Tema: 20k € u 8 mjeseci :D

Nakon nekoliko godina patnje sa pokerom i gubljenje živaca odustao sam bio od pokera. 
Glad za uspjehom i odbijanje rada za druge motivirala me da nadem druge izvore zarade jer poker  za mene ocito nije bio izvor big_smile

Odabrao sam internet marketing kojim sam se uvjek bavio pomalo i prije pokera jer se i tu krije velika lova za naše podneblje i jednu prosjecnu placu nije tesko zaradit ukoliko imate znanje.

U uži izbor je upao google adsense te sam tu i zapeo i ajmo rec uspio. Samo u zadnjih godinu dana sam zaradio oko 30 k € od toga nakon što sam platio porez ostalo je cc 22000 € s čime se može dosta lagodno živjeti plus velika količina slobodnog vremena i poslovi sastrane.

Problem u ovom poslu je kad malo uspijete teško se motivirati za rad pošto je priljev novaca u vecini slučajeva konstantan iako ima svoje uspone i padove. Rekord je 4200 € u mjesec dana samo od adsensea. 

Zato pišem ovaj journey da se malo motiviram i pokrenem iz te  psihicke rupe u koju sam upao jer je vec posao poceo patiti a samim time i moje financije big_smile. Znam da ovo nema veze sa pokerom al eto tek toliko da negdje pišem i da ne odustanem a nisam baš aktivan po ostalim forumima a mozda i nekog motiviram da proširi vidike big_smile

FINANCIJE : Krecem sa 4000 € što ce mi biti dosta za sve troškove, hostinga , domena i radnika ( znaci ocekujem ROI od cc 500%)

Ciljevi su jasni :

*ŠTO MANJE RADIT - Planiram radit max 400 sati u tih 8 mjeseci - vecinu cu poslova prebacit na radnika (30 kn po satu za sad imam jednog)  a ja cu samo pratit statistiku i planirat sljedece poteze.
*NE ODUSTAT
*KUPIT BMW E60 530I/520d Sa full opremom M paket facelift nakon tih 8 mjeseci ( najljepsi bimer ikad)
http://img.bmw-syndikat.de/gallery/100/858/CIMG0194.jpg

I evo to je to, nemam bas prevelike volje za radit al jbg. moram. Dobra stvar online biznisa je to sto se dosta da razvuc ukoliko imate dobar kapital, nema bas pretjeranih ogranicenja.  big_smile

Sam posao se sastoji od odabira keyworda o cemu ce sajtovi biti, izrada stranica ( planiram barem 20 ih napraviti), dodavanje sadržaja te SEO ( poboljšavanje rangiranja stranice na googelu) i naravno ubiranje plodova.

Prvih mjesec dva ce zarada bit vjerojatno nikakva jer sajtovi u pocetku ne rangiraju bas dobro al nakon 3-4 mjeseca ocekujem dobar rast. Potrebna su mi dva - tri dobra sajta da ostvarim ciljeve smile

Moto je RISE AND REPEAT

Znaci ne krećem od 0 € zarade mjesecno ali stare satjove necu ubrajat, znaci samo me zanima zarada od novonapravljenih.

Update cu radit jednom tjedno - vjerojatno ponedeljkom za prosli tjedan. Sa radom krecem 18.8.2014 a 18.4.2015 se nadam najkasnije vozit u novom autu i da budem spreman za ljeto big_smile

Zadnji popravljao perozelina (14-08-2014 13:01:20)

club  heart  diamond  spade
130

Re: 20k € u 8 mjeseci :D

Ne kužim se previše u internet marketing, al marketing je sam po sebi kreativno i zanimljivo područje tako da mislim da je puno lakše naći motivaciju za rad nego u mnogim drugim zanimanjima. Good luck!

20

Re: 20k € u 8 mjeseci :D

o čemu radiš web stranice? moš li stavit koju referencu?

inbe4: gl

When you got nothing, you got nothing to lose
20

Re: 20k € u 8 mjeseci :D

Definitivno ću pratit projekt i drago mi je vidjet još ljudi u IM-u iz poker voda  smile
Good luck!

00

Re: 20k € u 8 mjeseci :D

gl! pratim

pozdrav forumskim marketingasima od internacionalca  big_smile

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: 20k € u 8 mjeseci :D

Hvala svima na potpori smile

kiklop napisao:

o čemu radiš web stranice? moš li stavit koju referencu?

inbe4: gl

Svoje stranice ne volim pokazivat jer imao sam slucajeva da su drugi kopirali sve i cak me pretekli u toj odredenoj niši big_smile
Uglavnom radi se micro niche stranicama koje u vecini slučajeva rangiraju za do 5-6 keyworda koji su usko povezani.
Nije dobro ići previše u širinu pošto se zna dogoditi da projekt postane prezahtjevan a ukoliko se ne uspije izgubi se dosta na vremenu a vrijeme je novac.

Najbitnija stvar je po meni kvaliteta sadržaja - znači da krajnji korisnik ipak ima određenu korist od te stranice i raditi izrazito kvalitetan linkbuilding - znaci spam komentare i potpise u forumima izbjegavati osim u slucaju ako mislite da ce sa tog potpisa u forumu recimo dolaziti par kvalitetnih posjeta.

I ono da ljudi se nezavaraju nije ovo baš sve lagano kako možda djeluje. Meni su bile potrebne 2-3 godine učenja i isprobavanja što funkcionira i na koji nacin pogoditi niche. Naravno sad mi je dosta toga lakše pošto imam određen network sajtova no u početku morate bit spremni na puno rada da bi našli svoj idealan izvor zarade.

Bavio sam se i sa CPA - tu mi je reko rd bio oko 1300  $ u mjesec dana ali sam se ipak na kraju odlucio za adsense. Neki dugorocni ciljevi su mi prebacivanje na CPA jer se u tome krije znatno veca lova ukoliko se naleti na dobru ideju koja nije milijun puta prožvakana. Najgora stvar u ovom poslu je konkurencija koja je neumoljiva i naravno česte izmjene googleovog algoritma. Tako da mi se znalo desit da prek noci ostanem bez 30-40 % zarade u odnosu na prethodni mjesec no to je u ovom poslu normala i više me to uopce ne dira.

club  heart  diamond  spade
10

Re: 20k € u 8 mjeseci :D

@perozelina - imas pm

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: 20k € u 8 mjeseci :D

Kako ide projekt? Update kakav?

00

Re: 20k € u 8 mjeseci :D

neumorni perozelina smile sretno!

00

Re: 20k € u 8 mjeseci :D

Kad sam pravio ovaj "blog" nisam mislio da ce mi toliko trebati ali da eto 20 mjeseci mi je trebalo da dostignem cilj no moram bit zadovoljan sa jednom stvari a to je da nisam odustao od cilja makar nisam redovito objavio update  big_smile

Od relativno osrednje situacije razvila se trenutno jako dobra, tesko je opisati sto se desavalo u tom razdoblju kada je u pitanju posao i zapravo je nevjerojatno koliko je i u ovom poslu prisutna ta neka varijacija, od vrhunskih rezultata pa do potpune rupe i onda ponovno na vrhu kao i nagovještaj najboljih rezultata ikad koje ocekujem u skorijoj buducnosti. Napravio sam u tih 20 mjeseci hrpe i hrpe sajtova doslovno brojka je veca od 100, 95% njih su bili fail ali onih 5 % drze vodu hehe

rezime je preko 20k € profita, preko 2 milijuna posjeta, preko 4 milje pageviewsa, 9 milijuna impresija te preko 150 000 klikova.. big_smile

Uglavnom iduci mjesec ocekujem min 2500 > € kao i daljnji rast u predstojecem razdoblju. Poanta ovog posta je da ne odustajete što god radili jer uspjeh nekad ceka bas iza ugla.

http://s32.postimg.org/cec3iu381/Untitled_1.jpg

Thread closed big_smile

Zadnji popravljao perozelina (28-04-2016 22:03:35)

club  heart  diamond  spade
00