Tema: Laptop za grind

Znam da je bilo već priče, al se stvari mjenjaju u vremenu tako da me zanimaju najnovija mišljenja...

1) Je li dovoljno 5000kn za solidan laptop za grindanje (15ak stolova odjednom)?
2) Kolika veličina SSD memorije je minimalno potrebna?
3) Na koje još stvari je bitno paziti prilikom kupnje laptopa ako ga pretežno želimo koristiti za grind?
4) Gdje kupovati, internet ili klasična kupnja? Gdje su najjeftiniji i jel se može očekivati kakvih popusta u Božićno vrijeme? (ako tko ima linkova kakvih dobrih laptopa i neka podjeli smile )

00

Re: Laptop za grind

Kupio laptop za niti 3k kn i ubacio u njega 120Gb SSD (koristim 1Tb HDD kao vanjski za slike video itd) i grindam 12 stolova na Microgamingu (ako igras na Starsu jos bolje radi nego micro) uz HEM2 i sastrane ukljucen google chrome bez problema sam zasad smile

Mislim da je najbitnije da imas SSD i barem procesor i5 i uz to klasika 8Gb RAM i preporucljivo da graficka nije integrirana, a sve iznad toga je jos samo pozitivno ako nadodas smile Meni nista ne steka ono da stane bas il da se guši racunalo. Otkad sam stavio SSD pali se u 20 sec, dok palim bilokoji drugi program mogu sastrane surfat po googlechromeu bez ikakvog stekanja. Naravno to je minimalno sto imam da mogu normalno grindat i naravno da netko tko je naviknut na 10k racunalo da dode na moj laptop da bi mu to bilo vjerojatno sporo, ali meni je ovo normalno posto je i ovaj laptop unaprijedenje racunala kojeg sam ranije jos imao.

Zadnji popravljao Stormpay (29-11-2016 21:31:22)

00

Re: Laptop za grind

Mislim da za 5000 mozes kupiti latop za grind samo da ima barem i5 procesor kao sto rekoh i kao sto svi govore da ima SSD ili da poslije nadogradis (mozda je bolje poslije nadogradit mislim da SSD laptopu digne cijenu vise nego taj sam SSD kosta).

Iz osobnog iskustva samo preporuka, ako ces biti u mogucnosti uzmi SSD 240Gb barem jer to nije racunalo nego laptop znaci samo jedan hard disk je ukopcan i 120 mi je ipak malo tak tak iako imam 1Tb sastrane ali ono, taj 1TB treba uvijek ko usb ustekat kad zelis nesto s njega tako da 240 bi mi bilo idealno za programe + ako jos stavljas igrice da se o tim stvarima ne brines i onda za filmove i videe imas HDD smile

00

Re: Laptop za grind

Hvala puno Stormpay na kvalitetnom odgovoru.
evo sto sam pronašao....


Notebook Acer Aspire E5-553G-19XM

CPU: AMD A12-9700P
CPU Core Quantity: 4
CPU Core Name: Bristol Ridge
Internal Clock Rate: 2.5 GHz (up to 3.4 GHz)

Memory Technology: DDR4 SDRAM
Memory Form Factor: SODIMM 260-pin
Installed RAM: 16 GB

Storage: Solid State Drive 1x256 GB, SATA III-600
Hard Disk Drive Quantity: 1 x 1 TB, SATA III, 5400 rpm, Internal, 2.5"

Video Chipset: AMD Radeon R7 M440

Jamstvo 2 god. fizička osoba

Cijena 5000kn...

Jel mi može netko kazati jel ovo dobro za kvalitetnu igru pokera?
Meni se čini da nije loš za te pare, al pošto se ne razumijem previše u računala molio bih mišljenje nekoga tko zna... hvala smile

00

Re: Laptop za grind

Ne znam iskreno procijeniti koliko se za tu cijenu inace moze dobiti, ali za ovo pitanje dali je dobro za igranje pokera, da bit ce ti vise nego dovoljno smile jedino ako planiras pokrenuti par stranica odjednom, ukljucis tableninju, HEM2 i upalis 30-40 stolova, onda bi vjer malo sporije radilo ali u za standardno igranje, imas duplo jaci laptop od mojeg a kod mene sve radi bez problema sto se pokera tice smile

Najbolji savjet koji ti mogu dati je da probas igrati pa ces sam procijeniti smile

00

Re: Laptop za grind

Neznam kolko je pametno AMD procesor za laptop uzimati. Cuo sam da imaju problema s pregrijavanjem.

00

Re: Laptop za grind

zaboravih napisat da preferiram isto Intel, ali dobro nebi trebal imat problema s danasnjim AMD-om ako ga nece boostat da radi iznad mogucnosti, a ak se pregrijava javi se imas u control panel vrlo jednostavno za podesit da smanjis rad procesora na recimo 90% ako ce to bas biti problem iako, kod igranja pokera ponavljam nebi trebalo smile

00

Re: Laptop za grind

Može li mi netko confirmat jel ovo dobro? Cijena i performanse?

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/e95ee7cf-01d2-487a-b15a-c6c1ca00df97/2017-01-19_0824.png

00

Re: Laptop za grind

ili od 17"

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/abf8b856-d663-47e5-83b6-54ab89d9b73f/2017-01-19_0839.png

ty

Zadnji popravljao niveaformen (19-01-2017 09:41:46)

00

Re: Laptop za grind

ako kupujes laptop za poker nemoj ispod 17" uzimat

00

Re: Laptop za grind

17' bi se preporucilo da, ali ako imas monitor na kojem ces grindat onda je i 15' ok pa ako je taj jaci bolje taj posto ces na 15' samo imat otvorene recimo software-e i trazit stoloe a primarno igrati na monitoru onda je to ok, ali ako mislis igrati nalaptopu preporucam isto 17' jer inace mozes igrat recimo 6 stolova, na 8 se vec preklapaju dosta.

00

Re: Laptop za grind

Nemoj da ti graficka napumpa ukupnu cijenu bezveze, ako ces igrat samo poker,  fokusiraj se na SSD, rame i procesor. Garancija je bitan detalj, meni  u 3 god. dva puta hard vrisnio, jednom je bio pod garancijom, drugi put kesirao novi, ima firmi koje daju 3 god. garancije, svakako obrati pozornost

Zadnji popravljao darthgr06 (19-01-2017 18:01:42)

00