Tema: Poker laptop za 5k kn

Uskoro uzimam novi laptop za poker, a na njega planiram potrošit max 5k kn.

Pošto je budžet ograničen, zanima me koje su vam specifikacije najbitnije za max. 9-12 stolova s HEM2 na 2 externa monitora.

(Koliko je bitan SSD? Mogu li se spojiti 2+ externa monitora na HDMI switch ako imam samo jedan HDMI port na laptopu i koliko mi je tu (i za poker općenito) bitna kvaliteta grafičke?)

I ako može naravno primjer laptopa koji bi vi uzeli za 5k kn.

Hvala...

00

2

Re: Poker laptop za 5k kn

Ne znam ti odgovoriti na druga pitanja ali na ovo za SSD - mislim da je najbitniji. HEM bez SSD-a je mučenje.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Poker laptop za 5k kn

SSD ti je ultra brži tako da ako skupiš masivnu bazu u HEM-u, ona silna učitavanja će ići puno puno brže. Isto vrijedi i za podizanje OS-a, otvaranje programa i sl., ukoliko se nalaze na samom SSD-u. Laptop sa čistokrvnim SSDom je teško danas naći za tvoj budžet (SSD je skup i dalje), a da ostale komponente nisu šrot. Tako da to možeš zaboraviti, eventualno ciljaj na hibridni SSD (ja imam Lenovo sa 1TB + 8GB SSHD npr).

Za 5tkn ćeš naći neki i5 obavezno sa pravom grafičkom (ne samo integrirana) i još obaveznije sa 2 video izlaza. Da li 2 HDMI-ja, 1 HDMI + 1 VGA/DVI, nebitno, ali 2 izlaza moraš imati za 2 monitora. Većina ima 1 za monitor + 1 HDMI, što je tebi ok. Ako imaš jedan izlaz, možeš samo duplirati sliku i to preko adaptera, a to tebi ne treba. To pazi kod gledanja specifikacija. Jača grafička ti nije neki veliki prioritet jer HUD i poker klijenti nemaju nikakvu zahtjevnu grafiku. 1080p reprodukciju rade odlično i integrirane tako da tu nemaš neki poseban fokus, samo kažem ti traži onog koji ima integriranu + "redovnu" grafičku, zato da kasnije možeš i u postavkama namjestiti da integrirana reproducira signal na DVI/VGA outputu (monitor 1), a ona prava reproducira na HDMI izlaz za monitor 2, iako možeš i sa jednom grafičkom na 2 monitora bez problema.

Sam model ti ne bi sad preporučavao, gledaj ovaj dolje za neke smjernice pa odaberi nešto iz ponude (ne znam gdje kupuješ, da li ti treba OS, da li je boja bitna itd). Garancije ti isto igraju ulogu.

http://www.instar-informatika.hr/notebo … -l50-b-27n

00