Tema: Graf-komentar

Dobar dan, forum pratim neko vrijeme,nisam se do sada registrirao.

Igram NL50 i NL100. Volio bih ako možete da mi prokomentirate graf.

Stavio sam graf s nl50 gdje imam jako puno ruku.  NL100 bitam još vise( 9bb/100) ali odigrao sam  50k ruku, nisam tiltao nijednom, i počeo sam igrati tek zadnjih mjesec i pol dana te sam runao samo malo ispod EV-a.

Poker igram dosta dugo, ali ozbiljnije sam počeo igrati u zadnjih godinu dana kada sam s nl10, krenuo nl20, nl30, pa nl50.

Posljednjih 2 mjeseca sam jako puno uložio u sebe, pročitao masu knjiga, pregledanih videa, rad u cr ev.u, te GTO solverima.

Mislim da sam najviše naučio u pravilnom adjustanju te exploitable strategijama, gdje na ovim regovima na nl50 i nl100 je izuzetno profitablino. Igrao sam na ipokeru, pa na microgamingu. Ipoker sam bitao nl20.nl50 još više nego microgaming, dok nl100 nikada nisam pokušao.

Igram LAG stil, stavio sam i statse, pa ako može bacite komentar.

Zanima me prvenstveno fold vs cbet statsi(da li su previsoki?, posebno fold vs 2barell i 3barell?, također fold vs 4bet? te vs 5bet?

Eto unaprijed se zahvaljujem i veselim se druženju na forumu.

Sad sam vidio da nisam stavio 3bet stats-3betam 10%, s MP-a 6%, CO 7%, BTN 8%, SB 14% BB 14%.

http://i1194.photobucket.com/albums/aa379/mellob216/grafstats_zpslyuhoejv.jpg

Zadnji popravljao MelloB (02-12-2015 08:22:59)

10

Re: Graf-komentar

Samo da nebi bilo zabune. Nemam pro verziju HEM-a. Stoga mi ne prati nl100+. Ali koristio sam pokerdominator, i pokerstats tracker. A i dosta igrača na nl100 je igralo nl50 tako da imam dosta infa o njima.

Također mi cura ponekad igra nl4 do nl10 pa ima ruku i od nje. Ona je onako baš početnik pa se uči.

00

Re: Graf-komentar

Po meni su ok ti statsi.  Nebi te znao kako exploitati.

00

Re: Graf-komentar

Hvala Roba.

Uglavnom imao sam osjećaj da nekako puno foldam vs 4bet. Znam 3betat light, ali opet ima tu handova koji dobro zadržavaju    equity, tipa 79s, 68s, 45s, zelim reći da nisam dominiran, te  mnogo znače i za board coverage, jer neće moći autocbet u 4bet potu na low boardovima,gdje ljudi većinom imaju aq, kqs,ajs ili slowplayed AA.

Također me zanimalo i fold vs 3 barell, da li je previsok. Mislim znam da dosta igrača iako imaju potencijalni bluff range, vjerujem da u određenim situacijama neće poteći 3 barell(tipa gdje je očito da imam minimalno jaki tp a očiti drawowi su bustali.

Ali opet gledam, ako bi reg znao da ću mu ja dati kredita tu, unatoč tome što su drawowi bustali, te ima u rangu masu blufova, mogao bi mi masno 3barelati tu situaciju i ja ju nebi branio 1-alpha. Zato baš iz tog razloga nekada znam callati iako znam da neće određeni reg blefati tu. Tek toliko da mu pokažem da ne foldam to protiv njega.

Također vidim neke ok regove na NL100 koji imaju fold vs 3barell tipa 20%. A s tim da ne foldaju ni turn previše. Pa me je zaista bilo strah da ne foldam previše.

Zadnji popravljao MelloB (03-12-2015 06:00:24)

00

Re: Graf-komentar

Igrač koji po statsima nije sposoban povući 3. barrel ga ni neće povući iako ti možda ne defendaš dovoljno. Nema potrebe takvog callati s weak handovima samo da bi igrao GTO.

1-alpha defense je inače kriva strategija branjenja. Ovdje u preview videu imaš nešto malo o tome: https://www.youtube.com/watch?v=z78AfmXR65Q.

00

Re: Graf-komentar

Roba, 1-alpha nije optimalna strategija branjenja samo flopa i turna, što je i logično, jer veliki dijelovi protivnikovog ranga, pa čak i oni najslabiji mogu dobiti equitya, te se mogu improvati na određeni način prema određenom dijelu našeg ranga, te ga dovesti u tešku situaciju, shodno tome mi u pravilu trebamo braniti manje od 1-alpha ovisno o situacijama pa čak ponekad i 15-tak % manje.

Najočitiji primjer je recimo 88, kad tight utg otvara mi flatamo s bb. Flop q95 2boje. 88 možemo foldati na flopu u toj situaciji, i to je dobar fold, iako ni približno ne branimo 1-alpha, niti trebamo braniti.

Ima jako puno primjera, posebno kad su rangevi jako široki, gdje  1-alpha braniti znači u pravilu gubiti solidan postotak ev-a. Ali mislim da to intuitivno dosta puta prepoznaš, te u biti nije veliki problem to što foldaš više u toj situaciji.

Ono o čemu sam ja pitao, i u čemu se s tobom generalno  slažem ticalo se je fold vs 3 barell, gdje si rekao da igrača koji nije sposoban povući 3 barell nema potrebe callati s relativno weak handovima(u biti mislim da to ne moraju biti weak handovima već općenito bluffcatheri), samo da bi defendao dovoljno.

Ali isto tako ono što sam primijetio, jer sam si stavio da mi biljezi note koji mi otkrivaju cbet strategiju protivnika samo versus hero. Da regovi na ovim limitima nakon što bluffcathas light u određenim situacijama, overadjustaju se i jednostavno ne blefaju jer misle da nemaju fe u toj situaciji.

Naravno ima igrača koji nisu odstupali, stoga sam zbog njih i pitao, jer sam se bojao da možda protiv njih trebam regularno braniti više. Stoga kad sam vidio tih nekoliko regova koji su u biti jako dobri winneri a foldaju vs 3barell na tipa 20-30k ruku 20-tak %, nije mi bilo jasno.

Pa me evo generalno zanimaju tvoji statsi Roba. Fold vs 1barrll,2 barell a posebno 3barell generalno?

00

Re: Graf-komentar

46-43-49 imam.

MelloB napisao:

Stoga kad sam vidio tih nekoliko regova koji su u biti jako dobri winneri a foldaju vs 3barell na tipa 20-30k ruku 20-tak %, nije mi bilo jasno.

Dosta faktora ovisi o tome kolko će mu taj postotak biti na riveru. Možda taj igrač ima vrlo mali cold call preflop pa ulazi s jačim range-om.

00