Tema: Cold call

Ovako, imao sam zanimljiv razgovor s jednim higher limit coachem u vezi cold calla. I prilično sam se iznenadio.

Ja sam koristio razne cold calla rangeve, ponajviše ovisno protiv igrača kojih igram, pošto trebam 40% equitya protiv njegovog ranga za profitabilan call, i to ne raw equity-a, nego po mojoj procjeni true equitya kojeg mogu realizirati, s obzirom na protivnika-znao sam cold callati IP preko 10%.(tipa btn vs co,mp)

On mi je rekao da to nikako nije dobro, možda je dobro za ove limite ali nije općenito.

Stoga me zanimaju mišljenja ljudi koji igraju nl100+(bez uvrede),
Koliki vam je cold call mp(co,btn) vs utg, zatim co(btn) vs mp,
te btn vs co, te BB vs utg,mp,co i btn.

Nije mi jasno zašto mi on sugerira osjetno manji cold call, jer dosta ruku koje sam do sada profitabilno callao(tipa sjutani brodveji) bi trebao miksati,te preferirati 3bet, što znači da umjesto ranga protiv oni kojeg jako dobro stoje , izoliram ih protiv osjetno jačeg ranga, ili pošto ionako puno 3betam, morao bih često igrati  4betane potove s njima.

Stoga me zanimaju vaša iskustva.

00

Re: Cold call

Baš mi je istu stvar govorio gmiko prije par tjedana. Meni ima smisla ovo jer na većim limitima igrači više SQZ-aju i bolje igraju postflop pa vjerojatno bottom tog calling range-a nije toliko profitabilan.

Ako ti je već sad jako velik 3bet na BTNu, vjerojatno ćeš morati izbaciti dio tog 3beting range-a kako bi ubacio te handove.

00

Re: Cold call

Ne znam ja sam imao high stakes coach-a(Nl1k i Nl2k crushera) koji mi je objašnjavao da ljudi ne CC dovoljno u drugim pozicijama osim BB(ne računam SB, iako je to tako i onako priča za sebe) s obzirom na OR size. Reći ću samo da mi je CC po svim pozicijama pozitivan osim naravno BB. Uostalom ja recimo mislim da se u današnje vrijeme puno manje SQ nego do prije koju godinu jer ljudi više ne F puno na 3B.

Drugo, sve ovisi o cjelokupnoj tvojoj strategiji. Jer često su neke ruke +EV kao CC i kao 3B, a onda dolazi do tebe kako češ  graditi cijelu svoju preflop i postflop strategiju. Tipa 3B više znači tvoji protivnik lakše može 4B for value aka ekspandirati svoj 4B range automatski, e sada ti vjerojatno moraš ugraditi neke 5B bluff jamove koji će vjerojatno biti neki maleni PP i baby Axs. No onda je problem s obzirom da 3B merged koristiš manji 3B size, što znači da bi 4B trebao biti manji, što dovodi da SPR manji,  što dovodi do toga da ukoliko nema dovoljno dead money 5B AI bluff shove postaje -EV, ako protivnik ima imalo iskalkulirani 4B range. Tu je još priča sa C4B itd itd.Uostalom ovisno o site-u jedna strategija ima prednost u odnosu na drugu.

Ukratko trebaš razviti cijelu svoju strategiju koja ima smisla od glave do repa. Sad dal češ 3B 9 ili 12% overall nije toliko bitno jer kao što vidiš i na super visokim stakesima, različiti su stilovi.  Na tebi je da složiš sa svim tvojim resursima cjelokupnu strategiju za tvoje limite koje trenutno igraš.

00

Re: Cold call

Hvala na odgovorima.

Ovako, ovo što govoriš Hans je i moj način razmišljanja, i tako sam tome pristupao. Naravno da bi uz to kod cold calla uvijek pazio koliko sq. Ali po meni postoji još jedna stvar koja je izrazito bitna, a to je board coverage, na srednjim limitima(pa čakci na višim) regulari još uvijek previše cbetaju i mislim da upravo zbog tog razloga, isplati se imati širi cold call. Cbetaju dosta polarizirano, dosta osrednjih value ruku c/callaju, vrh ranga slowplajaju,a barelaju sve žive "izlaze", mislim da i protiv takvih igrača nije problem realizirati equity(protiv pasivnijih igrača još lakše), ako dobro čitaš njihov range, koristiš blokere, te odigravaš agresivno protiv ovakve strategije.

Uz to ja želim imati board coverage upravo iz tog razlog,želim imati u rangu 78s, 89s,67s, neke sjutane aseve, te ih volim cold callati, dok ih coach ili 3beta ili folda. Ja ih 3betam-callam u omjeru 50-50.

Ako mogu realizirati equity koji hand ima protiv određenog ranga, ako je +eV, onda zašto ga ne callati? Pa i da dolazi do sq. , ti handovi održavaju svoj equityi i protiv samog top ranga, te i u sq.potovima nam daju board coverage i čine nas dosta teškim za igrati.

Coach, je čovjek kojeg izrazito poštujem, jedan je od najboljih igrača zoom 1k na starsima, preporučio mi jr rangeve koje bih trebao koristiti, zato sam vas pitao koje vi koristite.

Uglavnom najbitnije, cold call s btn vs utg 3.5 %, btn vs mp 5%(3beta sjut.brod. 50%-50% nema sc u rangu,aqoff je uvijek samo call), btn vs co također 5%, dok 3 beta više sc i gappera.

Ja gledam sam po sebi, OK ovo je jak range, ali mislim da je pre tight, to sam rekao i njemu, ali on kaže na većim limitima  jednostavno cold call range mora biti jači.

Zadnji popravljao MelloB (18-02-2016 19:52:43)

00

Re: Cold call

Na manjim limitima ljudi jednostavno premalo x/r, ne samo kao preflop rejzeri nego općenito. A i nisu općenito tak dobri kao high stakes igrači postflop. Vjerojatno je zato profitabilno šire callati.

00

Re: Cold call

Posebno high stakes igrači bi trebali šire callati.

Mislim da je jednostavno Hans u pravu, riječ je o stilu igre, meni definitvno ne odgovara način koji mi preporučen.

Jer jednostavno nemam pokriće na nekim boardovima kojima bih htio, i ne želim davanje kredita na onima kojima regovi vole barelat pretpostavljajući da im to range dozvoljava, a masivno su nebalansirani i exploitable.

Gledano teorijski znamo koji range se može callati profitabilno, stoga ovisi o nama kako ćemo složiti naš range.

Znači Roba ti si na nl400+ igrao kao i do sada, standardno? Nisi smanjivao cold call?

00

7

Re: Cold call

Može se na ovu temu puno raspravljati, ali s obzirom da igramo u različitim player poolovima (npr. da se manje squeezea i više folda na 3b ja ne vidim, baš obrnuto) najbolje je da pogledaš kako stojiš u svojem databaseu s kojim handovima. U mojem DB meni daleko bolje prolaze SC i Axs kao 3bet. You-mad-br0 koji je crusher na mid stakesima na starsu također predlaže istu strategiju kao tvoj HS coach. Iz osobnog iskustva, slažem se s njima iako sam donedavno bio skeptičan.

Što se tiče povećavanja CC rangea, to svakako stoji na BTN i na BBvSB protiv igrača sa postflop leakovima ili protiv manjih open sizeova.

Prijavi se na PokerPro Coaching
10