Tema: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

Kao sto napisah u predstavljanju, dosta sam pratio forume pa sam resio negde i da se registrujem smile
Vec godinu-dve igram online, vrlo retko i live, sve rekreativno, sa cestim pauzama. Naravno da iz toga ne moze nista da se napravi, zato sam resio probati malo ozbiljnije uci u ovu pricu, svestan da je poker iz godine u godinu sve "tezi" (zato ovaj naslov)
ukratko: uplatio sam 60ak dolara na party poker, igracu nl4 fast, ako dropam na 40$ spustam se na nl2, za nl10 cemo videti sa koliko cu krenut
plan je igrati 3 stola, bar po 4k ruku dnevno, 6 dana u nedelji
sad trenutno gradim neki pomocni objekat, radim po 5-6 a i vise sati dnevno, pa budem umoran i brzo zadremam kad krenem grindat, al kroz par dana bi trebali to zavrsit.. cilj je 50k handova do kraja meseca od sutra
neki longterm ciljevi su da stignem do nl100 do kraja godine, svakog dana raditi na igri, poceti da ucim gitaru koju sam kupio pre par godina, sto vise se baviti sportom (fudbal pre svega, a i basket, trcanje, wo..)

nadam se da cu imat pomoc oko handova koji ce mi praviti problem smile

pozdrav

40

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

Sretno s projektom! GL! smile

00

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

@Hans
hvala puno, tebi takodje, pratim tvoj projekat, sta reci osim svaka cast! Moram ga procitati iz pocetka, stvarno daje motivaciju smile

Za ova dva, tri dana odigrah malo vise od 7k ruku, em sto sam radio preko dana, em sto mi je dosla rodjaka koja dugo nije bila pa nema smisla da se predvece zakljucam u sobu i da ne izlazim. I sad nesto razmisljam, koliko sam kasno krenuo u neku ozbiljniju pricu sto se tice pokera i koliko bi ustvari trebao da igram+radim na igri da bi uspeo napraviti nesto znacajnije, tako da ce mi cilj za maj biti min 150k handova, dok bi me 200k ucinilo presrecnim, al videcemo kako ce se sve to odvijati posto nikad nisam igrao nesto puno.
Igram 3 stola (fast, vec sam rekao u prvom postu) i mislim da je to maximum, posto volim da pisem notese i tokom igre, a i na partypokeru ne prikazuje showdown kad se gleda istorija, pa mora sve preko hema. Takodje, ono sto mi se ne svidja je veoma malo vremena za razmisljanje po handu, 15s + timebank od 8 sekundi koji se ne puni, a kad se potrosi mora da se otvori novi sto kako bi ga dobio opet. Ali ok, bar je fish-reg odnos sasvim pristojan (a kakav bi trebao bit na nl4? wink ), ne znam kako je na visim nivoima i da li igra neko uopste tamo, mislim sa foruma?
I ovaj rakeback, statusi itd.. koliko sam shvatio, poene menjam za dolare u storeu, to je valjda rakeback? Ranije sam igrao na full tiltu, gde se RB isplacuje jednom nedeljno, a poene sam mogao posebno prodavati za $$ ili tikete.

Sad sam hteo postaviti par handova, ubacih na weaktight, ali koju god formu (2+2, reddit etc) da iskopiram ovde ne prikazuje lepo ruku?

Graph:
http://i.imgur.com/lHgASPi.png

BR: 93$

Sto se tice real life i sporta, od utorka nista sad Utorkom, subotom i nedeljom igram fudbal u balonu, medjutim danas niko nije mogao da dodje (ono kad zoves 15 ljudi i nadjes jednog koji hoce), ponedeljkom igram basket u sali.. Sta vise, sport je ono sto najvise gotivim u zivotu, ako se ne istrcim (i to dobro) bar 3 puta nedeljno, ko da nisam ni ziveo tu nedelju smile Od sutra planiram poceti sa trbusnjacima i cucnjevima (za pocetak) posto to nisam radio jedno 8-9 godina, od kako sam batalio fudbal da treniram.

10

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

Hm, steta sto mi niko ne odgovori, bilo je bas zanimljivih handova smile
No, nema veze, razumem da je smor citati neki nl4 blog.
Posto, sam morao da povucem nesto sitno sa pokera, a usput sam i procitao par blogova ljudi koji igraju zoom, resio sam ga i ja probat. Zatrazio isplatu jos preostalih nekih 80$ sa partya pa cu videti dal cu poceti sa nl5 ili nl2

nl4fast na partyu je vrlo beatabilan, sad videcemo kolika je razlika na zoomu, nadam se ne prevelika smile
http://i.imgur.com/JvvUx6H.png

00

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

Inace, ovaj mali down je bio na tiltu, tako da mi je od sada 3BI stop loss limit.

00

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

Kako ti je red line tako visoko?

Inače, stop loss na 3BI ti je odlična stvar, samo treba biti jak u glavi pa znati kad stati.

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

Pa prosto, ovo je nl4 big_smile
Jednostavno, 90% regova donosi pogresne odluke u dosta situacija, dosta je bilo i f rejza, i flop floata pa kasnije otimanja, i 3b, 4b, cold 4b, kad sam skupio info na tim stalnim igracima, bilo je lako praviti profit samo od crvene smile
a i ovo je mali sample, bilo bi zanimljivo videti kako bi izgledao graf na bar 100k ruku. Mozda i bude, ako ne uspem na zoomu pravit lovu big_smile

00

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

Ocekujem da legne na skril u utorak, tako da do tada odmaram smile

00

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

Mislim da ti ovaj converter radi za party: http://www.cardrunners.com/pokertools/handconverter/

Koliki ti je winrate? Čini mi se da se previše koncentriraš na taj redline i da ti ljudi foldaju i da ti zbog toga winrate pati. Jer ljudi na microsima ne znaju foldati tako da vjerojatno puno gubiš kad ih pokušavaš baciti s handova.

00

10

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

WR na ovih 18k handova je 7.81bb/100, sto je sigurno malo za ovaj limit, mada je opet mizeran sample tako da bez bar 100k ne vredi pricati smile Mozda bi bio 2bb, mozda 12 smile
Razumem sta hoces da kazes, sigurno je da sam prosipao, zato kazem videcemo kako ce ici na zoomu, gde se nadam da cu odigrati mnogo vise handova


Jel ima negde na forumu tema o koristenju HEMa kako bi nasao leakove, nesto oko filtera i slicno, posto to nikad nisam radio?

00

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

Uzmi u obzir visok rake na micro limitima tako da je wr realno i veci. Move up i peglaj dalje
Sretno!

00

12

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

Hvala Andre!
Poceo sam igrati na starsu, u nedelju cu raditi kratak review, nego me zanima zasto postoje dva nl10 zooma? Aludra i Klinkberg, znaci sve isto NL holdem 0.05/0.1$ 6max !? trenutno na jednom ~650 igraca, a na drugom ~400 ??

00

Re: Pregaziti nivoe u 2016oj ?

hornet napisao:

nego me zanima zasto postoje dva nl10 zooma?

prevelik im je player pool na nl10, msm da je max nekih 1000 igraca, pa onda jednostavno naprave 2 poola

00