Objavljeno: 18.08.21

Bijela pozadina

Sergiy Yashchur je osvojio WPT Pro Hunt Event na partypokeru!

Ukrajinac Sergiy Yashchur nije samo prvak WPT Online Svjetskog prvenstva, već je u igri za udio u zajamčenom nagradnom fondu od 5 milijuna dolara nakon što je ovog vikenda trijumfirao na WPT Pro Hunt događaju. Bio je to uvodni događaj WPT Svjetskog Online prvenstva koje se vratilo na partypoker.

Yashchur je bio jedan od 1.374 partypoker igrača koji su buy-inali za 33 dolara i dobili priliku da postanu WPT šampion. WPT Pro Hunt je dodatni posebni događaj ne samo zato što igračima daje priliku da igraju s nekim od poker superzvijezda za samo 33 USD, već je više od desetak tih zvijezda sjelo s bounty nagradama. Satelitskim ulaznicma za turnir Main Event Day 1A za 109 USD za WPTWOC bila je nagrada za svaki bounty na glavi superzvijezda.

Louise Butler iz partypoker team-a bila je posebna igračica s bounty-em koja je otišla najdublje na WPT Pro Hunt turniru. Butler je došla do impresivnog 23. mjesta. Eliminacija irske starlete ostavila je u igri ​​još jednu nagradu: budući prvak osvojio bi $5,300 WPTWOC Main Event mjesto!

Dodavanjem ticketa od 5.300 USD za prvo mjesto, isplate su postale još veće, što je rezultiralo time da je devet finalista idu svim silama na naslov.

To nije baš išlo po planu brazilskom dvojcu Fernandu Limi i Felipeu Franciscu Ferrazu jer su oni bili prva dva finalista koji su napustili turnir.

Pieter Theelen, Toni Ihalinen i Jack Morris pridružili su se zvijezdama Sambe na izlazu; preostala četiri igrača su imala garantiranu četveroznamenkastu nagradu.

Dva ruska igrača pala su na četvrtom i trećem mjestu. Vitaliy Pavlov i Konstantin Kostyakov su ti igrači. Ovo je ostavilo Yashcura u heads-up-u protiv danskog grindera Lausta Mejera Nielsena u borbi za značajnu nagradu, plus tu važnu kartu za Main Event.

Yaschur je pobijedio svog posljednjeg protivnika i postao WPT prvak. Yaschurova nagrada od 2.596 dolara pojačana je bounty-em od 2.736 dolara plus besplatnim mjestom na 5 milijuna WPTWOC glavnom događaju! Drugoplasirani je napustio turnir s ukupnom nagradom od 3.468 dolara.