Re: CFP NL2

NL25!!

Nisam postao niti jedan hand na forumu, ali sam radio HH svaki dan kad sam igrao, markao handove gdje sam bio u teskim spotovima i rijesio te spotove s coachevima.

Ovaj mjesec je krenuo lose, stop loss, pa drugi dan +5BI i onda opet neki minus, ali sam imao ticket za turnir od 11$ koji sam odigrao s jednim deckom koji igra turnire(on je bio za P/F fazu i ICM fazu, a ja sam vise bio za postflop), preflop nismo imali povecih problema, zavrsili smo 4/534 i zaradio sam za NL25.

Naucio sam neke stvari kod shotanja na visi limit, NL10 sam shotao 5 ili 6 puta, ne sjecam se(trebalo bi blog otpocetka procitati), nisam odustao tada iako sam u 5.mjesecu imao jako tesku fazu u kojoj sam bio pao sa NL10 jedno 5.put, pao 3 kolokvija, bez puno novaca nisam znao dali ostajem u Zg bez sigurnih 15k kuna koje bi na Zrcu zaradio i vidim sad da se isplatilo, bolje receno ja sam se naplatio.

Sigurno povecavam off table work iako je prosli tjedan bio dosta dobar po pitanju toga, imam puno toga za nauciti pogotovo sve population readove jer na bwinu nema HUD-a vec su statovi za cijeli player pool na limitu. Najveci minus su mi i dalje notesi, tocnije ne znam sto je to drugacije kod nekog da bi to shvatio i zapisao., i naravno nacin kako da to iskoristim, apdejtati cu blog s notesima, sigurno ce mi coachevi, hans i nivea opet nesto korisno reci tako da se i na tome treba poraditi

Cameron Couch isto puno pomaze, ima puno spotova u kojima se nalazim i znam automatski kako ih odigrat, imam jos par videa i onda krecem na system volume, moram povecati volumen jer zaista sve ispod 120 sati je mizerno.

11.mjesec je mjesec kolokvija, 3.godina je puno laksa nego 2.(iako sam ja sluzbeno 2.), predmeti su mi zanimljiviji, ali cu ih uciti samo da ih naucim, tocnije onoliko koliko mi je dovoljno da sam nesto naucio, ali i da prodjem ispit, alokacija vremena prvi put ide vise u poker nego u faks jer postati pro nista ne znaci AKO SE NE POCNEM PONASATI KAO DA ZELIM POSTATI PRO.

Slijede slike sessiona i grafa, sljedeci put PRVI PUTA UPDATE SA NO LIMIT HOLDEM 25 smile

PS.crvena linija mi jako pada i doslovno ne mogu zaspati a da o tome ne razmisljam(ne svaku noc haha, ali par puta nisam zaspao bez da sam to analizirao), u cetvrtak imam data base review pa cu popraviti crvenu liniju, mora ici u visine, a ne u dubinu

http://i.imgur.com/WzsricL.png

http://i.imgur.com/F359DN4.png

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
40

Re: CFP NL2

[TKO BI GORI SAD JE DOLI]

Lijenost, lijenost i samo lijenost me uništila.

Nisam igrao zadnja 2 tjedna niti jedan sat, dao sam coachevima 80% profita jer sam imao penale koje sam samo iz meni poznatog razloga zaradio i spustio sam se sam na NL10.

2 mjeseca nisam bio u teretani, dobio sam sigurno 5kg sala, pušio sam travu gotovo svaki dan zadnjih 2 mjeseca, a evo i prvi put u životu zadnjih tjedana dana malo i cigarete.

Okrenulo mi se nešto u glavi, nisam motiviran jer mi se čini da propadam u svakom smislu, nakon što sam si jutros uspostavio dijagnozu depresije i pomislio se ubiti dok sam pio espresso sam shvatio da uistinu mogu biti sretan.

Imam coacheve kojima je stalo do mene (ne znam koliko još dugo), curu koja bi dala krvi za mene, mamu koja me podupire u pokeru i koja me par puta stejkala kad sam išao na turnire i općenito pozitivnu okolinu, ali se osjećam kao neka trula jabuka koja ništa nije napravila i koja nikad neće ništa napraviti.

Nisam daleko od 25ice, ali uz sebe ovakvog trenutnog ću bit uskoro na dnu dna, a ne izaći iz microsa.

Grafova ni slika nema, logično, ako si neću sam pomoći nema tog čarobnog štapića koji će me pokrenuti.

Idem probati manjim koracima, po 6h igranja i 2h učenja dnevno jer imam vremena (da, zajebao sam i faks jer sam pao kolokvij, a upisao samo 2 kolegija tako da vremena imam) pa me zanima kakav će sljedeći post biti.

Ali uvijek ponavljam...poker me nikad neće ostaviti, ja njega još manje, ali u tom odnosu sam ja onaj koji eskivira i koji se ne miče s mrtve točke.

Do sljedećeg puta...valjda

Zadnji popravljao Intelligent investor (05-12-2016 13:37:44)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
11

Re: CFP NL2

Frende ostavi se trave. Nisam ljubitelj trave, ali mislim da se može imati koristi od nje u stresnim situacijama, čisto kad ti je život sranje, da se malo zabetoniraš i isključiš iz stvarnosti. Svakodnevno pušenje sigurno nije dobro. Mislim da ubija ikakvu ambicju kod ljudi. Smatram da ni puno benignije stvari nije zdravo radit svakodnevno i prekomjerno. U svemu trebaš imati mjere, tako i u tome. Čitajući komentare profesionalaca i poluprofesionalaca sam vidio da većina stalno spominje disciplinu. Većina je stavlja ispred inteligencije i drugih ključnih stvari. Izgleda da je to ono što tebi fali! Sad si u fazi u kojoj većina ljudi odustaje i vraća se u zonu mediokriteta. Nema nazad, samo naprid. GL

10

Re: CFP NL2

[MALI KORACI KA VELIKOM CILJU]

33 sata prosli tjedan, s bonusima od turnira i casha sam BE, zdonkao sam jedno 4,5 stackova u tiltu, ali s druge strane sam 6BI do nl25.

U petak navecer sam bio buy in do nl25 i onda je ludilo krenulo, u subotu me stop loss zakucao, a jucer sam se cupao cijeli dan i opet bio u minusu.

Uz cash sam poceo i turnire igrati, sinoc mi je bio zadnji turnir s frendom, igrati cu sam za sve sto dobijem ticket, ali turnire necu uplacivati iz rolla 100% jer bi prekrsio uvjete mog CFP-a

Sto se tice turnira, igra do 25$ BI je supersoft, nemam neki sample, ali mislim da bi mogao imati ROI iznad 50%, cak sam i razmisljao pitati coacheve da uzmem neki coaching jer me kasna middle faza i kad sam ispod 40bb faza ubija, cini mi se da nemam vise edge kao u pocetnoj fazi, biram lose spotove za re-shav, nemam konstruiran range za shav, cesto ne gledam koliko BB ima i dali imam FE ako me zgura, teze se prilagodjavam jer eto...za sve moje zasluge u turnirima sam sam zasluzan/kriv...zasto kriv? kriv jer sam u minusu oko 4k kuna live u turnirima, ali to je varijanca, mislim da uz mjesec dana rada igre na turnirima mogu pristojno nadodavati lovu za cash bankroll

Dosta o turnirima, ako sam u nesto siguran to je onda da zelim biti cash pro prije svega, off table work mi je oko 10 sati bio prosli tjedan, imam jos par videa Cameron Coucha za pogledati, dobio sam savjete da njega ne gledam jer igra zoom i to nema veze s mojom igrom na regular stolovima, ali gmiko kaze da samo gledam pa cu ipak poslusati njega

Poceo sam i u equilabu malo raditi, nista extra, ali fora je kad skuzis da je bolje u MP 3betat UTG s SC zbog protivnikovog rangea imamo oko 40% ili kad shava turn na dry boardu u 3betanom potu da vidim sto bi mogao imati

I dalje me prati neshavacanje calling rangea protivnika po pozicijama, nekad mi je isti board 789r ili Qs7h2h i uvijek si mislim da villian ima nuts

Cilj je ovaj tjedan shotati 2.put nl25, a do 1.2. shotati NL50, ako ce svaki tjedan biti kao ovaj -tilt nemam nikakvih prepreka osim rokova u 2.mjesecu

Travu u zadnjih 10 dana nisam pusio 2 dana, pusim najcesce popodne, igram najcesce napusen, manje tiltam, poslozim si u glavi da moram igrati i samo rokam, mislim smanjiti na 2 jointa tjedno, ne jos jer mi je predobro zasada, a kad ovaj mjesec zavrsi cu napraviti neke dugorocne ciljeve, zanima me koliko cu igrati ovaj mjesec

Ovaj put sam pripremio i neke slicice, nista ekstra, ali treba podnijeti dokaze smile

Do sljedeceg tjedna, GL

http://i.imgur.com/6NoeMuw.png

http://i.imgur.com/TisWWge.png

Zadnji popravljao Intelligent investor (12-12-2016 13:12:49)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
01

Re: CFP NL2

Koliko mjesecno handova odigraš u prosjeku? I zašto zoom cash nema veze sa normalnim cashom? igram zoom pa me zanima što bih mogao očekivat na normalnim stolovima, jer se planiram na višim lvlima prebacit na normalne stolove? Sretno na NL25!

00

Re: CFP NL2

Trebao bi odigrati 30k, ali zadnjih mjeseci sam na nekih 15k, ne znam zašto nema veze, ali mislim da je zbog dinamike stolova.

Hvala, trebat ce srece, GL i tebi!

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
01

82

Re: CFP NL2

Zato što na zoom stolovima i fishevi igraju mali broj ruku i ne gube toliko koliko gube na regular stolovima. Npr. prosječni fish igra zoom 30/5, dok bi taj isti igrao 80/5 na regular stolovima. A to je direktno povezano s time koliko gube po 100 handova odnosno s tvojim winrate-om.

Ne kažem da se ne može imati dobar winrate na zoom-u, i sam sam ga imao, ali na regular stolovima je sigurno veći.

20

Re: CFP NL2

Volumenom loš prošli tjedan za mene, ali kad sam zagrijao stolicu u proteklih par dana imam roll opet za 25icu.

Ostajem još na NL10 jer igram neku ligu i izmjenjujem se sa nekim likom na prvom mjestu, 120$ je u igri (90 za drugo mjesto), traje do Nedjelje pa ću od sljedećeg tjedna krenuti 2.put na nl25 ako se ne dogodi veliki downswing.

Nisam pušio travu tjedan dana(hejteri će reći da idem na 25icu jer ne pušim big_smile), dobro se osjećam, spavam 6-7h, odlično se osjećam i vidio sam neki pomak u mental gameu kad sam bio u društvu sinoć gdje se pušilo i ja kažem "ne hvala, moram ići grindati doma"

Kad smo kod mental gamea u kurcu sam što se tiče pokera jer sam zdonko negdje 10 stackova ovaj mjesec, tiltam kod bad beata i onda kao zadnji station callam rivere, posvetio sam se već tom problemu jer to ne vodi nigdje, neću nikada izaći iz microsa ako ću tiltati, river call EF mi je 1,35-1,40, a trebao bi biti MINIMUM 1,8!

Javim se koncem idućeg tjedna sa mjesečnim i godišnjim updateom i ciljevima za 2017. jer ta godina će biti moja prekretnica gdje ću ili postati pro ili obrisati blog i quitati poker, ako nisam u stanju doći na 100ku sljedeće godine nemam više kaj tražiti tu...

Također, zbog mojih sessiona od 4 sata pada mi WR jer već par puta u prva 2 sata dođem na plus 3,4BI i onda klonem nekako i završim session BE ili u minusu...možda je do samplea, možda jer sam krenuo 8 stolova, a možda samo izmišljam jer sam jebeni station big_smile

Sličice...

http://i.imgur.com/T5BqTcS.png

http://i.imgur.com/tSxH81w.png

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
30

Re: CFP NL2

Rekoh da ću se javiti prije 2017.,ali nisam jer sam bio bolestan, a od 2.1 sam bio par dana izvan Zagreba tako da nisam ništa igrao ni pisao

Imao sam veliki dobitak na turniru s ticketom tako da mi fali po BRM-u nekih 150$ za NL50, ali sumnjam da išta još od toga jer skill još nije izgrađen

Imao sam dosta off table worka, gledao spotove u HEM-u gdje propuštam prilike iskoristiti protivnikove slabosti, ponovio population readove i naravno radio u equilabu jer mi je to u zadnje vrijeme rutina

BE sam zasada ovaj mjesec uz mali volumen tako da ću slike staviti sljedeći put

Ciljevi za ovu godinu su: svaki mjesec minimalno 100 sati igrati, 30 sati off table worka i do rođendana shotati NL100(rođendan je 27.5.)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: CFP NL2

Godina je dobro počela za mene u pokeru, ali na faksu katastrofa

Nisam dao nijedan ispit ovaj semestar osim tjelesnog(a upisao sam 2 kolegija)+danas sam pao ispit i morati ću prvi puta pred komisiju

Faks mi je postao sekundaran u posljednje vrijeme, ali nije ništa strašno, 30 ECTS-a mi treba da upišem 3.godinu tako da mjesta za paniku još nema

Što se tiče pokera imam 80h zasada+30h off tablea, mentalno sam se poboljšao i pronašao se u svojim notesima iz bilježnice o mental gameu gdje piše da ćeš najviše napredak osjetiti u glavi kad znaš koje si pogreške radio, a sada ih radiš manje ili si ih totalno anulirao

River call eff ovaj mjesec 1,75 zasada, 12bb/100 ovaj mjesec zasada i malo manje od 15BI na NL25 zasada

Naravno, dobro runnam, ali ne natkupljujem toliko da bi cijeli WR mogao stati u to već i foldam TP i 2P OTR što nisam prije radio, puno pišem notesa, gledao sam video Mella B kako igra NL200 i NL400, to mi je pomoglo u postflop igri iako se libim postavljati pitanja jer još napredne stvari ne razumijem

Mindset mi je trenutno jako dobar, discipliniran sam i konzistentan i to mi je najgore jer sam već 2x bio u takvom modeu i uvijek bi se ulijenio na kraju i imao BESPOTREBNE pauze od 2 tjedna

Sinoć sam imao najbolji session otkada sam u CFP-u, u 6h sam napravio 7BI na NL25 i kad sam završio s igranjem sam se sjetio prvog doticaja s pokerom za prave pare

19.05.2015. sam prvi puta ušao u Westin i uplatio si tamo neku bubalicu za 20kn i igrao...oni koji igraju live znaju legendu Miću iz cezara i Mlinca, s kojima sam sjedio za stolom i nisam znao što je button pa su se derali na mene kad nisam znao da je moj red da igram, ali zaljubio sam se u poker kad sam pročitao Harringtona taj tjedan i sljedeći tjedan shipo turnir...prvo mjesto je bilo cca 100€, a ja u pauzi prije HU zovem buraza u 2 ujutro da mi srce jako lupa i da ne znam šta mi je, tresao sam se sav jer eto imam prilike biti 1.

Strast je najveća ljubav, iz strasti i zbog strasti radimo najljepše stvari u životu, a ja tek sad nakon godine dana CFP-a kužim kako dobivam polagano veliku strast jer sam već trebao biti na NL50 minimalno

Šta je tu je, that's life, nema nazad nego samo 120+h mjesečno

Ali u stvari sve je tako jednostavno kad susštinski pogledam- trebaš igrati 120h mjesečno, off table worka imati 30h i kad imaš veliki downswing mentalno to probati prijeći i fokusirati se na +EV playeve

Usudio bi se reći da sa trenutnim mindsetom sam na dobrom putu postati kroz par mjeseci semi-pro, ali opet kad se sjetim koliko sam puta bio zagrižen i nabrijan i kiksao naposljetku nije mi dobro.

Disciplina je predivna stvar, a kontinuitet još ljepša. Pametnome dosta smile

Ispiti su sredinom 2., cilj je dati 2 ispita kvalitetno i igrati svaki dan jer poslije 10.2 imam samo slobodno vrijeme

Što se tiče bankrolla, posudio sam lovu od poker frenda da očistim 100% reload bonus na bwinu, nakon što to vratim i profit share dam mislim da će biti negdje par BI na 25ici do 50ke, ali prvo moram na DB review da vide coachevi jesam li spreman uopće za 50icu jer je razlika navodno velika

Također sam počeo igrati sessione po sat vremena, 10 minuta pauze i onda opet grind, resertiram se lijepo, A game mi je većinu vremena i pričam sam sa sobom...e da, bio sam u tiltu u subotu navečer jer sam si kupio slušalice i kameru, nabrijao se na snimanje i snimio video prošli ponedjeljak, ali je video sranje jer se ne vidi HEM ni partycaptio+slika trokira, zvuk ide, a slika se sporo mijenja(ne znam jel to do grafičke, procesora ili šta već, ali nakon što nisam uspio u subotu sam ušao u tilt zbog toga nakon 30min igre i odlučio prestati igrati...urodilo je plodom taj quit sutradan smile )., tako da nažalost ne mogu snimati, a baš imam jaku želju...nema veze, prvi veći cashout kad bude ide na cijelu novu radnu garnituru...od softvera do hardvera

Neću nikakva motivacijska sranja pričati za kraj već samo šibnuti slike i idem grindat

GL svima

http://i.imgur.com/ckCVPQC.png

http://i.imgur.com/TOSqrIl.png

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
30

Re: CFP NL2

Napisat ću ti jedan savjet obzirom da sam se našao u pojedinim djelovima prethodnog posta.
Super je da te ide, da dobro runnaš i napreduješ u pokeru. Ali zajebi poker nauštrb faksa, faks ti mora biti na 1. mjestu. Ne kad budu idući rokovi, ne nakon što prođu ovi rokovi jer sad nemaš više šta za učiti kad su prošli, ne za mjesec dana nego odmah. Od sad na dalje trebaš ga staviti na prvo mjesto. Većina koja će pročitati će reći da, ima pravo, faks mora biti proiritet itd. ali će se malo tko trznuti i tako postupiti. Nadam se da ti hoćeš.

Ja sam ga vukao ohoho, uopće neću pisati kolko i to je jedan ogroman psihički pritisak ne samo privatno nego i u pokeru. Kad nije išlo na faksu, uvijek sam nalazio utjehu u pokeru, činilo se da napredujem na tom polju, da radim nešto korisno i čovjek tako uspije sam sebe zavarati i naći opravdanje i utjehu što faks zabušava. Ali to je vjeruj mi, samo prividna sreća, umjetno stvoreni osjećaj  koji traje određeno vrijeme ili dok i na pokeru ne počne ići loše. A onda baaam, raspad sistema, proklinješ poker što je rigged, proklinješ ga i što te odvratio od onoga čemu si se trebao posvetiti, faksu.
Također, većina igrača je podložna tiltu, u većoj ili manjoj mjeri i to se također odražava na sposobnost učenja i pripremanja za ispite. A drugo, ekipa uglavno kad ide loše počne forsat volume da se izvuče. A to opet, smanjuje vrijeme da se posvetiš faksu. Začarani krug. Ja sam se preporodio po pitanju pripremanja ispita i učenja kada sam poker skroz izbacio iz dnevnih aktivnosti. Ne kažem da mu se u određenoj mjeri ne može posvetiti, ali teško je održati kontrolu i trebalo bi napraviti raspored kojeg će se osoba držati. Omjer pokera i faksa bi si ja stavio 1:3, ako sat vremena dnevno igram poker, 3 sata učim za faks.

Sretno!

Zadnji popravljao oldpokerplayer (30-01-2017 22:12:45)

20

Re: CFP NL2

Hvala na savjetu, u jednoj mjeri ću ga podržati i poslušati, ali ga sigurno neću izbaciti jer je to čime se želim trenutno baviti, i sada i u budućnosti, zarađivati za život od pokera

Što se tiče faksa, zanemario ga jesam ovaj semestar, nastojat ću da mi se više nikada ne dogodi da nedam nijedan kolegij u semestru, ali to je samo oportunitetni trošak koji će se riješiti malo pomalo...

Ne osjećam neki psihološki pritisak kad gubim na pokeru jer sve gledam u BB, BI i tako mi lakše sve pada, a s druge strane kad mi dobro ide tamo ide mi i općenito u životu dobro, a što se tiče tilta radim puno na sebi i tiltam što manje mogu+ne mogu dnevno izgubiti više od 5BI jer imam stop loss tako da i u neki veliki tilt uđem ne mogu ni "previše" izgubiti smile

Cilj je biti poker pro, izaći iz microsa i nadmetati se na MS

Dao sam otkaz na poslu da bi se mogao pokeru posvetiti, a poker mi je puno puta dokazao da kad mu se posvetim posveti se i on meni u obliku $$$

Iz mojeg kuta trenutnog znam da faks moram završiti i ZAVRŠIT ĆU GA smile , ali zar nije krajnji cilj završetka faksa veća plaća? Ako sam sposoban kroz par mjeseci zarađivati minimalno prosječnu hrvatsku neto plaću kao student zašto bi trebao više učiti umjesto igrati poker? smile

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: CFP NL2

[NL50]

Izgradio sam roll u par dana na NL25, bio je to lijep upswing i nakon reviewa handova mi je rečeno da shotam NL50

Zasada sam BE, i da ostanem BE ne pada mi teško jer čistim bonus i to će me održavati na 50ici

Imam 3BI shota još, javim se sljedeći tjedan pa ću postati handove neke

GL svima

http://i.imgur.com/5wJHSnQ.png

http://i.imgur.com/OdnHP7V.png

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
20

Re: CFP NL2

Sretno na 50!

00

Re: CFP NL2

Intelligent investor napisao:

ali zar nije krajnji cilj završetka faksa veća plaća?

Nije.
Po meni osnovni smisao faksa je bolje obrazovanje.
Neke stvari novac ne moze kupiti.
Nisam ga zavrsio i to je vjerojatno jedna od rijetkih stvari za kojima zalim u zivotu.
Bar moje misljenje.

P.S. Sretno s napadom na 50nl

00

Re: CFP NL2

Napisah da ću se javiti prije 2 tjedna, ali nisam jer sam ušao u najgori downswing otkad igram poker, zaronio sam cca 20BI i toliko sam lud bio da nisam znao kaj ću sa sobom

Jedno 6 stackova sam zdonko na glupe blefove i donacije, bio na reviewu, uočio greške, nisam prestao igrati i eto me večeras 2BI plusa 2.put na NL50

Toliko puta sam sebi govorim volumen će sve ispraviti, samo igraj, ali to je tako teško kad si nemoćan, kad ti fish donka na riveru nakon što imaš set, a on ti kaže sa tim donkom da je hito flush, pa ne foldam na rejz u MW potu sa OP i callam ko zadnji station AI OTR

Nije mi preostalo ništa drugo nego da promijenim ploču, smanjim blefanje, uočim spotove gdje bi mi blef bio bolji i kada foldati i došlo je sad opet sve na svoje moglo bi se reći

Faks je počeo, upisao sam 6 kolegija, za 8 sati imam prezentaciju koju sam radio jutros, ima puno posla ovaj semestar, ali sam igrao poker svaki dan i cilj je igrati što više jer sam i krenuo čistiti prvi RB u životu, lova je sad ozbiljna i slobodnog vremena gotovo pa ni nemam

Off table 0 bodova, samo coachinzi 2x tjedno, u fazi sam gdje samo volumen radim, a kad ću shotat NL100(cilj je kroz 3 mjeseca) onda krećem aktivno raditi u PIO solveru

Updeati ću od ovog tjedna 1x blog makar bustao cijeli roll, ali tek sad kad ovo pišem osjećam neko olakšanje i motivaciju za dalje gdje sam bio i gdje sam sada

Faks mi je u 8, umoran sam, javim se ovaj tjedan sa aktualnostima

http://i.imgur.com/VSMcLL6.png

http://i.imgur.com/aJ0K9JU.png

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
40

Re: CFP NL2

Natrpao sam se, imam puno toga za reći, ali obaveze su stvarno velike tako da ću biti kratak

Dobar run na NL50, najbolji session i solidan mental game. Solidan jer sam danas i jučer opet bespotrebno izdonirao 5 stackova. Shavao sam river nakon overbeta na 7c4KcAxKs, a imao sam 88 na buttonu. Znači 120bb sam izdonirao umjesto max 20, SDV hand pretvorio u blef i ispao riba, mjesta je puno za napredak, forsirana agresija ne donosi ništa dobrog

Krećem sutra čitati mental game of poker opet, treba se prisjetiti korisnih stvari, RB sam očistio 35%, volumen je zasada 45h ovaj mjesec, a nakon što očistim RB idem na novi sajt gdje bi s deposit bonusom i dobrom igrom mogao shotati NL100 kroz 2 mjeseca.

Napretka za igru je puno, ispadam u nekim spotovima veliki fish, ali učim, trenutno sam konzistentan i discipliniran u svemu osim u nepušenju trave

Dap, zadnja 3 dana sam pušio i sigurno je utjecalo na igru, jednom tjedno inače zapalim

O faksu neću ni pisati jer toliko toga tamo imam da bi trebao novi post otvorit, a to mi je waste of time, bolesno je kako u ovoj fazi karijere vidim gotovo sve kao distrakciju u pokeru

Kaže poker frend za uspjeti treba 3 stvari postići

1. Odjebat poroke(tu sam slab)
2. Odjebat društvo(ne družim se više sa ekipom s kojom sam se družio preko godinu dana, ekipu koju sam na pokeru upoznao) big_smile
3. Posvetiti se nečemu(moj cilj je jasan...ako u 2017.ne budem na nl100 quitam poker jer nisam uspio, bio sam jebena lijenčina i odlučio ne postići ništa u životu, tako da mi nema druge nego se posvetiti pokeru 100% uz jebeni faks)

Nema doniranja. Disciplina. Konzistentnost. Nema blefova bez equityja. PIO. Equilab. Uspjeh. NL100.

To je tajna formula.

Slike su trebale biti puno bolje, imam mental game problema

http://i.imgur.com/9ura9MI.png

http://i.imgur.com/rLmbgiT.png

Zadnji popravljao Intelligent investor (12-03-2017 23:02:07)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
40

Re: CFP NL2

Od 12.03. sam igrao 3 dana, nema se sta puno za reci osim da je volumen u kurcu

Faks je naravno krenuo dobro, na predavanjima sam svaki dan i ucim u knjiznici, ali ostatak dana je proveden lose jer se vracam starim navikama...

U trenutku mog najjaceg mindseta prije 2 tjedna strelovito padnem i to je razlog zasto necu uspjeti u pokeru, konzistentnosti nemam, ili jako imam pa nemam...to nije disciplina, to nije posao, to je jebeni hobi onda

Nemam nikakvih slika ovaj put, imam priliku samo takvu doc do brda love i razviti skill brutalno da ne budem nikad opterecen novcima, a ja se zajebavam...sad bi moji frendovi rekli buraz imas 21 godinu, uzivaj, a ja si mislim kako sam drugaciji i na kraju budem identican kao oni...

Do sljedeceg puta.........

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
30

Re: CFP NL2

Opet los tjedan iako sam igrao 5 dana u proslom tjednu jer sam napravio premali volumen

Nisam radio offtable(ako ne računamo coachinge) sigurno mjesec dana i zato sam opet počeo koliko mi vrijeme dopušta jer sam malo zaboravio zašto napredujem po limitima, a to je ispravan BRM i kvalitetan offtable

Po prirodi sam malo kurčevit, ajmo reć frajer, ali u pokeru jako rijetko koristim ego, nije me sram nikada nikoga pitati gdje sam pogriješio i zašto to misli, obožavam raspravljati sa boljima od sebe i slušati kvalitetne savjete

Pročitao sam cijeli population read dokument opet, više ne overbetam na turnu jer prosječni reg folda preko 60% na overbet, a ja sa overbetima imam minus veliki big_smile

Zato sam uveo overbete na riveru samoinicijativno jer mi se čini da puno bolje koristim bluffing spotove OTR nego OTT jer ako OTT napravim grešku ona je OTR pogubna za moj stack

Napravio sam novi acc i tamo krećem grindat, cilj je do 27.05. shot na NL100

Idem grindat, ovaj tjedan kolokvij, sljedeći tjedan 2 kolokvija, travu sam smanjio na 2x tjedno i osjećam se vrhunski

http://i.imgur.com/wg9fhl8.png

http://i.imgur.com/Htq7XE8.png

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
21

Re: CFP NL2

Jebala te više ta trava hmm

Kaj se tice overbetanja, igram zoom na starsima i ima fkt jako puno calling stationa..ugl poceo sam jako napadat CAPane rangeve s overbetovima 1.5X i fkt se iznenadis s kakvim glupostima te ekipa calla...uglavnom nakon par neuspjesnih pokusaja poceo sam thin overbetat al opet protiv CAPanih rangeva i opet sam dobivo nebulozne call-ove jer u njihovim glavama tvoj overbet nema smisla, vjerovatno si misle nesto tipa: ako on sad ima jaki hand zasto se nebi htio naplatit nego beta tako jako ( jer oni tako igraju ).

Samo igraj sto vise..opet sam gledao Hansov blog i fkt se moraš/mo primit ozbiljnog grindanja, jedino tako ce se vidjet rezultati !

Sretno dalje !

10

Re: CFP NL2

Ovaj tjedan mi je najgori otkad igram poker što se tiče rezultata, ali zadovoljan sam jako mental gameom jer usprkos lošim rezultatima nisam ni živčan ni nervozan niti osjećam negativne emocije jer znam da će mi volumen sve ispraviti

Prvi puta otkad sam u CFP-u nisam gledao cashier NITI JEDNOM ZA VRIJEME SESSIONA sto je za moju psihu veliki pomak unaprijed i napokon idem ka tome da me za novce nije briga toliko koliko za +EV playeve

Zdonkao jesam 3 stacka, ali ne na tiltu nego sam ko kreten na protivnikov x/r u 3betanom shavao GS BTNvCO misleci da to radi za blef kao sto i rade ponekad, shavao donk OTR s blokerom za nutse protiv fisha i naravno da nije bacio i jos neke pizdarije koje su me kostale WR-a

Očistio sam RB, sljedeći tjedan kreće napad na novu stranicu i napad na NL100 iako sam sada puno bliže 25ici no 100ci smile

Počeo sam gledati video o hand readingu, to mi se u ovom trenutku čini najkorisnije jer ću napredovati i moram bolje čitati villianov range

Ujutro mi je kolokvij, GL svima!

http://i.imgur.com/7xuNqXH.png

http://i.imgur.com/qsrqMlH.png

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
30

Re: CFP NL2

Sretno na kolokviju, samo dalje tako nema predaje ! big_smile

00

Re: CFP NL2

Večeras sam bio na piću sa 3 jako inteligentne i pametne osobe.
Dvojica su od mene stariji 3 godine, top top studenti ekonomije, budućnost neupitna, mogu birati gdje će, svi se trgaju za njih(budu katkad i u medijima), a treći ima oko 30 godina, puno iskustva stoji iza njega i pročitanih knjiga. Može se reći da su jako pametni i obrazovani.

Popljuvali su skroz moj poker, najveće negativne posljedice vide u tome da "što ako neće ići za 3 godine, a ja sam već unutra 4" ili koji mi je backup, za što radim, koliko će mi poker osigurati egzistenciju. Tu ja ulazim u priču s preflop rangevima, definiranjem fisheva, BRM-om, varijancom i ostalim pojmovima koji su suštinski u objašnjavanju posla, ali su me malo odbili od pokera kad su spomenuli pojmove "moždani udar", "zdravlje", koncentraciju i fokus koji su sveprisutni u svakoj sekundi grinda jer da nisu A game ne postoji...

Nisam na prekretnici, ja znam da quitam poker ako ove godine ne dođem na NL100, ali čak i ako dođem moram pronaći strategiju kako i što dalje.

Bit ću iskren, nisam dao 100% od sebe u ovih godinu dana...popušio sam toliko trave i toliko sati izgubio na društvo i zajebanciju da bi random osoba mislila da to radim po cijele dane, nisam konzistentan, a najveći mental leak mi je da kad mi se neda grindat odem nešto drugo raditi umjesto da se prisilim igrati.

Kad sam napisao da moram razviti strategiju mislio sam na to kako optimizirati vrijeme, ne želim doći do 25.godine i biti 3bb/100 na nl100, ili kao što sam sada na nl25 nakon godinu dana.

U razgovoru s njima sam po opet koji put dobio spoznaju-onu da sam mlad i da je život ispred mene, ali i onu drugu-da sam biram okolinu i svoju konkurenciju i da koliko god vremena imao da ga jednostavno nemam...

Ostao sam skroz bez ušteđevine, poker mi je jedini izvor financiranja, a ja padam sa nl50 na 25...grindam po 3 sata i onda odem van iz kuće kao danas jer mi se neda više grindat...

Pitam sam sebe upravo sada koji je smisao igranja? Koji kurac glumim ako ne grindam 120h mjesečno, ako ne dajem 100% od sebe??

Quitao sam travu na 1x tjedno, iznositi ću tjedni report ovdje kao što i radim zadnjih par tjedana i ako neću imati 30h tjedno bez offtablea zaokružiti ću uskoro ovaj cijeli jadni projekt i reći žali Bože svih ovih sati pisanja i igranja, ti si običan luzer...

Ružno zvuči, ali trava i društvo su me povukli prema dolje...da sam u više poker environmentu osjećao bi se puno bolje, nebi toliko vremena trošio na pizdarije i puno prije bi tukao lovu...iako stvarno se pitam ako i postanem pro jednog dana dokada ću moći igrati optimalno u odnosu na zdravlje, jel mi se zdravlje stvarno narušava igrajući poker...???

Na kraju dolazim do one suštine...fisheva će uvijek biti, nema te varijance koju ne mogu ispeglat ako reviewam handove i tražim spotove gdje najviše griješim, nema tog moždanog ili srčanog koji me može lupit ako se ne živciram oko bad beatova, ako treniram i pravilno se hranim, sve je već zapisano, formula postoji, a onda izgleda da obične lijenčine poput mene samo traže neke glupe isprike umjesto da se prime posla svaki dan i crushaju svaki limit na koji dođu uz rad na igri...

Glava je puna gluposti, ne znam ni sam šta hoću, opet ponavljam ajde barem me boli briga za downswing, stvarno se dobro osjećam po pitanju tog dijela, kad bi samo uspio dovesti sebe u disciplinu da grindam 30h/tjedno nebi nikad ni pomislio odustati...

Izgleda da to odvaja pobjednika od gubitnika.

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
11

Re: CFP NL2

Ovaj tjedan 0h igranja, offtable u zadnja 2 tjedna 15h...

Moram napisati nekoliko činjenica sada:

1.Kiksao sam jako u volumenu u CFP-u u prvih godinu dana, nisam niti 50% idealan student po pitanju konzistentnosti, ali znam da u ovom trenu znam vise teorije o igri i da imam edge za NL50...na ovo bi me Nick Howard pitao "man why are you playing 25NL right now if you are so good"?? Odgovor je jer nisam napravio toliki sveukupni volumen otkad igram da osjetim varijancu i pravi downswing...

Ovo je moj najtezi izazov trenutno u CFP-u, izaci iz downswinga(a ovaj tjedan 0h igre)

2.Naime ucio sam cijelo vrijeme, kako stvari sada stoje imati cu kolokvije 5/5 i veliku priliku sve kolokvirati u semestru, a s obzirom da sam puno vremena provodio s ljudima kojima faks ne znaci nista i usput pusio puno trave shvatio sam ako spasim kolokvije da sam puno napredovao u mental gameu, da sam quitao travu i cigarete(poceo sam pusiti s 21.god.)i da imam puno vise vremena za poker i zato me sram sta ovo pisem, ali necu u stan do 1.10., moj cilj se nece ostvariti, ja sam nazalost kiksao...jedan sam trenutno od onih BE o kakvima Doug Polk prica, ali sam i s druge strane onaj lik o kojem Lucas Greenwood prica, a to je da svaki grinder osjeti varijancu...

Usput, prave grindere ne zanimaju nikada ovakve teme jer ozbiljni igraci nisu BE

Sutra je novi tjedan, napravio sam raspored opet i cilj je svaki tjedan 20h grindati i 5h uciti...

Travu nisam pusio 6 dana, cura je isto djelovala na mene, ona je odlična studentice i dok nije ozbiljnije popričala sa mnom i postavila neke uvjete(koji su jako pozitivni po pitanju pokera) i rekla mi u sto se pretvaram s obzirom na moje ciljeve.

Ako ne skupim 70h ovaj mjesec moram penale plaćat i roll ce mi se spustiti ispod 1000€, ali ne jebe me to nimalo, znam da sam dobar i da sam zbog faksa malo produžio moj samostalan život financiran od strane pokera...na kraju krajeva, poker igram godinu dana, krenuo sam od 0, a ako sam nesto naucio to je da me samo volumen i review handova spasava...nista drugo

GL svima veceras

Zadnji popravljao Intelligent investor (23-04-2017 18:58:15)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
10

Re: CFP NL2

Progress nije stao nego samo usporio. Starih navika nema više u tolikoj mjeri, padovi su sastavni dio života, jbg...

Dao sam sve na faksu ovaj semestar(6 kolegija kolokvirao)+1 ispit, ostaju mi još 2 za jesen, cilj mi je samo 1 dat, upisujem regularno 3.godinu

Preselio sam se na 2mjeseca kod cure u stan, kupio sam si računalo za grind i zasada je sve idealno...

Koincidencijom sam cashoutao pola bankrolla da posudim lovu, a kad sam tu lovu dobio sam krenuo grindat live i u 5 tjedana napravio 45BI na 1/2 kuna. Live quitam na mjesec dana jer mi 1.9.tamo počinje liga u kojoj imam tendenciju biti prvi, a ovaj mjesec(sutra je kolovoz) imam goal 140h grind online i 70h offtablea jer imam sve uvjete da probijem tih 140h i dokažem sam sebi da mogu.  Grindam na 2 sajta i zasada je krenulo dobro, na jednom sajtu nemam HUD, a na drugom mi je HUD nešto štekao jučer pa sam igrao cijelo vrijeme bez njega, hvala bogu nl10 mogu bitat bez huda...

Updeatati ću blog 2x tjedno jer mislim da će biti tema za razgovor+vidim da je forum mrtav preko ljeta pa da barem ja nešto piskaram

Danas je počeo 1.tjedan, 3h offtablea su iza mene, poslije posta kreće grind 6h...i tako 6x tjedno do 1.9.

GL svima

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
30