Tema: AKs turn odds

19/15/6,3
3B sa BB je 11, ali BB vs. UTG 0/5
aggf: 1,8
CB: 84

http://weaktight.com/7122499

Flop je easy call ako shipne, imam 48% protiv QQ+. Medutim, turn sam foldal jer nemam vise oddove protiv QQ+, izgledalo mi je pre loose call ovako od oka, a u equilabu sam si to potvrdio poslije... Dobio sam par komentara da se to ne folda na turnu pa me zanima sto vi mislite... Misljenja? Dal prema limitu koji igram i prema statsima njegovim mogu ubacit 98s, 87s u trefu u range ili jednostavno da foldam kao u prilozenom i easy life dalje? smile smile smile

Zadnji popravljao Stormpay (06-11-2014 12:54:19)

10

Re: AKs turn odds

Ne znam sta si htio postici sa tim rejzom sa 1,5$ na 3,2$ na flopu?
Pretpostavljam da ti je jasno da tu on folda samo zrak koji ionako beatas.
Ja bi ili callao flop ili ak vec ides na rejz/stackoff onda veci sizeing.
Ovako odigrano nemam pojma. Ak se zastackas trebas biti dobar 30%. Ako ima AA imas 18%, ako ima KK imas 24%. Ostali overi ti daju breakeven al njih vjerojatno ne 3beta preflop (cak ni QQ). Postoji mogucnosta za nekih par komboa u trefu, al mislim da ti to ne daje dovoljno za isplativost.

10

Re: AKs turn odds

Dobio sam od coacha preporuku za knjigu u kojoj sam čitao o "leverage-u". Uglavnom raiseal ja do 3.2 ili do 4 na njegovu odluku to nema utjecaja previše. Ako bi on shipao na 4, shipa i na 3.2 u tom slučaju 0.8 je potraceno bzvz. A ako raiseam do 4  ili vise, commitan sam na turn ship. Jasno mi je da folda zrak (AK u ovom slucaju). Znaci thought process koji sam imao U TOM TRENU. Ako callam jedan street i missam heart na  turnu, on cbeta turn skoro uvijek i ja foldam u tom slucaju znaci hand mi je face up... Ovakvim raiseom si dajem sansu da on napravi gresku sa overparom i calla flop te checkira turn cime dobivam free river, a ako shipne imam cak 36.86% protiv AA, 46.97% protiv KK te sam favorit protiv QQ (iako sam svjestan ako shipa da nema tu često QQ)... Eh on je donkal turn i u tom trenu je moj play pal u vodu i shebal me, ali sam ja zasad zadovoljan svojim argumentom iako mi je standard play tu ovo sto si napisao, da callam flop. smile Moje mišljenje smile

Rezultati provjereni preko equilaba wink

Zadnji popravljao Stormpay (10-11-2014 03:06:20)

00

Re: AKs turn odds

Da se razumijemo, nisam mislio nista lose kad sam objasnil kaj znaci leverage jer pretpostavljam da znas. Samo sam napisao za ostatak koji čita, no offense, samo trazim mišljenja! wink

00

Re: AKs turn odds

Da, nema potrebe više rejzati. Opcije su nam: ovakav rejz, ship ili call. Sviđaju mi se sve 3 opcije i teško da ćemo progriješiti, ako izaberemo bilo koju od opcija.

Turn je fold pošto nemamo oddova za call.

00

Re: AKs turn odds

Koju knjigu citas,ako nije problem reci?   smile

00

Re: AKs turn odds

Svi te knjige koje citas ne pisu ljudi koji igraju 10nl i nisu ga igrali skoro.
Ljudi ne puse min rejz na tim limitima.

10

Re: AKs turn odds

Knjiga je Easy game od Baluge.

rounder1984 napisao:

Svi te knjige koje citas ne pisu ljudi koji igraju 10nl i nisu ga igrali skoro.
Ljudi ne puse min rejz na tim limitima.

LOL. Znači ti ljudi ne beatanju nl10?

Ne kužim kaj bi trebalo značiti ljudi ne puše min rejz na tim limitima? Ja mislim da će foldati isti range ko da smo više rejzali.

00

Re: AKs turn odds

Da, kolko sam ja skuzil bit je da bas protiv fisheva ustedis maximalno koliko mozes... Zasto bi betao 4 ako je fishu svejedno dal betam 3-4-5? pa betat cu minimalno koliko mogu onda. Taj isti princip koristimo kad blizu pot sizea betamo fishu bas zato jer znamo da ga briga i da ce callati.

00

Re: AKs turn odds

@roba, nisam ni rekao ni pomislio da ti ljudi ne beataju 10nl, al to ne znaci da ga beataju jer rade neke fancy playeve. Cim igraju veci limit znaci znaju se bolje adjustat igri i protivnicima, te uz bolji hand reading dolaze rezultati.

@Stormpay, pod broj jedan, nije rijec o fishu, a cak i da je, nije svaki fish isti.


Konkretno sta se tice cijele price, ljudi nemaju respect prema min rejzu kao sto je to bilo prije 4 godine.
Glupo mi je da sad idem trazit komentare handova gdje se pisalo "aha, al tip te je 3betao x4 tvoj cbet, a to je gotovo uvijek za value", sto znaci da ipak vise respecta dajemo vecem sizeingu.
Osobno, protiv ovog tipa mislim da je bitno kako igra u 3b potovima (cbet po streatovima, x/f i opcenito fold na rejz), te prema tome odluciti kako dalje. Da imam samo ove statse, callao bi flop.

00

11

Re: AKs turn odds

Zato i to je loš sizeing jer ako jače rejzamo, imat ćemo samo value handove u range-u.

Sad ćeš reći da mi nemamo value hand, što nije istina jer naš hand ima preko 50% equity-a protiv večine njegovih handova.

Ako pak betamo jače to je efektivno ko da smo i zgurali jer će on tu znati da nema fold equity i neće moći zgurati neke blefove. Znači izoliramo se protiv jakih handova, što automatski znači manje equity-a za nas.

00

Re: AKs turn odds

Raisaš flop kolko misliš da če platiti, AKO misliš da će platiti sa slabijim drawovima /equity handovima.
As played preflop, više mi se sviđa  flop call jer ti je hand posve skriven i imaš 15 "nuts" turnova, a možeš ga "nadigrati" na dosta runnoutova.
Rekoh, puno ovisi o tome kako igra i koliko barella 3betane!

Mal je sample ali bilo bi zanimljivo znati koliko b/f, koliki je station, cbet u 3betanom, turn bet u 3betanom. 
Ne znam koji tracker koristiš, ali precizniji ti je AFQ od AF.

00