Tema: NL25 problemi

Pozdrav svima prije svega. Redivito citam forum, medutim rjetko sam aktivan. Kako to uvijek i biva odlucio sam nesto postati kad sam upao u probleme. Nadam se da bi mi oni iskusniji mogli pomoci.

Uglavnom, igram NL25 (pisem NL25 iako je zapravo NL20 ali u EUR tako da je ovo tocnije s obzirom da mi je HM u $) na iPokeru i bio sam BE na 150k ruku (s cime sam bio zadovoljan sobzirom na RB) ali sam u zadnjih 50k upao u neki gadan bad run gdje sam izgubio 40 BI. Znam da takav swing nije moguc samo kroz varijancu, ali time se tjesim.

NL25 - total
http://i58.tinypic.com/2z6uwqq.jpg

NL25 - ovaj mjesec
http://i60.tinypic.com/2edw4g7.jpg

NL25 stats
http://i57.tinypic.com/nquwly.jpg

Nl25 poz stats total
http://i61.tinypic.com/10d8jll.jpg

Nl25 poz stats ovaj mjesec
http://i61.tinypic.com/2wbx8j9.jpg

Ono sto me najvise muci je da sam se spustio u stakeovima i da sam poceo igrati NL5 gdje se ovaj run nastavio kroz 25k ruku. Nije mi jasno kako ne mogu dobiti na showdownu nista vec skoro 100k, jednostavno nalazim na nuts puno cesce nego sto bi trebo i vise ne znam sto napraviti.

NL5
http://i57.tinypic.com/332ro6t.jpg

NL5 stats
http://i60.tinypic.com/1rb7fs.jpg

00

2

Re: NL25 problemi

Sigurno ce ti netko kompetentniji ostavit bolji komentar. Meni se ne cine losi statsi dapace neutral

Ono sto ja vidim vjerojatno vidis i sam, a to je da curis iz BB (kao i svi mi) ali 17/7 iz BB je mozda malo prevelik gap. SB mi izgleda ok tj -18/100 nije loše uopce.

E sad profit sa CO i BTNa nije neki, a ja ne vidim tocno u cemu je problem, mozda bi mogao stavit za te dvije pozicije statse po streetovima, jedino sto mi upada u oci je WTSD/W$SD sa btna 23/47 sto uz viskok Agg bi protumacijo da losije izvlacis value iz handova npr. betas prejako u nekim spotovima, ili betas/raisas kad ne bi trebao, mozda bi prije rekao da raisas kad ne bi trebao nego da betas kad ne bi trebao (jer to zan bit cesci leak na microsima)

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: NL25 problemi

Nemoj igrat na ipokeru

10

4

Re: NL25 problemi

@Tonac hvala na odgovoru. Da, BB mi je 17/7 jer callam dosta min raiseova od BTN pogotovo kad SB calla cisto jer uvijek imam pot odds a mislim da necu misplayat (overplayat) ruku (vjerojatno bi trebao s tightat ili veci dio rangea 3betat?).

Vezano za BTN i CO postam statse po streetovima, ali i tu mislim da si u pravu jer se tocno i ja tako osjecam (kao da kad imam velik value hand da ne dodem do showdowna jer betam previse, a u obrnutoj situaciji pak callam previse) no nazalost ne znam kako to ispravit.

CO
http://i57.tinypic.com/3450lsx.jpg

BTN
http://i61.tinypic.com/15ubsh.jpg

@chainvkci cuo sam to dosta puta, ali jednostavno mi velik rb neda da odem. Imas neki savjet?

00

Re: NL25 problemi

Stavi handove za koje neznas ako si dobro odigrao. Ovako generalno preko statsa se mogu ispraviti samo veliki leakovi.

00

Re: NL25 problemi

Sve mi izgleda ok (jedino SB preloose, ali wr je dobar pa valjda nema veze). Najbolje da snimiš video pa će vjerojatno isplivat leakovi.

00

Re: NL25 problemi

Pa iskreno moras gledati kako ce ti biti najbolja satnica, jest da je rb na ipoker u velik, ali je i rake. Isplativije bi ti bilo mozda igrati na nekoj drugoj mrezi gdje nebi bio BE, imao manji rb, ali vecu zaradu. Dosta ljudi govore da je ova planetwin stranica ok, a i starsi su po meni ok ako budes supernova, fulltilt ima nesto losije igrace od starsa.. Al vjerovatno ce ti to bolje moci reci oni koji su malo vise igrali na razlicitim mrezama. Meni se ipoker uopce nesvidja, a i dosta drugih ljudi koje znam je isto odustalo od ipokera. Iako neznam jel se sta popravila situacija kako su ukinuli ove anonimne  i short stolove, jer sam taman prije toga updatea prestao igrati cash..

00

8

Re: NL25 problemi

@bajko misllio sam sam na statse iz pop-upa recimo di se vidi Af i AfFreq po streetovima i sl. ali ubiti kao sto i drugi kazu sve izgleda relativno ok na oko. Jedino ono sto smo spomenuli da obratis paznju na pojedine spotove di betas/raisas i malo sizeing isto

when you feel like quitting think about why you started..
00

9

Re: NL25 problemi

Hvala svima na odg.

@Roba, ne znam koje bi tocno ruke postao jer manje vise ne znam koji su mi spotovi problematicni. Ali ajde, treba od nekuda krenuti. Mislim da mozda overplayam monstere preflop (ovo bas ne zvuci normalno) ondnosno da se previse stackoffam sa AK i QQ (ili samo losije runnam) i teze bacam overpairove. Jer kad isfiltriram preflop all in sam 296/100bb dok kad iz tog filtera maknem AA i KK onda sam -183/100bb.

U principu se ne stackam sa AK i KK protiv UTG i MP raisea dok mi je u ostalim poz to automatski stackoff (vjerojatno tu grijesim jer gubim dosta valuea kad foldaju a kad callaju onda ne stojim najbolje, ali jednostavno nemrem vjerovat da su na NL25 vec toliko dobri igraci da nemogu QQ i AK profitabilno shippat, pogotovo sto su regovi jako aggro i dosta se 4beta).

Ovo je screenshot top 30 ruku koje sam odigrao na NL25 i stvarno mi sick djeluje da sam svega 2 ruke od toga dobio
http://i61.tinypic.com/28s58c2.jpga

Dosta je cviljenja, sad cu probati naci neke zanimljive ruke gdje nisam znao sto cu pa cu ih postati.

00

10

Re: NL25 problemi

ovo je prilično odvratan run. gl dalje

10

11

Re: NL25 problemi

Evo par friskih ruku sa NL10 sa spotovima u kojima se dosta cesto nalazim i gdje mislim da grijesim pa bi volio ako mozete prokomentirat. Mislim da nema prevelike razlike izmedu NL10 i NL25 tako da mogu koristiti isti line

1. hand
Villain je 27/17/1 na 37 ruku.
http://weaktight.com/6859056

2. hand
Villain je 37/25/2 fish sa 0 fold to 3bet. Ima velik WTSD od 37 s cime me prakticki ubije kad raisea turn
http://weaktight.com/6859780

Mislim da su ova dva spota gdje sam mozda preagresivan jer se committam sa turn betovima a ne znam sto beatam kad sam raisean na turnu. Kakav sizeing koristit, drukciji line mozda?

PS ne mogu uploadat ruke pomocu handhistoryconvertera, ne znam zasto, kad kopiram exportan hh iz hm-a i pastam ga ovdje javlja mi error nakon sto stisnem ili pregled odgovora ili dostavi odgovor

00

12

Re: NL25 problemi

Prvi hand.
Inace na tako suhom fopu se cbeta oko 1/2 pota iz par razloga. Ja ne mislim da je ovaj sizeing greška pogotovo na ovim limitima jer ti nece bacit TP a zgurat ces se sto prije i comitat ces protivnika. Nakon sto isto tako betas jako turn mislim da se više ne mozes bacit, nekad ces bit slabiji nekad ces bit jaci i jbga.

Drugi hand
Vjerojatno si svjestan da si lose odigrao, turn ne mozes callat nikako. Na turnu trazis thin value i to je ok ali kad dobijes raise se moras bacit pogotovo jer nisi okarakterizirao villana kao manijaka koji samo blefa (ima takvih znas i sam big_smile ) ali i vs njih si cesce lošiji ovdje.

p.s probaj si filtrirat u HEM-u handove gdje si dobio raise na turnu i riveru i gdje si se stackao tj nisi foldao, mozda tu curis najvise. I onda filtriraj te spotove kad si imao slabije od 2 para recimo

when you feel like quitting think about why you started..
00

13

Re: NL25 problemi

@ Tonac, tnx na odg. Isfiltrirat cu si ovo u HMu sto si predlozio pa cu postat jos par ruku gdje mislim da sam pogrijesio. Mislim da bi bas tu mogao imati najvise problema, jer sam vjerojatno preagresivan sa one pair tip rukama (sto si mi i rekao u jednom od prvih postova).

1. hand - nisam skuzioriver x/F sto si mislio kad si rekao da se cbeta 1/2. Iz kojih razloga?

2. hand - vidim da nisam postao rezultat, on je imao AQ. E sad, ako ima AQ onda vjerojatno floata sa svim Ax (cak bi rekao i sa svim broadwayima) i sto tu onda radi kad pokupi FD na turnu? Isto ako odchekiram turn hoce li mi pretvorit slabiju ruku u blef (66,77,88, A5, A3, A2), ok vjerojatno ce betat turn sto onda x/c, pa  river x/f. Ovo sto si rekao da trazim thin value jer tocno, ali onda sam previse cbetao turn jel tako? Mislim da ne mogu foldat turn ako sam committao pola stacka, jer trebam bit u pravu oko 25% za BE.... Kako odigrat ovaj hand od pocetka onda tocno?

00

14

Re: NL25 problemi

Nesto mi se sjebalo u postu, ovo sam htio napisat

1. hand - nisam skuzio sto si mislio kad si rekao da se cbeta 1/2 pota iz par razloga

00

15

Re: NL25 problemi

Pa u 3betanim potovima se inace cbeta oko 1/2 pota jer je to dovoljno za stackat se do rivera, jer recimo ako 3betas do 11bb, pot je 22bb, cbetas 12, pot na turnu je 46bb, cbetas 25bb, pot na riveru je 96bb i ti imas taman opet za cca za bet od pola pota. E sad taj je razlog malo precijenjen na microsima po meni, ali drugi razlog za betat oko 1/2 pota je sto ti je jednostavnije/jeftinije cbetat kad nemas hand i jos vaznije lakse ces lakse izvuc value od slabijih handova (kad ne igras vs veliike ribe ofc, onda mozes betat sto vise mozes za value, a za blef sto manje mozes).

2 hand. Nekad se villan pojavi sa random handovm/blefom ali ugl ces gubit u ovim spotovima. Nisi comitan jer nemas 25% eq realno, jer si tu skoro uvijek behind i imas 2 outa. Betao si thin, znaci betao si skoto vise za blef/protection nego za value (da ga skines sa handova koji imaju equitya na riveru) onda dobijes raise i callas. Villan ce ti tu prerijetko imat FD i sl pa gurat sa time, jedino to je premalen dio njegovog rangea da ti call bude isplativ.

Size na turnu ti je ok, ali si trebao bet/foldat.

when you feel like quitting think about why you started..
00

16

Re: NL25 problemi

bajko napisao:

Nesto mi se sjebalo u postu, ovo sam htio napisat

1. hand - nisam skuzio sto si mislio kad si rekao da se cbeta 1/2 pota iz par razloga

Kad si 100bb deep 1/2 pota na flopu i 1/2 ili malo više na turnu je dovoljno da imaš lagani all in na riveru(općenito je uobičajeno
da se river cbeta s većim sizeom jer je villainu range više capped nego na flopu i turnu).  Kad cb-aš 1/2 blefovi ti trebaju rijeđe upalit da budu profitabilni, a villainu nije lako igrat jer mu i dalje ugožavaš cijeli stack. Kad cb-aš 3/4 flop i turn villainu blef rejz all in treba rijetko upalit da bi bio profitabilan, odnosno ti bi trebo callat velik % betting rangea da bi ga spriječio da te lagano exploita i često ćeš s drawovima bit blizu granice folda i calla što je loše.

00

Re: NL25 problemi

Na tim limitima se nebi ja brinuo oko balansiranja sajzinga već o izvlačenju maskimalnog valuea i minimalnom gubljenju dok bluffamo, a callaju nam cbet...
Dakle prvi hand ja nebi betao malo zbog balansiranja već zato da mu proširim calling range.. da me calla sa svim PP i random floata. As played, vjerojatno bi callao turn iako mislim da smo često behind jer po mom iskustvu, ekipa tu 90%+samo calla Ax (mislim na regove).

Drugi hand bi fold turn.

10

18

Re: NL25 problemi

Evo mene opet.

Malo sam analizirao svoju igru tokom proteklih mjeseci i iako sam promijenio neke stvari u svojoj igri i dalje jako puno gubim na BB. Winrate mi je cca -50bb/100 (sb je i dalje na nekih -20bb/100).

Prosirio sam range s kojim 3betam SB-a kad ostanemo HU (ako folda na 3bet >80% onda 3betam skoro cijeli svoj range) i smanjio sam range kojim 3betam BTN jer sam shvatio da sam tu preagresivan kad me calla a OOP sam.

Uglavnom, htio bi cuti vase misljenje. Jel mi winrate (tj. loserate smile) prevelik na BB-u i imate li neku literaturu koju bi mi preporucili da popravim igru sa BB-a.

Tnx

00

Re: NL25 problemi

Trebas viditi kako ti stoji u HEMu u filter defend SB i defend BB, pa vidis jel branis dobro.
Ako ti je to ok, a imas toliki minus, moglo bi znaciti dvije stvari:
1.) ne branis dovoljno siroko
2.) previse igras iz blindova protiv UTG, MP

Range s kojim defendas BB protiv SB opena trebao bi ti ovisiti o SB open rangeu, a njegov fold na 3bet i njegov 4bet bi te trebali usmjeriti s kojim rangeom ga 3betas za value, s cim za blef, a s cim callas.
To sto covjek folda preko 80% na 3bet, ne znaci da ga trebas 3betat ako tako gubis value (nama smisla da mu uzmes samo 3bb ak mu mos uzeti 15-20bb).

P.S. Ovo je samo moje misljenje. Ne mogu 100% tvrditi da sam u pravu, ali sigurno ima jos neko ko ce dati savjet.

00

20

Re: NL25 problemi

potpisujem ovo što je rounder napisao...

A za 3bet vs BTN-a. Loše je to što si smanjio 3bet jer je BTN open širi nego SB open. Ako te puno callaju treba samo prilagodit range za 3bet protiv takvih. 3betaš ga linearno, dok ove koji foldaju 3betaš polarizirano.
I naravno, naučiš igrati u 3betanim potovima, pošto ćeš dosta često igrati te 3betane potove.

00

21

Re: NL25 problemi

Da, defend SB i defend BB su mi u plusu (82bb/100 sa BB i 111bb/100 sa SB). Nisam to nikad gledao, dosta me sad ovo iznenadilo. Sto to znaci - da mi je cijeli minus zapravo proizasao vs UTG i MP i u multiway potovima? Ovaj defend se odnosi na steal jel tako? Znaci na BBu vs CO,BTN i SB a na SBu vs CO i BTN?

Sto si mislio pod tim da ne branim dovoljno siroko? U kojim slucajevima? VPIP/PRF mi je na BBu 17/8 ne znam jel to prevelika razlika za tu poziciju, a 3bet sa BBa 8. SB 30/24 3bet 6.

Da, smanjio sam 3bet vs BTN jer mi nije bilo ugodno igrat potove OOP sa manje vise marginalnim rukama, mislio sam da tu dosta grijesim pa sam na taj nacin probao smanjit minus (ocito los plan). Zato sam i poceo vise 3betat vs SB jer sam IP pa mi je lakse odgirat ruku do kraja.

Hvala na odgovorima

00

22

Re: NL25 problemi

bajko napisao:

Sto to znaci - da mi je cijeli minus zapravo proizasao vs UTG i MP i u multiway potovima?

Minus ti je proizasao kad jednostavno foldas BB, ako imas VPIP 17 sa BB znaci da u startu imas -83/100  winrate (kad bi u onih 17% bio BE jel), zato je normalno biti u minusu iz blindova.
Ali filtiraj si BB vs ostalih pozicija izuzevši CO i BTN recimo pa isto vidi kako stojis

17/8 po meni nije prevelika razlika zato sto ces dosta cesto callat vs SB, i u nekim spotovima kad netko min raisa, jedino je tih 17/8 na tight strani, pogotovo tih 8

when you feel like quitting think about why you started..
00

23

Re: NL25 problemi

Da, jasno, debil sam.

SB i BB vs EP i MP su mi -30bb/100 i -86bb/100 - znaci i dalje gubim manje nego sto bi gubio da samo foldam svaku ruku. Tu sam full tight 10/3 u obje pozicije.

Znaci, prosirit calling range na BB + 3bet vs light BTN open.

00

Re: NL25 problemi

Vidi.
SB i BB vs UTG i MP ti nebi smio biti minus (bar mislim).
Na BB igrati 17/8 mislim da je katastrofa.
Nisam sad za kompom da ti kazem koliko ja igram, ali je znatno vise neg ti i ja jos uz to smatram da sam pre tight.
Mislim da bi ti bilo dobro ak si mos priustiti par sati coachinga sa uskebasiem i to samo vezano za igru iz blindova.
Njega ti spominjem jer mislim da je on jedan od najboljih igraca iz blindova na nasim prostorima.

00

25

Re: NL25 problemi

Da, hvala na prijedlogu. Htio sam izbjeci coaching bar do NL50 jer mislim da ima dovoljno besplatnog materijala za napredovat i beatat te limite. No ocito sam zapeo negdje, pomaci mi se cine vrlo mali pa cu mozda i morati. Vidio sam preko neednuts.com ga se moze naci, jel tako?

Ako ces imat vremena pogledaj kad dodes doma koji su ti statsi sa BB pa mi ih napisi cisto da imam za usporedbu...

00