Tema: KQ na 752 raise ili ne?

http://www.handconverter.com/hands/2969878

3 bet 10, cbet 55, cbet u 3betanom potu nema sample dovoljno velik.

KQ je preslab za call, imam bd i 2 over karte na boardu koji ce bit over cbetan, tako da sam rejzo. Ako calla flop, nastavljam barrelat na 10,A?

Zadnji popravljao lkorbrs (14-10-2016 16:50:21)

00

Re: KQ na 752 raise ili ne?

Uh nebih isao u ovakve avanture na tom limitu jer kad betaju vole callat bar 1 streat a nemas backdoor FD pa 2 barrelas samo na T i A sto mi se cini prerijetko. Ja osobno bi 1/2 callao jedan street pa odlucio kasnije sto dalje ali ni fold nije losa opcija al nebi raiseao, imas jos uvijek ok hand protiv nekih njegovih blefova tipa 98, T9, T8, 86, mozda beta cak QT, ako ima Ahigh foldat ce ti na turnu kad checkira i ti betas smile

00

3

Re: KQ na 752 raise ili ne?

Bez backdoora nemaš kaj radit u ovom handu. Nije ni call ni raise. Fold flop. Ako imaš statove da puno cbeta i da lagano pušta hand na flopu može postat raise, ali drži se ti KQ s backdoorima za ovakve playeve.

Stormpay napisao:

Uh nebih isao u ovakve avanture na tom limitu jer kad betaju vole callat bar 1 streat

Ovo ti nije baš ispravno razmišljanje. Ako ćeš na ikojem limitu ići u avanture to su onda microsi/low limiti gdje se debelo overfolda. Average reg foldat će preko 40% vremena na raise ovdje. Veći limit = bolji defense = manje aggro exploita je efektivno.

Ljudi u prosjeku ne foldaju premalo na microsima. To je mit. Ljudi foldaju previše.

Zadnji popravljao gmiko (15-10-2016 13:52:41)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: KQ na 752 raise ili ne?

Slazem se, s tim da ovaj hand igram onako kako sam napisao s backdoorom ne bez njega, ali kaj je bolje kad na istom dry boardu imam 2over + bckdr IP, callat flop pa turn mozemo stabbat kad checkira, cak value betat Q, K, ili odmah raiseat flop ? Ako raiseamo flop i betamo dalje turn na recimo Q, K, nije da nam hand izgleda i jaci nego je? cini mi se da u tom slucaju kad pogodimo Q ili K s betom samo isfoldamo slabije a jace calla?

Jedino ako raiseamo flop i dode Q, K na turnu onda check back? eto zato ne raiseam to jer ne znam kako razmisljat na turnu kad pogodim value, s FD na turnu naravno bet.

00

5

Re: KQ na 752 raise ili ne?

Stormpay napisao:

Slazem se, s tim da ovaj hand igram onako kako sam napisao s backdoorom ne bez njega, ali kaj je bolje kad na istom dry boardu imam 2over + bckdr IP, callat flop pa turn mozemo stabbat kad checkira, cak value betat Q, K, ili odmah raiseat flop ? Ako raiseamo flop i betamo dalje turn na recimo Q, K, nije da nam hand izgleda i jaci nego je? cini mi se da u tom slucaju kad pogodimo Q ili K s betom samo isfoldamo slabije a jace calla?

Jedino ako raiseamo flop i dode Q, K na turnu onda check back? eto zato ne raiseam to jer ne znam kako razmisljat na turnu kad pogodim value, s FD na turnu naravno bet.

Call je svakako default i bolji play jer range želiš igrati kao call u 3b potu. Ako imaš read, onda možeš rejzat.

Kaj se tiče kako nastavit na turnu ako smo rejzali, ovisit će naravno o protivniku, ali generalno, ako raiseamo ovak slabe handove na flopu onda bi turn trebao biti praktički check range da protectamo range na riveru jer ćemo imat hrpu aira.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00