Re: Nivea blog

Vrijeme je da napravim osvrt na prošli mjesec.

Što se tiče pokera, nije baš preuspješno. Ganjao sam neki volume cilj, dodao stolove i odmah downswing.
http://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/6da19164-a78d-416b-a6f7-87ff6f967fa5/2015-06-01_1036.png

Ipak ovdje nije stars gdje sam digao 10bi na nl25 i gdje sam počeo igrat fulltime na nagovor gmika. Zasad sam zadovoljan, ima akcije u jutarnjim satima kad mogu najviše igrat i to mi je super.

Ono što je spasilo mjesec je mail od bet365 da sam dobio 100% bonusa do 200$ za kladu. Za rollover sam trebao napravit ukupno 1200$ oklada na 1.50+ tečaj, što sam napravio kroz nekih 2 tjedna sa ulozima od 20$. Uhvatio me upswing i na kraju sam imao čisto 500$ plusa + bonus. Kako su zadnja kola u većini prvenstava, bilo je nešto lakše predvidjeti ishode i na sreću puno toga je prolazilo, pogotovo hrvatski nogomet smile

Tako sam eto napravio jako dobar mjesec, izašao sam iz stejka i igram za sebe sa solidnim bankrollom. Sad slijedi drugi dio plana, napravit dobar bankroll i onda je lakše sa svim ostalim.

Što se tiče ovog mjeseca, ovaj vikend sa gotov sa igranjem za ovu sezonu, a s klincima imam 2 vikenda. Poslije toga 17-22.6. idem u nogometni kamp na Sv.Martin na Muri, te dane ću iskoristit za pripremanje ispita koji su 6.7. na nogometnoj akademiji. Trebam 5 ispita dat što će bit vrlo teško, ali ne i nemoguće smile

23.6. planiram bit na moru sve do tih ispita. Najvjerojatnije ću i tamo učit cijelo vrijeme. Znači imam sad 16 dana za grindat po cijele dane, skupit bankroll za nl50, shootat u 7. mjesecu i ako sve prođe oke po planu, skupio bi se bankroll za uzet stan.

Gl svima

https://www.youtube.com/watch?v=B4NWjxvV65M

Zadnji popravljao niveaformen (01-06-2015 11:09:28)

00

52

Re: Nivea blog

Javi se onda za cugu kad budeš u  Sv.Martinu na Muri, to je blizu Čakovca. wink

00

Re: Nivea blog

Mid-month update

Sutra odlazim na 5 dana bez pokera pa je red napravim update.

Mjesec je počeo sa upswingom, igrao sam nl25 reg stolove na ps. Kasnije sam se odlučio prebacit na zoom, izgubio 10bi na nl25, pa još 7 na nl50. Nešto sam rebuildo na nl10, sad igram nl16. Ne mogu beatat zoom i to me toliko frustrira da neću odustat dok ne uspijem beatat nl50. A uvjeren sam da će to bit na kraju ovog ljeta.

Počeo sam gledat coaching videe, radit na sebi i na igri. Planiram napravit neku dnevnu rutinu gdje bih se budio u 3 ujutro i grindao do 9. To bi trebalo bit najprofitabilnije vrijeme za grind. Spavao bih 5-6h navečer i 1-2h popodne. Probao sam to, 2 noći je bilo dobro, 3. noć sam stiltao, bio umoran i odlučio napast nl50 nakon brzo izgubljenih 4bi na nl25, i tamo sam zdrobio 7bi. A bio sam poprilično siguran da su tih dana više nema. Mislim da sam trebao postepeno preć na to.

Što se tiče real life, prihvatio sam ponudu za vođenje mlađih kategorija u Samoboru. Više manje sa nogometom bih sad trebao bez problema pokrivat sve životne troškove, iako će mi uzimat dosta vremena. Ipak, manje nego da imam 9-5 posao, a činjenica da sad ne moram isplaćivati sa pokera bi me trebala smirit i u glavi jer nema više žurbe, ganjanja rb/volume i sličnih gluposti, samo lagan i siguran uspon na čemu sam odlučio radit.

Jako se veselim sljedećem periodu života, riješilo se puno toga, imam strašnu želju za radom na sebi, napretkom i uspjehom te sam stvorio podlogu za koju više nemam isprike. Ili ću napravit nešto ili ću ostat prosjek.

http://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/a8f3d13f-d0c5-4784-8f97-a6c95ed8c601/2015-06-16_2242.png

30

54

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

bio umoran i odlučio napast nl50 nakon brzo izgubljenih 4bi na nl25, i tamo sam zdrobio 7bi.


stare navike big_smile

sretno zemooo !!

00

Re: Nivea blog

Ma jebes zoom i ego, crushaj normalne stolove i gg imo smile
sretno!

Here is your choice: settle for mediocrity or aim high. The former is simple, can occur right now, and only requires the selling of your dreams. The latter demands rigor, the higher you aim the more rigorous, but your dreams can come true. Aim high! For Strindberg says, “I dream, therefore I exist.” For to dream is to become.

00

Re: Nivea blog

Novi update, postao sam beskućnik.

5 dana u kampu su bila vrlo produktivna, trudio sam se učit baš da naučim vrhunski, ponovio milijun puta ako nisam nešto skužio, otišlo je dosta vremena, ali naučio sam dosta dobro, iako je to još daleko od nesvjesnog znanja. To me navelo na razmišljanje kak ova standardna metoda učenja jednostavno ne može bit dobra, jer sam učio stalno koncentriran, uzeo male breakove čim bi osjetio da čitam bezveze i s obzirom koliko sam puta sve pročitao, napisao si skraćeno i ponovio to sve, nisam zapamtio onak dobro kak bi ja htio. Par dana poslije dobivam mail naslova "How to stop forgetting what you read" od http://www.scotthyoung.com/blog/. 7 dana daje savjete kako efikasnije učit, ima neke uspjehe u životu, a i djeluje logično sve kaj kaže, tako da ću probat iskoristit ove savjete u praksi i javim kak ide.
Ako ima netko drugi još kakve savjete, molim nek javi.

U kampu me posjetio roba s kojim sam proveo ugodnih 1h razgovarajući o pokeru, drogama za duži grind i ostalim poker stvarima (. Dobio sam nekoliko dobrih savjeta i svakako koga muči nešto oko pokera neka pita na forumu, dobit će sigurno odličan savjet.

Dan nakon povratka kući, gdje sam potrošio još jedan od mnogobrojnih dana na rješavanja raznoraznih sranja oko kuće za koje nisam kriv, i još jedne svađe oko izmišljenog problema, odlučio sam spakirat stvari i odjebat od kuće. Naravno, ne u prijateljskim odnosima.  Iako sam godinama išao linijom manjeg otpora, rješavao tuđe na probleme na svoju štetu, sad sam se uvjerio da je to krivi put i da treba sve odmah u glavu. Jer takvi ljudi nikad ne shvate što ti radiš za njih, već postaju sve tvrdoglaviji i "pametniji" jer misle da su uvijek u pravu. Osjetio sam veliko olakšanje, ali praćeno sa vrlo neugodnim osjećajem nesigurnosti.

Osjećaj nesigurnosti je najviše jer je bankroll na 500ak $ i imam oko 1k kn u džepu, a trebat ću uzet stan ubrzo. Trenutno sam na jednoj vikendici sa hranom sa 4-5 dana, ne znam dokad ću uopće moć bit tu. Poslije 6.7. i ispita ću na more kod cure, a dotad se nadam zgrindat neku lovu pa da ne moram dat pol rolla za stan. Od ostalih prihoda nemam ništa do negdje kraja 8. mjeseca kad ću počet dobivat članarine od klinaca, pa će bit lakše.

Kako treba uvijek gledat pozitivno na sve, dobra stvar je kaj sad nemam nikakvih obaveza, pa mogu grindat po cijele dane. Već sam blizu 25te pa već je bilo i vrijeme otić, iako bi bilo puno ljepše i lakše da je to uz dobar roll i prijateljski sve završilo. Uglavnom, sad je sve na meni, ili uspjeh ili bauštela  big_smile

Vidimo se za stolovima

70

57

Re: Nivea blog

Sad ćeš možda biti ozbiljniji. tongue

GL.

00

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

drogama za duži grind

i... smile

“Opportunities are brilliantly disguised as impossible situations!”

Prijatelju samo hrabro i puno srece smile

00

59

Re: Nivea blog

Sretno stari  palecgor

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Nivea blog

Pozdrav,

evo da vam javim kako je 5 dana kao beskućnik. Trebao sam ostat na vikendici do 6.7. kad bih odradio ispit i išao na more na 2 tjedna, ali to se izjavilo. Vijest je stigla jučer navečer i morao sam se brzo snać za smještaj. Tu je uletio stari prijatelj jelinho koji je odmah ponudio smještaj te sam upravo prije par sati došao kod njega u Zagreb. Lijepo me smjestio, upoznao sam sestrama ( smile ) i mislim da će bit uživancija kod njega, a trebali bi i grindat dosta.

Jučer sam quito starse i prešao na ipoker. Nadam se da će bit nešto softer. Bankroll je na 770$, sva zarada je od bonusa i fpp-a (igrao sam 235fpp turnire), od igre sam u minusu nekih 100ak $. Nemam graf jer mi je laptop užasno spor i jedva sam dočekao da izbrišem database sa datamined hands. Dobra stvar je što grindam puno, mislim da je nekih 6h dnevno prosjek, a to će ić samo prema gore.

Igram nl20 speed, planiram još sljedeća 3-4 dana grindat maksimalno, cilj je doć na 1k, onda bi bilo lakše i primio bih se knjige zadnja 2 dana. Kvaliteta moje igre nije nešto visoka, ali popravlja se. Nisam baš nešto bio skroz unutra, prolaze ti razne misli kroz glavu i imaš taj pritisak da hoćeš dić novce što prije, svakako sam previše results oriented. Ako sve bude kako si zamišljam, igrat ću ovaj nl20 duže vrijeme (jer nema prometa na nl50 speed), napravit stvarno previše buyinova i ne gledat cashier. Sa dobrim rb-om i cashbackom vjerujem da ću sigurno imat zaradu, a vidit ćemo koliko je igra profitabilna. Ipoker baš i nije bio fishy prije...

Sretno svima, javim se poslije ispita

Zadnji popravljao niveaformen (30-06-2015 18:31:47)

00

61

Re: Nivea blog

ajde... opet ti na speed poker.  yikes A milijon puta je već rečeno da su regular stolovi softer.

Nemoj biti lijen. Razumijem da je ovako lakše. Upališ i odmah igraš, ali zašto nebi uz malo strpljenja da se stolovi otvore i par klikova više imao veći winrate?

10

Re: Nivea blog

Slazem se s Robom.

niveaformen napisao:

Kvaliteta moje igre nije nešto visoka, ali popravlja se. Nisam baš nešto bio skroz unutra, prolaze ti razne misli kroz glavu i imaš taj pritisak da hoćeš dić novce što prije, svakako sam previše results oriented.

Znam kako ti je, imao sam i sam takve periode i preporucio bi ti meditaciju. Najvise bi mi pomoglo prije session cisto da razbistrim glavu i bonus k tome je da sam vise fokusiran na igru nego na nesto trece ili bezglavo surfanje netom.

00

63

Re: Nivea blog

Ili pak možeš upaliti na početku speed stolova, ali se i regati na waiting liste pa kako budu ti se otvarali stolovi zatvaraš speed stolove.

00

Re: Nivea blog

Pozdrav svima sa Cresa!

Prije nego krenem, moram podijelit jednu sliku
http://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/6c8d03c2-22a7-407a-ba9a-53fa8e3837fd/2015-07-07_1822.png

Nevjerojatna brzina!

Krenimo sa događanjima prošlih dana. Kod prijatelja jelinha sam prenoćio jednu noć te otišao kod Sinkea (mislim da mu je nick sinisat5 na forumu, ali je bannan) koji mi je velikodušno ponudio stan u Dubravi gdje sam ostao 5 dana, do jučer. Svaka čast obojici, stvarno su mi lijepo uletili i pomogli kad je bilo najpotrebnije i hvala još jednom!

U Dubravi me krenuo jako dobar run, grindao sam puno, odmah prvu noć kad sam stigao sam digao 7BI (igrao do 4 ujutro), imao 2 dana BE i onda sam uzeo još nekih 5-6BI tako da je roll prešao nekih 1300$. Moram priznat da sam runnao jako dobro, nekih 5BI sam iznad EV i curilo me, ali nisam ni igrao loše. Imam osjećaj kao da mi se podiže forma, lakše mi je igrat duže sessione, radim dosta dobrih odluka, čak nisam ni obraćao pozornost na rezultate.

http://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/8ce3c192-52d3-4f0a-99ca-2069cf955b84/2015-07-07_1844.png

Od petka do nedjelje je bio neki event od 1100kn u Antunoviću, za koji sam prodao većinu akcije i ispao zadnji level 1. dan. Vidio sam neke ljude koje nisam dugo vidio, a i upoznao dva forumaša s kojima se čujem na skypu, Daniel BugsBunny i Mario Zelja22. Iako nisam napravio neki rezultat na turniru, jako mi je drago da sam se vidio sa njima i sve ih pozdravljam ovim putem te se nadam da ćemo se vidjet na još kojem eventu sa, naravno, većim buyinom smile

Nedjelju sam posvetio učenju, ne baš onoliko koliko sam htio jer baš nisam bio motiviran, a i išao sam railati Ivan (ivan031 na forumu) koji je došao do FT i osvojio 8. mjesto koje smo kasnije proslavili u Milky Wheyu u Španskom gdje sam oduševljen igrom mladog Ivana čak u jednom trenutku izjavio da je u top 3 igrača u Hrvatskoj trenutno, što sam vjerojatno pretjerao, ali ta izjava me natjerala da napišem još jedan post uskoro.

Uglavnom, ispiti su prošli dobro, danas sam putovao većinu dana i od sutra bih trebao krenut sa grindom. Počeo sam igrat i regular stolove koje kombiniram ovisno koliko je speed soft.

Toliko od mene zasad, čujemo se za daljnjim planovima poslije mora, sretno svima!

Zadnji popravljao niveaformen (07-07-2015 21:18:21)

10

Re: Nivea blog

Vraćam se bloganju!

Puno se toga dogodilo od zadnjeg posta, bio sam dosta zaokupljen pokerom u to vrijeme i jednostavno sam prestao radit updateove. Nastavak priče od zadnjeg posta je da sam nakon Dubrave bio na moru 10ak dana gdje nisam previše grindao, a onda sam uzeo stan u Samoboru gdje sam bio 2 mjeseca, ali sam se zbog zdravstvenih problema majke vratio doma i tu sam nekih 2-3 mjeseca. Radim kao trener i dalje i igram nogomet u 3. ligi.

Inače IRL sam osoba koja ne voli pričat o svojim slabostima, točnije skrivam ih i jako ih se sramim iako to neću nikome reć, a često bi agresivnošću skretao s takve teme, negativnim odnosima prema drugima sakrivao svoje "slabosti". Ipak, sa čitanjem knjiga i edukacijom o socijalnim vještinama i načinu razmišljanja ljudi sam shvatio da sam cijelo vrijeme bio u krivu i da je takav način razmišljanja jako loš. Ono uzrokuje odvajanje od ljudi jer si stalno u strahu od pokazivanja slabosti, a u našoj prirodi je biti okružen ljudima. Smiješno je što većina tih slabosti su imaginacija naše percepcije sebe, a koju nitko ne vidi osim nas samih, a ako i vidi ne pridodaje tome važnosti ni 1% koliko mi dajemo.

To otkriće mi je pomoglo da objektivno pogledam svoje stanje i nađem svoje life i poker leakove. Sve te i poker i life leakove mogu objasnit kroz ova 3 citata/mudre izreke:

"Kako siješ tako ćeš i žeti"
"Svaki put kad odustaneš, to postaje navika"
"Postoje isprike, i postoje rezultati"

Shvatio sam da su mi žetve bile slabe jer nisam sijao, da sam navikao odustajati čim postane teško i da imam ispriku za sve.

Nema se što ubrati kad je "Mental game of poker" napola pročitan, kad u flopzilli nema saveanih rangeva, kad crev nije pokrenut mjesecima, kad se ne reviewa hh, kad se ne sweata, ne šalje hh.

Odustane se nakon par loših dana, odustane se jer je problem držati se preflop routine, stoplossa, ne gledati cashier, problem je pogledati tutorial za crev jer su dosadni, staviti hh na forum, lakše je gledat tekmu na tv nego odgrindat zadano vrijeme kad si umoran ili nemaš volje.

Kao što je mojoj majci za njen život kriva sudbina, Bog, SDP, HDZ, sirijci, merkelica tako su i meni krivi umor, skripteri, slavlja, rođendani, cura, mama, braća, radnici na obližnjoj limariji, mobitel, viber, facebook, index, treninzi, utakmica na tv-u, bogati sinovi, nitovi, zoom, manijaci, nit fishevi, luckboxovi, ev line, redline...

Imam prijatelja sa kojim sam igrao nogomet oko 5 godina do seniora. On je tad odustao jer nije dobivao minutažu. Živio je za zajebanciju i mijenjao je cure ko čarape, bio je prosječan učenik. Živio je sa mamom i sestrom, nije imao mnogo novaca. Nismo se vidjeli oko 5 godina. Prije pola godine sam čuo jednu priču o njemu, odbio je četvorku iz jednog predmeta na 3. godini fakulteta, nije je prihvatio jer ima sve 5 u prve dvije godine. Otišli smo na piće prije par mjeseci i kaže: Kad sam upisao fakultet, zadao sam si cilj da hoću proć sve sa 5.


Pišem ovo sve jer sam otkrio da sam skrenuo daleko s puta prema svojim ciljevima. Želim financijsku neovisnost s kojom ću pomoći ljudima oko sebe, a možda i šire. Želim nešto promijeniti nabolje.

Da to uspijem, trebam promijeniti sebe i zato sam si zadao cilj, a to je meditacija svaki dan. Mislim da je to dobar 1. korak.
Počeo sam 2-3x sa meditacijom i naravno prekidao, iako sam se osjećao super.

Meditacija: 1/21 (danas odradio)


Zahvalio bih se i svima iz poker zajednice koji su mi dosad pomogli ili pokušali pomoć, a većini se nisam znao zahvalit kako sam trebao i zato ovim putem, hvala vam!

Zadnji popravljao niveaformen (25-02-2016 17:57:34)

160

Re: Nivea blog

Bravo, mislim da je ovo o čem si pisao problem kod jako puno ljudi, u poker može biti jako izražen. GLGL, super su ti videi o HEM statsima na yt, makar je malo cudno bilo cuti hrvatski jezik kad se prica o tome  big_smile

00

67

Re: Nivea blog

Bravo. Jako dobar post.

Evo i jednog videa:

40

68

Re: Nivea blog

Sretno Zemo!!! Samo jakooooooooooo!!!

00

Re: Nivea blog

GL i dalje !

Bas sam htio staviti No Excuses video ali me Roba preduhitrio, naj video out there smile

00

70

Re: Nivea blog

Odličan post, čestitam na upaljenoj lampici i želim ti puno sreće (čitaj: rada)!

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Nivea blog

Ajmo Zemo, nema zajebancije, primi se posla smile

00

Re: Nivea blog

Hvala svima na lijepim željama i motivacijskim porukama.
Odgovorit ću javno na PM od jednog člana, prva knjiga o socijalnim vještinama koju sam pročitao je "How to win friends and influence people". Poslije toga sam čuo za NLP (neuro linguistic programming) i pogledao sam sve videe na youtube (David Snyder) , a kasnije sam našao neke knjige na torrentima i počeo čitat o tome. NLP mi je objasnio puno toga.


Dosad sam odradio nekih 100ak meditacija lifetime. Iskustva su odlična. Trenutno to radim preko aplikacije "Headspace" i prošao sam Take 10, 15 i 20, sad sam na part 2 Discovery serijal.
Sve što se događa u našem tijelu možemo označiti (prepoznati) kao osjećaj ili razmišljanje. Tako jednostavno. Bez kompliciranja, izmišljanja, preuveličavanja, borbe.
Bole me leđa, nemam volje više sjedit... osjećaj. Moram grindat 5h danas, joj hoću stić... razmišljanje. Natkupili su me, glupi fishevi... razmišljanje.
Najsmiješniji dio je što kad tako označite te događaje, oni gube snage. I pojavi vam se smiješak na licu, osjećate se dobro.

Probudio sam se danas u 7.30. 15 minuta mi je trebalo da se nagovorim na dizanje. Od cure sam stekao stekao naviku izležavanja nakon buđenja. Prije sam se budio instant, zbog škole. To je nešto što me smeta jer nije produktivno vrijeme, većinom pregledavam vijesti na mobitelu. Smiješno je kod žena kad ih optužiš za nešto da će sve prebacit na tebe. Najgore je što su većinom u pravu. Tko mi brani da se odmah dignem?

Meditacija 2/21

10

Re: Nivea blog

Prije svega, odlični postovi i odlično razmišljanje - pozitivan i iskren pogled na sebe i svijet oko sebe je sve što je potrebno...

Kratak osvrt na

To je nešto što me smeta jer nije produktivno vrijeme, većinom pregledavam vijesti na mobitelu.

S ovime se ne bih složio. Za mene je "produktivno" vrlo relativan pojam. Kad bismo u životu bili 100% produktivni bili bismo roboti. Takav način života zasigurno bi bio zamoran i u tome ne vidim previše smisla ni ljepote. Svi mi želimo postići nekoliko velikih stvari u životu, ali na kraju dana često su upravo male sitnice ono što čini život - neko kratko čavrljanje s apsolutnim strancem dok putuješ po Indiji, zafrkancija uz bazen s prijateljima, jutarnje čaškanje s dragom i slično. Izležavanje i čitanje vijesti prvih 15 minuta svakog dana možda se i može "produktivnije" iskoristiti, no ako ti taj proces pomaže da se u potpunosti "razbudiš" (ne samo fizički), ako uživaš u tim trenucima i ako ti pomaže da smirenije gledaš na ostatak dana onda je tako nešto zapravo upravo ono što ti treba. Ako jednostavno prihvatiš da ti to odgovara, ne vidi razloga zašto bi to smatrao "uzaludno potrošenim vremenom". Naravno, ako to nije slučaj, što je svakako moguće, onda je reakcija prilično jednostavna - sljedeća dva dana ujutro reci sam sebi da se jednostavno moraš dići, ako zbog ičeg onda da vidiš kako ćeš se osjećati i ako će ti takvo dizanje odgovarati vidjet ćeš da će ti već nakon tjedan dana biti "navika" smile

Nažalost, ljudi su po prirodi troma bića, kao i većina životinja, i zato je potreban stanoviti trud da se pokrenemo, ali u konačnici taj trud je gotovo uvijek nagrađen, ako ne fizički onda psihički...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
30

74

Re: Nivea blog

Zemo je u postu gore htio reći da ima previše takvih malih sitnica koje ga vesele i da mu onda ispada da vrlo malo radi jer svako malo radi neku drugu sitnicu.

00

Re: Nivea blog

Zemo svaka čast na ovako iskrenim postovima. Kad središ glavu sve će krenit naprid. Sretno i drž se

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
10