Tema: raise, 3bet, 4bet

Hero: igramo dosta spotova i dost agro, 25/22, 3bet oko 10%
On: igra 19/17, 3bet 5,8%, 4bet 2, imam ga na preko 1k handova
Dosad nismo imali nikakvu dinamiku i nismo se nasli u nikakvim većim spotovima, nisam ga vidio nikad da spewa,igra dosta str.for., mislim da je jedan od boljih regova na limitu iako igra dosta šablonski.

Ne želim se nagađati postflop..neću još iznosit mišljenje, al osnovna mi je ideja donijeti odluku o nastavku akcije prije nego callam 4bet. Shove mi nije bio u planu jer kad me calla sam u najboljem slučaju flip, a želim mu ostaviti i slabiji dio rangea unutra.
   Pitanje je znači koji je vaš plan nakon 4beta, a ako callate koji je plan postflop i zašto.

http://weaktight.com/6438330

00

Re: raise, 3bet, 4bet

ja msm da mozda ni shove nije loš u ovakvoj situaciji, s obzirom na pozicije i na na tvoj 3bet..
On u toj situaciji ima dosta šiti range od samo KK+, ajmo reći AQs+, 10tke+, i neke kombinacije sjutanih konektora ( neznam koliki ti je f4bet ).. bez obzira sto kažeš da igra str8for...
al ajmo reći da callamo, pot je $11, i oboica imate oko $20 behind..
na flopu si u svakom slučaju u teškoj situaciji, osim ako flopas set.. on jako često cbeta flop bez obzira na bord, tako da svejedno ne možeš samo callat bet nego moraš ili foldat ili šipat..

tak da ipak mislim da je bolje šipat to preflop, jako četo će te callat sa JJ, AKs, čak možda i sa 10tkama, a ne samo sa AA i KK..
Foldat ce ti AQs, KQs i durge sjutane konektore s kojim te 4beta

00

Re: raise, 3bet, 4bet

Ovo je dosta gadna situacija, jer iskreno ako ima takve statse i ako igra prilicno straightforward ovo vrlo vjerovatno radi samo sa kk, aa i ak, a ako tebe gleda kao dosta agro igraca eventualno moze prosiriti malo range. Po meni je takodjer ovo vrlo vjerovatno ili fold ili ship, jer ako callamo tesko cemo na niskom boardu baciti, a ako izadje as ili kralj tesko da smo ikad tu dobri... Ja bi osobno tu teskom mukom foldao, ali s jedne strane bio sretan jer smo vrlo vjerovatno sacuvali stack smile

00

Re: raise, 3bet, 4bet

Realno, ovo je fold.
Cold 4bet od takvog igraca ti ne daje previse sanse.
Smatram da mu to nikad nije bluff 4bet ak si ga dobro opisao.

00

Re: raise, 3bet, 4bet

Mislim da ovo uvjek radi za value tako da se ovde nebi nikad steko PRF. Ovakav straight forward igrac skoro nikad ne cold 4B blefa narucito ne igraci na microsima.

00

Re: raise, 3bet, 4bet

kako bi on po vama odigrao hand tipa JJ ili AKs ..?
msm da s takvim handom on uvijek 4beta, pogotovo jer btn ima dosta velik 3bet i očekuje da će ga dosta često 3betat..

00

Re: raise, 3bet, 4bet

To nije samo 4bet vs BTN, jer je u pitanju cold 4bet. U obzir mora uci i CO. Po meni je to kod ovoga tipa igraca u SB uvijek za value i to samo AA, KK.

00

Re: raise, 3bet, 4bet

uu jbt.. nisam uopce dobro vidio hand, cijelo vrijeme kontam da su samo CO i BTN u igri i da je CO 4betao..  tongue

Zadnji popravljao BuffaloBill44 (29-01-2014 13:24:12)

00

Re: raise, 3bet, 4bet

Na NL100+ uz tvoje statse ja ovo nikad nebi foldao (shipam PF), ali kakvo je stanje na NL25 što se dinamike tiče neznam. Ako misliš da je on tip igrača koji će u ovom spotu overcallati tvoj 3bet sa TT/JJ onda je fold PF vjerojatno najbolja opcija. Ako pak misliš da 4beta TT+/AQ+/random bluff onda je ship najbolja opcija. Prije bi u ovom spotu callao AA nego QQ.

00

10

Re: raise, 3bet, 4bet

AlphaScorpii napisao:

Na NL100+ uz tvoje statse ja ovo nikad nebi foldao (shipam PF), ali kakvo je stanje na NL25 što se dinamike tiče neznam. Ako misliš da je on tip igrača koji će u ovom spotu overcallati tvoj 3bet sa TT/JJ onda je fold PF vjerojatno najbolja opcija. Ako pak misliš da 4beta TT+/AQ+/random bluff onda je ship najbolja opcija. Prije bi u ovom spotu callao AA nego QQ.

+1

00

Re: raise, 3bet, 4bet

Još par info što se handa tiče..

Prije nego je 4betao, uzeo je time bank, dost dugo je čekao prije nego je 4betao.

4bet range 1(41).  Cold 4bet+ po HM mu je 10(52)

Taj session sam bio dosta wide i ako to uzmem u obzir, vidim da može imat neki slabiji value range tipa TT,JJ, AK, mozda i 4bet/f range. Al obzirom da imam history od 1,3k handova, a ako je gledao statse, vjerojatno nisam bio tolko divlji u njegovom hud-u.

Razmišljam jel on tu ikad 4bet/folda TT/JJ. Nebi trebao tak odigrat, ali nije nemoguće da igrači rade to na nižem limitu.(pod pretpostavkom da me promatra na cijelom samplu, ako bi gledao samo taj session obv da ne očekujem fold)

Zadnji popravljao stalkerpro (29-01-2014 13:50:46)

00

Re: raise, 3bet, 4bet

stalkerpro napisao:

Razmišljam jel on tu ikad 4bet/folda TT/JJ. Nebi trebao tak odigrat, ali nije nemoguće da igrači rade to na nižem limitu.(pod pretpostavkom da me promatra na cijelom samplu, ako bi gledao samo taj session obv da ne očekujem fold)

Ako ti guraš AK/x, foldat TT+ nakon cold 4beta je greška... al možda on to nezna.

S obzirom da je NL25 ne vjerujem da ekipa jako dobro bira spotove (ovo je po meni dobar spot za 4bet bluff...) i lik je relativno tight i ST-FW, rađe sam za fold PF nego da nastavimo s rukom.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (29-01-2014 15:04:29)

00

13

Re: raise, 3bet, 4bet

Ak nikad ne folda na ship, moraš imati oko 46.5% equity-a da mu zguraš.
vs AK i QQ+ imaš oko 40% što nije dovoljno. Jedino ako ima AK i JJ+ onda je isplativo shipati.

Ako ima blef u range-u, onda ovo easy shipam.

00

Re: raise, 3bet, 4bet

Ne znam za FT, ali na iPoker Speed-u je ovo easy ship na tim limtima.

00

Re: raise, 3bet, 4bet

Ako ima 10% cold 4bet na solidnom sampleu, onda je to ship. Ja tu profitabilno guram i kad imaju 3%, a kamoli ne kad imaju 10%. Jedino je pitanje da li bi mu rađe callao jer je čak i QQ možda ok callat kad tolko puno cold 4beta. Ali opet, ako ne znamo kak igra postflop, rađe ship.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: raise, 3bet, 4bet

In game bi vjerojatno callao samo i igrao postflop. Foldao svaki A i K high, osim ako nebi bio neki smijesni sizing. Ostale boardove bi vjerojatno callao 1 street i cesto odustao na turnu jer hand tipa AK on rijetko nastavlja barellati i pretvarati u bluf, osim ako je pokupio FD.

Sam hand je ovako završio:

Hero has been disconnected
Hero has 15 seconds left to act
Hero has timed out
Hero folds
big_smile

10