Tema: RIO 3bet Linear vs Pol

Moje bilješke iz videa. Autor Lucas Greenwood

Pa eto ako nekome posluži, pozz


3b Linear vs polarized

Trebali bi 3betat linearnos u spotovima di nemamo calling range
Primjer di nemamo ili ne bi trebali imat calling range: BT opena mi smo na SB (BB je reg)
CO opena, BT iil SB 3beta, i mi smo na BB. Tu ne bi trebali imat calling range

Pros of linear ranges:
Imamo vise FE i preflop i na flpou i na T i R
Pokupimo $$ preflop gdje da samo callali morali bi foldat flop.  Recimo 3betamo AQ IP i villan folda 44
Cons:
Nalazmo se u tezim situacijama kad dobijemo 4bet jer imamo mideuim strenght hand. I kad 5bet shovamo oslanjamo se na FE, jer kad dobijemo call ugl cemo bit behind
Imamo slab calling range, sto olaksava villanu igru vs nas (ako je toga svijestan)

Pros and Cons of Polarized ranges
Pros.
Možemo ostvarit profit tamo gdije ga ne bi mogli ostvarit callom (jer call nije profitabilan). Recimo UTG opena mi 3betamo na BT Ax
Imao jači calling range, i dozvoljava nam da ostvarimo svoj eq post flop sa mid strenght handovima
Npr. Callamo sa blinda steal sa KJ. BT opena K2+ , kad flop padne Kxy možemo dobit 2 streeta valuea. Downside je sto nemamo FE preflop, i dozvoljavat cemo villanu da ostvari svoj eq sa svojim handovima, i da nas blefa
Cons.
Kad nas 4betaju moramo velik dio rangea foldat, jer ugl nemozemo callat (sa onim donjim dijelom rangea), i ne bi trebali pure bluff 5betat bas
Kad dobijemo call a 3betali smo donji dio ranega, necemo imat puno eq post, sto zanic da cemo se moc oslanjat samo na FE
Npr. 3betamo 33, flop paden AQJ  i ako ovaj flop pogadja nas percieved range tu cemo ugl morat c/f jer cemo se mozemo oslonit samo na FE


KOJI JE BOLJI NACIN?

Bolji spotovi za linearan range:
1.    SB vs BTN  -- zato sto ne zelimo bas imat calling range kad je BB nakon nas
2.    VS vilana koji 4betaju small  -- pogotovo kad smo IP, zelimo imao handove sa kojima mozemo callat. Je zelimo realizirat nas eq. Da 3betamo polariz jednostavno bi morali foldat na 4b
3.    Cold 4bettig – Želimo cold 4betat linearno.  Ne želimo cold callat 3b (iz razloga sto: BTN dobiva dobre pott oddse za nastavit.  Turnamo hand face up donekle (ako ne zelimo balansirat ove spotove, a ne zelimo), i propuštamo mogućnost da raisom dobijemo pot prelfop, a i igramo post bez inicijative)
4.    Kada smo OOP. Jer sa polariz rangevima biti cemo u poziciji da cesto moramo c/f, a to villan moze lako iskoristit, i villan je skloniji callat 3b kad je IP i zato zelimo igrat sa sto jacim handovima u ovom spotu. Lakse cemo igrat linearan range OOP.
5.    Ako 3betamo small. Onda mozemo 3betat vise linarno. Jer manjim sizeom ljudi ce nas vise callat, sto znaci da nam je EQ handa vazniji

Bolji spotovi za polariziran range
1.    BB vs BT open. Zato sto zelimo i callat dosta handova pf, pogotovo vs min opena. Zeimo callat handove tipa 67s i sl, pa želimo u calling range dodat i handove tipa KQ, KJ i sl. A monstere ostavit u 3bet rangeu, i onda dodat u 3bet range bluffing range. Ovo se razlikuje od igre kad smo na SB jer onda je BB iza nas, i ne zelimo bas callat steal.
2.    Vs villana koji 4beta ja sizeing. Primjer Co opena mi 3betamo na BT, on nas 4beta x3 balansirano. Sad ako smo recimo 3betali AQo u situaciji smo da ili cemo foldat bolji hand ili cemo shoveat i dobit call samo od boljeg. U ovom spotu je bolje  3betat polariz.
Znaci kad shoveamo AQ u ovom spotu shoveamo za blef.
Znaci ovaj primjer vrijedi ako villan ima 4ber bluffign range, ako 4beta jak sizeing ali 4beta samo AA i KK, možemo 3bet foldat AQ
3.    Kad smo IP.Imamo vise FE kad 3betamo IP.
4.    Kad ljudi previse foldaju na 3bet OOP.

Recommended strategy
Play mix strategy. 3betat value handove, neke pure bleffove, neke linearne blefove.
Choose number of value combos npr JJ-AA, AK = 40 handova
// hint. Opcenito nas value range ovisi o villanu i poziciji
Npr. Villan opena CO do 15 mi 3betamo 45, on 4beta 105. On riskira 90 za dobit 67.5. Naš minimum defence freq je 43%. Znaci njegov blef mora upalit 57%
Možemo odabrat cca 50 bluffing combos, neke pure blefoca tipa A5o, 95s, i neke „linearne blefove“ koji mogu igrat vs 4beta tipa male pp, Sjutane broadwaye, sjutane A.
Opažanje je da treba uzet u obzir da imamo jos 2 igraca iza nas.
Opažanje, ima stotine comboa pure blefova pa treba uzet u obzir da se ne zanesemo.
Opažanje, svaki hand koji ne mozemo profitabilno callat može postat 3bet bluff. Pogotovo ako mozemo komotno foldat na 4bet. Ne želimo biti u spotvoma gdije je nam je hand na granici i dovodimo se u težak spot.

when you feel like quitting think about why you started..
10