Tema: NL10 spew vs missed CB?

https://www.weaktight.com/h/54d268f4a525113a39956ae1

20/13/5
Open 13% MP.
CB 3/5  OOP, xF 1/1.

Reads:
- 3brl AsJx  on KK6ss24s  vs fish  (dakle, sa NF blockerom) PFR OOP

Generalno očekujem da regovi na ovim limitima ne defendaju dovoljno kad checkiraju as PFR.
Mislim da na turnu možemo očekivat da ima AK, AQ, JTs, KTs što sam mislio isfoldat sa ovakvim value looking betom.
Sad mislim da sam u krivu i da je bolje giveupat turn ili bombat turn i river, čak i overbetat exploitable iako ću to rijetko balansirat sa value handom (možda T9s).

Flame on

00

Re: NL10 spew vs missed CB?

Po meni je ovo spew. Ovo je board na kojem ima jako puno handova koje može x/c i jako rijetko ti folda. Što znači da na flopu radiš -EV bet. Ako radiš na flopu -EV bet onda to moraš nadoknaditi ili na turnu ili na riveru. A pošto ni na turnu ne folda baš često i vjerojatno je i turn bet -EV, onda na riveru mora jako puno toga foldati da nadoknadiš -EV-eve s flopa i turna.

Vjerojatno ćeš sad reći da misliš da na riveru folda jako puno toga. Vjerojatno da, ali ne da bude jako +EV. Vjerojatno negdje oko breakevena.
A kad dodaš da ti je ovo idealan runout za tvoj tripl barrel, onda je jasno da je spew.

00

Re: NL10 spew vs missed CB?

Mislim da bi ok bet flop bio sa 22 i 33 u spadeu posto onda ipak foldamo 44-99, i nastavimo barrel na turn spade.
Board je takav da on lako nade hand za c/c al svejedno ce foldat 50-tak %. Uostalom nesto bi trebali i bluffat , a osim malih pocketa nemamo sta drugo

01

Re: NL10 spew vs missed CB?

ivan031 napisao:

Mislim da bi ok bet flop bio sa 22 i 33 u spadeu posto onda ipak foldamo 44-99, i nastavimo barrel na turn spade.
Board je takav da on lako nade hand za c/c al svejedno ce foldat 50-tak %. Uostalom nesto bi trebali i bluffat , a osim malih pocketa nemamo sta drugo

mislim da će 44-99 ionako x/f na nekom streetu, pa za to možemo sačekati i turn ili river, pogotovo na ovim limitima gdje to ekipa vjerovatno nikad neće pretvoriti u bluff u niti jednom trenutku. Istina, problem je što nemam baš neke ruke za bluff, ali možda bi bilo bolje ruku tipa JT pretvoriti u bluff, ali vjerovatno nam to nije dovoljno, možda stvarno trebamo betati 22-55 sa spadeom.

Pretpostavio bih da onda s njima blefiramo kad dođe boja, A ili T jer inače na tim runnoutovima nemamo bleffova pa su ovo odlične karte za to?

00

Re: NL10 spew vs missed CB?

Da li je greska foldati ovo preflop pošto imamo još 3 igrača iza ?

Zadnji popravljao Muho91 (18-04-2015 00:08:45)

00

Re: NL10 spew vs missed CB?

Poanta je da ja očekujem da će prosječni NL10 reg ovdje cbetat KQ+, te mu je checking range vrlo slab. Praktički AK mu je top rangea, tako da sam pojačao sizing (overbet) na riveru vjerujem da dobivam fold u 80%+ slučajeva. Kaj mislite o tom?

Da, vjerojatno je fold pf jer imamo shorta iza.

00

Re: NL10 spew vs missed CB?

niveaformen napisao:

Poanta je da ja očekujem da će prosječni NL10 reg ovdje cbetat KQ+, te mu je checking range vrlo slab. Praktički AK mu je top rangea, tako da sam pojačao sizing (overbet) na riveru vjerujem da dobivam fold u 80%+ slučajeva. Kaj mislite o tom?

Da, vjerojatno je fold pf jer imamo shorta iza.

Iskreno, exploitable, ovaj hand bi vjerovatno na ovim limitima čekira flop i turn i betao river. Iskreno, sumnjam da reg na ovim limitima previše razmišlja na način da ti baš nemaš aira u svom rangeu nego gleda svoj TP i calla downa.

Pogledaj i koliko x/f kad skipa cbet, taj stat će ti dosta reći šta radi sa rukama tipa AK, KT, AQ i sl.

00

Re: NL10 spew vs missed CB?

Da, tako bi i ja...

@Nivea
Da, to stoji šta si napisao, ali velim, ako si napravio -EV play na flopu i turnu to trebaš kompenzirati na riveru. Vjerojatno trebaš preko 65% foldova da bi samo bio breakeven. Trebalo bi staviti u CRev, on bi točno mogao reći dal je dobar play. Jel isto velim, utječu i karte koje nebi barellao river jer bi tada taj -ev s flopa i turna ostao -ev na riveru.

00