to i miran si ko beba ofc. ako stignes ulovit kvotu..  big_smile
http://uk.wettportal.com/oddscomparison/surebets

ovo je jako interesantno
koliki vremenski prostor prosjecno imas za bet nakon objave, a prije nego bookiji promijene koef?

00

Re: Zanimljivosti za May 2012

kerpoker napisao:
mr. Air Jordan napisao:

ma uzmes 50k $,izaberes neki postotak od 5+%   stavis lovu na to i miran si ko beba ofc. ako stignes ulovit kvotu..  big_smile
http://uk.wettportal.com/oddscomparison/surebets

ovo je jako interesantno
koliki vremenski prostor prosjecno imas za bet nakon objave, a prije nego bookiji promijene koef?

valjda dok se dovoljno love ne uplati na te kvote pa onda padnu i same i više nije safebet

+ trebao bi imati solidan kapital i to na svim mogućim kladioničarskim stranicama.

kad već spominjemo ovo, postoji li nekakav safebet posrednik možda? da preko njega čovjek može sve uplatiti za neku proviziju i odma dobije dobitak natrag. big_smile

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00