Tema: moje BPC iskustvo

Svi ste čuli za njih, neki su i bili tamo, neki možda razmišljaju, bilo je rasprave o tome pa sam odlučio dati uvid u vlastito iskustvo s njima.

Pristupio sam BPC-u sredinom srpnja ove godine i potpisao ugovor na 30keur (50/50), dakle kad im isplatim 15k eur sam gotov + naravno famozni depozit (u mom slučaju 320e - bio je nekakav discount taman). Kroz 2-3 dana sam odradio cijeli uvodni dio (neki uvodni videi, matematički zadaci itd.) i pomislih "napokon kreće za real". Dobio preflop rangeove, HUD i idem unit po unit. Tu mi prvi put splašnjava entuzijazam...Iza svakog unita treba odraditi homework nakon 5k hendova (snimiti 2 videa + database upload). I tako redovno radim homeworke (2-3 tjedno) i uploadam video materijale da bih skužio kako to zapravo nitko ni ne pogleda. Npr. za video u trajanju 1.5h na temu Cbet dobijem komentar od coacha "ok"(btw coach je duh, nitko ne zna tko to zapravo gleda što si napravio za HW)!? WTF? Šta je ok?
Idem dalje, a za idući se ipak malo više coach potrudi pa mi napiše "good"  lol
Dakle, kao studenti ste tu prepušteni sami sebi, na vama je da gledate video materijale, ali da ćete dobiti neki konkretan savjet za VAŠU igru, nećete. Sve je to po mom ukusu preuopćeno, a za coaching 1on1 trebate imati 160h mjesečno što ipak većina uključenih u program nije imala/nema.
Tijekom prolaženja kroz unite preporuka je držati se NOBS-a što govori dovoljno samo za sebe.
Vjerujem kako je ranije prije ove masivizacije koju je doživio, BPC bio ok program, na koncu i rezultati tadašnjih igrača to potvrđuju. Netko je zaista gledao videe koje su snimali, imali su konkretnije i složenije zadaće, 1on1 coachinge itd. Danas to nije tako, barem nije bilo u mom slučaju, a i nemoguće je to očekivati s obzirom na omjer students/coaches.
Nisam uspio procjeniti broj ljudi uključenih u sve programe koje nude, ali broj je popriličan. S prostora ex-yu je cca 30-tak ljudi samo na 6maxu. Većina (rekao bih 90+%) su nano i microstakeri koji su (prema onome što postaju na skype grupama i fb-u) i dalje užasni.
Moram napomenuti kako je vrlo velika vjerojatnost da će netko od te količine ljudi zaista uspjeti, no hoće li za to biti zaslužan on ili BPC ili oboje u nekome omjeru, vjerojatno vrijedi od slučaja do slučaja. Garantiram da je veeeelika većina ipak osuđena na neuspjeh.
BPC-ova poslovna logika je zaista dobra (za njih), uzmu odmah depozit, profit ide 50/50 + počeli su izrazito jako kampanju promocije igranja kod sajtova od kojih ubiru rb (PS je skoro pa zabranjen) + na sve načine potiču na grindaš koliko god možeš neovisno o tome imaš li pojma o igri. Tužno je vidjeti igrače koji se neviđeno trude, računaju equitye po forumu, grindaju 200k ruku mjesečno, a onda nakon 500k ruku na NL2 su možda b/e. Očito je da ih nitko nije podučio osnovama osnova. NL2 je moguće beatat ak' si pogledao 2 James Bonda, kamoli nešto drugo jbt.

Ne bih sve ovo pisao da nije bilo šećera na kraju kada sam im odlučio reći zbogom, jer sam dovoljna budala bio ostaviti im depozit (ne moram još 15k eur).

Uredno se javim da kvitam pa da se pozdravimo kao ljudi, a oni kažu ok može, ali nakon što im platim 80% ukupnog profita. Pitam otkud im sad to? Kažu da sam pristao na to u njihovim T&C umjesto 250eur po coachingu (kojeg nije bilo u mom slučaju, izuzev onih "ok" i "good", ali nekako mi to ne vrijedi ukupnih 500eur). No, srećom me pamćenje još dobro služi, a i skype history konverzacije je tu pa im lijepo c/p da su mi explicite rekli ako kvitam njima ostaje depozit i profit (50%) koje sam do tada platio. No, oni inzistiraju na 80%, a ja inzistiram da odj..u. I javi mi se Gordon osobno pa me i on pokuša uvjeriti u isto kako sam im još dužan, no nakon 2 maila priznaje pogrešku i kaže da im ipak nisam ništa više dužan, ali da ima novi course za mene. E tu sam pustio koju kap u gaće od smijeha, priznajem.

Iznio sam moje stvarno iskustvo s njima, a na vama (potencijalni pristupnicima BPC-u) je da prosudite odgovara li vam takav vid coachinga. Meni nije.

Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in.
60

Re: moje BPC iskustvo

wow, plaćeno 2.5k kn + pola profita (nisi napisao koliko je to), a nisi imao jedan jedini coaching session? to je scam. našao sam prije na redditu neku temu (https://www.reddit.com/r/poker/comments/48skim/coaching_course/) gdje je neki tip napisao da nije dobio nijedan coaching, a sve je platio. nisam baš vjerovao, al izgleda da je istina.

a taj gordon stvarno ima izvrsni poslovni model, prodavanje nadi i snova ljudima.

00