Re: Let's stack 'em up !

Pročitao sve vrlo detaljno.

Super zanjimljivo za čitat ako si početnik kao ja. :-)

Kad sam krenuo čitat mislio sam taj je danas na NL100 i ide mu super, ali ono
otišao u Irsku. :-) Dobro, vratio si se, baš se veselim tvojim postovima.

Jedno pitanje, koji bankroll bi trebao imati da opušteno igraš NL100 mjesec dana?

Ispravi me ako pitanje nije dobro koncepirano.

Tj. da li bi da imaš bankroll odmah sada krenuo na NL50 ili NL100 ili bi i dalje igrao
na manjim limitima?

Svako dobro ti želim.

00

Re: Let's stack 'em up !

Ej !

Zanimljivo pitanje. BR za NL100 ako se ne varam bi trebao imati oko 100Buy-ina ako zelis bas opusteno igrati.

Hmmm, da imam 100BI za NL50 vrlo vjerojatno bi se okusao u njemu medutim nebi se zadrzavao ako bi vidio da sam loosing igrac i spustio bi se na NL25 pa probao sa njim i tako poredu. NL100 ne bi ni pokusavao prije 50 to sam siguran. Gledaj na poker kao na svaku drugu igru samo sto kako ides po lvlima tako su ajmo reci "drugacija pravila" igre, a naravno i zahtjevnija "pravila". Bitno je beatati odredeni level da bi mogao move upati, a sto se tice $$$ to ce doci uz dobru igru i ulozeno vrijeme. Ukratko, zasto bi se borio na NL100-200 ako imam jos puno za nauciti kod igre na NL25 i NL50 stolovima. To je moje misljenje barem smile

Hvala i sretno takoder na stolovima !

10

Re: Let's stack 'em up !

P.s. da me nebi krivo shvatio, za NL25 i 50 nebi koristio 100BI pravilo kao za NL100 nego negdje 40-50 stim da ako bi izgubio 10 BI natom vecem limitu spustio bih se na neko vrijeme opet dole i tako pokusavao dok ne uspijem sigurno se odrzavat na vecem limitu. Proguglaj si malo "Bankroll management" ima hrpa razlicitih misljenja pa da dobijes sliku o tome smile

10

Re: Let's stack 'em up !

Sretan Bozic i Nova Godina (nadolazeca) svima koji slave !


Sa ovim tjednom sam zadovoljan. Ne toliko zbog profita nego zbog cinjenice da sam move upao na NL4/5 i nastavio sa svakodnevnim profitom bez nekih poteskoca. Trenutno igram samo na 888poker posto mi je tamo najbolji player pool na nl4. Microgaming mi je nekako puno TAG losih regova koji ne donose neku zaradu mojoj ABC igri pa rade igram trenutno 2 stola manje (6) ali sa puno boljim table selectionom sto mi je trenutno bitno da cim prije dodem do NL10. Neki siteovi jednostavno nemaju player pool dobar, a neki koji mi imaju dobar pool pak me muce software da zastekaju ili se ugase random tijekom sessiona sto me zna nekad malo po malo nazivcirat. Takve siteove sam trenutno takoder izbacio jer mi nije cilj testirati moje granice i uciti se igrati cim bolje dok sam  nervozan, umoran ili slicno nego jednostavno se pobrinuti da kada igram da sam odmoran i spreman za session. Ako to nisam i sve kriterije si nisam  pripremil da budu kako spada jednostavno ne igram jer znam da iz toga izade samo nervozan session.

Mozda to toliko nije velik problem sada na NL4, ali definitivno ce biti problem na visim limitima, a ne zelim stvoriti lose navike. Znam da nekima to zvuci kao dramatiziranje previse dok sam na nizim limitima, ali cemu stvarat lose navike koje ce me kasnije proganjati, ako mi nije problem sad stvoriti bolje navike smile

Sa coachingom sam zadovoljan. Pomogli su mi puno do sada ne toliko kako da odigram odredeni hand u odredenom spotu (iako mi je i to puno pomoglo), ali opcenito kakav mindset da imam na odredenim boardovima, kako da razmisljam o protivnicima i sve tomu slicno. Uglavnom u jednu ruku me forsiraju da sam razmisljam sto je totalno u redu iz razloga sto sam dosao nauciti kako napredovati a ne nastrebati standard linije samo i nadati se da ce mi to donijeti $$$$.

Graf ovog tjedna
http://i.imgur.com/52pLIyn.jpg
Profit: $40.69... 9bb/100

Ciljevi za sijedeci tjedan:
- 40+ sati grindanja
- srediti vrijeme spavanja (malo mi se precesto desilo 4-5h spavanja na dan ovaj tjedan)
- biti i dalje aktivan na svim coaching sessionima
- pripremiti se unaprijed za sve sto radim sto ne mora biti samo poker
- ne hero callati, hero blefati ili raditi nekaj samo iz razloga jer "imam osjecaj da to tak treba al ne znam razlog zake"

GL na stoloviam i cujemo se uskoro !  spade  spade


Profit: €154 /€10 000 (19 days)

Zadnji popravljao Stormpay (27-12-2015 16:01:57)

20

Re: Let's stack 'em up !

Sretna Nova godina svima i ima da dokraja godina kod svih vidim barem 1bb/100 veci winrate, a kod turnirskih igraca ima da ROI poraste !


Ovaj tjedan je prosao zadovoljavajuce. Puno stvari mi je postalo jasnije. Primijetio sam gdje sam grijesio ne samo u pokeru nego zivotu opcenito. Unatoc tome sto sam uocio mnogo leakova ja sam zadovoljan sa tjednom jer prvi korak svega je uociti stvarnost i realnu situaciju  a zatim dalje znamo sto i kako to popraviti.
Volumen ovaj tjedan je puno manji iz razloga sto sam smanjio broj stolova na 6 iz razloga da se zbilja fokusiram i isprakticiram nauciti kako igrati odredeni spot tako da mi autopilot igra to nauci za ubuduce.  Znam da dosta igraca ne voli cuti da netko igra na autopilotu jer ispada kao lijencina koja ne razmislja, ali s druge strane, nismo svi Ike Haxton da 0/24 mozemo imati mozak na 200% ukljucen. Autopilot nije losa stvar i treba njemu posvetiti malo vremena ali ono sto je lose da vecina autopilota je lose postavljena, nauceni smo losim navikama, kako u pokeru tako i u zivotu opcenito smile igrati dobro pod autopilotom ne znaci da je netko lijen nego samo to da je netko ulozio puno rada prije sessiona da se pripremi. Ne kazem sada treba streberski igrati sve samo kao po knjizi, ali vecina spotova kao sto i sami znate su standardne situacije koje se mogu nauciti prije sessiona da znamo kako reagirati kada dodemo do njih a onda uz to jos dodamo kakav je protivnik pa ulazimo u dublju raspravu.

Ovaj tjedan sam takoder osobno kontaktirao coacha za life pitanje u vezi kombiniranja gitare i toga sto zelim sa time sa pokerom i slicno. Spomenuo sam da svakodnevno grindam 4-5h te provodim 1-2h na dan pripremajuci i uceci materijale + blog barem jednom tjedno , a uz to ostalo vrijeme trosim na sviranje gitare. Zanimalo me posto mi je cilj u pokeru tako uciti i doci do kud dodem, znaci nemam fixan cilj "zelim biti high stakes igrac" nego svaki dan provoditi to vrijeme koje provodim uz poker a ostalo uz gitaru.
Uglavnom, odgovor je dosao neocekivano brzo i sa pozitivnijim odgovorom nego sto sam mislio. Savjet koji mi je ponuden je da jedino kaj moram napraviti je odrediti si prioritete. Ako mi je gitara ono sto zblija zelim, onda da se fokusiram na to, ako zbilja odredim gitara = 1, poker =2, da samo to sto odredim prioritete mi vec moze puno pomoci u mojem napredku i razmisljanju na stolovima. Poker mi moze biti kao aktivan odmor od vrtenja ljestvica ukrug i slicno. Naravno da u tom slucaju high stakes  su manje vjerojatni, ali uz to vrijeme koje sad ulazem mogu se dici do zadovoljavajuceg profita mjesecno i biti dobro potkovan za daljnji napredak.


Anyway dosta o zivotnim razmisljanjima, graf ovog tjedna
http://i.imgur.com/wqXXc6G.jpg
Profit: 59,40€.... Winrate: 32,5bb/100

Takoder, prvi mjesec challenga je zavrsio. Iako nisam poceo od pocetka mjeseca, jos uvijek sam zavrsio iznad svojih ocekivanja. Plan je bio zaraditi 200€ iako nisam vjerovao da cu stici uz novu igru te da dodem do NL4 dokraja mjeseca. NL4 sam ulovio drugi tjedan zatim malo stagnirao dok sam siteove trazio i sad se nadam cim prije do NL10.

Graf mjeseca
http://i.imgur.com/LyrvhqW.jpg
Profit: 170,60€.... Winrate: 15,8bb/100


Ciljevi za slijedeci vikend:
- ako uspijem uz dobar run doci do BR za nL10 probati barem jedan shot.
- i dalje biti aktivan u coaching sessionima i pripremati se za njih (cak napraviti visak ako drugi zaborave nesto)
- prisustvovati svakom sessionu no matter what!
- grind 4,5h/day
- kada zavrsim sa grindanjem, pripremanjem ili sviranjem gitare, niti sekundu vise pomisliti na te stvari, cuvati energiju za kad cu ju zbilja trebati,

Sretno na stolovima i cjm se ubrzo ! spade  spade  cool

Profit chalengea: 224€ / 10 000€ (22dana)

Zadnji popravljao Stormpay (03-01-2016 21:54:49)

20

Re: Let's stack 'em up !

Pozdrav Marko.

Pratim tvoje postove već neko vrijeme. Jako mi se sviđa tvoj proces razmišljanja o pokeru i životu opčenito.

Igram ozbiljno poker tek par mjeseci, Pokerstars zoom NL2.
Lijepo te molim tvoj email ili skype da ako želiš popričamo o mogućnosti suradnje tj. coachinga. Znam da mi je to potrebno i smatram da ti osobno imaš puno više iskustva od mene i da mi možeš pomoći.

A i imenjaci smo, Marko se isto zovem.

00

Re: Let's stack 'em up !

@stormpay  gledajući tvoju disciplinu i napredak  dumam da bi uz neku dodatni roll sa strane odmah mogao crushati barem nl20 ili nl50. mislim da gubiš previše vremena na nanolimitima, jer ovako savršeni grafovi sigurno obečavaju puno više.

gl!

00

Re: Let's stack 'em up !

@Hannibal nisam se jos okusao na nl50 pa ne bih znao, ali ako mogu beatati 20-50 znaci da mi nebi trebao bit problem doci do njih kroz mjesec-2. Ne zuri mi se trenutno nigdje i najbitnije mi je sada da cvrsto postavim i naucim igru da bi mogao poceti zaradivati, vjerujem da ce mi se ubuduce to sve isplatiti dok ako zurim po limitima mogao bi sam sebe scrushati ehhehe za ovakve grafove je potrebno drzat se discipline, radit volumen sati svaki dan i ne tiltat, vjerovali ili ne samo te 3 stvari mogu nas jako daleko dogurat u pokeru , to sam barem ja do sada primijetio smile

Rijeci ti se pozlatile da bi mogao (i da cu uskoro) crushati NL20-50 big_smile gl!

00

Re: Let's stack 'em up !

Pozdrav !

Malo kasnim al eto, privatne obaveze me zaokupile prvi tjedan i pola ove godine pa nisam pisao update dok nisam neki volumen napravio.

Sto se pokera ticenazalost nemam o cem pisati... Shotao sam na NL10 nakon cega sam u prvih 5k handova dobio pravu pljusku setova na jace setove, flush na flush, full na poker itd itd itd Nakon toga vec tjedan dana se nekako borim sa profitom i stalno sam na 0, zakljucio sam da ne znam igrati protiv fisha big_smile

http://i.imgur.com/a27xYdA.jpg
Profit: 1,80€....Winrate: 1,55bb/100

Moram sve ispocetka proci detaljno da provjerim dal negdje radim neku veliku gresku i posavjetovat se malo. Medutim ajde nije da gubim banku nego sam jednostavno konstantno oko 0 sto je takoder frustrirajuce kada ti je cilj cim prije move upat ! Sta je tu je, ciljevi su jos uvijek isti i ima da se prihvatim posla duplo vise nego prije da se nadoknadi ovaj zaostatak.

Javljat cu update sada malo cesce s obzirom na volumen da i sam sebe vise osvjestim o svojem napredku a ne da kad pogledam nakon 2-3 dana graf iskoce mi oci ajmo tako reci tongue

Ciljevi za dalje
- i dalje grindat 4h/dan i pogledat barem 1 video
- prije sessiona proci prosli session i vidjet sto zelim popraviti
- ako imalo postanem nervozan otici sa stolova da se smirim
- pripremat se za coaching sessione i sve ostale obaveze

Pozz! spade  spade

Zadnji popravljao Stormpay (17-01-2016 21:06:47)

00

Re: Let's stack 'em up !

Pozdrav !

Rekao sam da cu updateat malo cesce a zapravo jos manje ispalo tongue Razlog je taj sto nisam niti imao neki volumen ove dane. Net je postao jako iritantna stvar. Cijeli tjedan mi se resetira random preko dana... Desavalo mi se po 2-3 puta na dan da usred veceg pota jednostavno ode net na 3-4 min taman da time outam. Zbog tog problema sam odradio valjda najmanji volumen ikada u tjedan dana osim ono vrijeme kada nisam uopce igrao. Jos k tome sam igrao i regular stolove cijeli tjedan pa je broj handova kao da igram nosebleeds big_smile


Evo grafa, krenulo na bolje ali sam i dosta grijesio na osnovnim stvarima cisto zbog nervoze oko ovog neta.
http://i.imgur.com/TTsAlLC.jpg
Profit: 31,58€ ...Winrate: 11bb/100


Ciljevi za dalje su trenutno:
- rijesiti taj net !
- dici volumen na 4h/dan grindanja i 4h/dan sviranja
- ne si dopustiti da udem u kolotecinu (igraj, spavaj igraj spavaj) nego svaki dan nekaj korisno moram napraviti bio to blog, bilo to ucenje neceg novog
- srediti vrijeme spavanja
- i dalje bit mirne glave sto god da se desava na stolovima

Najbolji savjet koji sam cuo nedavno koji se moze primijenit na sve uzivotu da se rijesimo tilta i slicnog je "Poker is about making the best decision on your turn, nothing else mathers"

Gl na stolovima i cjm se ubrzo !


Profit: 290€ / 10 000€ (38 dana)

Zadnji popravljao Stormpay (25-01-2016 02:49:59)

00

Re: Let's stack 'em up !

Pozdrav !

Updatea za ovaj tjedan nema zato sto nisam niti igrao (mozda sat-2). Tek jucer sam uspio nekako primirit internet da mi ne steka. Jednostavno cijeli tjedan mi se internet disconnecta  kak mu dode i nije bas igrivo dok se to dogada. Kao prvo izgubim potove u kojima sam bio, a kao drugo izgubim i sjedalo na stolu pa opet treba neko vrijeme da se posjednem na stolove. Odlucio sam da necu igrat dok ne sredim to na normalu i ne saznam kaj mu se desilo odjednom. U meduvremenu vise vremena trosim na ucenje sto zapravo i nije lose nakraju hehe

Jucer je bilo ok, danas opet nekaj stekalo, probat cu sutra opet igrati pa kad se pokrenem javim se odmah nakon par k handova da javim kako napreduje !

Citamo se, gl na stolovima!  smile

Zadnji popravljao Stormpay (01-02-2016 01:09:02)

10

Re: Let's stack 'em up !

And we're back!

Prekjucer poceo igrat malo jer sam prvo ipak pogledao jos jednom nekih par videa da se uvjerim da zbilja sve u glavi imam postavljeno za krenut dalje igrat i jucer i danas odradio nekih desetak sati, moram priznat da me odmor zbilja resetirao i vec mi je falilo grindanje big_smile

Evo grafa zasad, fali jos nekih 10€ sa sitea na kojem trenutno jos nisam podesio HEM
http://i.imgur.com/g8iN66v.jpg
Profit: 16.17€... Winrate: 11bb/100

GL na stolovima!

Zadnji popravljao Stormpay (05-02-2016 01:59:16)

10

Re: Let's stack 'em up !

Pozdrav,

Kratki update ovog tjedna. zapravo vecinu grafa ste vidjeli, nastavilo je jakodobro medutim malo sam jucer naletavao inatkupljivali me al morajuu malo oni nakon sto sam ja njih big_smile

Evo graf stim da fali kojih 20€ opet sa sitea di nemam HEM ali trenutno lijepo ide profit pa necu mjenjat i nabavit cu konverter uskoro pa ce bit i rezultata smile
http://i.imgur.com/fZ8I7Km.jpg
Profit: 17,23€  Winrate: 13.6bb/100

CUjemo se uskoro i sretno na stolovima !  spade

20

Re: Let's stack 'em up !

Vrijeme za mali update. Ovaj tjedan je krenuo predobro da bi jedan dan malo me pljusnulo, pa slijedeci dan opet sve ok i onda dozivio dan zbog kojeg doslovno nisam mogao spavati. Zacudo nisam tiltao, nisam nikakvu glupost radio il sirio rangeve i slicno ali ako sam bio all in jednostavno hand nisam mogao dobiti. Ono sa cime sam zadovoljan je drugi dan kada sam se probudio sam uopce zaboravio na dan ranije, krenuo svojom rutinom dalje i jos pametnije na stolove. Uvijek pogledam barem jedan video prije igranja taj dan i zapisujem si najvaznije stvari sa tog videa te zatim to sto sam saznao taj dan pokusavam odmah usred igre uocavat i mjenjat.

Takvi dani kao neki dan se desavaju i pomirio sam se sa time iako u taj tren bi vjer racunalo bacio kroz prozor al otom potom big_smile bitno je da ne radim greske jer se sjecam u proslosti da kada sam malo zatiltao pa izgubio stack ovdje, jedan ondje, pa prelight 3betao il callao i kad bi svaki mjesec si izbrojio te greske uvijek bih nasao da imam skoro pa duplo bolji winrate i jedan od ciljeva mi je doslovno uvijek igrat po planu koji si zadam ranije. Ako pocnem u glavi nekakve emocionalne odluke imati kao "hmm imam osjecaj da ima blabla" prestajem sa sessionom i vratim se nakon sto odmorim i zaboravim na to, u najgorem slucaju spustim se za limit za jedan session cisto da igram a da se odviknem takvog razmisljanja, zasad pomaze pa cemo vidjeti smile

Jos sam ispod EV-a, EV winrate je 18bb/100 al sta ces, takav je zivot regulara ocito pa big_smile evo graf ovaj tjedan
http://i.imgur.com/t1FUJbr.jpg
Profit: 53.43€ ..... Winrate: 14.4bb/100

Glavni ciljevi na koje se fokusiram trenutno su:

  • pripremat se za sessione i krenut sa odredenim planom i nikad vise sjedat na stolove samo random kad mi se spr**ne i samo udarat handove. Mozda ne igram ni blizu kolko neki ali i to malo sto igram trebam gledat profesionalnije i iskoristit maximum bas iz razloga sto ne igram po 8h dnevno

  • sredit malo spavanje da ne idem spavat u 4 ponoci bas i onda u 11 se dizat. Sto je najgore ne trosim to na igranje posto se ne mogu koncentrirat nego jednostavno gledam videe i citam po netu pa ode vrijeme i ne mogu zaspat. Budenjem oko 8-9 ujutro cu si otvorit mogucnost da gitaru odvjezbam do podne pa mogu krenut na poker, tjekom podneva jos malo na gitaru i vecer imam za teoriju ili nekad odmor, ovisi od dana

  • Krenut na drugi shot za NL10 i rasturit ga ovaj put !

Uzivajte do drugog tjedna pa se citamo, GL!

Zadnji popravljao Stormpay (14-02-2016 22:47:09)

10

65

Re: Let's stack 'em up !

GG , samo rokaj wink

Veceras imas u 02:00 nba all star tako da bar imas ispriku zasto si ostao budan do 04h tongue

10

Re: Let's stack 'em up !

Been there done that big_smile

00

Re: Let's stack 'em up !

Oj oj oj.

Ovaj tjedan sam prestao pratiti profit nego samo gledat igru i statistiku i tako razmisljat o pokeru opcenito jer zapravo to je i bit. Uglavnom pomoglo mi je po pitanju stresa da ako izgubim i par stackova, normalno da nisam sretan  ali za min-2 sam kao i napocetku sessiona. Pokusavam skroz izbacit emocije iz igre i samo igrat po onome sto ZNAM a ne sto OSJECAM. (ponavljam po 100x put big_smile )

E sad gledajuci tako ovaj tjedan je dobro prosao i po profitu iako nije nesto posebno. Gledajuci brojke jedino nisam zadovoljan volumenom. Nisu tu problem sati igre nego sam table selectao i vecinom imao 5-6 stolova samo. Moram dodat site jos.

E sad sve ovo gore tako radim iz jednostavnog razloga. Pogotovo prosli mjesec sam se dosta iznervirao oko neta i oko toga da vidim koliko gluposti neki rade na stolovima a ja to ne exploitam pa kad sam iznerviran malo pa losije igram, ne stabbam neke basic spotove i slicno.

Nisam prosli tjedan o tome pisao dok nisam potvrdio tu svoju misao, a to je da , MARKO, ne ti sad na NL4 sa ovom strategijom neces zaradivat 20bb/100 sa konstantno 8+ stolova active i opcenito puno $$$. Zasto? Pa zato sto i bit coaching puta kojim me vode je da u pocetku od mene traze doslovno najosnovnije, full basic strategija i treba je naucit od A-Ž, naravno da je puna leakova zato se i zove basic, treba izbrisat stvari kao 4bet bluff i slicno iz glave kada ne znam 100% ni kome cbetati svaki put sa nekim handom a kome ne, kamoli da znam kome i zasto 4betati. Dao sam primjer 4bet bluff jer je najcesci al ima tu i raiseanje cbeta na flopu, turnu itd. Sve te teme zvuce logicne i  lagane za primijenit kad slusamo video, ali problem se javlja kod nas koji to 100% ne razumijemo i zapravo u igri puno faktora utjece na nasu igru (dajemo ne realne rangeve igracima, lagani tilt pa money scare problems kod nekih) i cesto te stvari pocinjemo radit iz krivih razloga (Npr netko nas 3x zaredom 3betao a nema velik 3bet opcenito pa , e neces vise manijace big_smile). Nisam najbolji u objasnjavanju, ali bit je da ne mozemo svi bit pro plivaci u roku jednog dana. Svi prvo naucimo plivat da se ne utopimo cisto hehe, onda saznamo za neke tehnike za ruke i noge al sto ce ti one kad zaboravis u tom trenu disat jer nisi naucio to pravilno prvo, znaci treba postavit temelje pa gradit prvi kat pa drugi pa krov zatim namjestaj i ostale pici pici stvari.

Znam da nece bit lagano al cu se zbilja trudit razmisljat samo o pokeru kao o igrici i gledat statistiku a ne profit, profit ce doci kao rezultat dobre igre. Kao drugo necu ocekivat velik profit, nista vise od 10bb/100 na NL4 jer ne znam dal je moguce vise sa igrom koju igram, zbilja straightforward value game bez nekog previse thin valuea , a kamoli da pricam o ludim bluffovima.

Bit ce challenge zbilja u sessionu ako izgubim 2-3 stacka da zanemarim. Puno sam se u tome popravio i u zivotu opcenito ali jos nije to to, onaj calm head atitude u svakoj situaciji kao npr ako netko gleda video Nanonoka, na kaj god naleti kaj god se desi, kaze samo jbg i gleda kaj moze dalje igrat. Moram bit svjestan da je to zbilja nije nista i da ta 2-3 stacka jednako lagano vratim kao sto sam i dobio, moram se napokon rijesit tog razmisljanja "right now" i razmisljat longterm u svakom trenu, ne samo u analizi. Lako je bit general poslije bitke . Vrijedis kolko mozes ostvariti iz prve smile

Cak nije bilo minus dana ovaj tjedan al isto tako niti jedan nesto posebno + dan.
http://i.imgur.com/xGdcmdJ.jpg
Profit: 35.5€ ....Winrate: 12.6bb/100

Imam BR za NL10, ali cu pricekati jos 3-4 dana cisto da dodem do 100k handova na NL4, trenutno sam 80 i nesto. Da imam brojku za sebe i ostale da mogu beatat limit na 100k hand sample i zatim krenut dalje i nadam se da cu na slijedecem updateu pisat da sam prvih dan-2 na nL10 odradio najbolje sto sam mogao i da me karta nije bolje mogla ici tongue

Sretno svima na stolovima i do slijedeceg updatea pozz!

20

68

Re: Let's stack 'em up !

Zašto neigraš nl6? Koliko se sjećam da igraš na 888

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
00

Re: Let's stack 'em up !

@Kenny nisam vise na 888. Microgaming/Ogame, tu i tamo ipoker isto jer na 888 nemam nista RB skoro  a kad table selectam izmedu 2-3 sitea nadem dovoljno stolova smile

00

70

Re: Let's stack 'em up !

Pozdrav Stormpay

Evo vidim da igraš na više poker stranica,pošto i ja igram microse,al od početka samo na pokerstarsu(trenutno NL10,ide mi dobro smile ). Zanima me da li ima neke velike razlike što se tiče igre u stranicama ili je sve to slično.

Lijep pozdrav i sretno smile

00

Re: Let's stack 'em up !

@AHIL pozdrav, isto kao i na vecim limitima. Ovisi o siteu, koja populacija ljudi je najcesce na tom siteu, dali je site RB orijentiran isto igra ulogu sto znaci vise regova, ali ne nuzno jako dobrih regova. Znaci ima razlike.

Pokerstars je za microlimite cisto ok samo sto dok se posjedas na stolove kakve hoces moras malo vise stolova otvorit pa zatvorit losije posto se sjedala uvijek brzo pune i tesko sjednes direkt na zeljeni stol, ali uvijek imas akcije. U bilokojem dijelu dana mozes sjest i igra, ali ako si malo ozbiljniji sto se pokera tice, zelis vise sati na dan provesti uz igru, najbolje je otic na neki site kao Microgaming, iPoker, Planetwin i slicno (odaberes sam i probas koji ti pase) pa lakse nades stolove sa recimo 70/0 igracem za stolom i imas RB od 35-40% nadalje dok na Starsima ces na microlimita nikad imat tolik RB smile

Najbolje ako zelis neki site otvoris temu na forumu, kazes koja su ti ocekivanja site kao npr koje opcije da ima, kakvi stolovi, u kolko sati da je najvise prometa te dal RB igra veliku ulogu u tvojoj igri pa ce ti sigurno ljudi odgovorit na to po svojim iskustva i zatim odlucis smile

Zadnji popravljao Stormpay (22-02-2016 15:10:01)

00

Re: Let's stack 'em up !

Prosli mjesec je bio poprilicno zabavan, depresivan, zanimljiv i dosadan big_smile

Od proslog updatea krenulo je jako dobro i napokon sam dobio osjecaj da NL4 igram bez pritiska, da beatam limit i da mogu sa lakocom shotat NL10 s tim da imam sigurnost nizeg limita da cu ga i dalje beatat ako shot ne uspije pa da se popenjem do shot takea opet bez problema.

Shot na NL10 je krenuo dobro, zapravo krenuo je katastrofalno ali nakon dana odmora i ohladene glave krenuo je kako sam i ocekivao, lagani uspon. Krenuo je katastrofalno zbog mojih gresaka nakon par malo tezih foldova (CR river kad dode flush ili se sparil board a imam straight i sl). Pritisak i stres su malo veci kada shotamo (vec sam beatao taj limit i prije i igrao ga dugo al eto ne mozes protiv prirodnih osjecaja koji se javljaju akda ti je nesto "novo"). Nakon tih 2-3 fold handa taj prvi dan nisam odmah ohladio glavu i poceo propustat must cbet spotove  i slicno i kroz to izgubio nakraju vise nego da sam callao one handove i prekinuo session ako izgubim hehe

Uzeo sam dan odmora od NL10, igrao NL4 i pogledao 2 videa o tim stvarima koje sam propustao u igri i vratio se na NL10 i sve je krenulo ok. Cak taj prvi dan sam profitirao vise nego sam izgubio u prva 2 shot sessiona za NL10 hehe Bio sam iznad EV crte, ali ti all-ini koje sam imao granice sa komedijom. Recimo na 2JT flopu sam se zastackao sa AA vs 55, on je raiseao i callal AI smile zatim 98T rainbow, Ja sa AA vs 29 te na boardu A92K sam bio AI sa AK vs AQ. Jos sam dobio protiv FD i eto zahvalan sam tjednu u kojem sam iznad EV hehe

Graf NL4
http://i.imgur.com/oRyXwbP.jpg

Graf NL10
http://i.imgur.com/oj0f8p0.jpg

Sve ukupno zadnjih 10 dana sam imao winrate 21.8bb/100, a EV winrate 15.7bb/100 i zaradio sam 93.75€ + 10€ sa sitea na kojem nemam HEM podesen. Jos uvijek ne igram NL10 uvijek, vecinom nekih 30-40% grinda na dan ode na NL10 i to u startu odmah kada sam najmirniji i najfokusiraniji i sve slicno tomu. ostalo kako se blizi vecer , umor, lagana iscrpljenost fokusa itd palim NL4 stolove jer ne osjecam na njima onda nikakav pritisak dok na NL10 pocinjem to osjecati kako se blizi vecer. Naravno kako ce BR rasti i kako cu vidjet napredak i kako napreduje winrate na NL10, tako cu prilagodavat kolko cu ga igrat i slicno. Korak po korak.

Ove danas se osjecam nekako cudno, danas me uhvatila ta neka bolest koju osjecam vec par dana da me vreba... Grlo lagano nesto muci al najveci problem je taj osjecaj bolesti u glavi i tijelu (ne znam kako to opisati drugacije). Konstantan umor, random bolovi i glavobolja sto znaci i ne mogucnost fokusiranja. Jos danas moram i na sat gitare tako da mislim da NL10 danas ne dolazi u obzir, lagano NL4 da ubijem sate, da vidim dali sam opce sposoban igrati. Tomorow is a new day pa mogu natrag na NL10.

Sve stvari koje radim radim s razlogom, ne radim vise odluke iz razloga kao "pa zasto tiltas a nemas razloga, zakaj si sad izaso sa stola di je taj fish samo zato jer te natiltal kad te natkupil". Naravno ne desava mi se vise tilt u smislu da donkam stackove ali definitivno se zna desiti da se pocnu sirit rangevi i agresivnost samo jer hocemo sa tim fishem igrat, a zapravo izlazimo iz nase sigurnosne zone u kojoj smo nauceni igrat i nalazimo se u random spotovima koje ne znamo kako igrat. Ne igramo NL1000 da fish dode jednom tjedno pa moramo igrat, kakav god fish bio ako se ne osjecate ugodno na stolovima, ne osjecate da dobro igrate, nesto vas koci, tomorow is a new day, there will be a new fish. Ja sam to prvo radio , ali meni zapravo najbolje pase ovo sto i radim da si na kraju dana ako se zbilja osjecam da cu radit greske, a zelim igrat, spustim se za limit i sve je ok. Ultimativni cilj nije to, ali to je korak preko kojeg dolazim to svojeg cilja da mogu mentalno ojacati. Cinjenica je da sada nisam jak, inace nebi bio na mikrolimitima.

Sad sam se poceo raspisivat al eto moram igrat pa necu vise hehe Ukratko, jedna recenica koja je meni osobno barem puno pomogla je daizbjegavajte situacije u kojima ne znate sto radite zbog toga sto kad nesto ne znate onda se zapravo kockate, a kad se kockate donosite -EV odluke, a ne trebam vam objasnjavati sad sto se desi kada donosimo -EV odluke hehe

Ciljevi za slijedeci update kroz 7-10 dana:
- osigurat se i ustabilit na NL10
- i dalje svaki dan prije sessona proucit stvari koje su me mucile dan ranije u igri
- slijedeci tjedan odigrat 40h zbog osobnog challenge (bit ce malo teze zbog satova gitare al potrudit cu se da nadem negdje te extra sate)

- malo popraviti sleep schedule

GL na stolovima svima! cool

20

73

Re: Let's stack 'em up !

Pročitam tvoj blog, pročitam tvoja razmišljanja u vezi nekih handova,shvaćanja određenih spotova,razmišljanja itd., i htio sam ti reći da ono što mislim, da razmišljaš bolje i od nekih regova sa mojih limita, jednostavno ne vidim razloga da igraš nl4, trebao bi agresivno move upati po microsima.

Ako već imaš roll za nl10, nemoj se uopće spuštati na nl4, nemaš razloga, jer lakoćom bitaš po mom mišljenju i nl10 i nl25, uz malo treninga i više limite. Stoga, moj savjet ti je da se pokušaš agresivnije move upat, jer po ovome što vidim bez problema možeš bitati puno veće levele, i time i postojati sve bolji,potencijala definitvno imaš.

10

Re: Let's stack 'em up !

@MelloB tnx na takvom misljenju. Ohrabruje smile

Takoder mislim da mogu beatat, nebi shotao da mislim da ne mogu eheh ali ipak rade idem sigurnijim putem ako sam recimo umoran i slicno, tako se jednostavno osjecam puno sigurniji na stolovima i jako rijetko se desavaju dani kada jako lose zavrse pa da ne mogu spavat od lose igre hehe hocu naucit svoj mozak na bolje navike nego do sada, a ne da i dalje hranim taj neki strah u sebi od gubitka.

Na coachingu jednom sam cak to pitanje postavio dal je to ok sto radim da nakraju dana spustim limit nekada pogotovo kada i dosta vec zaradim taj dan pa u glavu dode ono "ne zelim izgubit to", receno mi je da je to winning tilt i da to sto radim je cisto ok opcija, nije idealna naravno ali kao trenutna opcija je cisto ok da malo po malo mozak zaboravlja taj osjecaj jer ga nece imat gdje osjetit kad cu se uvijek dobro osjecat na stolovima, nadam se da vam ima smisla kao i meni , uglavnom, funkcionira mi pa zasto ne smile

Tko bi rekao da postoji winning tilt, al svi smo ga osjetili samo nismo svjesni njega koliko loosing tilta hehe sve ima svoju drugu stranu, kazu neki Ying Yang big_smile

00

Re: Let's stack 'em up !

Kratki update tjedna

Kad god krenem da cu pisat blog mi dode u glavu ma ajde svirat ili ma ajde igrat budes kasnije i tako u nedogled big_smile Reko ajde sad cu bacit kratki update samo da javim kako napreduje a detaljno pricat o svemu jednom mjesecno i potkrijepit slikama i slicno.

Ovaj tjedan je zasad najbolji od kad sam krenuo u CFP. Trenutno mi je zarada oko 100€ + cca 20€ RB. Naravno dan jos nije gotov ali idem kasnije na rodendan gdje ce zapravo bit i poker igraca tako da iako ce bit rodendan, bit ce i svade oko strategija kao uvijek big_smile  bilo bi lijepo kada bih uspio zaokruziti tjedan na negdje  +150€ sa RB sto nije ne realno, ali sto bude bit ce.

Sto se tice volumena odigrao sam 6500 handova na NL10 gdje po EV imam 13bb/100 ovaj tjedan a na NL4 samo nekih 2000handova i breakeven igra. Nekome je to malo, a meni standard. Igram 6-8 regular stolova i 4-5h dnevno te nakupim oko 10 000handova na tjedan, ja sam zadovoljan sa time dok je tih 6-8 stolova heavy table selected. Ako ne table selectam puno onda mi nema isprike da igram manje od 8-10 stolova, ali zasad mi se ova taktika svida.

Ciljevi za dalje:
- zavrsiti tjedan u istom ritmu
- povecati igranje sa 4-5 na 5-6h na dan, znaci prosjek igranja na kraju tjedan da bude izmedu 5-6h/dan
- nastaviti crushati naravno
- biti aktivan u coachinzima i dalje i prisustvovati gdje god mogu u slobodno vrijeme
- odrzavat ritam vjezbanja gitare kao i do sada, nema isprike ni jedan dan za bilo sto od ovoga

GL svima na stolovima cujemo se uskoro!

40