Tema: Blogging for progress

http://s17.postimg.org/5colax9e7/Stoka_Godine_1.gif

http://s17.postimg.org/vas7gyevj/Stoka_Godine_2.gif

http://s17.postimg.org/ds9keomvj/Stoka_Godine_3.gif

00

Re: Blogging for progress

Gore je blog od StokaGodine kopiran s Neednutsa. Dalje će nastaviti updejtati ovdje.

00

Re: Blogging for progress

Evo da napokon krenem s blogom kako je prebacen na ovaj forum.
Ovo ce biti update za kraj mjeseca jer mi ne pada na pamet igrati vise dok se ne odmorim.

Proslo je tocno 3 mjeseca odkad sam krenuo full time s pokerom,  tocno mjesec dana na Betkingsu i nadao sam se da nece ovako rano doci borba sa downom ili bolje receno sa breakeven strechem.
Situacija nije ocajna ali je jako frustrirajuca. Puno se dana u ovom mjesecu zaredalo da sam u malom minusu s profitom ili na nekoj poraznoj nuli. Stvarno dosta los run ali i dosta pogresaka s moje strane ocito.

Mnogo novih stvari sam naucio, procitao, poceo primjenjivati ali na nl5 i nl10 dajem previse kredita ostalim regovima gdje ocekujem od njih da imaju neki napredniji nacin razmisljanja.

ABC poker je jedino sto tu funkcionira i od 1.5. cu se toga opet i drzati. Druga stvar koja mi je po mom misljenju pokvarila igru dosta je velik rakeback kojeg imam. Naime nije me brige toliko za profit i lagano sam postao ljuti grinder umjesto da ucim i povecavam svoj winrate. Ima dana kad sam odigrao po 7-8k ruku.

Igrao sam i 4, i 6, i 9 i 12 stolova, vecinom nl5 i nesto manje nl10. Ako igram 4 ili 6 stolova sam nekako nestrpljiv i umjesto da cekam pravu priliku ulazim u neke situacije koje bi trebao izbjegavati. Kad igram 12 stolova mi masu profitabilnih situacija promakne i ne stignem sve svoje premium ruke naplatiti koliko bi mogao. Neku sredinu sam zadnjih tjedan dana nasao izmedu 7 i 9 stolova, multitasking mi nikad nije bio problem i tu nisam nestrpljiv i stignem svaku odluku promisliti, provjeriti u hud-u i izvuci maksimalano.
Sa coachem radim svaki dan i sve smo izfiltrirali u hemu. Jako los run imam to je sigurno ali i jako puno pogresaka.

Statsi mi izgledaju na prvi pogled jako dobro, nema nikakvih leakova niti me iko moze na neki nacin iskoristavati (koliko je to na ovim limitima uopce moguce), ali ja dosta grijesim i winrate je porazno malen. 90k ruku u mjesec dana pored puno rada van stolova i gomila novih informacija je uzela danak i treba mi odmor par dana da se sredim i napravim dobar plan za dalje.

Generalni cilj je prestati raditi hero callove na riveru koji me stvarno masu kostaju, i smanjiti sessione na maksimalno sat vremena u komadu. Igrati samo A igru i ne forsirati gomilu ruku zbog rakebacka.

Napravio sam cashout da se pocastim i pauziram do 1.5. te nastavljam na nl5.  smile

ciljevi za svibanj:
-bez hero callova na riveru
-samo A igra i abc poker
-Session 60min max
-winrate 15bb/100
-broj ruku nebitan

Pozdrav svima i sretno!

Evo i graf od 26.04. - 26.05.
http://s15.postimg.org/4k4gvpjvf/image.png
free upload pictures

Zadnji popravljao StokaGodine (27-04-2015 13:46:21)

00

Re: Blogging for progress

Puno početnika forsira rb i onda im igra pati. Ne samo zbog grešaka, nego i puno sporije napreduju.

Da, rakeback je bitan u ukupnoj zaradi, ali ako winningsi zbog multitable-anja padnu jako, onda nam pada i ukupna zarada (winnings + rakeback) što opet nije dobro. Treba se fokusirati samo na winningse, a rakeback neka bude neki extra bonus.

Kad igraš 12 stolova, napravit ćeš samo oko 30% više rejka što nije nešto kad pogledaš kolko winningsa si izgubio igrajući tako.

I za kraj još jednom da stavim link na članak na tu temu: http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=3912

10

Re: Blogging for progress

I ja sam prije forsirao vise stolova od 8-14
Zadnjih dana ih smanjujem i  nekako sam se ustalio na brojci 6.
Vise je vremena za razmisliti,  pogledati protiv koga igramo i donijeti odluku. Misaoni proces je duži i bolje odluke mozemo donijeti.

Iskreno cu reci da je možda kod mene i ego  bio u pitanju. Čitam kako drugi igraju puno stolova pa  sebi govorim da mogu i ja. Ali NE IDE TO TAKO , sve vise i vise vidim koliki su sati i  sati potrebni  za učenje, igranje i napredovanje....

Traži se, probaj i ti još smanjiti broj stolova, ako winnings ide gore zašto ne

00

Re: Blogging for progress

+1 obojici!
Nema vise ganjanja rakebacka pretvaram ovo u winrate challenge.

00

Re: Blogging for progress

Evo da i ja stogod napisem ovdje.

Poker free monday and tuesday su ispred mene a iza mene je 10 dana igre. 75h igre i 44k ruku, toliko masivno da je lagano sablasno.  smile 
Prestao sam raditi hero callove na riveru i igram malcice vise tight sto se tice opena po pozicijama ali igram dosta vise loose sto se tice over limpanja i zvanja tuđih opena sa co i bu, te 3beta i 4beta. Kako igram nl5 i tu ima stvarno masu ribe pitam se koji k ja tu mogu nauciti uopce. Vecina igre se bazira na ganjanju tih ribica ali kao i kod mnogih nekako uvijek mislis da ribica nikad ne pogodi i tu popusis cesto. I to sam prestao raditi tako da mi vecina winningsa dolazi od regova koji su u najmanju ruku losi. Netko ko igra nl5  6 mjeseci, godinu, dvije ili tri  ili je zadovoljan tom satnicom i zna da nema kapacitet da ode na vise limite i grinda par stotina eura  ili tuce praznu slamu sto vecina njih na ovoj mrezi i radi. Ja ne zelim biti taj, ja necu biti taj i ja nisam taj.

Neku disciplnu vec dobijam, satnicu udaram bez problema i sto se toga tice neki mi mogu zaviditi na vremenu koje ulazem u igru.
Sad sto se tice mog loseg runna prosli mjesec on se nastavio i mentalno sam bio u debeloj kiti. Sjednem za stol i kao da znam da ce mi namjestiti set na set na flopu i naravno mi ga namjesti. Upadnem u rupu za 500tinjak ruku i onda se do kraja dana izvlacim iz nje. Tako je i bilo 7 dana di sam na kraju bio kratak 100ak Eurica.

Radim s jednim nevjerovatnim covjekom koji se maksimalno trudi mene na pravi put izvesti, pogotovo kad vidi koliko se ja trudim poceli smo svaki dan sessione imati kako live tako i analize. Kad vidis koliko vremena netko u tebe ulaze i koliko se trudi to te jos vise motivira. I na tome mu neizmjerno hvala i najveca zahvala ce mu biti rezultati koji ce svakako doci.

U petak sam lupio sakom od stol i rekao sebi da moram, da zelim i da mogu. Tako je i bilo i vratio sam mjesec u zeleno i odigrao vrhunski mrvicu iznad ev-a. Samopouzdanje smo zajedno vratili i osjecam se bas mocno i pozitivno. Imam odlican osjecaj da ce ovaj mjesec biti vrhunski jer su mi se neki mentalni procesi dok igram podigli na najvisi moguci nivo. Jos malo i vracam se nazad na nl10 po treci i posljednji put.
Jos sam zeljniji igre i maksimalno motiviran. Mozak mi radi sto na sat i upija kao spuzva sve sto citam, gledam i analiziram.
Ciljeve si necu zadavati pogotovo neke nerealne. Jedina misao vodilja mi je naprijed naprijed i naprijed.

Sky is the fucking limit ljudi moji ovo je moj mjesec, moja godina, moj trenutak. Nema grafova nema rezultata samo maksimalna motivacija, full time grind i red rad i disciplina.

pozz svima i cuvajte me se na stolovima grizem i cupam ko nikad do sad.  smile  GL

10

Re: Blogging for progress

Moram ti tu pisati jer se privatne ne mogu slati dok ne skupim 15 postova valjda...

Neću duljiti, uglavnom hvala na ponudi pa se javim ako bude potrebe kad dođe do toga. Skype sam zapisao, cimnem ako šta treba kroz koji tjedan, nije na odmet svakako. Pošto i dalje čitam knjige i gledam filmiće o nl2 i nl5, preletio sam i ovu temu. Moram priznati da me ohrabrio tvoj rezultat, šteta što nema onih početnih nl2 grafova, ali vidim da će moj početak biti isti ili tu negdje, ali vidjet ću kako će se rezultati razlikovati. Tebi sretno dalje wink

00