Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Bok ljudi,

Evo mene kao zadnji da update-am svoji blog. Prije nego što krenem s time svima vama želio bih čestitati Novu 2016 Godinu i naravno poželjeti puno sreća i zdravlja.

E sada taj prosinac na šta je ličio? Generalno na jedno veliko ništa, što je kulminiralo naravno i drugim negativnim mjesecem.  Razlog jednostavan, nešto lošiji run, igra preko k...a i loš volume aka blagdansko ''opuštanje''.  Mislim dovoljno je da pogledam zadnjih 100k ruku. Nekad to radio mjesečno a sad mi treba 2 mjeseca 2 po 100h, a uz sve to tih 100k ruku je jedan od onih kad si +6,5k EV, a -2,5k zapravo u minusu(1 takav na 2 milion ruku). Trenutak što koji me inače uvijek motivira jer je veliki EV gap pa onda rokam normalno off table i volumen, ali eto zadnja 2 mjeseca su po pitanju profesionalnost ono dno dna. Umjesto da rasturim i shotam 200k granicu, ja se zadovoljio i gladio jaja. Čak neko vrijeme nije mi se dalo igrati nego sam osjećao obvezu, a to mi se onako gadi. Nije dobro, ali je upozorenje.  Upozorenje da takav pristup ne prolazi.
E sad kako mi se to desilo?? Zapravo easy, jer sam svoje ciljeve više manje završio već prije i onda jbg nemam motivacije. A čim mi poker postane ''samo posao'' i rutina, eto meni loše rezultate. Jednostavno ne možeš ostvariti vrh rezultate bez predanosti i ljubavi prema tome.

No dobro, šta je tu je, a evo malo i slika:

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20472-487/Session%201_zpsfujexogw.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20472-487/Session%202_zpsyhyftrzb.png

Napokon je crvena normalna:D
http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20472-487/December%20Graph_zpsqbye3p4v.png

2 Million Hands Graph:

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20472-487/2%20Million%20Hands_zpsuhdmiziv.png

TOTAL CHALLENGE: 306 409.25$(POSLJEDNJI UPDATE) - 2 642.75$(WINNINGS 16 DANA) + 5 110.44$(RakeBack)  =  308 876.94$/ 500 000$

2015 Report
Predobra godina jednostavno u velikoj slici. Ipak tu je sveukupni profit od preko 150k$ čime sam ostvario svoj cilj od 1 000 000 HRK u 2015. Putovao sam stvarno svugdje po Europi, super se zabavio na sve moguće načine i napredovao u mnogim drugim aspektima. Pa šta bi čovjek mogao reći koju lošu? Hehehe, ja uvijek nađem nešto jer sam analitičan i samokritičan, tako da jbg ljudi.... tongue

Prije svega ostaje činjenica da sam easy s boljim pristupom mogao preći 200k granicu. Stvarno sad kad gledam da sam dao gasa zadnja 2 mjeseca siguran sam da izvukao, a kamoli da sam kroz cijelu godinu bio konstantniji. Ta brojka bila bi itekako premašena.
Druga stvar je zaključke koje uzimam iz ove godine te s njima započinjem 2016:
- Potrebna mi je rutina
Jednostavno svakakih nekoliko tjedana mjenjati državi i lokaciju ne utječe dobro na mene. Volim to,ali ne dostižem svoji maksimum.
- Moram uvijek postajati neka jača motivacija
Čim sam ostvario cilj i dostigao godišnji cilj od miljun HRK odmah je nestala
- Paziti više na zdravlje
Odvajati više privatno od poslovnog kao bolji odraz prema zdravoj kulturi i ponašanju

Sve zapravo vrlo jednostavne stvari, ali eto na mene su one zapravo najviše utjecale tokom godine, tako da valjda neke pouke moram izvući,a vama ostavljam graf:

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20472-487/2015%20Graph_zpscvbvywav.png

Što očekivati od 2016?
Zapravo s moje strane ekstremno bumhuntanje. Uzor mi postaje po tom pitanju Yourdoom big_smile . Mislim 99.99% svog volumena ove godine odigrao sam na jednoj vama svima poznatoj stranci, pa sam igrao dosta reg battleo do NL400, ali mislim da nažalost u 2016 igrati samo na jednom siteu, nije max +EV odluka za mene. Dugo sam o tome razmišljao, ali jednostavno mislim da +10 networka, NL400+, strogi table selecting trebao donijeti najbolje rezultate. Već sam počeo s priprema i moram priznati da se primjeti trend ukidanja HH tako da očekujte ružnije i manje grafove več od ovog mjeseca. Jbt, ispada kod nekih da spremanje HH je ravno zločinu. Čak sve više mreža ne pokazuje karte na SD.

Druga ključna stvar za ovu godinu je korak prema mom osobno dugoročno cilju, a to je postati dobar ''all round igrač''. Vjerojatno će biti vrijeme za naučiti možda PLO ili MTT, ali ne isključujem ni druge formate. Svakako neki novi format igre moram dodati repertoaru jer ako dostignem ove godine da ispoliram igru da beatam sve od 400-2k NL da počnem raditi na nećem novom jer high stakesi me nikad nisu zanimali, a i ne vjerujem da je najisplatljivija stvar.

Tako da bi to bilo to. Mislim da sam dovoljno rekao. Sretno na stolovima i javim se početkom veljače. Pozz smile

80

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Pozz ljudi,

Evo da se javim i ispričam kako je prošao prvi mjesec u godini. Započeo je onako standardno za ovaj dio godini. Lijenost, mamurluk i ne rad svakako su bili na vrhuncu,a ni skijanje nije u tome nekako pomoglo. Međutim postojao je dublji problem, a to je činjenica da i dalje nemam godišnji cilj.Jednostavno ne želim da mi se ponove zadnja 2 mjeseca 2015 gdje igram samo zato jer ''bih trebao''. Jednostavno moja motivacija splasne čim dostignem svoj nekakav vizualni godišnji cilj, a kad ga nemam izgledam strašno.
I tako ja tražio taj neki cilj, na skijanju gledao sve te silne aute i pomislio pa mogao bih i ja imati jednog takvog. No, s obzirom da moj se jednostavno nikad nije palio na aute (vozim 4 puta mjesečno i to auto star 14 godina), a uostalom tu je i ta racionalna strana koja ne da kupujem nešto što svake godine gubi na vrijednosti. I tako tražio ja sebi okolo tu neku iskru, i onda se sjetio jednog starog sna:

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Day%20488-507/images_zpsrzh3jzau.jpg

Ovo me odmah zapalilo. Pa ovo ja sad sebi mogu priuštiti big_smile . Znam lokaciju, znam ljude koje bi je trebali sagraditi, sve što moram napraviti jest sjesti grindati i raditi na igri. To je to. Napraviti ću nešto lijepo vidljivo i opipljivo od svog novca koja može biti i za moji satisfakciju i za rentanje.

Čim sam to imao u glavi stvari su odmah krenule nabolje. Počeo opet raditi kako spada, okrenuo mjesec i napokon sam imao onaj sretan feeling kad si sretan i uživaš u poslu. Onako kao da sam se nanovo zaljubio. lol
E sada, treba mi savjet od vas koji ste kupovali kuće i stanove putem novca od pokera, ili se pak kužite u to. Zanima me koliki je problem da recimo kupim zemljište sa 30kEUR koji su dospjeli sa skrilla?

E sada što se tiče samog pokera, kao što sam rekao krenuo sam igrati na banana stranicama, što znači da je graf ne potpun i fali 3504.76$.

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Day%20488-507/Session%201_zpsymhao0xe.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Day%20488-507/Session%202_zpsqm6ewrsj.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Day%20488-507/January%202016%20Graph_zpszokfkkj8.png

TOTAL CHALLENGE: 308 876.94$(LAST UPDATE) + 6 785.95$(WINNINGS 16 DAYS) + 4 479.66$(RakeBack)  = 320 142.55$/ 500 000$

Na kraju krajeva ipak sam uspio izvući onaj nekakav standard od 11k$ tako da sam zadovoljan jer s obziom na moju lošu igru, skijanje, seljenje moglo je biti puno gore. Sve u svemu, sam zadovoljan, motiviran i radim na nekim projektima o kojima, ako prođe sve dobro, objavim sljedeći mjesec. Do tada GL!

70

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Alo ekipo,

Evo mene natrag za jedan kratak updated.Ova veljača je stvarno bila zanimljiva i nekako neočekivana. Sve je krenulo lijepo, ja fino table selecta-o, runnao vrh, lijepo igrao, no međutim pri sam kraj mjeseca, otkrio(sjetio big_smile ) sam da bi treba odraditi X broj ruku na nekoj stranici do kraja mjeseca, ukoliko želim zadržati status. I tako nekako bez da sam i htio našao sam se u situaticiji da moram ganjati nešto, a kako bi dostigao zadani cilj moram igrati protiv svega i svakog. Tako sam čak uspio ubosti i najgori dan 6k$, no međutim nisam mogao stati jer oteto postoji deadline. Tako sam htio stati već na 3k$, no da jesam ostatak godine bih izgubio dosta novaca kroz RB, tako da sam stisnuo zube i odradio. Ipak na kraju mjeseca i jesam zadovoljan s obzirom da ukupna cifra premašuje 15k$.

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20508-528/Session%201_zpsy45v8v0u.png?t=1456749046

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20508-528/Session%202_zpsleorpjo2.png?t=1456749054

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20508-528/Graph%20February%202016_zps0xnwcxxj.png?t=1456749054

TOTAL CHALLENGE: 320 142.55$(LAST UPDATE) + 11 436.61$(WINNINGS 21 DAYS) + 5 440.67 $(RakeBack)  =  337 019.83$/ 500 000$


Drugu stvar koju sam htio najaviti jest da ću radi motivacije, uz ovaj projekt započeti novi MTT. MTT su bili dugo moja želja, a pošto sam ih igrao ovaj mjesec nekoliko i zapravo skužio koliki postflop edge imam u odnosu na field bilo bi glupo ne pokušati. Pokušati ću igrati što više Slow tipove turnira jer čim ja ima slobodu postflop onda mi je mid stakes MTT vrlo jednostavno, ali čim dođem u push i repush situacije morat ću se igrati sa ICMizerom. Ukoliko imate kakve savjete slobodno napišite, ali ostaviti ću si ovaj mali formular ispod kako bi mogli lakše pratiti s obzirom da MTT budem igram na više siteova.

MTT's played:
ITM:
FT:
Overall Invested:
Overall Earned:
--------------------------------------------------
Profit Week:
Profit Month:
Overall Profit:

Pokušat ću updateati tjedno, iako ne očekujem da odradim previše turnira mjesečno za sada(tipa 50-100 cilj). Primat je i dalje cash, ali naučiti nešto novo ne bude mi škodilo. Sretno mi bilo i GL i vama ljudi!

20

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Graf je sick, svaka cast  cool
Na kojoj sobi igras (razumijem da nije samo jedna) ako smijem znat  smile

00

405

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Baš ovo što si rekao za MTT Hans, nevjerojatno je koliko loše posflop igraju regovi na MTT-ima. Ja sam krenuo ozbiljnije igrat MTT(ako se to uopće može nazvat ozbiljnije..igram 2 puta tjedno, i to često uz cash game, osim nedjeljom koja mi je full MTT dan), ono što sam shvatio da je razlika u kvaliteti između dobrog cash igrača i dobrog MTT igrača bolesno velika. Istina ja igram MTT do 50-tak dolara buy in, stoga mogu govoriti samo o tim levelima MTT regova, ali generalno, previše cbetaju, previše ch/foldaju, premalo defendaju(često da je profitabilno otvarat any two u steal sit.).

Jako loše razmišljaju općenito o rangu,posebno  u capped situacijama koje zapravo nisu capped, ili je izuzetno mali dio ranga capped ali ima dovoljno drugih handova da pokriju taj dio ranga, pa misle da je to velika stvar a nije(npr.situacije u kojima nemamo AK u rangu), dosta su ne balansirani, protiv dosta regova ne moraš ni cbetat oop jer stabaju apsolutno sve, over protection betaju itd.

Sve u svemu, možeš igrati jako exploitable a profitabilno.

Prosječan reg na nl100 pojede konkurenciju na MTT-u, uz malo znanja o ICM-u ili chip mappingu.

E sad, stvar je varijance, te mislim da su MTT psihički dosta zahtjevniji, ali postflop, edge koji imaju cash igrači je jako velik.

Zadnji popravljao MelloB (03-03-2016 03:37:04)

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Bok ekipo,

@Vatroslav
Na previše big_smile : Otvori pokerscout pogledaj top 20 i velika vjerojatnost je da igram(-ao) na 80% navedenih. smile

@MelloB
Lijepo si to naveo, nemam što dodati jedino što mislim da postflop skill nažalost više dolazi do izražaja u slow strukturama koju su češće na HS MTT nego na mid levelima. Više pročitaj dolje.

Evo skoro je prošlo pola mjeseca, a ja se tek sada javio. Ukratko počelo lijepo moje omiljeno godišnje doba, pa samim time sve me više vuče u druge smjerove. No da  odmah prijeđem na stvar, zaradio sam nešto više od 19.5k$. Iskreno sasvim solidan mjesec, međutim mogao je biti zasigurno jedan 20-30k mjesec. Razlozi su više struki, počevši od dolaska proljeća, pa sve do novih interesa i zanimacija. Znači idemo redom.
Odmah na početku mjeseca sam uletio u nice NL1k akciju u kojoj sam runnao dobro jer sam dobio sve značajne flipove. E sad s obzirom da sam dosta up već bio na početku mjeseca, a ukoliko nemam NL600+ akcije nije da imam baš gušta bumati NL200-400 fisheve(odradim jer mi je to posao da se razumijemo, ali nije da mi je gušt kao nekada), osjetio sam da bi možda bio dobar timing da zadovoljim svoju ''perfekcionističku stranu''. Ukratko radi se o mojoj osobini koja zapravo ne želi ostaviti ne savršene rezultate. Tipa planiram uskoro ukinuti NL200, pa bih htio da na svim stranicama koje igram meni lijepo u HM piše +8bb/100  EV. Tada sam ja nekako spokojan i maknem s filtera taj limit. To vrijedi i za Nl100 na stranicama gdje sam morao buildati BR od NL100. To je nekakav moj fetiš koji nije uvijek naj +EV, ali pruža mi opet taj neki gušt što od čistog bumma ne dobijem uvijek. Sve je to izgledalo OK, dok jednog dana se nisam zakačio sa nekim regom, pa smo se preselili na HU 400 gdje smo  igrali tako sljedećih nekoliko dana. Bilo je to vrlo neuobičajena odluka, ali smatrao sam da je tip lošiji i bilo je pravo zadovoljstvo. I dan danas se redovito borimo tako da sam prvi puta doslovno našao svoh nemesisa. I zapravo je mnogo zabavnija i izazvonije cijela ta situacija i baš sam uživao, međutim tu je moj mindset meni malo prepreka jer si zamjeram što nisam donosio naj +EV odluku, koja je zasigurno bila nastaviti bumhuntati. Nekako u meni je uvijek bila debata, bi li trebao igrati nešto što mi je veliki gušt ili stirktno samo se fokusirati na lovu?  Nekako trebao mi je neki novi thrill.
To sam našao u MTT-evima. Iako sam napočetku bio lijen jer previše volim svoj ''cash lifestyle'', nakon ovog događaja preusmjerio sam svoju želju za novim uzbuđenjima na MTT-evima. Jer oduvijek sam ja htio igrati HU cash, ali nekako MTT je nekako najbolji kompromis između gušta, money oriented razmišljanja i long terma. Nekako nisam se skroz podredio MTT-evima, ali onako uvijek igram jedan do dva stola uz cash.
Što se tiče same igre, ICM sam fish, to je više nego očito bilo.Nešto sam se popravio s obzirom da ruke svakog turnira redovito detaljno pregledam uz drillanje parametara, ali trebat će meni vremena da pohvatam any2 SQ shove, C range vs pusheva, ali i da naučim cijeniti taj 20BB stack jer za sada nisam to radio. Imao sam nekoliko dubokih runnova, ali nisam postigao nikakav značajniji rezultat. Što se tiče mojih postflop predviđanja, ona su  se obistinala. Ono što je Mello gore napisao je sve točno, s tim da bi dodao da sam se iznenadio sam koliko ljudi loše kuže bluffcatching(aka blockere),a uz to sve ja još uvijek nisam vidio 3 barrel bluff. Nekako HS turniri mi bolje odgovaraju jer je sporija struktura i samim time više je postflop igre, ali s obzirom da ljudi su puno bolji po pitanju ICM nekako mi se čini da ću morati poraditi na svom ICM razumijevanju jer inače džaba moje svo postflop znanje kad u ključnim trenutcima radim prevelike greške koji dobri igrači znaju iskoristiti.

Ima nekoliko stvari koje su me zaokupile, a jedno od tih je razmišljanje da li je zarađeni novac uvijek pravo mjerilo znanja u današnjem pokeru? Ja sam ''odrastao'' s idejom da jest, i vidim u nedavnoj debati je isto tako  spomenuto da jest, ali nakon malo analiziranja mislim da nije, bar što se tiče midstake-a. To mi je sinulo nakon što sam uspoređivao jednog IMHO lošeg bumhuntera i jednog od najboljih regova koji igra battle-a protiv svih i u svim formatima NL igre. Ispada da imaju isti WR i da su isto zaradili otprilike, ali da igraju jedan protiv drugog, ovaj bi ga pojeo.Zatim sam razmišljao o Yourdoom sa 18bb/100 i o nekom 2-3bb winneru na  Zoom-u 500. Pa nije ovaj 6 puta bolji, niti sam ja sa 7bb na tom sličnom limitu(ali drugi format i site) 2x puta bolji. Nekako danas ne vjerujem da zarađeni novac uvijek prestavlja mjerilo tehničkoh skilla, već postavlja samo pitanja gdje i kako je taj novac zarađen. Mislim da ti odgovori  često daju konkretniju sliku(profil) o igraču.

Za Travanj mislim da će biti zanimljivo jer mislim da ću sve više vući vani na zrak, a uostalom savršeno je vrijeme za nastaviti potragu za svojom parcelom u Istri.Prošao sam nekoliko mjesta, ali nisam još osjetio onaj ''to je to'' efekt, iako i samo kruženje u potrazi za parcelom je uvijek predivno po ovom vremenu i činjenici da sve uvijek završi lijep kulinarskim iskustvom. S obzirom da trenutačno živim u ZG-u, morat ću tu i tamo zamjeniti Istru s Zagorjem koje mi se iskreno baš dojmilo.
Osim toga, htio bih uzeti i jedan ''tjedan teorije'' jer želim neke stvari popraviti u svojoj igri,a krenuti od teorije je uvijek presudno za ispravljanje grešaka. Tu će naravno biti i određeni broj MTT-eva, ali generalno ne očekujem super mjesec.
Eto, to bi bilo to. Ostavljam vam slike i brojeve jer bez toga ipak ne ide. smile  GL!

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20529-552/Session%201_zps9gnkhl7r.png?t=1460357936

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20529-552/Session%202_zpsttf3or6h.png?t=1460357943

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20529-552/March%202016%20Graph_zpspmzkfsf9.png?t=1460357943

TOTAL CHALLENGE:  337 019.83$(POSLJEDNJI UPDATE) + 15 667.86$(WINNINGS 24 DANA) + 4 004.18$(RakeBack)  = 356 691.87$/ 500 000$

MTT's played: 33
ITM: 5
FT:
Overall Invested: 2 228.5$
Overall Earned: 1 234.24$
--------------------------------------------------
Profit Month: -975.33$
Overall Profit: -975.33$

30

407

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Hans, što se tiče ICM dat ću ti savjet, ICM iako je trenutno vjerojatno najbolji model ima dosta mana.

Ono što je najveća mana jeste to da ga možeš koristiti samo protiv onog tko ga jako dobro razumije i primjenjuje. Meni se dogodilo da masu puta budem u situaciji gdje radim daleko dobar +ev shove, sq.shove itd., ali protivnik napravi extra glupost gledajući ICM, ali generalno dobar call u toj situaciji gledajući chip EV. Jeste da igram većinom nekakve srednje MTT buyine, možda je drugačije na visokim, ali nije velika razlika sigurno, osim onih top igrača.

Ja sam počeo koristiti chip mapping, ne znam jesi upoznat s tim, ali je u biti računanje $EV iz chip EV-a. Imaš niz inputa i računaš outpute, riječ je u biti o klasičnoj f(X).

Također, meni osobno je MTT stvarno vrhunski doživljaj, cijelu svoju poker karijeru igram cash, u zadnjih možda 6mj. igram redovitije MTT(iako je to u biti jako malo 2 puta tjedno max), i baš je istina što kažu, koliko tipa cash sessiona se sjećaš-jako malo, ali turnira koje si osvojio, pa i dosta onih koji si ispao a koji znače nešto - sjećaš se svih važnijih handova, i toka turnira, mislim da je to u biti u pokeru- najbliže sportu što ima. Ta borba za opstanak, kad ispada čovjek za čovjekom, pa final table- nešto predobro.

Mislim da je jako dobro za tebe što si krenuo u MTT vode, postat ćeš kompletniji igrač. Mislim da cash game 6max, HU i MTT je sveto trojstvo NL holdema.

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

MelloB napisao:

Hans, što se tiče ICM dat ću ti savjet, ICM iako je trenutno vjerojatno najbolji model ima dosta mana.

Ono što je najveća mana jeste to da ga možeš koristiti samo protiv onog tko ga jako dobro razumije i primjenjuje. Meni se dogodilo da masu puta budem u situaciji gdje radim daleko dobar +ev shove, sq.shove itd., ali protivnik napravi extra glupost gledajući ICM, ali generalno dobar call u toj situaciji gledajući chip EV. Jeste da igram većinom nekakve srednje MTT buyine, možda je drugačije na visokim, ali nije velika razlika sigurno, osim onih top igrača.

ICM ima nekih ograničenja, ali ovo nije jedna od njih. Naime, ICM je samo model i on ti u nijednom trenutku neće ponuditi krivu odluku (zapravo ti on sam po sebi ni ne nudi odluku već prezentira određeni izračun) već ti jedino može dati krivu informaciju za dobiveni input. U situaciji koju spominješ kad te fish calla s debelo preširokim rangeom da bi tvoj shove bio +EV samo moraš takav range staviti u ICM model i dobit ćeš "novu" računicu. ICM je nešto predivno za ljude matematičkog uma i igranje u SNG Wizzu je meni osobno uvijek bio jedan od najzabavnijih "treninga" (od izračuna kako široko shovat do izračuna koji range protivnik mora imati da bi shove s određenim handom bio profitabilan).

@Hans - za usavršavanje ICM-a mislim da ti je najbolji način igranje SNG + korištenje nekog ICM kalkulatora. Doslovce pročitaj/pogledaj nešto, a zatim odigraj xy SNG turnira, ubaci ih u SNG Wizz (ili nešto slično) i analiziraj di si griješio pa se malo igraj s brojkama , mijenjaj rangeve i brzo ćeš dobiti taj "feel", a onda se samo prebaciš na MTT wink Inače, sretno u MTT svijetu i uživaj u Zagorju i Istri, najljepšim dijelovima HR tongue (draga je iz Istre, a ja iz Zagorja smile )

Zadnji popravljao iAcesHigh (13-04-2016 14:09:23)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

@MelloB
Ako se ne varam svaki put moraš postaviti prize pool kako bi koristio tu opciju? Svakako ću isprobati.

@iAcesHigh
Ja sam na savjet frenda uzeo ICMizer 2 i SNG Coach u kojem vježbam spotove specifično napravljene za MTT. Nekako ne mogu se odlučiti da li da igram više Turbo turnire gdje si pod konstatnim push/F pritiskom, ali mi je edge manji ili slow stolove gdje sam više manje ostvario i sve ITM rezultate, ali ono sporije učim taj ICM. To mi je baš nekakva dilema, ali zapravo je uvijek ista. Da li žrtvovati određeni iznos kako bi se brže potencijalno napredovalo ili sigurniji pristup po aspektu novca, ali sporije napredovanje?
Hmm..odgovor često individualan, ali uvijek ću saslušati savjete.

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

HansTheGreat napisao:

@iAcesHigh
Ja sam na savjet frenda uzeo ICMizer 2 i SNG Coach u kojem vježbam spotove specifično napravljene za MTT. Nekako ne mogu se odlučiti da li da igram više Turbo turnire gdje si pod konstatnim push/F pritiskom, ali mi je edge manji ili slow stolove gdje sam više manje ostvario i sve ITM rezultate, ali ono sporije učim taj ICM. To mi je baš nekakva dilema, ali zapravo je uvijek ista. Da li žrtvovati određeni iznos kako bi se brže potencijalno napredovalo ili sigurniji pristup po aspektu novca, ali sporije napredovanje?
Hmm..odgovor često individualan, ali uvijek ću saslušati savjete.

znam za alate, ali ja sam koristio isključivo SNG Wizz u svoje vrijeme i ne mogu ti nažalost reći jel bolji ili gori, ali u konačnici vjerojatno je to sve jaaaako slično...

Uz sve materijale i alate danas dostupne mislim da nije toliko potrebno učiti na vlastiti pogreškama tako da mislim da se držiš onoga što ti je zabavnije (trenutno igraš MTT čisto kao novi challenge pa nek bude barem taj dio ujedno i zabavan) - ja bih s time na umu i uzevši u obzir tvoje prednosti što su postflop igra koja puno više do izražaja dolazi u standardnim turnriima, igrao standardne turnire (i ja sam nekako uvijek naginjao takvima), a ICM bih usavršavao off-table i jednostavno koristio naučeno off-table za stolovima smile Međutim, odluka je čisto na tebi, nije nužno loše ni kombinirati dokle god to tebi odgovara...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

411

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Gorane nisi dobro shvatio što sam htio reći. Objasnit ću ti na ovom primjeru, npr. tri čovjeka su ostala, 3mj.je 500$,2.mj. je 1500$, 1.mj.3500$, mi sa sb shovamo bb npr.55 ne bitno, imamo npr.200k chipova, bb 150k, shorty ima 30k. Mi ovdje doista možemo shovati any two card, i bb znajući da mi ovdje shovamo any two ne smije callati(po icm) ništa osim premiuma. Uopće nije bitan input(odnosno range s kojim shovamo- on ne mijenja output koji je u ovom slučaju calling range- bez obzira koji god shove range bio-icm gledano. Jednostavno bit ICM je $, i ne može callati shove, jer svaki chip koji imaš vrijedi određeni $, i nije ista vrijednost chipova koje ćeš dobiti sa onima koje možeš izgubiti, broj tvojih chipova ti govori u biti kolika je vjerojatnost da ćeš završiti 1.,2. Itd., a u ovoj situaciji chipovi koje možeš dobiti ne vrijedi niti blizu onima koje možeš izgubiti, jer riskiraš ispadanje na 3.mj i gubitak jako puno novaca s obzorom na chipove koje trenutno imaš(i općenito stack situaciju).

Sad da bi mogao upotrijebiti ovo na nekome, moraš biti siguran da on to razumije i shvaća, jer se može dogoditi da će te on callati tu s AQ. A to ne mijenja činjenicu da je to užasno loš potez ICM gledano, i to se neće promijeniti shovali mi 100% ili 40%. Znači uopće nije bitan range, bitan je kod chip ev ali ne $ev-a.

Mislim primjer je totalno banalan ali sam ti samo htio objasniti kako nije bitno i ne radi razliku range kojim shovamo u ovoj situaciji, stoga se output neće promijeniti. Icm se može primjenjivati ako i druga osoba primjenjuje icm. Protiv ljudi koji ne poznaju icm jednostavno ne možeš ti koristiti. Jer ako oni ne razumiju koncept, dođe ti ona situacija s kruškama i jabukama.

Hans, icimizer2 koristim i ja, jednostavan je, kvalitetan, ali opet bi ti preporučio da pogledaš na RIO-u 2 videa ICM i chip mapping, dva dijela su, od Chris Kruka. Gdje objašnjava prednosti i mane ICM i objašnjava ti chip mapping koji je jako jednostavan a super.

Zadnji popravljao MelloB (13-04-2016 17:00:33)

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

sve je to meni jasno, zapravo si objasnio princip ICM-a s jednom pogreškom:

MelloB napisao:

...
Sad da bi mogao upotrijebiti ovo na nekome, moraš biti siguran da on to razumije i shvaća, jer se može dogoditi da će te on callati tu s AQ. A to ne mijenja činjenicu da je to užasno loš potez ICM gledano, i to se neće promijeniti shovali mi 100% ili 40%. Znači uopće nije bitan range, bitan je kod chip ev ali ne $ev-a.

Mislim primjer je totalno banalan ali sam ti samo htio objasniti kako nije bitno i ne radi razliku range kojim shovamo u ovoj situaciji, stoga se output neće promijeniti. Icm se može primjenjivati ako i druga osoba primjenjuje icm. Protiv ljudi koji ne poznaju icm jednostavno ne možeš ti koristiti. Jer ako oni ne razumiju koncept, dođe ti ona situacija s kruškama i jabukama.
...

ovo nije istina - naime, iako je on napravio pogrešku primjerice callom s AQ ČAK i ako zna da mi shovamo any2 to nije greška ICM modela. U tom slučaju staviš primjerice u SNG Wizzu da si ti na SB i da BB calla AQ+ i više ti (možda) neće any2 shove biti +EV prema ICM-u. ICM je onoliko dobar koliko je input dobar. Da, any2 shove je tu dobar ak lik "normalno" odnosno calla prema ICM (ili još više tight), ali ako calla primjerice 20% rangea i to ubaciš u neki ICM kalkulator odmah ćeš dobiti "računicu" koja će ti, nagađam, prilično jasno reći da ne guraš takvom igraču any2 nego 70, 80 ili koliko već %...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
10

413

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Ne shvaćaš poantu. ICM se gleda prema isplati, svaki chip ti vrijedi određeni iznos novca, s tim da onaj zadnji chip vrijedi najviše. Sve se gleda prema pay out strukturi,stackovima,itd.

Sad recimo da je primjer koji sam ti naveo takav da treće mjesto donosi 0$, i da su stackovi isti. BB ne smije callati prema ICM gotovo nijedan hand. Postoji čak i apsurd, također imaš jedan od najbolji teretskih videa o tome na RIO-u, od Dvoresesa, gdje praktički AA može biti negativan call prema ICM modelu.

Jednostavno ne možeš ga upotrebljavati ako nisi siguran da ga tvoj protivnik također ne primjenjuje- i to nije samo moje mišljenje nego je to općeprihvaćeno i logično.

Ovo što si ti napisao su jednostavne equity kalkulacije, koje mogu mijenjati calling rangeve, i to rade prema eqilibr. , ali u to moraš uključiti pay out strukturu,stackove svih igrača i paziti pay out skokove, a ovi primjeri koje sam naveo i o kojima je Hans pričao(a to su shove any two sq.any two- one neće promijeniti calling range protivnika bez obzira koji mi range shovali, shovali 20% ili shovali 100%-prema ICM ćemo dobiti jednak rezultat).

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Ja bih rekao da ti ne shvaćaš poantu smile dobro je da spominješ kako ICM funkcionira, ali ja to kužim (actually, ICM mi je bio završi rad na faksu, predmet vjerojatnost i statistika tongue) --> ICM je model i kao i svaki drugi matematički model ima određen broj varijabli i određeni matematički output. U ovom slučaju nas zanima što je najbolji potez u datoj situaciji pa tu varijablu označavamo kao output (iako i primjerice appropriate call range može biti output, ali nećemo u detalje). ICM, kao što si i rekao, u obzir uzima niz varijabli - od payout strukture do calling rangea protivnika jer ćeš točan izračun dobiti ISKLJUČIVO ako si dobro predvidio sve input varijable. Ne znam koliko si se igrao alatima, ali mijenjanjem određenih varijabli osim što ćeš dobiti što i kako odigrati lako ćeš dobiti actuall izračun koliko je nešto + ili ' chipEq i to je sva mudrost ICM-a. I da, foldanje AA se može desiti (meni osobno doslovce samo jednom u životu dok sam još igrao SNG, iako sam to tek ustvrdio u analizi dok sam u igri, naravno, veselo callao tongue)

Kad smo kod nedostataka ICM-a to nikako nije nekorisnost ako ga drugi ne znaju koristiti već jedan od najočitijih je teška primjena na MTT-evima kad traje više od jednog stola jer je izračun onda netočan (odnosno da budem tehnički točniji, ICM nije netočan ali svi ICM kalkulatori s kojima sam se ja igrao ne računaju točno za situacije kad je u igri više od jednog stola)

@Hans - actually sad sam se sjetio fantastičnog videa koji sam svojevremeno gledao i koji objašnjava i vodi te korak po korak u izradi SVOG ICM kalkulatora u Excelu i to je ono što je mene ful zainteresiralo i dalo mi neki insider look u funkcioniranje modela. Potražit ću sutra video, ali nisam ziher da ću ga nać - mislim da je bio na Deuces Cracked, ali više nisam ziher sad

MelloB napisao:

Jednostavno ne možeš ga upotrebljavati ako nisi siguran da ga tvoj protivnik također ne primjenjuje- i to nije samo moje mišljenje nego je to općeprihvaćeno i logično.

--> kod matematike je ljepota što mišljenje ne vrijedi baš ništa jer je sve dokazivo. Između ostalog, nije ovo prvi puta da ljudi vjeruju u sve i svašta (sjeti se rasprave na ovom forumu prije tjedan/dva). Nemoj misliti da ti spuštam ili da se pravim važan jer ako išta onda ću ti ja prvi priznati da sam trenutno daaaaaaaaleko od prosječnog, a kamoli decent SNG ili MTT igrača (pošto ne igram aktivno već prilično dugo jer van PS-a nikad nisam našao neki site di bi usitinu mogu grindat SNG) + dapače, mislim da su ovakve diskusije odlične za forum i to je razlog zašto još raspravljam (i davno sam naučio da egu nema mjesta na poker forumu jer se uvijek nađu biseri koji su uporniji od tebe, bez obzira kakva je rasprava), ali ovo je nešto što jednom shvatiš/naučiš i znaš za cijeli život (teoriju, ne nužno i rangeve pošto sam preeeedugo off) wink

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
10

415

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Hej, ma nema nikakve zamjerke tu, čisto raspravljamo. Mislim, mi se i poznajemo, igrali smo 2,3 godine poker zajedno u Puli, tako da znam da se ne praviš važan ili pametan, te se tak također slažem da je diskusija odlična za forum i njegove članove, zato  i ja još uvijek raspravljam smile

Meni je jasno to što govoriš.

Ono oko čega je sve krenulo je ovo, Hans je rekao da se još mora snaći u situacijama kad ima shove s any two card, ili sq.shove any two, na to sam ja nadodao što se meni često znalo događati u tim situacijama.

Stvar je u ovome, postoje situacije kad zaista možeš shovati any two cards(po ICM-u), te konkretno u tim situacijama gdje ti možeš shovati 100% ranga, neovisno o tome da li ti shovaš any two,ili 20% ili 50% - calling range protivnika se ne proširuje dodatno - zbog ICM, ti si bio napisao da ako stavimo da protivnik calla aq+ možda bi trebali shovati 70%-ne, ne moramo - jer govorimo o situacijama u kojima možemo shovati 100% našeg range zbog ICM i svih stvari koje se njega tiču(da se ne nabrajam ponovno).

Ako protivnik nije svjestan ICM, i callati će nas light, naš adjusment nije da shovamo umjesto 100% - 70%, niti 50%,itd. jer onda se ovdje ne radi više o ICM, nego možemo koristiti Nasha i vidjeti u eqil. koje handove možemo shovati profitabilnu s obzirom na range koji dodijelimo protivniku da calla. Stoga stojim kod toga da je mana ICM to što ako nisi siguran da je protivnik svjestan ICM ne možeš ga koristitit u toj situaciji s tim protivnikom.(jer kako Icmizer može računati kad jedan igrač uopće ne poznaje ICM i nije ga svjestan, on onda može računati samo chip EV, ništa više)

Htio sam postati hand s jednog MTT gdje će ti biti jasno o čemu govorim. Gdje sam kao daleki chip leader prije buble-a shovao liku 99, a on je bio 3.prema chipovima, i on me je zvao s 77. Ja sam bio u situaciji gdje doslovno mogu shovati any two, dok on treba foldati gotovo sve, zašto?-  jer chipovi koje može evenutalno osvojiti nisu ni približno vrijedni onima koje gubi. Jer on je izgubio jedno mjesto prije novaca zbog svoje gluposti, zamisli koliko novaca doslovno pali takvim potezima. Očito nije bio svjestan ICM, ja sam po njegovim statsima vidio da je lik vjerojatno rekreacijski igrač, te sam pretpostavio da ne zna osnove ICM, na njega primjenjivati ICM je za mene paljenje novca, jer ako mu ja shovam i tipa 40% ranga, to je pogreška s moje strane, a ne 100% koliko po ICM mogu shovati.

Također velika mana je i ovo što si napisao, te je očito da nije savršen model, ali je trenutno vjerojatno najbolji model.

Ne mislim da si ti rekao ništa pogrešno, nego samo smo razgovarali o različitim stvarima, ja sam govorio o situacijima kad je profitabilno shovati any two - i da je protivnik svjestan ICM znao bi da tu treba foldati toliko % ranga, te njegovo proširivanje calling ranga samo bi značilo da nije svjestan ICM-a.

00

416

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

MelloB napisao:

Ako protivnik nije svjestan ICM, i callati će nas light, naš adjusment nije da shovamo umjesto 100% - 70%, niti 50%,itd. jer onda se ovdje ne radi više o ICM

Očito nije bio svjestan ICM, ja sam po njegovim statsima vidio da je lik vjerojatno rekreacijski igrač, te sam pretpostavio da ne zna osnove ICM, na njega primjenjivati ICM je za mene paljenje novca, jer ako mu ja shovam i tipa 40% ranga, to je pogreška s moje strane, a ne 100% koliko po ICM mogu shovati.

Sam si sad pobio svoju prvu tvrdnju sa drugom tvrdnjom, znaci trebao si shoveati vise tight jer igrac ne zna icm, znaci ne shoveas vise atc nego recimo 25% (karikiram 25%)... Ali ima jedna greska koju si napisao a to je da je "ocito" da je taj igrac bio rekreacijski igrac (i samim time ne zna icm) a to nije uopce bilo ocito in game jer mu ne bi onda shoveao ili razmisljao da mozes shoveat atc ili tako wide.

ICM je majka i npr. u icmizeru se mogu adjustat calling range protivnika vs nasheg shove rangea i obrnuto i kako to utjece na $ev, i ne gledas onda cev kako si gore napisao nego i dalje $ev (ili ti icm model). Htio sam reci da je poanta price procijeniti in game villaina ili villaine (po statsima, dinamici, etc.) da li razumiju icm i u kojoj mjeri a za to lako mozes dobiti feeling dok igras (reko da i ja dodam koju o icmu, volim se igrat u icmizeru smile ).

10

417

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

MelloB, kuzim sto hoces reci, al se krivo izražavaš. U SNGu i MTTu uvijek primjenjuješ ICM, ICM je model vrednovanja chipova, ako tvoj protivnik ne zna za ICM callat će prewide, ali ti dalje koristiš ICM, samo gledaš s čim sad smiješ pushati PO ICMu, znači iste kalkulacije ICM modela, ali mijenjaš samo njegov calling range.
Još da spomenem da equilibrium u igrama s više od 2 igrača koje nisu zerosum zapravo ne postoji, a rangeovi dobiveni u ICMizeru i slicnim programima su zapravo dobiveni fictitious play algoritmom. Problem je u tome da po definiciji equilibriuma nijedna strana nema motiva mijenjati strategiju kad je postignut equilibrium, ali u SNG-u i MTT-u ima jedan zanimljiv paradoks, kad se gleda recimo SB push u BB-a di BB ima calling range od recimo 35% po nashu, kad bi BB znao točno kolko mi pushamo i igrao savršeno svaki put protiv nas, naš najbolji range za push bi bio tighter nego "equilibrium range", pa iz toga proizlazi ako znamo da igramo često protiv rega koji se dobro adjusta, dugoročna strategija tigher pusha sa SB-a moze biti puno profitabilnija (al ovo ima smisla samo za 6max,9max SNG-e di se stekne veliki sample za igrače).
Što se tiče mana ICM-a, on undervaluea bigstack i shortstack, a overvaluea middlestack na nekom normalnom tableu. Po meni najveći skill u SNG-ima nakon što se solidno nauči ICM je znati prepoznati kakav je table i da li imamo pozitivnu dinamiku i po tome kalibrirati svoje rangeove i akcije (recimo ako smo mi middlestack, a imamo bigstacka sdesna on će nam uništavati equity i tu ako smo tight po ICMu ćemo brzo poginuti)

Zadnji popravljao hrasca (14-04-2016 09:06:47)

10

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

hrasca napisao:

MelloB, kuzim sto hoces reci, al se krivo izražavaš. U SNGu i MTTu uvijek primjenjuješ ICM, ICM je model vrednovanja chipova, ako tvoj protivnik ne zna za ICM callat će prewide, ali ti dalje koristiš ICM, samo gledaš s čim sad smiješ pushati PO ICMu, znači iste kalkulacije ICM modela, ali mijenjaš samo njegov calling range.

ovo je right on spot - da budem još egzaktniji, ICM ti čak ni ne govori što ti moraš negdje pushat ili callat - strogo tehnički, matematički gledano, ICM je model kojemu je input broj žetona svakog igrača, a output equity pojedinog igrača i onda se te informacije koriste u simulatorima poput SNG Wizza za kalkulacije isplativosti pusha ili calla ovisno o 1. isplatama 2. protivnikovu rangeu za call (ako pushas) odnosno push (ako callas). Ono što je važno je 1 ali i 2 jer ako postaviš krive varijable dobit ćeš krivi prijedlog

MelloB napisao:

Stvar je u ovome, postoje situacije kad zaista možeš shovati any two cards(po ICM-u), te konkretno u tim situacijama gdje ti možeš shovati 100% ranga, neovisno o tome da li ti shovaš any two,ili 20% ili 50% - calling range protivnika se ne proširuje dodatno - zbog ICM, ti si bio napisao da ako stavimo da protivnik calla aq+ možda bi trebali shovati 70%-ne, ne moramo - jer govorimo o situacijama u kojima možemo shovati 100% našeg range zbog ICM i svih stvari koje se njega tiču(da se ne nabrajam ponovno).

ovo je mjesto gdje očito krivo shvaćaš što je ICM i ako funkcionira, barem u teoriji (što ne mora značiti uopće da u praksi mijenja tvoje odluke). Ti ne možeš PREMA ICM kalkulaciji shovati 100% protiv bilo kojeg rangea i tvoj range ovisi o calling rangeu. Ne možeš samo uzeti default range i reći, e tu mi se isplati shovati any2. Najbolji primjer je da ti i još jedan igrač imate 100 žetona, a treći igrač ima 1 žeton. Riječ je o satelitu gdje prva dvojica dobivaju ulaznicu a treći ne dobije ništa. small stack folda i ti na SB pushaš jer te BB u tom slučaju ne smije callati ni držeći AA. Međutim, ako je BB pijani veseljak koji će te callati s 20% rangea onda PREMA ICM kalkulaciji ti tu NE SMIJEŠ shovati any2. Njegovo nepoznavanje ICM-a nema nikakvog utjecaja na točnost/ispravnost ICM-a kao metode već na konkretan izračun jer preširokim rangeom on je promijenio tvoj any2 shoving range iz +EV u deeeeebeli -EV i zapravo ako on calla tako široko s ovakvom payout strukturom i podijelom žetona za stolovima ti smiješ shovati s JAAAAAAAAAKO uskim rangeom (nemam ovdje nikakav kalkulator ali prilično sam siguran da shovaš do 5 najjačih ruku, a možda i uže)

hrasca napisao:

Još da spomenem da equilibrium u igrama s više od 2 igrača koje nisu zerosum zapravo ne postoji, a rangeovi dobiveni u ICMizeru i slicnim programima su zapravo dobiveni fictitious play algoritmom. Problem je u tome da po definiciji equilibriuma nijedna strana nema motiva mijenjati strategiju kad je postignut equilibrium, ali u SNG-u i MTT-u ima jedan zanimljiv paradoks, kad se gleda recimo SB push u BB-a di BB ima calling range od recimo 35% po nashu, kad bi BB znao točno kolko mi pushamo i igrao savršeno svaki put protiv nas, naš najbolji range za push bi bio tighter nego "equilibrium range", pa iz toga proizlazi ako znamo da igramo često protiv rega koji se dobro adjusta, dugoročna strategija tigher pusha sa SB-a moze biti puno profitabilnija (al ovo ima smisla samo za 6max,9max SNG-e di se stekne veliki sample za igrače).

Jep, equilibrium je nekad jako neprirodna matematička "pojava" i nedavno sam baš pratio neki Game Theory course gdje su imali jaaaako puno primjera koji uopće nisu na prvu logični. Najpoznatiji za koji sam znao i prije je tzv. "Prisoner's dilemma" koja u praksi dokazuje da je ljudski mozak joša jaaaako daleko od vulkanskog smile Za one koje zanima više Wiki je frend jer u dosta kratkom uvodu praktički objasni "dilemu" https://en.wikipedia.org/wiki/Prisoner%27s_dilemma

hrasca napisao:

Što se tiče mana ICM-a, on undervaluea bigstack i shortstack, a overvaluea middlestack na nekom normalnom tableu. Po meni najveći skill u SNG-ima nakon što se solidno nauči ICM je znati prepoznati kakav je table i da li imamo pozitivnu dinamiku i po tome kalibrirati svoje rangeove i akcije (recimo ako smo mi middlestack, a imamo bigstacka sdesna on će nam uništavati equity i tu ako smo tight po ICMu ćemo brzo poginuti)

Ovo sam ja zapravo htio dokazati da nije ispravno, no tako nešto je izuzetno teško jer je procjena da nešto overvaluea ili undervaluea big ili short stack jako individualna pa automatski nepogodna za matematičku analizu. Sve u svemu, došao sam do zaključka da ako i nije savršen, trenutno ne postoji bolji matematički model (meni poznat) za analizu equityja, a posljedično i naših odluka u SNG/MTT svijetu...

MelloB napisao:

Hej, ma nema nikakve zamjerke tu, čisto raspravljamo. Mislim, mi se i poznajemo, igrali smo 2,3 godine poker zajedno u Puli, tako da znam da se ne praviš važan ili pametan, te se tak također slažem da je diskusija odlična za forum i njegove članove, zato  i ja još uvijek raspravljam smile

Onda mislim da znam i ko si ti tongue Ajd, bar znaš da nisam šup** (valjda smile )

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

419

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

11331133- gle ne razumijem što sam ja to pobio. Vidio sam da je lik rekreacijski igrač, ali to ne mijenja činjenicu da ja imam profitabilan shove s 99. Isto tako u toj fazi turnira uvijek si u razmišljanjima i dilemama što možeš shovati. I naravno da moraš razmišljati i o tome kakav je igrač taj kojem ćeš shovati ili sq.shovati ili 3bet.shovati- i bilo kakva informacija je jako bitna, ima rekreacijskih igrača koji će foldati previše, ima onih koji će callati previše, ima i regova koji nisu svjesni ICM, itd.

Ono što sam ja naučio u svojoj karijeri, iako MTT igram kraći period vremena, ipak dosta sam učio od ljudi koji imaju odlične rezultate, i ono što smo radili u vezi ICM, uvijek su mi govorili da ga ne primjenjujem ako nisam siguran da ga protivnik primjenjuje. I adjusment koji sam ja radio jest da ako mislim da protivnik ne poznaje ICM a ako uz to vidim da nije fold happy, shovao sam izrazito tight range, i ne bi ga 3bet.blufao(shovao) s blokerima u situacijama gdje znam da je wide, a trebao bi callati tight.

Jasno mi je što ste napisali, da ja isto tako po ICM-u mogu izračunati koji range sada mogu shovati ako će me callati tipa s 20% ruku, i sve 5. Samo stvar je u tome što često ne možeš biti siguran koje sve handove će te "pijani veseljak" ili neki drugi rekro igrač callati, pa vjerojatno zato su mi savjetovali da shovam više tight u tim situacijama, te da ne primjenjujem ICM protiv njih.

Gorane, pogledaj chip mapping, jako jednostavan princip, za računanje $EV-a.
Također znam da nisi šup... smile A i mislio sam da znaš ko sam, ovo ljeto sam također u Puli 3mj.,pa ako budeš doletio možemo bacit poker. Mogao bi i brata nagovoriti da se posveti više pokeru, iz onog što sam vidio ima potencijala biti jako dobar i bitati puno veće limite.

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

MelloB napisao:

Ono što sam ja naučio u svojoj karijeri, iako MTT igram kraći period vremena, ipak dosta sam učio od ljudi koji imaju odlične rezultate, i ono što smo radili u vezi ICM, uvijek su mi govorili da ga ne primjenjujem ako nisam siguran da ga protivnik primjenjuje. I adjusment koji sam ja radio jest da ako mislim da protivnik ne poznaje ICM a ako uz to vidim da nije fold happy, shovao sam izrazito tight range, i ne bi ga 3bet.blufao(shovao) s blokerima u situacijama gdje znam da je wide, a trebao bi callati tight.

Ako to radiš kako treba nisi shovao primjerice manje nego ICM sugerira nego si shovao manje nego defaultni ICM kaže i dalje se držeći ICM principa iako možda toga nisi svjestan.

MelloB napisao:

Jasno mi je što ste napisali, da ja isto tako po ICM-u mogu izračunati koji range sada mogu shovati ako će me callati tipa s 20% ruku, i sve 5. Samo stvar je u tome što često ne možeš biti siguran koje sve handove će te "pijani veseljak" ili neki drugi rekro igrač callati, pa vjerojatno zato su mi savjetovali da shovam više tight u tim situacijama, te da ne primjenjujem ICM protiv njih.

Generalno, ako misliš da je neko fish onda vjerojatno calla/shova preveliki range pa je automatski, PREMA ICM-u, profitabilnije smanjiti svoj range i iako su se možda krivo izrazili ili i sami ne shvaćaju matematičku pozadinu ICM-a zapravo su ti dali odgovor koji je u skladu s ICM-modelom s tom varijablom kao inputom - veći calling range fisha, ergo manji shoving range u situacijama poput onih koje smo ranije spomenuli (ne nužno u svim situacijama ali nećemo komplicirati)...

MelloB napisao:

Gorane, pogledaj chip mapping, jako jednostavan princip, za računanje $EV-a.
Također znam da nisi šup... smile A i mislio sam da znaš ko sam, ovo ljeto sam također u Puli 3mj.,pa ako budeš doletio možemo bacit poker. Mogao bi i brata nagovoriti da se posveti više pokeru, iz onog što sam vidio ima potencijala biti jako dobar i bitati puno veće limite.

imaš neki link/video (ono što sam ja pročitao o tome mi je nekako prerupičasto i ne bih se složio da je bolje od ICM-a, ali spreman sam dati drugi pokušaj.

Ništa od mene još sad u Puli (preselio sam u Irsku), ali dolazim u rujnu na Ironman 70.3 utrku pa ako ćeš biti u blizini... Što se brata tiče, trenutno ima neke druge ciljeve, a onda će se možda vratiti ozbiljnije pokeru - talent se uvijek stigne razviti wink

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

421

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

http://www.runitonce.com/poker-training … ng-part-1/
http://www.runitonce.com/poker-training … ng-part-2/

S RIO-a su, i nije loše za pogledati

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Pozz ekipo,

Ova rasprava mi se svidjela i iako nisam se u nju uključio jer sam naknadno kroz videe bolje razumio o čemu se tu zapravo radilo. Tako da slobodno tu i tamo palite ovakve diskusije.

E sad, što se tiče update-a, Travanj je bio najbolji mjesec u godini za sada sa net profitom od 25k$. Sralo me na veliko na NL1k stolovima, a to još lijepše dočaram odigrao sam cash samo 90h. Iako će za mnoge od vas biti čudno, ja osobno mislim da sam ovaj mjesec imao više sreće nego pameti/znanja. Kako sam svoji off table postepeno usmjerio prema MTT-evima(prvi winning mjesec) imam osjećaj da mi cash igra treba doraditi. Ne sviđa mi se i zasigurno ne zadovoljava moje nekakve sam sebi nametnute standarde i mislim da me varijanca nije spasila ne znam da li bi mogao prikazati tako dobre rezultate.

Od nedjelje igram svoju prvi SCOOP(ipak samo LOW za sada)  i tokom cijelog mjeseca onako dječaki sam se radovao toj seriji. Imam još jako puno toga za naučiti, ali cilj za godinu što se tilče MTT-eva je zasigurno izgraditi respektabilan BR s kojim bih mogao igrati MID koje ću crushati. Razmišljao sam da nakon SCOOP se preselim na party ili pacific i igram samo manje fieldove, Mislim da bi to trebalo biti najbolje rješenje jer ja ne mogu i ne želim još mjesečno igrati 1000 MTT-eva pa s toga moram tome malo podrediti i manju varijancu u obliku manjih i slabijih poolova. Jednako tako ne mislim reloadad ili mješati BR. Pa zbog toga bih rekao da mi je cilj od MTT-eva izgraditi BR za igranje HS MTT-eva(aka sav profit od MTT ide u BR Challenge).
Također od kada radim sa MTT-evima rodila se kod mene opet želja da idem još gore u cash-u. Neću to sad napasti jer ipak želim se sad na neki način isplatiti taj uloženi trud u učenju MTT-eva, a samim time dajem svojoj perfekcionističkoj duši više vremena da vidi željenje EV bb/100 WR po dređenim limitima za ovu godinu i na određenim siteovima. Jer u konačnici ne smijem zaboraviti da za sada još uvijek svoj ''pravi profit'' dobijam od cash igre.

Što se tiče potrage za zemljištem ono se malo usporila u Travnju zbog lošeg vremena vikendom, ali zato se ima konkretno područje. Nekako moram priznati teško je odlučiti se za nešto, ali barem sam suzio područje koje budem sad detaljnije istraživao. Očekujem tokom mjeseca i konkretan razgovor za mogućim arhitektom tako da sam projekt i zaživi u brojkama koliko toliko. Ono što je svakako cilj za ovu godinu jer kupnja zemljišta i pokretanje birokracije tako da sljedeće ljeto bude spremno za gradnju. Uostalom o svemu budem i updatea jer bi volio nekako okruniti ovaj thread sa nekakvim praktičnim i materijalnim dokazom. smile

Mislim da je dosta pričanja, tako da bi to bilo to od mene. Ostavljam vam slike i brojeve. LN!


http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20553-568/Session%20Part%201_zpsqmvffcsg.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20553-568/Session%20Part%202_zpszb3ppoir.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20553-568/April%202016%20Graph_zpsjdsdngge.png


TOTAL CHALLENGE:  356 691.87$(POSLJEDNJI UPDATE) + 20 564.32$(WINNINGS 16 DANA) + 4 876.80$(RakeBack)  = 382 132.99$/ 500 000$

MTT's played: 75
ITM: 18
FT:  /
Overall Invested: 1 848.96$
Overall Earned: 3862,83$
--------------------------------------------------
Profit Month: 2 013.87$
Overall Profit: 1 038.54$

90

423

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Pozz ukratko za mtte mislim da imas vise valuea u pravljenju acc na pokerstars.fr i winamaxu wink
Btw koji ti je nick na starsima ?
Sretno na scoopu

00

424

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Ako sam dobro shvatio, BR za MTT-eve neces mjesati sa cash BR nego ga gledati zasebno i graditi neovisno o dobicima u cash igri? smile

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Svaka čast na rezultatima, od početka godine svaki mjesec samo rasteš.

Sada do kraja godine do pola milje i organiziraš tulum za sve članove foruma, iznajmi se sala
negdje itd. :-)

Gdje si izabrao poziciju za kuću?

pozzz

00