Tema: KQ na K35KA

http://www.handconverter.com/hands/2974620

Imam 50 ruku na Vill, agg 8, 3bet 25

Trebao sam x river? S obzirom da bi AA odigrao identicno ovako i ima veliki aggresion, a da ima AQ betao bi i sam da sam mu x, a QQ svakako baca na bet. Ima li on busted FD ovdje kad beta? Kontam da bi trebao da ima, ali vjer nema na ovim limitima.

00

Re: KQ na K35KA

as played ja bih vjerojatno tankao na riveru i callao jer jednostavno ne vjerujem tipu koji ima 3bet 25% i repa ravno 3 komboa AA na riveru. a nisi dao statse za cbet flop i turn, imas igraca koji bi i turn betali s AA za value od flush drawa i hendova tipa 88-QQ. ja osobno bih mozda recimo bez As betao 1/2pot, a s njim bih checkirao jer on donekle blokira flush drawove.

a river bet je po meni ok jer ako ima Ax zvat će, a ako napraviš c/r (to ti je valjda namjera kad checkiras?) vjerojatno će foldat.

00

3

Re: KQ na K35KA

openas MP i flatas 3bet

ne igram vec dugo vremena 6max nl al recimo da ti range izgleda ovako na riveru: KQ (8 komb), AT-AQss(3), AQ-ATcc (3), KJss QJ-87ss (6), QQ-TT (18) ako uzmemo u obzir da foldas losije pockete

QQ je vjerojatno vecinu vremena x/c obzirom da blokamo AQ, ostale pockete bi vjerojatno trebalo foldat. mozda neki mix calanja QQ i JJ bez spadea. AQ-ATcc bi isto x/c buduci da ne blockamo nikakav fd
KQ bi jamao river. QJss, JTss bi isto jamao obzirom da blockamo AQ-AJ iako bi teoretski trebali blefat bottom range 87-T9ss. mslim da ce ovo bolje funkcionriat u praksi ako se vise 3beta pre manje sjutane konektore pa je bolje blokat visoke Ax kombinacije nego nize konektore
KJss x/jam
AT-AQss bi betao 1/3 kao i T9- 87ss i callao rejz s AQ, AJ a naravno foldao konektore i AT

valjda ima nekog smisla, a mozda sam skroz izasao iz stosa. najbolje upalit pio solver i dobit odgovor smile

Zadnji popravljao milac (21-10-2016 15:59:08)

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: KQ na K35KA

Ima 100 cbet in 3bet pot i 0 turn bet na uzorku od 3.

Kontam da sam izabrao najgoru opciju, river je ili jam ili x/c.

00

Re: KQ na K35KA

ako mislis jam u smislu overbet na riveru, to i nije bas dobro, ne znam da ce ti Ax to zvati. a x/c mi nekako djeluje previse weaktight.

a ako foldaš KQ tu, što onda zoveš uopće? samo AK? jer KQ je na ovakvom boardu prilicno jaki hand.

00

Re: KQ na K35KA

Da, KQ je poprilično jak hand. Ali pitanje je što on tu slabije shipa? Dal shipa išta slabije za value? Dal blefa ikad?

@milac
badava mi igrali GTO na riveru ak protivnik nikad ne blefa.

00

Re: KQ na K35KA

napisao je da 3beta 25% na 50 handova, to je vise nego prosjecno agresivni nl5 igrač, barem preflop. ako će protiv ikoga zvati to na nl5, onda je to protiv takvog igrača.

00

Re: KQ na K35KA

1. ako si vec planirao b/f onda je river manji sizing

2. ovaj uzorak od 50 ruku ti je nula i na njega se ne mozes osloniti nikako tako da na statse zaboravite !! za preflop treba ti stats btn vs mp 3b ...kakav crni agg na 50-tak ruku smile

3. ono sto je nama "normalan" play ne znaci da je i regularu na nl4 , tako se recimo on ne moze rastati sa svojim JJ, Asxs i onda tu i ide izmisljati toplu vodu...vidio je nekog velikog igraca na tv da to radi pa ono idem i ja -_-

as played CALL !!

00

Re: KQ na K35KA

roba59 napisao:

Da, KQ je poprilično jak hand. Ali pitanje je što on tu slabije shipa? Dal shipa išta slabije za value? Dal blefa ikad?

@milac
badava mi igrali GTO na riveru ak protivnik nikad ne blefa.

xc, bf?

00

10

Re: KQ na K35KA

Oko 24% vremena trebamo biti dobri kad callamo. Ja ne vidim ovdje ni jedan blef koji protivnik može imati.

Muho91 napisao:

3. ono sto je nama "normalan" play ne znaci da je i regularu na nl4 , tako se recimo on ne moze rastati sa svojim JJ, Asxs i onda tu i ide izmisljati toplu vodu...vidio je nekog velikog igraca na tv da to radi pa ono idem i ja -_-

Naravno, ne možemo zanemariti random spaz. Ali random spaz neće napraviti više od 24% vremena...

Muho91 napisao:

2. ovaj uzorak od 50 ruku ti je nula i na njega se ne mozes osloniti nikako tako da na statse zaboravite !! za preflop treba ti stats btn vs mp 3b ...kakav crni agg na 50-tak ruku smile

+1
Jedino što iz statsi možemo zaključiti da lik nije fish i da vjerojatno nešto kuži.

Pročitajte odlomak "Oslanjanje na statse kad je sample premali" : http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.p … 75#p131275

1. ako si vec planirao b/f onda je river manji sizing

Ovo nema veze s bet/foldom. Betamo kolko mislimo da će nas platiti slabiji handovi kojih ima najviše u range-u.

00

11

Re: KQ na K35KA

lkorbrs napisao:

Trebao sam x river?

Ne, hand je odigran perfektno. Nemamo nikakav confidence da će villain reopenati river s Ax. Da imamo, onda XR na riveru postaje privlačna opcija.

DoctorEvil napisao:

ne vjerujem tipu koji ima 3bet 25% i repa ravno 3 komboa AA na riveru.

3bet 25% na 50 handova može biti 1/4, ili 2/8. Irelevantan sample za bilo kakve zaključke. (BTW kad se posta hand bilo bi odlično za statse napisati i sample, a ne samo broj ukupnih handova)

Repa 3 komboa AA na riveru. (I pokoji zalutali checkback s KK i AK) Ne repa ni jedan kombo blefa. Koji hand ovak igra za blef? Ako blefa pokušava nas isfoldati s Kx, i to sa minraiseom. Malo nategnuta priča.

milac napisao:

najbolje upalit pio solver i dobit odgovor smile

Neće ti PIO dati dobar odgovor jer i da lockaš 50 nodeova, bit će krivo jer imaš krive prepostavke. Pridaju se ovome igraču neke karakteristike za koje nemamo nikakvih dokaza, a player pool tako ne igra.

Muho91 napisao:

1. ako si vec planirao b/f onda je river manji sizing

Zašto? Koja je prednost manjeg sizinga i zašto bi betali manje ako mislimo b/f?
Manji sizing postiže isti fold equity protiv istog spektra handova kao i veći sizing u ovom slučaju. Ovo je savršen primjer neelastičnog calling rangea na riveru. Ili ima asa ili nema.

...

Levelate se. Imamo vrlo jednostavnu situaciju. Player pool nema ni približno dovoljno visoku frekvenciju river raise blefova - fold. Ne treba raditi nikakvu specijalnu analizu dalje, nemamo nikakve podatke na temelju kojih bi je uopće mogli izvršiti.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: KQ na K35KA

gmiko napisao:
lkorbrs napisao:

Trebao sam x river?

Ne, hand je odigran perfektno. Nemamo nikakav confidence da će villain reopenati river s Ax. Da imamo, onda XR na riveru postaje privlačna opcija.

DoctorEvil napisao:

ne vjerujem tipu koji ima 3bet 25% i repa ravno 3 komboa AA na riveru.

3bet 25% na 50 handova može biti 1/4, ili 2/8. Irelevantan sample za bilo kakve zaključke. (BTW kad se posta hand bilo bi odlično za statse napisati i sample, a ne samo broj ukupnih handova)

Repa 3 komboa AA na riveru. (I pokoji zalutali checkback s KK i AK) Ne repa ni jedan kombo blefa. Koji hand ovak igra za blef? Ako blefa pokušava nas isfoldati s Kx, i to sa minraiseom. Malo nategnuta priča.

milac napisao:

najbolje upalit pio solver i dobit odgovor smile

Neće ti PIO dati dobar odgovor jer i da lockaš 50 nodeova, bit će krivo jer imaš krive prepostavke. Pridaju se ovome igraču neke karakteristike za koje nemamo nikakvih dokaza, a player pool tako ne igra.

Muho91 napisao:

1. ako si vec planirao b/f onda je river manji sizing

Zašto? Koja je prednost manjeg sizinga i zašto bi betali manje ako mislimo b/f?
Manji sizing postiže isti fold equity protiv istog spektra handova kao i veći sizing u ovom slučaju. Ovo je savršen primjer neelastičnog calling rangea na riveru. Ili ima asa ili nema.

...

Levelate se. Imamo vrlo jednostavnu situaciju. Player pool nema ni približno dovoljno visoku frekvenciju river raise blefova - fold. Ne treba raditi nikakvu specijalnu analizu dalje, nemamo nikakve podatke na temelju kojih bi je uopće mogli izvršiti.

Zasto ne bi reopeno river? Tipa AJ krenio u blef, spario se board, smanjio mu se fold EQ i chekirao je te sad izvlaci neki value od ko zna cega (s obzirom da je busto fd mogao bi kontat da cu ga light callat sa nekim 3. parom ili slabijim Ax)

00

13

Re: KQ na K35KA

lkorbrs napisao:

Zasto ne bi reopeno river?

Player pool je mindblowingly pasivan na riveru. Nisi naveo nikakav river read da je ovaj igrač agresivan i sposoban value betat thin i blefat s nekom pristojnom frekvencijom.

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

14

Re: KQ na K35KA

lkorbrs napisao:

Zasto ne bi reopeno river? Tipa AJ krenio u blef, spario se board, smanjio mu se fold EQ i chekirao je te sad izvlaci neki value od ko zna cega (s obzirom da je busto fd mogao bi kontat da cu ga light callat sa nekim 3. parom ili slabijim Ax)

Opet dolazimo do onog što sam prije napisao. Trebamo 24% vremena biti dobri, dal će to napraviti u barem 24% vremena?

10