Tema: NL2 fish sa jakim handovima

Nakon jutrašnjeg plusa, popodne sam odigrao 300 handova sa 7 dolara u crvenom. Od toga su četiri handa vrijedile 6 dolara odnosno 86% te cifre. Mahom su to fishevi ([VPIP/PFR ]62/29 tri puta! i 48/31), a ja sam sva četiri puta bio IP, triput na BTN. Sam ću napisati svoja mišljenja o odigranome pa bih zamolio one iskusnije da uskoče, bilo da potvrde, dodaju nešto novo ili pobiju moju tvrdnju. Sve se dogodilo unutar 30 minuta, ali bio sam istiltiran tek nakon zadnjeg handa kad sam i izašao ohladiti se.

1. hand zapravo nemam što pametno ni pokazati. SB je fish 48/31, ja sa BTN dobijem KK, raiseam 3BB, on 3beta pa ide 4bet i all-in i onda on pokaže AA... Ne bi naravno išao all-in, mislim da mi je ovo prvi preflop all-in u 2k handova odigranih, da on nije 48/31 bio + agr 8. Deal nije pomogao, na kraju uzima 4$ sa AA.

2. hand - http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/6833708
Na BTN sa QJ radim reraise villaina, a na turnu sa dva para shoveam i on sa UTG pokaže QQ, a statsi 62/29, mislim da su tada bili još veći zapravo od toga, tj uvjeren sam da je VPIP bio 70+... Nemam ništa pametno tu dodati, da li je ovo donekle razuman cooler ili sam radio loše poteze i odluke?

3. hand - http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/6833709
OK, badbeat, neću duljiti o riveru, ali me zanima da li je dotad sve ok? Re-raise sa BTN sa KQ? Opet je isti lik kao i u prethodnom i u sljedećem primjeru, 62/29 koji ubere skalu. Da li sam na turnu opet trebao cbet, a fold na riveru nakon njegovog beta sa 0.9 agg je očit sada. Na greškama se uči...

4. hand - http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/6833710
Njegov raise na turnu sam morao foldati, opet početnička greška što nisam gledao aggression factor od nikakvih 0.9 kod njega, što je bio očit znak. To nisam gledao nego sam se obazirao samo na VPIP 62 i računao da nema jača dva para. Tek kod reviewa vidim svoju naivu ovdje.

Rezime ovog je da sam 3 handa od fisha izgubio na njegovim QQ, TT i 69 kartama, odnosno KK vs AA u prvom. Preflop mislim da sam ok, po pozicijama igram pravilno, tight osim na CO i BTN, 3bet protiv razumnijih statsa uglavnom foldam, ali postflop si idem nešto naći pročitati, pogledati... Nekako ipak mislim da je bar dio ovog zbog očajne sreće mada tu nema šta puno za pričati, sreća je sastavni dio. Ali u pola sata fishevi i ja triput naletim sa svojim parovima i jakim kartama na njihove još jače, a u jednom badbeat. Komentari poželjni...

Zadnji popravljao corvus (11-07-2015 20:08:02)

00

Re: NL2 fish sa jakim handovima

1.hand all in sa KK svaki put bez razmisljanja.
2.hand preflop 3bet vs utg sa QJo je malo presiroko po meni. Na turnu top 2 para na onakvom boardu zguras uvijek.
3.hand opet malo presiroko sa KQo radit 3bet vs utg ali kad je fish je i okej donekle. Na turnu jos jedan bet river je fold svaki put.
4.hand rejzovi na turnu su uvijek nuts ruke i top par mozes odmah baciti. Na mikrolimitima su igraci jako iskreni i pokazu snagu kad imaju neku jaku ruku.
Pozz wink

10

Re: NL2 fish sa jakim handovima

3bet sizeovi su ti premali. Standard je 3x.

00

Re: NL2 fish sa jakim handovima

Analizirao sam dosta po pozicijama statse, smanjio dosta range osim na BTN i CO i gledam u villainove statse, poziciju kod jačih betova.

3bet imam naviku raditi 2/3 pota, i u većini handova koje si markam su uglavnom toliki, ova 3 su izuzetak vjerojatno. Hvala na komentarima.

Evo za bonus zadnji hand večeras, isto je dosta vezan uz naslov teme. Znam, svima se događa, ja sam još starter pa ću se malo ohladit kad postam ovdje hand. 97.62% na turnu i uleti mu poker. smile Baš fino kad me, kao početnika, tako igra pomazi i što je između narančastog i zelenog grafa $6.5 razlike. 4k handova u 3 dana, danas puno bolji rezultati kad sam na 4 tablea odjednom, dotad 2 ili max 3 jer sam mislio da neću stić popratiti.

https://www.weaktight.com/h/55a152fbd39043696e8b45bd

00

5

Re: NL2 fish sa jakim handovima

corvus napisao:

Analizirao sam dosta po pozicijama statse, smanjio dosta range osim na BTN i CO i gledam u villainove statse, poziciju kod jačih betova.

3bet imam naviku raditi 2/3 pota, i u većini handova koje si markam su uglavnom toliki, ova 3 su izuzetak vjerojatno. Hvala na komentarima.

Evo za bonus zadnji hand večeras, isto je dosta vezan uz naslov teme. Znam, svima se događa, ja sam još starter pa ću se malo ohladit kad postam ovdje hand. 97.62% na turnu i uleti mu poker. smile Baš fino kad me, kao početnika, tako igra pomazi i što je između narančastog i zelenog grafa $6.5 razlike. 4k handova u 3 dana, danas puno bolji rezultati kad sam na 4 tablea odjednom, dotad 2 ili max 3 jer sam mislio da neću stić popratiti.

https://www.weaktight.com/h/55a152fbd39043696e8b45bd

Opet radiš premali 3bet. Nemoj koristiti 2/3 pota nego 3betaj 3x IP i 3x+1bb OOP.

Nemoj si trošit vrijeme i energiju na handove poput ovoga s QQvJJ. Zgurao si ko favorit i izgubio. Super, next hand. 6.5$, odnosno 3.25BI razlike u EV je ništa. Čak da bude i 200$ razlike to bi bilo sasvim normalno.

I samo nastavi koristiti weaktight, ovaj pokerhandreplays je katastrofa. smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
00