Tema: Kako promijeniti nacin zivota?

Jednostavno zadnjih par mjeseci osjećam da ovaj način života nema smisla.
Nemam volje za apsolutno ničime,socijalni život loš ili nikakav,nemam volje ni ići van,faks zapostavljen,na predavanja ne idem(barem sam ispite nekako položio-ali to me ne čini zadovoljnim).Totalno sam se promijenio zadnjih mjeseci,iako ni prije nisam baš bio sve suprotno od ovoga što sam  nabrojao.Naravno postoji još tu i puno drugih stvari i problema koji me čine jako nezadovoljnim.Općenito jedan jako loš osjećaj neispunjenosti i besmisla.
Pošto dosta vas koji se profesionalno bavite pokerom imate problema i iskustva sa manjkom motivacije,kako to riješavate? Svi materijali/knjige/tekstovi/odgovori su poželjni.

00

Re: Kako promijeniti nacin zivota?

milijun knjiga i videa neće ti pomoći ako se sam ne prihvatiš i ne odlučiš da ne želiš više tako razmišljati. Moj prvi savjet bio bi jako jednostavan - zadaj si neke ciljeve. Ne mora to biti nešto ogromno poput osvajanja milijun dolara od pokera, kreni od manjih ciljeva. Zamisli si što te zanima u životu, jel to poker, kladionica, tržište financija, sport općenito, filmska kultura, književnost ili nešto drugo i od tud kreni. Prije dvije godine ja sam se zainteresirao za triatlon i nakon što sam do tada većinu vremena trošio na novinarstvo, faks i poker totalno sam promijenio životne navike i zaljubio se u taj "novi" svijet gdje sam još uvijek...

Isto tako, netko je nedavno spomenuo (mislim da nivea) da poprimamo osjećaje okoline kojom smo okruženi - s time se u potpunosti slažem. Samim time, baš je sad važno da se okružiš ljudima koji su pozitivni, ljudima do kojih ti je stalo i koje cijeniš. Veselih i poletnih ljudi i vidjet ćeš koliko ćeš brzo promijeniti svoj stav. Kaže ona narodna "S kim si takav si" - budi s pozitivnim ljudima, ljudima punim energije, poletnom nabrijanom ekipom i brzo ćeš se "snaći" smile Hope it helps at least a bit...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
10

Re: Kako promijeniti nacin zivota?

Nadi neki hobi, bilo to vjezbanje, bila to glazba, moze cak i bit gledanje filmova glavno da si zadas cilj.  Ovo sto je iAceshigh ponovio od nivee je istina, ako je sve oko tebe isto, ako radis iste stvari, druzis se sa istim ljudima i pricas o istim stvarima, kako ocekujes da ce se nesto promijeniti? Tu nikoga ne zanimaju one stvari "pa znam da on (taj netko) lose utjece na mene ali. komplicirano je" . Nista nije komplicirano kad sagledas objektivno nego ti se mjesaju osjecaji. O svim problemima probaj razmisljat da ti neki frend dode po savjet i sto bi njemu rekao, tako reci i sebi smile I najvaznija stvar, moras naucit da kritika ne znaci da si los i da radis nesto krivo nego je kritika PRILIKA ZA NAUCITI NESTO NOVO. Kolko god ces uciti, napredovati u bilo kojem aspektu zivota uvijek ces nailazit na nesto novo stoga je vazno shvatit sto znaci kritika. Mozda te to muci pa ti padne volja nekad. I profesionalni glazbenici vjeruj su profesionalni jer i dan danas vjezbaju po par sati jer bi im level znanja pao. Postoji izreka za to a ide "For every level there is another devil".

Savjeti za interakciju sa ljudima jednostavni, probaj slusat ljude i slagat se sa njihovim misljenjima, probaj shvatit zasto to nesto oni misle a ne odmah razmisljat o svojoj verziji i uvjeravat ih u svoje, toga nismo svjesni ali ljudska bica vecinu stvari uzimaju osobno i jako je tesko to kontrolirati da automatski ne pocnemo sa rjecju "Ja ja ja".

Youtube gledaj videe, gledaj sto su ljudi sve u stanju napraviti. Kada nesto zelis zbilja onda za to ne postoji isprika. Cim ti kazes neku ispriku kao joj al rodendan il slicno, to znaci jednu stvar. Zelja za uspjehom nije dovoljna velika. U danasnje vrijeme ima puno palih slucajeva gdje ljudi misle da se trude dovoljno a varaju sami sebe. Glavni problem je nacin zivota, ima puno toga sto nam odvlaci paznju. Zivot nam je u prosjeku , priznajte si to iskreno, ugodniji nego rad koji je potreban za napredak. Da nam je zelja za napredkom veca od trenutnog uzitka za igricama, filmovima itd, onda bi to nekaj svaki dan brusili i brusili dok enbi izbrusili. smile

O tome se moze puno pisat itd al zbilja preporucam da si odredis prioritete sto zelis i NAPRAVI to, nema isprika, jednostavno svaki dan to napravi i ozbiljan sam kad kazem NEMA ISPRIKA. Ako radis u ducanu, ti nikad neces rec, "moram na rodendan pa necu sad na posao", ti odes na posao jer moras. E pa tako gledaj poker, profesionalno bavljenje glazbom, igricama, sportom, whatever you want.

Ako te bas knjige zanimaju procitao sam samo jednu i mislim da i nivea cak procitao (ako se varam pardon), ali saznao sam za nju oid streama high stakes igraca i super je o osobnosti, zove se "How to win friends and influence people" by Dale Carnegie. Nisam fan filozofiranja toga o napredku jer znam sto ce svatko reci, ali kad se nema sto reci osim toga sto svi govore. Knjiga je detaljno napisana sa hrpu primjera gdje govori kako da pristupis razgovoru a kako prosjecan covjek pristupi. Uglavnom ne govori nista STO TREBA TOCNO nego ti navede primjer kako inace govore pa kaze da razmislis da je mozda bolje ovaj drugi pristup. Ukratko eto od mene smile

10

Re: Kako promijeniti nacin zivota?

https://www.youtube.com/watch?v=7iaLQZ73ujQ

Evo, svaki dan ga cujem barem jednom, svaki, svaki, svaki dan da podsjetim sebe samog zasto neke stvari radim kako radim smile

Zadnji popravljao Stormpay (18-03-2016 01:00:56)

20

Re: Kako promijeniti nacin zivota?

Izgleda da imaš problema sa motivacijom, onda su ti dečki dali dobre odgovore. Daj si neke tjedne goalove koji su povezani sa mjesečnim ili godišnjim, a kad ih ispuniš, nagradi se sa nečim. Ja se nagradim sa kinom, slobodnim (non-poker) danom ili kupim nešto. Čisto da imaš osjećaj da je to što si napravio nešto što vrijedi.

Možda je najbolje da staviš na papir + i - , napiši što je dobro kod tvog trenutno života, a što nije.

Mogu reć da je meni ovaj blog kojeg sam počeo pisat dosta pomogao. Kad pričaš sa "običnim" ljudima, često se osjećaš neshvaćeno jer ne razumiju poker, ne poker kao igru, već sve probleme uz njega. Isto kao što ni mi možda ne razumijemo neke probleme na drugim poslovima. Profi pokeraši su u 99% slučajeva pametni ljudi jer trebaš imat velik broj skillova da budeš uspješan. Zato volim pričat sa ljudima iz pokera, a blog je jedan od načina druženja sa velikim brojem pokeraša.

10