76

Re: Let's stack 'em up !

Potpisujem ovo gore što je MelloB napisao prije dva tjedna. Na temelju postova s foruma i znanja koje pokazuješ mislim da te očekuje lagano cruiseanje po limitima neko vrijeme. Samo ispunjavaj zadane ciljeve i move upat ćeš samo tako. Sretno!

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

Re: Let's stack 'em up !

@tnx gmiko, nadam se istome, treba samo puno puno volumena ubacit sto je ja mislim jedan od vecih leakove micro igraca smile

00

Re: Let's stack 'em up !

Tjedni update kratak.

Javljam cisto iz drugih razloga koji nisu nuzno zbog mojeg poker napredka. Kaj se toga tice nema nista novo.  Zarada ovaj tjedan zasad je oko 40-50€ ne znam tocno ni sam.

Razmisljao sam zadnje vrijeme da stolno racunalo + laptop od 13 inca zamijenim sa jednim novijim laptopom na kojem bih sve imao na jednom mjestu, lakse ga prenosio ako negdje idem i opet sve imao na njemu, a kad sam doma samo spojim na monitor i stolne spravice sve smile

Htio sam pitati vas koji i igrate poker sa HEMom i na vise siteova, koja negdje specifikacija je okvirno potrebna da se to sve podrzi da radi bez nekog stekanja? Nebi htio puno ulagati posto mi je to doslo kao ajde usput da to rijesim da mi bude lakse  i da imam sve na jednom mjestu a racunalo da doma stoji cisto kao backup ako se nesto desi.

Zbilja ne pratim vec dulje vrijeme cijene bas laptopa a dosao mi doma neki dan jedan gospodin da me priupita za misljenje za neki laptop dal on vrijedi 200€, ja kad sam pogledao onako.. JA kazem pa vrijedi kak ne to je 10x bolje nego ovo racunalo koje imate doma, a mislim si u sebi da vrijedi i vise cak pa kad sam priupitao malo okolo su mi rekli pa da nije to nis cudno 200€ za takav laptop, da cak i za manje se nabavi rabljeni takav. Ako se sjecam,  Intel 2.65dualcore, 6GB RAM, 300Gb HDD mislim da 17inca. Zato mi je dosla ideja da malo priupitam dal netko ima saznanja u vezi sto je potrebno da bi igrao bez problema te koliko okvirno bi bilo dovoljno da odvojim za to. Naravno to sad nebi bio laptop kao ovaj koji imam za koristenje tek tako po vlaku i malo tu i tamo u krevetu nego bi se koristio svakodnevno po par sati. Tko ima sto za reci, svaki komentar i kritika su dobrodosli smile

10

79

Re: Let's stack 'em up !

Obavezno SSD. Ostalo je manje važno. Ne škodi bar 8GB rama i dobar procesor. Ali obavezno SSD.

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

80

Re: Let's stack 'em up !

Nije ti to bas tak jeftino kak ti mislis.

Ak mislis igrat na nekoliko siteova, na nekoliko monitora (2+), sa velikom bazom u HEM-u (1+ mil ruku) onda budes tesko prosao sa manje od 10k kn a da ces bit zadovoljan.

SSD je must, bez toga ce HEM stekat vec nakon manjeg samplea handova (200k+), 8gb isto tako, i noviji procesor koji ce sve to moc vrtit. Ja ne vidim kak zadovoljit ova 3 uvijeta sa malim budzetom.

Ja sam uzeo ovo prije 3 mjeseca za 13k kn https://www.nabava.net/search.php?q=len … oizvoda=30 i jako sam zadovoljan, ali sa stolnim racunalom istih karakteristika bi prosao sa bar 3 - 4k kn manje. Htio sam laptop iz istih razloga kao i ti, ali moras bit svjestan da se ta portabilnost itekako placa...

Da ne bi bilo zabune, naravno da je moguce naci laptop za manju cijenu, ali ako zelis biti skroz zadovoljan (bez breakanja, crushanja postgresa, gubljenja baze podataka i sl.) to ces morat platit

Zadnji popravljao Sheed (27-03-2016 11:40:33)

10

Re: Let's stack 'em up !

Jep za SSD sam svjestan. Kupio sam za racunalo prije 4-5 mjesec i kao da sam kupio cijelo novo racunalo smile

Ok znaci ovo sto si predlozio je daleko iznad mojih ocekivanja laptopa, 512GB ssd, na takvim stvarima uvijek ustedim na nacin da uzmem sto manji tek tolko da imam dovoljno za sve programe i slicno recimo 120Gb max kolko imam sad na kompu SSD, a za ostalo muziku i filmove imam USB i HARD disk externi. i7 procesor je puno vise nego sto bi uzeo, naravno ovo sto ti imas je zvijer i vjerujem da nemas nikakvih problema

Trenutno imam stolno racunalo sa 4Gb RAM, SSD 120gb za nekih 200kn ne znam tocno vise, 2,5 intel dual core. Radi sve normalno, malo sporije u hemu nekaj loada al sve je to unutar 5sec i nema crushanja, HEM + 2 sitea recimo kao planetwin koji nisu bas ultra optimizirani da bi savrseno radili i uz to imam google chrome youtube za glazbu. Imao bi laptop + 1 monitor.

To je jedna od vecih stavki koja mi fali.. Da imam laptop na kojem bih imao otvoren poker software i trazio stolove a na monitoru bi stolovi bili otvoreni. Trenutno mi je to dosta tesko kad mi stolovi skacu stalno i tesko je to jedno i drugo pratiti onda pa se moram zadovoljiti sa 2-3 losija stola upaljena u prosjeku da bih mogao u miru igrai. Zapravo svjestan sam da necu dobit jaci laptop nego je racunalo sada po performansama ali tu investiciju onda radim zbog te portabilnosti te ekran za imat otvoren software, te 2 stvari su mi ajmo rec trenutna zelja i NE nuzno zlo.

Bazu podataka nebi drzao preveliku jer bi nakon nekih 500k (sto meni treba par mjeseci da nakupim) pospremio na hard disk drugi.

Tnx na odgovorima, slusam i dalje ako imate prijedloge, zato sam i pitao vas koji vec imate iskustva s takvim stvarima u pokeru  jer iako se razumijem donekle u racunala, nemam iskustva sa specifikacijama potrebnim da runnam te razlicite stvari.

Zadnji popravljao Stormpay (27-03-2016 13:50:30)

00

Re: Let's stack 'em up !

Samo kratak update i objasnjenje zasto sam ne redovit sa blogom.

Izasao sam iz CFP u BPC. Razlozi, zapravo razlog izlaska je nesto sto sam naucio kod njih, da nisam dosao i bio tamo i naslusao hrpu stvari o slicnoj temi, nebi ovako razmisljao il izasao. Ne mogu vise to sve durat zajedno. Znate i sami da stalno pricam gitara, poker, gitara, poker, gitara, poker.... Probao sam posloziti prioritete i ide to naravno, ali jbg kad nisam zadovoljan sa tak tak rezultatima. Neki bi samo sanjali da opce od pokera se moze zaradivati, a meni 200-300€ mjesecno nije dovoljno, a to je logicno s obzirom kolliko vremena ulazem u to, neki bi bili sretni da mogu odsvirat i par akorada a ja nisam sretan sa ovim sto znam, al to je sve naravno povezano s tim da su mi ciljevi za oboje veliki. Kada mi je Gordon rekao poslozi prioritete i stavi gitaru kao 1 i poker kao 2, to sam zapravo tek sad napravio.  Ne stignem sve u mjeri kojoj bi htio.. da napisemo na papir, spavam 8, gitara 5, poker 5, 2h pripreme i coachinzi, 2h teorija glazbe i 2h tusiranja jela i slicno.. Sve to izgleda lijepo kad se napise al to je ni priblizno realnosti, jedan dan odem cijeli u zg na satove gitare, jedan dan imam ja sat gitare jednom decku i odu sati, jednostavno svaki tjedan se nalazim u situaciji da moram nadoknadivati a nemam kad, neidu 2 profesionalnosti zajedno jedan uz drugu, prvo jedna pa druga.

Kad god bih svirao gitaru imao bih stres u glavi da MORAM MORAM MORAM igrat, kad bih krenuo igrat uvijek bi u glavi bilo jooj al jos bi bilo super da jos ono dokraja navjezbas i tako ukrug. Jedno na drugo radi pressing jer dok god sam u coachingu, meni je poker ajmo bit realni takoder broj 1 prioritet jer stalno mislim o njemu. Kada bih imao i losiji dan pokera svi znate da ste malo losije volje pa automatski i ne mogu vjezbat gitaru bas a kamoli da idem ucit teoriju. Samim izlaskom poker je osao u pozadinu i ne morate mi pricat svjestan sam da nema sad nekih vecih rezultata mogucih kao sto bi jedan Muho69 mogao ostvariti, ali ponavljam, gitara je ono sto ciljam i zelim uprijeti kao sto svi upiru u pokeru. 16h igre (sviranja) i 8 spavanja.

Da budem iskren, to sam vec i Gordonu i svima rekao, gitara mi je ipak broj 1 trenutno i najbolje da odem i da poker igram ISKLJUCIVO kad mi je dosadno i bas mi se igra cisto iz hobija, a kad i ako upisem akademiju i vidim da imam vise vremena mogu se sa pokerom malo vise pozabavit iako mislim da ce ostat hobi.

Ovdje cu i dalje radit update o pokeru kako napreduje, cilj je isti, zaradit od pokera 10 000 €, mozda ce potrajat malo dulje, a tko zna mozda i ne posto nemam vise stres dal je plus il minus session, to je uvijek mi bio mindfuck... Kad si u coachingu nekak minus dani losije sjedaju nego kad nisi, mozda je to do mene a mozda i inace smile

Pozdrav i GL ostalima na stolovima !

Zadnji popravljao Stormpay (02-04-2016 15:55:25)

10

Re: Let's stack 'em up !

Napredak u CFP je ovakav. Svi statsi su okvirni ali se sjecam brojki od prije dan-dva. Okvirni su posto nemam pristup svojem accountu te database sam neki dan izgubio kad je HEM2 poceo stekat i morao sam sve izbrisat, tek onda je proradilo.

Limits played: NL2(prvih 20 dana) ----- NL4,NL5,NL6 (sijecanj i veljaca) ----- NL10 (ozujak)
Profit: €520
Hands played: 140 000
Winrate: 8,5bb/100

10

84

Re: Let's stack 'em up !

Poz,

I ja imam sličnih problema oko prioriteta, i potpuno te razumijem kad kažeš da je teško durat zajedno neke stvari, posebno još ako puno očekuješ od svega. Bitno je da se odlučiš što ti je bitnije, i što te više čini sretnim/zadovoljnim ili kako god. Inače i ja ponešto malo sviram gitaru ,  ne kao ti smile, ali onako za svoj gušt i često mi je žao što nemam više vremena i za to. Još kad nadodam sve druge obaveze u životu, fakat je umjetnost posložiti si život i raspored za sve što bi željeli.

Inače, čestitke na rezultatu. Na kojoj mreži igraš i koji ti je winrate na Nl10. da li razmišlajš o NL25?

Sretno i dalje na svim područjima koliko ih ima smile

10

Re: Let's stack 'em up !

Najvise igram na Microgaming trenutno, dobar fish/reg/Rakeback ratio smile

na NL10 ove godine sam konstantno na nekom BE rezultatu ne znam kaj nije sljakalo tamo kad god sam probao. O NL25 ne razmisljam jer sam imao BR za nL10 i malo vise al posto sam izlazio iz ugovora sam platio jos odredenu svotu ispostujem svoj dio te cu sad na NL5 malo agresivnije ovaj put, al igram doslovno u slobodno vrijeme i tak u vrijeme dosade citam il gledam handove malo smile

Tnx smile

00

Re: Let's stack 'em up !

Nisi dugo napisao update, kaj ima s pokerom?

00

Re: Let's stack 'em up !

Taman danas planirao napisati post a eto kao da si znao i preduhitrio me big_smile

Prije nego pocnem, kome nije tolko dosadno da sve procita neka procita barem zadnji paragraf pa ako slucajno ga zanima nesto u vezi tog sto sam napisao da predlozi ideju smile

Upisao sam napokon gitaru na konzervatoriju u Trstu te cu tamo studirati slijedecih 5 god. Cijeli fokus je bio na tome do sad.

Sto se pokera tice, nisam updateao iz razloga sto nisam imao sto updateat. Zapravo, nista vrijedno updatea se nije desilo. Igram NL4-5 sa povremenim odlaskom na NL10 ako mi fali bodova za neke statuse ako nesto lovim itd. NL10 sam igrao cijeli 8. mjesec na bwinu kada su imali ljetnu promociju al kasnije sam se spustio, iskoristio zaradu na moru, na satove talijanskog i tako jos par stvari.

Sad se vjerojatno pitate zasto se spustam stalno, a eto objasnjavam i uzivo svojim poker frendovima da igram iskljucivo iz zabave sto znaci da ne tezim dizanju kroz limite pa da svu zaradu stavljam u BR da se dignem kroz limite, da ucim igru konstantno i slicno nego nekih 25% ostavim na BR ostatak vadim van. Igram jako konzervativan BR management sa 50BI po limitu sto znaci dici cu se za limit ali tek kad dodem do 500 $ (to sporije napreduje kad withdrawam vecinu) ali to radim iskljucivo jer sada na NL5 ako izgubim 10 stackova bas mi je skoro isti osjecaj kao da sam dobio 2-3 stacka.

Igram u prosjeku 2h dnevno te mi zarada sa RB dode do nekih 150-200 $ mjesecno sto je za jedan hobi s kojim se bavim u slobodno vrijeme meni cisto ok jer mi je primarna stvar da prode vrijeme.

Vjerovali ili ne sad kad sam poceo tako razmisljati opustenije, puno sam sigurniji za stolom i ne tiltam i cak se zabavljam na stolovima cesce nego prije. Prednost , napominjem ZA MENE OSOBNO je ta da taj BR koji imam na racunu doslovno vidim kao play money chipove ajmo rec a ne kao novac kao sto sam to vidao prije kad sam sve sto sam imao drzao na BR i kad bih izgubio 50$ bio bih nervozan. Sad je vise to kao igrica, izgubim 50 chipova od 300 i nije problem, ako moram, spustim se level nize ako ne ne. Kad na igrici izgubite zivot kliknete restart i ponovo, tako ovdje spustim se za limit pa ponovo. A sve sto zaradim je bonus.

Nije neka najzabavnija poker prica ali cijeli fokus je otisao na upisivanje gitare sto je moj primarni cilj. Prosao sam vise vrsta coachinga, igrao limite do NL50, iskusio sam u kratkom periodu sto je potrebno da se napreduje da se postane bolji, da se vise zaraduje, razumijem sto je potrebno i sto treba sve raditi da se napreduje u ovoj igri ali iz iskustva mogu reci ja ne zelim to. Smatram da razumijem poker puno vise nego prije kada sam ga igrao za ozbiljno (naravno ni blizu savrsenom ali bolje nego prije) za sto imam rezultate kao dokaz jer unatoc svjesnim greskama koje nisu nuzno greske (ali kada bi uzeli u obzir cinjenicu kako se igra na microlimitima vecina ljudi bi reklo koji ti je k) zaradujem vise nego prije kada sam igrao isti limit. Dajem si oduska malo nadigravat igrace sto na kraju zapravo nije nadigravanje nego jednostavno nekad se neki play mora tako odigrati i tocka, jedino zasto sam prije igrao to drugacije je jer sam u glavi imao je da je to microlimit, nema potrebe to radit, ima zarade i bez toga, ali sada mi nije primarni cilj zarada nego zabava al eto pokazalo se profitabilnije na istom limitu nego prije kada sam i table selectao 90/0 igrace. Ne moramo svi ici istim putem. Nemojte krivo shvatiti, dapace da bih igrao NL100 da dodem do njega ali necu ulagat 100% svega da dodem tamo ili jos koji limit vise nego jedan mali dio cu ulagat u to pa kud se dignem se dignem. Necu se zivcirat oko pokera jer mi je puno zabavnije pratit vijesti, turnire, cash igre, streamove itd i odigrati si tu i tamo cash pa zadnje vrijeme sve cesce i turnire koje prije nisam uopce igrao.

U kratko, igram sto mi se igra, kad mi se igra s tim da u trenu dok igram i dalje dajem sve od sebe da odigram najbolje sto znam ali mi oci nisu na mjesecnoj zaradi nego kaj bude bude i nikad mi nije bilo zabavnije igrat nego sada, a svaka zarada mi je bonus.

Od sveg sto sam do sad prosao, sto je puno a zapravo i jako malo, kako za koga, moja preporuka svima koji su u startu je da razmisle sto zele od pokera, da procitaju sve sto govore oni sa visih limita sto je trebalo da se dode tamo te da imaju realna ocekivanja naspram svojeg rada koji ulazu u poker. Ako niste sigurni dal vi to mozete i dal je to za vas, nema druge nego probat i iskusiti na vlastitoj kozi ali kada krenete u to probajte dat sve u sebe a ne imat to kao usputnu stvar pa ako uspije uspije, ako ne ne. Takav stav nece uspjet nikad,najbolje ne krenut onda u to, ili  igrajte dalje za zabavu i u slobodno vrijeme napredujte ili ako ozbiljno krenete uzmite si vremena i zbilja iskoristite to vrijeme da napredujete pa u meduvremenu odlucite dal je to za vas dal ste sposobni drzat taj level rada i koncentracije ili ne. Realno, svaki covjek skoro moze biti pokerpro, ne treba prirodan talent da bi se do odredenog limita doslo, ali je potrebna odredena disciplina za takvu vrstu posla i rada sto nema svatko. Ja nemam disciplinu za bit pokerpro ali recimo za sjedit uz gitaru i jedno te istu stvar ponavljat u krug dok ne izvjezbam da bih drugi dan mogao uzivati u toj skladbi dok ju sviram bez problema, za to imam disciplinu, zato se i kaze, svatko je za nesto.

Mogu javljat mjesecno kako napredujem ali eto odlucio sam do sada da ne stavljam kada se desava prakticki ista stvar svaki mjesec, odigram 50-60h, zaradim 150-200$ eventualno mjenjam site ovisi o promocijama itd. Ako vas nesto zanima neki dio igre, koliko sam koji tjedan odigrao, koliko sam zaradio, kakvi su igraci na siteovima gdje znam zaigrat, koliko napredujem na kojem limitu mozete mi slobodno komentirati ideje pa razmislim da radim redovitije update-e o toj odredenoj temi jer ovako sam iz glave ne znam sto bih redovno pisao kada ponavljam, ukrug svaki mjesec se ponavlja, nije da imam cilj tipa challenge 100-100000$ ili slicno smile

Uzivajte i GL na stolovima!  spade  spade  spade  spade  spade

Zadnji popravljao Stormpay (27-09-2016 14:49:23)

10