Tema: PLO2 ZOOM

ovaj dio foruma vezan za omahu je manje-više mrtav trenutno koliko vidim, ali nadam se da vas ima tu koji igrate da ne pišem sam sebi smile

1.hand https://www.weaktight.com/h/55ca5848d39043c3648b4777 villain nepoznat
mislim da sam sve ok napravio do rivera. kad je on napravio check-raise, zvao sam jer sam mislio da je moguće da možda kod sebe ima QQ+ za slabiji full, makar ne znam jel bi on to rejzao, a mislim da JJ vjerojatno nema po ovome kako je odigrao. jel to cooler ili sam mu stvarno trebao vjerovati da ima peticu?

2. hand https://www.weaktight.com/h/55ca5a09d39043a0568b465e oba villaina nepoznata
mislim da ovakav hand ne mogu foldati headsup, a multiway? s obzirom na akciju ovdje, čak sam i razmišljao o foldu, al jednostavno nisam mogao smile  znao sam da jedan vjerojatno ima draw, drugi je bio Njemac tako da sam samog sebe uvjerio da tip ima neka 2 para (ne bi bilo prvi put).

3. hand https://www.weaktight.com/h/55ca5a9fd39043575e8b45fe
mislim da sam ovdje sve ok odigrao, shove na turnu bi morao biti dobar? ovaj hand me više zanima iz villainove perspektive, on na flopu zove dosta veliki raise s top 2 para i gutshotom, to mi se baš i ne čini dobro. inače taj tip je igrao više stolova i imao 3 buyina na jednom tako da valjda donekle zna šta radi, al ovaj njegov call na flopu je loš?

00

Re: PLO2 ZOOM

Iako ne igram omahu, probat ću odgovorit na handove.

1. čini mi se da je ovo preslab hand za open UTG.
Ne bi mu isključio JJ po tome kako je odigrao, ali ti imaš blokera pa može imati samo 1 combo JJ. Najveći problem je što večina igrača ovdje ne rejza QQ+ i zbog toga bi foldao.

2. i ovaj hand mi se čini da je fold preflop.
Posflop je vjerojatno fold na višim limitima, ali na nl2 ima igrača koji će se stackati s slabijim. Tebi treba oko 33% equity-a što vjerojatno imaš.

3. njegov preflop call mi se čini loš. Call na flopu nije tolko loš jer blokira setove (ti može imati samo AA, 55 i 66 su ti rijetko u raising range-u) i ima najjača 2 para, a njegov baby gutshot, ako ga pogodi bit će dobar.

00

3

Re: PLO2 ZOOM

Pozz...da odmah naglasim da nisam expert. Nedavno sam zapoceo uciti ovu igru i raditi s nekim coachem na istoj pa cu probati biti pametan ali odgovore uzmi s rezervom jer nisam siguran da li pricam gluposti ili ne.

Prije svega preporucujem reg speed stolove jer su laksi, a i rake na zoom je ubitacan do PLO200 valjda...

A sad na handove:

1) sve pozicije osim BTNa bi pot raisao preflop...drugo ovaj tip handa vj necu openat UTG osim ako nemam bas velikog muppeta u BB i da pritom ostali nisu 3bet happy...as played river foldam jer mi je tesko povjerovat da ikad igraci na ovim levelima to rade bez nut handa...
2) ovaj hand foldam na flopu jer ocekujem da jedan od njih ima jak FD i vec tu se gemblamo a kako je set over set vrlo cest u PLO velika je sansa da netko ima i setKKK sto nas vec sad crusha jer nemamo nikakav suport u svom handu osim nekog gutera sta je nista u biti...isto tako KKxx je veliki dio naseg UTG rangea pa vjerujem da ce i zbog toga igraci iza biti jos vise tight u svojoj odluci da se zguraju..
3) za igrace na tim levelima top2 je nuts plus neki drawovi tako da me to ne cudi...ja nebi tako odigrao sigurno kako je on..ul

00

Re: PLO2 ZOOM

hvala na odgovorima!

00

Re: PLO2 ZOOM

Ja vec skoro 2 godine igram 6card omahu, ranije sam igrao obicnu, pa evo mozda je jos stogod ostalo smile

1.mislim da je ovo UTG fold pre, s takvim handom ces cesto biti u problemima postflop, pogotovo protiv agresivnih protivnika i na vecim limitima, pa dobro da to pocnes foldat sto ranije smile
as played, manje bih value betao river, a na c/r je fold clear cut

2.i ovo mislim da je takoder preflop fold. na flopu, radije bih igrao c/r pa procijenio na turnu, jako ej tesko igrati ovako draw heavy board van pozicije, tu se ako imas ovaj tip karte probas zgurat sto prije. as played, kad su dvojica unutra, mislim da isto imas fold. zapravo mozda roba ima pravo da na nizim limitima mozda mozes i igrati, al bolje da usvajas te navike ranije. jesi li prije calla razmislio s cime oni guraju? crtaj si malo njihove karte da vidis kad si dobar a kad ne...

3.e to je ok karta cak i za utg opener wink call preflop i na flopu je mislim los, nema on van pozicije tu s cime igrati, na svaki overcard mora baciti (na nl2), ne znam cemu se nada...

probaj zasada se jako stajtati utg i utg+1, jer kazu da je pozicija JAAAAAKO vazna za PLO..gl! smile

00

Re: PLO2 ZOOM

6card omaha, sick big_smile di ima 6card? na starsima je max 5card?

00

Re: PLO2 ZOOM

da, sick je dosta dobar opis smile
ima na full tiltu, al nema bas nesto previse stolova nazalost...

00