Tema: NL10 facing limp/raise

Igrate vs pasivnog fisha koji igra 50/5 statse.na mali sample.
Dosad je od limp/fold 2x, limp/call 6x od mogućih 8 pokušaja.
Kako reagirate na prvi limp/rejz?

00

Re: NL10 facing limp/raise

Ne igram obične stolove, ali generalno kad fishevi limp/r rade, tretiram to kao da im je range JJ+/AQ+ tako da se rijetko stackam sa ičim slabijim od KK/AK

00

Re: NL10 facing limp/raise

Ovo je jedna dosta komplexna tema.
Ne moze se nista ovde opisati u jednoj recenici.
Ima vise statsa koje moramo posmatrati kako bi dobili siru sliku.
Da odmah napomenem: BEZBROJ PUTA mi se u ovoj situaciji ,cak i mnooogo vise tight situacijama (70% LimpCall,26% LimpFold) desi da u SDu fishu vidim J7s ili tako neki marginalni hand.Sto govori da apsolutno nikakav plan nemaju,vec da to rade kada osete da ih nesto probada u stomaku ili pak imaju svoj ,,OMILJENI,, hand.
U sustini,svakako moramo uzeti u obzir nekoliko statsa.
1.Preflop=LimpCall/fold/raise sa odredjene pozicije
2.Postflop=Njegovu agresiju (CB/CBFold itd) u 3betovanim potovima OOP ili redje IP
3.Koliko se zaustavlja na Turnu ako je CB flop

Ja u tim situacijama igram dosta default.Uzimam u obzir naravno da je u pitanju FISH/DONK koji gubi 30bb/100 ili vise.
Takvima generalno ne dajem kredita ukoliko uhavtim TPTK (AQ+) i stekam se.Isto vazi i ako sa TT+ ostanem over na flopu.
Ne stekam se jedino ako smo kojim slucajem 200bb deep i na sve to situacija realno govori da fish ima premium hand (maximalna agresija flop,t,r) sto ce se dosta retko desavati.Jedino u toj situaciji mogu da mu dam kredita i da ne pokusavam da hvatam blefove sa handom tipa TT.

Zavisi dosta i od toga sta kome znaci tight fish.Meni su to igraci 50/5,kao sto si i napisao,dok mi je vec 30/5 kamen,a kamenu bacam preflop AQ na limp/raise bez problema.Obicno uz 30/5 ide i 3bet koji je 1.5 do 2.
I sa jednim i sa drugim tipom igraca cu uvec zvati sve rucne parove (osim ako sizeing nije nenormalan-X6 i vise) jer ukoliko fish ima hand,dobijamo stack tu uvek jer nije sposoban to da prepozna.Pogotovo u IP situacijama gde se fishevi dosta lose snalaze OOP i gde cemo lagano doci do SDa sa 77-TT i nositi pot VS njegovih AK/AQ/AJs/retko i manjim parovima.

Nadam se da sam maolo pomogao.Bas me zanima i misljenje ostalih na ovu temu.
Mene vec duze vreme odlikuje to da fishevima i donkovima ne dajem ni 1% kredita na bilo kakvu agresivniju akciju i to me je dosta puta kostalo ( mnogo vise puta donelo $$$ ) ,ali to je odlika moje igre i volim bez ikakvog razmisljanja da se stekujem sa fishevima sa handovima sa kojima REGu nikad stack ne bih ubacio.

Pozdraaav

00

Re: NL10 facing limp/raise

I ja to tretiram kao monster. Stackam se s KK+, večinu toga foldam, a premiume večinom callam.

@Japanese88
Sve to stoji kad imaš handove na njemu. Onda se može iz statsa isčitati što bi mogao imati u range-u.
Ali ovako kako je napisao nivea nemaš dovoljno ruku da bi sve to što si napisao vidio.

00

Re: NL10 facing limp/raise

roba59 napisao:

@Japanese88
Sve to stoji kad imaš handove na njemu. Onda se može iz statsa isčitati što bi mogao imati u range-u.
Ali ovako kako je napisao nivea nemaš dovoljno ruku da bi sve to što si napisao vidio.

Slazem se,8 situacija je premali uzorak da bi doneli sud.Rekao sam odmah da se ogradjujem jer mene karakterise takav stil da ne volim davati kredita takvim igracima.Pomeram svoj range za stack postflop sa handovima kao sto sam napisao : TT (overpair) i AQ (Qhigh) .
U svakom slucaju vise volim da ubacim sa fishevim i da upisem notes nego da razmisljam sta on tu moze imati.

00

Re: NL10 facing limp/raise

Ovakavom spotu prilazim dosta oprezno jer sam shvatio iz iskustva da donošenje previše zaključaka kad nemamo readova češće košta nego što profitiramo iz toga pa rađe bacim marginalan hand nego da se uvlačim u situaciju bezpotrebno.

Ako je lik spew postflop, ionako će ti donirati lovu kad tad, a ako je prepasivan vjerovatno ćeš previše platiti, vjerovatno i samim tim što platiš preflop sa marginalnom rukom.

00

Re: NL10 facing limp/raise

Jedan povezan hand.
https://www.weaktight.com/h/54d268f5a525113a39956b16

CO je 0/0 na 4 hands.
BTN je 31/25/8.
Iso 30%, fold to 3b 3/3.
Total fold na 3bet 80% na 350 hands.

Ovdje sam se odlučio na CC preflop jer BTN ima toliki fold na 3bet i jer se ne bih stackao vs 4bet. Sad nisam siguran, kaj vi kažete?

Vidim da vas je većina rekla da ih stavlja na JJ+,AK. Da li mislite da je to slučaj i ovdje kad je fish 60bb?

00

Re: NL10 facing limp/raise

Ovo je po meni standard.
Callaš TT jer nećeš dobiti od slabijeg 4bet, a i fisha zadržavaš u potu.

Kad je shipao fish isto callam jer ovo nije baš klasična situacija gdje fish limp 3beta, ipak je zgurao i još k tome ima samo 60bb. Dosta je deadmoneya u potu pa može shipati i s slabijim parovima i možda Ax.

00