Tema: Stop loss

Koliki vam je stop loss?
Da li racunate stpo loss od pocetnog bankrolla ili od maximalnog iznosa bankrolla u sessionu?
Koliko dugo ne igrate kad dosegnete stop loss? Da li imate više stop loss točki u danu recimo prva -xbuy ina pauza xsati druga -xbuy ina ne igrat do sutra itd?
Recimo krenete igrat session od 2-3 sata i u roku od 20 minuta dosegnete stop loss što onda s tim vremenom koji ste predvidjeli za grindanje...

00

Re: Stop loss

Ja osobno nemam stop loss, ali cim vidim da neigram vise svoju A igru zbog bilo kojeg razloga  uzmem pauzu od 15-ak minuta. Mislim glupo mi je sad prekinuti igrati ako dobijem 3-4 glupa natkupa zaredom na koje nisam mogao utjecati. Mislim da je puno bitnije znati stati igrati kad neigras A game, nego gledati kad ces biti 3,4,5 BI down... Ja osobno igram izmedju 4-5h dnevno i cesto mi se znalo dogadjati da sam down 4-5 BI i na kraju session a budem u plusu.

20

Re: Stop loss

Chainvkci napisao:

Ja osobno nemam stop loss, ali cim vidim da neigram vise svoju A igru zbog bilo kojeg razloga  uzmem pauzu od 15-ak minuta. Mislim glupo mi je sad prekinuti igrati ako dobijem 3-4 glupa natkupa zaredom na koje nisam mogao utjecati. Mislim da je puno bitnije znati stati igrati kad neigras A game, nego gledati kad ces biti 3,4,5 BI down... Ja osobno igram izmedju 4-5h dnevno i cesto mi se znalo dogadjati da sam down 4-5 BI i na kraju session a budem u plusu.

+1

Stop loss je za one koji ne kuže kad tiltaju, ili pak ne mogu zgasiti stolove kad su na tiltu....

00

Re: Stop loss

Pa jel ti se nikad nije desilo da si 4-5 buy ina u minusu i onda ode jos 4-5 iako si igrao A-game

00

Re: Stop loss

smatram da je tilt dosta veci problem za ekipu koja igra turnire, pogotovo non-turbo mtt-e.

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: Stop loss

pepy667 napisao:

smatram da je tilt dosta veci problem za ekipu koja igra turnire, pogotovo non-turbo mtt-e.

Nebi se složio s ovim jer mislim da je puno veća šansa zaspewat lovu u cashu nego u turnirima... mislim, da bi zaspewao lovu u turniru, moras upalit nove turnire, a ne vjerujem da se nekome pot tiltom da čekat sljedecih X sati da "vrati" lovu, dok u cashu pod tiltom možeš gubit BI-ove u svakom handu.

Što se mojeg stop lossa tiče, imao sam dosta iskustva sa tiltanjem i smatram da imam dost dobru kontrolu samog sebe pa prestajem igrat čim vidim da mi emocionalno stanje utječe na igru. Nekad izgubim 2 BI i prestajem igrat, ali to je kada sam sjebem ta 2, a dost brže zatiltam kad sam napravim nešto loše nego kad izgubim na bad beat, cooler, setup il šta već, a nekih ~5BI mi je granica da počnem tiltat kad nisam ja sjebao već varijanca.

00

Re: Stop loss

AlphaScorpii napisao:
pepy667 napisao:

smatram da je tilt dosta veci problem za ekipu koja igra turnire, pogotovo non-turbo mtt-e.

Nebi se složio s ovim jer mislim da je puno veća šansa zaspewat lovu u cashu nego u turnirima... mislim, da bi zaspewao lovu u turniru, moras upalit nove turnire, a ne vjerujem da se nekome pot tiltom da čekat sljedecih X sati da "vrati" lovu, dok u cashu pod tiltom možeš gubit BI-ove u svakom handu.

Što se mojeg stop lossa tiče, imao sam dosta iskustva sa tiltanjem i smatram da imam dost dobru kontrolu samog sebe pa prestajem igrat čim vidim da mi emocionalno stanje utječe na igru. Nekad izgubim 2 BI i prestajem igrat, ali to je kada sam sjebem ta 2, a dost brže zatiltam kad sam napravim nešto loše nego kad izgubim na bad beat, cooler, setup il šta već, a nekih ~5BI mi je granica da počnem tiltat kad nisam ja sjebao već varijanca.

vise sam mislio na razliku tipa, kad imas 16 turnira pa te na jednom skrse,a moras nastaviti igrati ostalih 15.  Dok sa 10-ak stolova casha fino sitoutas i odsetas 20 min. roll

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: Stop loss

pepy667 napisao:
AlphaScorpii napisao:
pepy667 napisao:

smatram da je tilt dosta veci problem za ekipu koja igra turnire, pogotovo non-turbo mtt-e.

Nebi se složio s ovim jer mislim da je puno veća šansa zaspewat lovu u cashu nego u turnirima... mislim, da bi zaspewao lovu u turniru, moras upalit nove turnire, a ne vjerujem da se nekome pot tiltom da čekat sljedecih X sati da "vrati" lovu, dok u cashu pod tiltom možeš gubit BI-ove u svakom handu.

Što se mojeg stop lossa tiče, imao sam dosta iskustva sa tiltanjem i smatram da imam dost dobru kontrolu samog sebe pa prestajem igrat čim vidim da mi emocionalno stanje utječe na igru. Nekad izgubim 2 BI i prestajem igrat, ali to je kada sam sjebem ta 2, a dost brže zatiltam kad sam napravim nešto loše nego kad izgubim na bad beat, cooler, setup il šta već, a nekih ~5BI mi je granica da počnem tiltat kad nisam ja sjebao već varijanca.

vise sam mislio na razliku tipa, kad imas 16 turnira pa te na jednom skrse,a moras nastaviti igrati ostalih 15.  Dok sa 10-ak stolova casha fino sitoutas i odsetas 20 min. roll

Kada imaš 16 SNG stolova upaljeno onda se sranja događaju svako malo (na bazi minute i kraće) pa se čovjek brzo navikne i ne pridodaje im veliku važnost..

Naravno ima i perioda kada danima gubiš 90% boljih ili coinflipova, konstantno naletavaš na setupe islično.. a to nerjetko čini razliku između 1. mjesta i ispadanja na bubbleu i rezultira vertikalnim grafom prema dolje big_smile

Zato treba imati duuubok bankroll kako bi te "nepravedni" (:D) gubitak  od 50ak BI čim manje pogodio.. 
Ako igraš MTT-jeve pogotovo...

00

Re: Stop loss

pepy667 napisao:

Dok sa 10-ak stolova casha fino sitoutas i odsetas 20 min. roll

E upravo je glavni problem u tome sto jako puno ljudi kad je pod tiltom se ne maknu već nastave igrat...

00

Re: Stop loss

Oni koji ne znaju kad tiltaju i koji ne znaju pogasit stolove i maknut se na vrijeme, ionako nemaju koristi od stop loss-a.
Stop loss je učinkovitiji kod onih koji se mogu kontrolirat, a služi im čisto da fizički, u BI imaju granicu kada će prestat jer je psihološku(tilt granicu) dosta teže odrediti.
Naravno, uvijek ostaje program koji te makne sa stolova i ne dopušta igru nakon xy down-a, za one koji se ne mogu kontrolirat.

00

Re: Stop loss

Pozdrav. Zbog premalo vremena da igram turnire, počeo sam igrat cash. Kupio sam No 6max bullshit i radim po tome. E sad koliki stop loss da stavim za NL5 za 6 max i koji se sad programi za to koriste. Imam HM2.

00