Tema: Autopilot: OFF

Pozdrav svima,

Igram holdem već nekoliko godina, ali recimo od početka 2015 nešto ozbiljnije.
Trenutno sam natrag na nl25 nakon neuspjelog shota na nl50, krenuo sam opet buildat roll, nabijat volumen i počeo igrat na nekom autopilotu uz dosta slab table selection...

Da se isčupam iz toga, zadao sam si za zadatak da min jednom tjedno (najvjerojatnije ponedjeljkom) ovdje postam handove za koje nakon reviewa i dalje ne budem siguran koji je najbolji play. Videa sam se i previše nagledao tako da do 1.9. ništa, jedino ću preko ljeta pročitat Jandin Applictions.

Uz to, moram se držat sljedećeg (kao ak to napišem na forumu onda ću se strože toga držat big_smile):
- TABLE SELECTION (fish na stolu, lijevo nitovi ili weak/tight regovi)
- SMANJIT BROJ STOLOVA (4-5)
- SITOUT svaka 2h na 10 min obavezno
- STAVLJAT VILLAINA NA RANGE U SVAKOM HANDU (PRIČAT SAM SA SOBOM NA GLAS big_smile)
- NEMA MUZIKE, YOUTUBA I OSTALIH DISTRAKCIJA

Ako imate ikakvih dodatnih savjeta i prijedloga, bio bih vam super zahvalan.

Evo i jedan hand (nije nešto, ali moram s nečim početi):

https://www.weaktight.com/h/55a0104fd390433a0c8b4582

Villain je std nl25 weak tight reg: 21/17/4, -8bb/100 na 13k handova
Relevantni statsi (za ovaj hand):
CO RFI: 25
Cbet oop: F:56 T:46 R:40
Ragg: 22, WWSF:43, BXBline:13

Nemamo neki poseban history.

Hand me zanima jer ja ovaj line po defaultu nikad ne koristim, osim kad na turnu pokupim npr. A ili K, a hand mi nije dovljno jak za 3 streeta valuea (znači to užasno rijetko radim za blef). Pretpostavljam da on ovako za value odigrava AJ-AQ, a za blef (ako ga ikad ovdje ima) nešto tipa QJs, QTs ili JTs (ja bi to isto cbetao na F), pri čemu mu ja većinu toga blokiram sa svojim TT.

Pitanja:
1. Vaš line s mojim handom?
2. Kako bi odigrali AT, AJ i AQ?
3. Da je villain više aggro (npr. Ragg 30+, WWSF npr. 46+, itd...), tj da li je ovo uopće spot za bluffcatchat nekoga tko je iole agresivniji?

Još jednom pozdrav svima i gl na stolovima...

00

Re: Autopilot: OFF

Što se tiče ovih natuknica, čini se dobro, jedino ovaj sitout nemoj držat fiksnim već kako se osjećaš.. ako nekad izgubš koncentraciju nakon npr 75min.. prekini.. ili ako ide dobro i skoncentriran si.. igraj duže. Također ti predlažem da notse pišeš ukoliko još ne pišeš.

Hand bi odigrao kao i ti.
Za AT nisam siguran jel ga imam u rangeu (dosta ovisi o tome kakvi su blindovi.. nekad ću 3betat, nekad callat). ATs najčešće imam i njega bi sigurno cekirao turn, moguce nekad i AJ pošto nemam baš previše Axeva tu, AQ betam naravno.

Sretno!

Zadnji popravljao AlphaScorpii (11-07-2015 01:12:23)

00

3

Re: Autopilot: OFF

1. Igram isto
2. ATo 3betam preflop, AQs mozda isto nekad 3betam, ali uzmimo da ih sve flattam preflop. Ako je tako onda AJ i AQ betam turn, AT x back. River je onda drukciji, i pitanje dal beta jednakom frekvencijom kao sad, ali naravno ne foldam ni jedan od ta 3 handa. Ako on x/c turn, betam i river sa AQ, vjerojatno i AJ s nekim manjim sizeingom.
3. Mislim da nije, nema smisla blefat ovim lineom,

00

Re: Autopilot: OFF

Ovo što je Sheed napisao...

Jedino bi dodao da tu možemo imati neke Axs koje ćemo isto x/backati. Tako da nema potrebe blufcatchati s ovim handom.

00

5

Re: Autopilot: OFF

roba59 napisao:

Ovo što je Sheed napisao...

Jedino bi dodao da tu možemo imati neke Axs koje ćemo isto x/backati. Tako da nema potrebe blufcatchati s ovim handom.

A ja bi dodao da i te Ax handove možemo foldati (odnosno sve handove u ovom spotu koji ne beataju neke njegove value betove) jer u ovom spotu gotovo nitko neće imati dovoljno blefova da možemo bluff catchati.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Autopilot: OFF

Hvala svima na odgovorima.

Idemo dalje:

https://www.weaktight.com/h/55a23073d39043094a8b4659

Villain je reggy, 28/20/1,8, nemamo neki history, nemam notesa da je bio out of line postflop (2,1k hands)
MP RFI:23, Fvs3BnaMP: 25 (i ukupni Fvs3B mu je 25)
FvsFCB: 41, FvsTCB: 41, RFCBip:7 RTCBip:7
WTSD: 27, WWSF: 42

1. Turn play?
2. Turn play da imamo KdKx?

00

7

Re: Autopilot: OFF

Prije bi rekao da je Villain fishy nego reggy po ovome sto si napisao. Prvo otvara previse MP, a onda premalo folda na 3bet, nema sanse da 17,25% handova tu moze defendati uspjesno na nas 3bet tako da je ocito da je netko ko pusi pare tako da ga tako i treba gledati.

Nisi stavio kolki mu je 4bet, ali pretpostavljam da ima KK+, AK uz jos neke blefove. Mozda ima i QQ. Onda ima npr ovaj range: QQ-22, AQs-A5s, KTs+, QTs+, J9s+, T8s+, 97s+, 86s+, 76s, 65s, AQo-ATo, KQo to je nekih 206 komboa (172 na flopu)

Turn vidi s ovim rangeom:QQ-JJ, 99, 77, ThTs, ThTc, TsTc, 8h8s, 8h8c, 8s8c, 6h6s, 6h6c, 6s6c, 2d2h, 2d2c, 2h2c, AdQd, AsQs, KdQd, KsQs, AdJd, AsJs, KdJd, KsJs, QdJd, AhTh, AsTs, AcTc, KsTs, QhTh, QsTs, QcTc, JhTh, JsTs, JcTc, Ad9d, Jd9d, Th9h, Ts9s, Tc9c, Th8h, Ts8s, Tc8c, Ad7d, 9d7d, Ah6h, As6s, Ac6c, Ad5d, AdQh, AdQs, AdQc, AdJh, AdJs, AdJc, AdTh, AdTs, AdTc, AhTs, AhTc, AsTh, AsTc, AcTh, AcTs (84 komboa, uzeo sam odmah u obzir tunr 8d)

Tu sam mu foldao sve 6x handove jer ak to calla onda previse calla, a i ak stavim da calla to samo vise pogoduje nasem callu jer onda ima puno par+FD tip handova koje moze shovati na turnu a koje mi beatamo. Isto tak stavio sam mu da floata AQo i AJo sa Ad.

Mislim da ti nFlush nece shoveati na turnu jer to nije preranjivo, a i po njegovom Rtcbet se vidi da ne bi trebao. Tak da bi ja rekao da na turnu shovea: QQ-JJ, ThTs, ThTc, TsTc, 8h8s, 8h8c, 8s8c, 6h6s, 6h6c, 6s6c, 2d2h, 2d2c, 2h2c, KdQd, KdJd, QdJd, Jd9d, Th8h, Ts8s, Tc8c, AdQh, AdQs, AdQc, AdJh, AdJs, AdJc, AdTh, AdTs, AdTc.

To je range protiv kojeg si ti 45% underdog sto znaci da trebas callati. Isto tako ja bi betao malo vise od 1/2 pota na turnu, vjerojatno nekih 7 - 7,5 i onda imas jos laksi call.

Ostavljam da sam fulao negdje u analizi, jer nije preprecizna, ne znam sto radi s nekim handovima kao 77 i 99 ili T9, nemremo znati sto tocno floata i sto tocno shovea na turnu, a i mamuran sam  tongue  ali cinjenica je da je tebi ostalo za callati 15 u 50 znaci samo 30% trebas biti u pravu, sto mislim da ces uvijek navuci na ovakvim T high boardovima protiv ovakvih villaina.

Ako ne zelis callati ovaj shove, mislim da ne smijes betati turn jer je ovo najgore sto mozes napravit. Tak da prije neg kaj betas turn razmisli oces li callati shove, a ako neces onda nemoj ni betat.

2. ne foldam ni to naravno smile Jedino sto ak je agresivniji mozda mozemo ovo imati u x/R rangeu na turnu, znaci ak puno beta vs missed cbet, jer nam hand nije ranjiv ako dode jos jedan  diamond jedino sto tako mozemo izgubiti street valuea od losijih handova, zato to radimo samo protiv agresivnijih villaina.

00

Re: Autopilot: OFF

Ma da, slažem se, htio sam reć (pasivniji) regfish, 6tablea. Ne zna ni on šta je big_smile (a onda je valjda fish). Zbog toga svega i nisam siguran koliko ima (semi)blefova uopće na turnu...

Ajde ignore ovog konkretnog villaina.

Znači da je villain pasivni fish (npr. 45/15/1) mogu li b/f turn ili i dalje ne (naravno s namjerom da ga 3barrellam za value al kad mi pasivni fish tu shipa turn jesam li u praksi uopće dobar 1/3 puta)?

A da igram protiv sebe (24/20/3) onda se generalno bet/callam big_smile ?

A s KdKx znaci fisha mogu onda isto bet/callat bez razmišljanja, a protiv sebe: x/shove T ili x/c T, x/c R


Ak je glup hand, slobodno recite bet/callaj to i ne seri big_smile pa idemo na sljedeći...

00

9

Re: Autopilot: OFF

TheCoon napisao:

Ma da, slažem se, htio sam reć (pasivniji) regfish, 6tablea. Ne zna ni on šta je big_smile (a onda je valjda fish). Zbog toga svega i nisam siguran koliko ima (semi)blefova uopće na turnu...

Ajde ignore ovog konkretnog villaina.

Znači da je villain pasivni fish (npr. 45/15/1) mogu li b/f turn ili i dalje ne (naravno s namjerom da ga 3barrellam za value al kad mi pasivni fish tu shipa turn jesam li u praksi uopće dobar 1/3 puta)?

A da igram protiv sebe (24/20/3) onda se generalno bet/callam big_smile ?

A s KdKx znaci fisha mogu onda isto bet/callat bez razmišljanja, a protiv sebe: x/shove T ili x/c T, x/c R


Ak je glup hand, slobodno recite bet/callaj to i ne seri big_smile pa idemo na sljedeći...

Da, Sheed, fulao si u analizi. smile

Ovo je bet/call samo ako mrziš pare. Bez Kd, bet/fold je ok, sa Kd išao bih na check/call.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

10

Re: Autopilot: OFF

Sve ovisi o protivniku. Pasivnom fishu betam i foldam na rejz. Regovima, ovisi kakvi su, ako će betati većinu stvari nakon checka, idem na x/c, ako su pasivniji, a callat će s dosta slabijih handova onda bet/fold, a ako su pasivniji, a nemamo profitabilan valuebet, onda čak i x/f.

Bet/call je u jako rijetkim slučajevima dobar. Rijetki su igrači da će ti tu zashipati slabije.

00

11

Re: Autopilot: OFF

TheCoon napisao:

Ma da, slažem se, htio sam reć (pasivniji) regfish, 6tablea. Ne zna ni on šta je big_smile (a onda je valjda fish). Zbog toga svega i nisam siguran koliko ima (semi)blefova uopće na turnu...

Nisam ni ja napisao da ima puno semiblefova. Vecina handova su njegovi value handovi koje on ne smatra blefovima. Jedini semiblef su floatani AJo i AQo sa  diamond sto je 6 komba. Ostalo su overparovi i TPTK sa A u  diamond . Mislim da nisam pretjerao s rangeom i mnogi ce iz mog iskustva shipat i sire.

TheCoon napisao:

Znači da je villain pasivni fish (npr. 45/15/1) mogu li b/f turn ili i dalje ne (naravno s namjerom da ga 3barrellam za value al kad mi pasivni fish tu shipa turn jesam li u praksi uopće dobar 1/3 puta)?

Po meni tu dolazi do izrazaja tekstura boarda. Ako dode turn 8 ne u  diamond  onda mislim da mozes komotno bet/fold jer ce on imat puno manje losijih handova koji ovdje shippa, dok mu taj turn 8 diamond, kolko god on bio pasivan, daje ipak neke dodatne handove s kojima moze zashipat, pogotovo na turnu u 3betanom potu i pogotovo netko kojeg smatramo weak igracem.

gmiko napisao:

Ovo je bet/call samo ako mrziš pare. Bez Kd, bet/fold je ok, sa Kd išao bih na check/call.

Koji ti tu range onda imas i kako ga odigravas? Sve overparove bez  diamond bet/fold, sve sa  diamond  check/call, onda ti ostaju jos vjerojatno AKo i AQo, s tim da je upitno dal to cbetas na flopu, ali ajde valjda cbetas sa A diamond , i imas mozda 3 komba nutsa ako racunam da 3betas AdKd, AdQd, AdJd? I jos ti ostaje top set TT, ako to 3betas preflop.

Zadnji popravljao Sheed (13-07-2015 11:04:29)

00

12

Re: Autopilot: OFF

npr. s ovim rangeom dodes na turn: JJ+, ThTs, ThTc, TsTc, AdKd, AsKs, AdQd, AsQs, AdJd, AsJs, AdKh, AdKs, AdKc, AdQh, AdQs, AdQc (39 komboa).

Bet/foldas: AhAs, AhAc, AsAc, KhKs, KhKc, KsKc, QhQs, QhQc, QsQc, JhJs, JhJc, JsJc (12komboa)
Bet/callas: ThTs, ThTc, TsTc, AdKd, AdQd, AdJd (6komboa)
Check/callas: AdAh, AdAs, AdAc, KdKh, KdKs, KdKc, QdQh, QdQs, QdQc, JdJh, JdJs, JdJc, AdKh, AdKs, AdKc, AdQh, AdQs, AdQc (18komboa)
Check/foldas: AsKs, AsQs, AsJs (3komboa)

Total bet/fold: 12/18= 66,7%

Ok, cini mi se dobro, treba malo bolje slozit rangeove neg kaj sam ja tu napravio da nemamo tak velik bet/fold ali generalno mi se cini ok.

Prvotno sam zanemario da smo mi na SBu gdje imamo dosta uzak linearan range, tako da imamo dovoljno value handova da mozemo foldati tih KK bez  diamond

00

13

Re: Autopilot: OFF

Zašto za svaki gledaš spot kako odigrati približno GTO?

I sam si rekao da je protivnik regfish. Pa onda ga exploitaj, a ne da gledaš koje handove smiješ, a koje ne foldati.

00

14

Re: Autopilot: OFF

Ma nisam cak ni na to mislio, nego sam mislio da nam je taj KK tu blizu top rangea pa da to ne smijemo foldat (s obzirom da imamo ok equity protiv tog njegovog shoveing rangea). Jer kao sto sam napisao, ne znam sto weak reg radi sa npr. sa AT, JJ, QQ, nFD? Ne bih rekao da vecinu toga nece zashipat, ali dobro...

Što da smo npr. na BB, onda ovo ne foldamo jel tak? Jer ja na BBu 3betam npr. ovaj polariziran range QQ+, AKs, QTs, J9s+, T8s+, 98s, 87s, AKo.

E sad, s tim rangeom na ovom boardu nam je KK top range jer mi tu imamo samo 2 komboa flusheva, 3 overpara (18 komboa) a ostalo su nam TP ili MP i 3 komba nFDa. Mozemo mozda x/c turn, al zar je stvarno los play stackat se ovdje s KK, ja jos nisam uvjeren smile

00

15

Re: Autopilot: OFF

Ponavljam ti kaj je Roba rekao, previše filozofiraš o nekom GTO. Nema smisla gledati što ti je top rangea i zato callati, možda zbog protivnika moraš i top rangea foldati. Koliki je bet/fold % i koliko smo exploitabilni je apsolutno nebitno. Kakve veze ima ak smo na BB i ako nam je to top rangea? Hand je isti, situacija je ista. Nije magično postao profitabilan hand jer nam je top rangea. Brineš o krivim stvarima. Bitno je samo koji je njegov continuing range i raising range a taj si poprilično promašio.

Prosječan reg na ovom limitu ovdje rejza setove i flusheve, ništa drugo. Eventualno slowplayani AA s diamondom. Nut FD, QQ, JJ maksimalno calla, AT vjerojatno folda osim ako ima redraw pa calla (QQ i JJ bez d bi također mogao foldati što bi vjerojatno bio dobar play protiv random rega na nl25). Da bi mu stavio u turn raising range išta osim nut handova na nl25 na starsu trebamo imati dobar hand sample na kojem vidimo da ne voli foldat flopove i turnove u 3bet potu i da ima visok turn raise (po mogućnosti i da vidimo da uključuje weak handove u notecaddyu). Jedini read koji ovdje imamo je da villain poprilično folda flop i turn, da je pasivan i da ne rejza puno. I AA bez d možemo bet/foldati bez frke.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

16

Re: Autopilot: OFF

Meni je ovo, bez uvrede, smijesno. Bar kad sam ja igrao NL25, regovi nisu igrali ovako...

gmiko napisao:

Prosječan reg na ovom limitu ovdje rejza setove i flusheve, ništa drugo. Eventualno slowplayani AA s diamondom. Nut FD, QQ, JJ maksimalno calla, AT vjerojatno folda osim ako ima redraw pa calla (QQ i JJ bez d bi također mogao foldati što bi vjerojatno bio dobar play protiv random rega na nl25). Da bi mu stavio u turn raising range išta osim nut handova na nl25 na starsu trebamo imati dobar hand sample na kojem vidimo da ne voli foldat flopove i turnove u 3bet potu i da ima visok turn raise (po mogućnosti i da vidimo da uključuje weak handove u notecaddyu). Jedini read koji ovdje imamo je da villain poprilično folda flop i turn, da je pasivan i da ne rejza puno. I AA bez d možemo bet/foldati bez frke.

Ja ne znam koji to prosjecan reg na NL25 igra ovak. Mozda bi trebao, ali 90% ih ne igra ovako. Foldanje overpairova i TPTK od weak regova mi je nezamislivo. Igre jesu teze neg prije, al ja bi reko da smo ovdje debelo precijenili mogucnosti NL25 rega

00

17

Re: Autopilot: OFF

Ali ti neće niti shipati te TP-ove i overparove pa ne možeš callati shove.

00

18

Re: Autopilot: OFF

Sheed napisao:

Ja ne znam koji to prosjecan reg na NL25 igra ovak. Mozda bi trebao, ali 90% ih ne igra ovako. Foldanje overpairova i TPTK od weak regova mi je nezamislivo. Igre jesu teze neg prije, al ja bi reko da smo ovdje debelo precijenili mogucnosti NL25 rega

Prosječan NL25 reg je weak tight. Nebitno je da li folda one pair ovdje ili ne, bitno je da ga ne shipa. Ne razumijem ovo o mogućnostima regova. Ne znam kakve to veze ima s tim što ne shipa recimo AT ovdje. Ne shipa jer je weak, a ne jer je genijalac. Razumiješ što znači weak? Da nije agresivan, ne blefa puno i ne value beta thin, a ovisno o regu ili overfolda ili je stejšn. Thin merged value raise na turnu u lošem spotu (pogotovo jer je s druge strane također obično weak tight reg) sa weak handom prosječnom NL25 igraču nije u arsenalu.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Autopilot: OFF

roba59 napisao:

Sve ovisi o protivniku. Pasivnom fishu betam i foldam na rejz. Regovima, ovisi kakvi su, ako će betati većinu stvari nakon checka, idem na x/c, ako su pasivniji, a callat će s dosta slabijih handova onda bet/fold, a ako su pasivniji, a nemamo profitabilan valuebet, onda čak i x/f.

Bet/call je u jako rijetkim slučajevima dobar. Rijetki su igrači da će ti tu zashipati slabije.

Sve jasno smile Ovim sam se otprilike vodio i do sada.

Hvala svima na odgovorima.


https://www.weaktight.com/h/55a5551ed3904388318b4655

Villain je na 700 handova 29/22/2,9 CO RFI 33, Fvs3bet 41, flop donk 29, WTSD 30, WWSF 53. Nemamo history.

Problem mi je njegov full pot donk jer sad imam čudan sizing (npr. raise do 12 i ship turn cca 15 u 30), a board je ultra wet. Koji je najbolji play?

Zadnji popravljao TheCoon (14-07-2015 20:53:35)

00

20

Re: Autopilot: OFF

TheCoon napisao:

Hvala svima na odgovorima.


https://www.weaktight.com/h/55a5551ed3904388318b4655

Villain je na 700 handova 29/22/2,9 CO RFI 33, Fvs3bet 41, flop donk 29, WTSD 30, WWSF 53. Nemamo history.

Problem mi je njegov full pot donk jer sad imam čudan sizing (npr. raise do 12 i ship turn cca 15 u 30), a board je ultra wet. Koji je najbolji play?

S obzirom da si dobio 120bb od bottom paira, očito si odabrao najbolji play. smile

BTW možeš malo povećati 3bet sizing preflop s obzirom da ne foli foldat na 3bet i da ste malo deep, tako ćeš smanjit SPR i smanjit mu profitabilnost callova sa spekulativnim rukama.

Zadnji popravljao gmiko (15-07-2015 16:53:00)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Autopilot: OFF

gmiko napisao:

S obzirom da si dobio 120bb od bottom paira, očito si odabrao najbolji play. smile

BTW možeš malo povećati 3bet sizing preflop s obzirom da ne foli foldat na 3bet i da ste malo deep, tako ćeš smanjit SPR i smanjit mu profitabilnost callova sa spekulativnim rukama.

Mislio sam da sam zaustavio action nakon njegovog donka mad

00

Re: Autopilot: OFF

https://www.weaktight.com/h/55aabce6d39043a54e8b488b

Villain je 22/17/2 3bet BTN vs CO 14, Fvs4bet 21 Ragg 21

Jel foldate odmah turn?
River je fold kad mi ovako (očito value) beta?

Jako se rijetko nalazim postflop u 4betanim potovima pa sam se pogubio...

Zadnji popravljao TheCoon (18-07-2015 23:17:10)

00

23

Re: Autopilot: OFF

Ne mogu vidjeti hand:

http://uploadslike.com/image.php?di=EWRY

00

Re: Autopilot: OFF

Sorry, probaj sad:

https://www.weaktight.com/h/55aabce6d39043a54e8b488b

00

Re: Autopilot: OFF

1. Villain je reggy/unknown. Što radite na flopu? Shipao sam jer mi set nikad ne folda ako je već odabrao ovaj line.

https://www.weaktight.com/h/55c1ebd4d39043de7e8b4692


2. Villain je reggy/unknown, nije isti iz prvog handa. Trebao sam malo jače betat flop i turn. River? Jel ovo callate na ovakvom runnoutu?

https://www.weaktight.com/h/55c1ecb2d39043de7e8b46ba


3. Jel shove na riveru ipak malo preoptimističan makar je fish?

https://www.weaktight.com/h/55c1ec63d39043b9688b458f

00