Tema: Novo lice u novom pocetku

Pozdrav,

Kao i kod vecine poker me zainteresirao kad se poceo prikazivati na HR televiziji, zatim je krenulo preko facebooka, do prve uplate na pokerstarsu prije kojih dvije godine. 

Vecinom su uplate bile oko 15 dolara gdje sam srecu okusavao od full ringa, 6max-a do 45 SnG-a.
Prije malo vise od godinu dana poceo sam proucavati igru i igrao vecinom $1.5 18 ljudi SnG gdje sam cak i imao pozitivan rezultat, ali i dalje sam gubio kad god bio otisao na cash game.

Prije 2 tjedna poceo sam ponovno razmisljati o pokeru i zasto sam bio gubitan. Pokusavao sam uciti i prije, ali uvijek bi nekako zavrsio citajuci napredniju litaraturu bez da sam je uopce razumio i samo sam si radio jos vecu konfuziju natrpavajuci si glavu stvarima od kojih sam bio miljama daleko.

Odlucio sam uciti igru iz samog korijena. Skinuo sam trial verziju PT4 i uplatio 30 dolara da pocnem sa 2NL 6max. Site na kojem igram je poprilicno los sa malim fieldom igraca, ali ekstremno fishy na 2NL. + Isplata je 36% rakebacka na tjednoj bazi.  Cilj mi je zaraditi za PT4 i napraviti kakav-takav bankroll za pokerstars ili 888. Ubacivao sam malo NL4 cisto da vidim gdje stojim medu poljem gdje ima regova.

I dalje imam probleme sa preflop hand rangeom, googlajuci pronasao sam kojekakve tablice, neke mi se previse loose cine, ne  bih se volio dovoditi u previse marginalnih situacija. Uglavnom, i dalje nisam siguran koje bi se striktno drzao za pocetak.

Takoder, volio bi cuti vase misljenje o 'poker snowie pre flop advaiseru?


Od literature imam The Grinders Manual od Petra Clarka i cini mi jako dobrom knjigom. Plan mi je pronaci dobar preflop chart i postepeno ga pamtiti dok usavrsavam post flop igru. Takodjer, posvetit cu vise vremena ucenju kako staviti protivnika na hand range.

Svaka pomoc i prijedlozu po pitanju literature i video materijala su pozeljni i dobro dosli. Takoder, savjetovanje odakle krenuti nakon pre flopa (ucenje izracunavanja outa, c-betanje, itd..)
Dobra stvar je sto na poslu imam pregrst slobodnog vremena, tako da se vecinom tamo mogu baviti literaturom 1-2h dnevno. Do prvog mjeseca ne planiram  neki veliki volumen igre, niti poker gledam kroz novac. Zelim samo biti profitabilan igrac, novac mi na to dode samo kao bonus za ulozen trud. Volje i motivacije mi ne nedostaje i smatram se sposobnim da uspijem ukoliko ulozim dovoljno truda.

Trenutno kao najveci problem vidim prelazak i teorije u djelo, jednostavno ne razmisljam dovoljno kada igram. Kasnije kod analize handova, bolje sam u stanju uvidjeti pogresku.. Zato i krecem od samog starta, od samih osnova. Mozda otvorim i chalange/blog ovdje.

Hvala unaprijed na bilo kakvoj podrsci i savjetu!

00

Re: Novo lice u novom pocetku

Posto ti novac nije najbitniji pogotovo sada u pocetku tih 50-100$ sto bi mogao zaraditi na mjesec na NL2 jesi razmisljao da se pridruzis CFP (coaching for profit)?

Iz vise razloga, kao prvo jedini minus je sto u takvim programima mjeseno u prosjeku 50% naravno dajes onome tko te uci, ali posto ti novac nije najbitniji a ocito si sam vec poprilicno izgubljen u svoj  toj teoriji i ne mozes si to sve poslozit i krenut jednostavno iz pocetka, takav neki program bi ti dobro dosao u tvom slucaju gdje bi tocno dobio odredeno sto i kako igrati i zasto. Drugo je bilo ovo da bi imao nekog za pitat o svoj toj teoriji i sto ti zapravo treba sto da zaboravis, a kao trece 1-2-3 puta tjedno kolko vec imaju, ako i nisi cijeli tjedan ucio ili nisi tip koji svakodnevno doma proucava handove, ovih par puta na tjedan s coachevima jednostavno MORAS uciti jer kao i u skoli, imas sat i jednostavno si natjeran da pratis.

Osobna iskustva iz CFPa opcenito. Puno manje gresaka i tilt gresaka sam radio jer sam imao  u glavi da ce te handove netko pregledavat i jednostavno ne idem radit glupe poteze rade ugasio session. Vise igras jer ti je bed ako iz tjedna u tjedan imas losu satnicu u CFPu ,


Ne kazem da moras na CFP ali napisao sam ti preporuku prema tome sto si ti gore napisao da zelis i kako planiras raditi smile Sto se tice ucenja samostalno, zaboravi sve i kreni kao da nista ne znas, nadi abc poker rangeve neke, najbolje da otvoris temu na forumu recimo "opening ranges" i pitas da ti ljudi predloze ili posalju neke grafove koje imaju, ja nazalost nemam vise nista od takvih materijala. Oslo sa starim hard diskom :'D

Igrao samostalno il u programu, jedna od bitnijih stvari je da puno igras ako zelis napredovat kroz limite smile

10