Tema: Polyphasic sleep - kako spavati samo 4-6h dnevno

http://lifehacker.com/how-to-stay-produ … 1477407799

Da li netko ima iskustva s ovim ili pak zna nekog da ovo prakticira?

00

Re: Polyphasic sleep - kako spavati samo 4-6h dnevno

Prakticirao sam svoju varijantu ovakvog načina spavanja dok sam se spremao za ispite na faksu (znao sam i 2-3 mj povezati u tom modu), iako nikada nisam istraživao pa svoj ciklus podvodio pod neku teoriju, tipa polifazno spavanje. I sada, kad god mi dnevna rutina dozvoljava, inercijom zapravo i dalje prakticiram jednu izvedenicu polifaznog spavanja. Manje više izgleda ovako: 4-4.5h + 3x 20min.

Kada sam bio u tom modu, spavanje je od cca 02h-06h (ponekad je znalo biti 4.5 ili 5h sna), te 2-3 runde 15-20 minutnih napova. Savršeno mi je odgovaralo, jer nakon sessiona učenja za zadrijemat trebalo mi je maksimalno par minuta. Tempirao sam napove oko 12h, iza ručka oko 16h te oko 20h nakon treninga. 15-20 minutni napovi su meni van svake sumnje onaj sweet spot, sve duže od toga ima kontraefekt.

S druge strane, nikada nisam pokušao prakticirati taj obrazac dok igram poker, razlog je taj što nema šansi da nakon sessiona od par h uspijem zaspati, pokušaj napa bi mi bruto trajao valjda 3h za tih 20ak minuta sna big_smile .

Pa bih postavio pitanje, imate li problema sa spavanjem nakon dužih sessiona pokera? Ako da, ima li tko koji hack, da se tomu doskoči?

Zadnji popravljao martin (09-10-2015 11:53:48)

10

Re: Polyphasic sleep - kako spavati samo 4-6h dnevno

Ja nemam problema s spavanjem nakon sessiona. Čak sam nekad i umoran.

Mislim da je tako meni bilo kad sam počinjao s pokerom. I to je bilo zbog naleta adrenalina, a kako mi je ovo već duži niz godina posao i rutina, više nemam te nalete adrenalina (osim možda na tiltu).

00

Re: Polyphasic sleep - kako spavati samo 4-6h dnevno

Vjerujem da si u pravu, jer nemam toliki kontinuitet, pa taj adrenalin/previše analize minulog sessiona uzrokuje prekuhavanje mozga.
Pretpostavljam da kada uvedem kontinuitet da ću i to postupno istrenirati.

00

Re: Polyphasic sleep - kako spavati samo 4-6h dnevno

http://www.supermemo.com/articles/sleep.htm

Vrijedi procitat !

10

Re: Polyphasic sleep - kako spavati samo 4-6h dnevno

Problem koji se javlja je taj sta nisi uvik u mogucnosti odrzavat takav ritam zbog raznih obaveza koje imas.

Radio je jedan lik eksperiment s tim, ima na youtube kanal https://www.youtube.com/watch?v=Iq_VKY0L_BA
Doduse, on je isao na najekstremniju varijantu.

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Polyphasic sleep - kako spavati samo 4-6h dnevno

Mi pokeraši možemo puno lakše to primijeniti nego neke druge profesije. Ali ja nebi išao na ovu najekstremniju varijantu nego neku tipa 4-5 sati spavanja po noći pa 2-3 napa po danu.
Meni se ovo najviše sviđa jer sam primjetio da kad igram više sessiona u danu da najbolje igram prva dva, a ovi kasnije sessioni su mi više na autopilotu. Ko da mi se mozak umori i ne želi više razmišljati ko prije. Pa bi te napove koristio kao neki reset mozga, da bi bio svjež za slijedeće sessione. A uz to dobiš još 2-3 extra sata u danu što je bonus.

00

Re: Polyphasic sleep - kako spavati samo 4-6h dnevno

Zanimljivo, vrijedilo bi probati, samo sumljam da bi mogao dugoročno tako, dali je izvedivo bez posljedica spavat ovom metodom 2-3 mj a onda 1mj normalno pa opet s početka?

00

Re: Polyphasic sleep - kako spavati samo 4-6h dnevno

Otides na neki live mtt i onda pada sve u vodu ili recimo ljeti na moru

00

10

Re: Polyphasic sleep - kako spavati samo 4-6h dnevno

http://www.supermemo.com/articles/sleep.htm

Polyphasic ne sljaka na duge staze i ostavlja nevjerojatne posljedice, a sve je vise zagovaranja da je san potrebniji od bilo cega drugog, pa cak i hrane. Bez hrane mozes mjesec dana, bez sna mozes par dana onda ce te mozak sam resetirat.

Problem polyphasica je sto je to premalo sna, i spava se u odredjena vremena, a bas ti se u ta vremena ne spava, sta onda?
Kao treniranje mozga da spava u odredjeno vrijeme umjesto da pustimo da mozak radi maksimalnim kapacitetom. Vjerujem da na pokerasa ovakav nacin spavanja moze iamti samo negativni utjecaj.

10