Tema: kako odigrati hand

https://www.weaktight.com/h/55b5656cd39 … d?simple=1

BB je reg 22/12/2.8 na 1.2k ruku, cold 4bet mu je 5.
Kako odigrati preflop na njegovi min rejz? Fold, 5bet/fold, shove, call as played?
Postflop play?? Turn sam 99% siguran da je fold, da on ne radi ovo s losijim handom, iako sam callao sad
Opcenito mi nije lako odigrati ovakve spotove sa QQ i preflop i postflop vs regova pa pomagajte kolko mozete.

Zadnji popravljao GlavniKralj (27-07-2015 13:50:43)

00

Re: kako odigrati hand

Squeez ti je premali, povećaj na 13bb ne 10.

Ovo što je BB napravio nije klasični 4 bet nego cold 4bet. Na microsima se on koristi jako rijetko i gotovo je uvijek range cold4beta zakucan na KK, AA, AK i QQ

Još pogotovo kada je to napravio preko tvog  squeeza, tight je igrač i napravio je mini 4 bet što po mom iskustvu govori da je to napravio samo i isključivo za valeu.

Ako nemaš neki reed na njemu po meni je ovo fold preflop.


Volio bih kada bi i netko iskusniji prokomentirao ovu situaciju!!!!

00

Re: kako odigrati hand

Slazem se da je ovde veci squeeze, 12-13bb. Inace mi je squeeze u poziciji 10-11bb, van pozicije 12-13.
I znam da je ovo cold 4bet, i napisao sam da mu je 5.
I ja mislim da je fold preflop, callao sam iskljucivo zato sto moze nekad imati AK ovde i zbog min rejza, mislio sam da KK AA rejza jace, i na A ili K flop odustao bi odma. Ovako mislim da je flop ok call s obzirom da mu je cbet 85, turn je fold.

Zadnji popravljao GlavniKralj (27-07-2015 14:40:31)

00

Re: kako odigrati hand

Fold preflop da smile

cold 4bet stat ti nije mjerodavan jer imas daleko premalen sample za taj stat. Na tim limitima kada netko cold 4beta preko SQZ-a najcesce imaju KK+ i rijetko AK, ako nekog vidis da radi to sa AK noteaj i shipaj drugi put. Nema smisla callati ako mislis da ima AK nego mu tek onda moras shipati, nece on blefirat postflop bas a hand ti je face up. smile

00

Re: kako odigrati hand

Sample premal za cold 4bet da ga uzmes u obzir. S obzirom da mu je 3bet 2.8%, garant ne radi ovo sa slabijim od tebe.
Sa ovim sizeingom izbacuje ostale igrace i ostavlja tebe HU i to je uvijek value kod ovog igraca.
Sa AK to ovakvi igraci ne rade i cesce cu viditi cold call sa AK od njega ili 4bet shove.

Btw, ovo nije reg nego weak-tight fish.
Kao sto je receno, veci preflop sizeing opcenito, posto si oop jos veci.
Mozes to odmah foldati preflop. Ako vec callas, vjerojatno bi callao flop i foldao turn, al je najbolje fold preflop.
Takodjer, nemos toliko ozbiljno uzeti u obzir njegov cbet % jer je covjek previse tight preflop.

20