Tema: 10NL cash game

probni video, nema puno akcije. Ko voli neka pogleda

Zadnji popravljao weryln1 (20-01-2017 23:23:31)

50

Re: 10NL cash game

novi video

Zadnji popravljao weryln1 (23-01-2017 03:46:57)

20

Re: 10NL cash game

10NL cash game:

Ovako, napisati ću svoje observacije.

1. 7.min. QJo je call vs MP-a i protiv rega.

2. 11.min. kq, 2 barel na turnu od 1/4p, i sam si prepoznao da kad beta tim sajzom je weak(fishevi većinom idu po onome koliki bet toliko jak), tako da je ovo rejz za value te ujedno i protection, jer u pravilu nećeš dobiti value na riveru na mnogo runouta, a vjerojatno će callati sve te drawowe koje može imati, na ovaj način on zapravo za malu cijenu realizira svoj eq., kojeg će imati, te mu u pravilu jako jeftino to dopuštaš.

3. 15.min sq.99, kažeš da ti protivnikov hand izgleda kao qq,jj,10110, da bi stabao turn sa 99. Mislim da je to clear check behind turna. Zatim kažeš možda je imao aqs ili ajs, vjerojatno ne 4beta te handove nakon tvog sq., a i da ih kojim slučajem 4beta, mislim da svaki reg.s nl10, prepoznaje da bi ih trebao cbetatati na kx boardu(posebno ako su suited, ima bfd sa 3/4 komboa), mislim da će puno češće imati tu handove koji te bitaju, nego handove protiv koji ti treba zaštita na turnu. Value naravno ne dobivaš nikada.

4.17.min. 55,mislim da je bolji smanjiti sajzing u tom spotu. Postižeš isti efekt.

5. 20.min. To je board koji je najbolji za tebe, i jače tebe pogađa nego njega(imaš sve overparove, on je capped vjerojatno na 1010, dok imate jednako kombo-a nutseva), spareni low boardovi (te općenito low boardovi) su u pravilu oni koji su najteži za branit blindovima, te trebaš biti agresivan u tim spotovima. Inače sb rangevi(osim fisheva), su low pp heavy, stoga u ovom spotu ima 4.komboa koja mogu izdražati agresiju, a kad barelaš ovaj svoj hand, moći ćeš često i value betati tipa river ako pogodiš, a imaš i profitabilan blef na svim stretovima.

6. 24.min. Ne sviđa mi se flout handa oop protiv fish bez backdoora(a i backdorima), beta 3/4p na flopu-da bi floutao moraš imati nekakav plan na turnu(nemoj razmišljati floutam jer teško da ima damu, to ne znači ništa, ako je agresivan i izbarelat će te s handa), floutaš npr. tipa lik je 1 and done, ili beta flop - ali znaš da check behinda tipa parove koje je betao za zaštitu na flopu - pa ih folda na riveru na tvoj stab(koji će biti overbet jer ćeš repati tipa qx). Da si imao određeni plan zašto si floutao - ok floutaj ko ga jebe, ali flout samo da floutaš je potez kojim gubiš pare. Kad god radiš neki potez, određeni play, moraš imati razlog zašto, što te je nagnalo da tako odigraš, svaki explojtable play se radi na readu, ili na određenom leaku koji želiš iskoristit i znaš kako to možeš učiniti. Ovako mi se čini da si to odigrao samo da odigraš.

7. 35.min. fold turna, u toj situaciji trebaš stati, razmisliti, što kreće betati za value. Pa si kažeš, ovdje value beta tipa aq sa q u spade, te 2 para+. Ok, "što ja imam"- A8, praktički znaš da je to dosta loša ruka u ovom spotu,  jer protivnik nema puno blefova, praktički q9 s q u spadu(također q u spadu je full bitan, ako želiš razmišljati na višem nivou). Stoga, vidiš masu value ruku, i jako malo blefova. Najbolje je onda foldati što prije, jer kad ti i dođe flush nećeš znati kako odigrati. Imaš i reverse implayed odse ako hitaš 2 para ili trips(a i flush), a iskreno ne vidim kako možeš dobit pot. Foldaj što prije ovakve spotove, jer igrači ni na puno višim limitima nemaju dovoljno blufova u ovom spotu. A rekao bi pprosječni reg na nl10 nijedan.

8. 38.min. Možeš chekirati poneke ax handove u ovom spotu, a idealni su upravo ovakvi kakve imaš, male s bfd recimo. Jer ako to ne radiš, checking range će ti biti užasno slab te nećeš imati nikakav delay cbet. A value koji planiraš dobiti moći ćeš dobiti kasnije(em od blufova - protiv kojih se u drugom slučaju nećeš kvalitetno braniti - jer će ti range biti preslab, em ćeš znati(kasnije u handu) kad možeš i ako možeš valuebetati).

Sve u svemu, nije to bilo loše, ali pokušavaj razmišljati u svakom handu o rangu, jer mi se čini da često ne razumiješ zapravo koji su rangevi u igri, te koji range je jači u kojem spotu(preporučio bi ti flopzillu, poker stove ili tako neki tool gdje možeš raditi rangevsrange, da otprilike znaš tko što ima u rangu, i u kojem postotku-mislim da bi dosta mogao napredovati na taj način.

Tipa ako znaš da u nekoj situaciji, villan ima karikiram 20 kombo-a tp+ handova, dok ti imaš 40, ako ćeš znati da protivnikov tp+ range iznosi tipa 20% od cijelog ranga u tom spotu, da uz to ima 40% unpaired handsa, znati ćeš kad trebaš biti full agresivan. Također će ti to pomoći u defanzivi(kad callaš), jer ćeš znati koliko zapravo value handova protivnik valuebeta-koliko kombo-a, uzet ćeš u obzir što slowplaya, što c/r, i znati ćeš kako mu range  izgleda, znati ćeš mu odnos value-bluff, znat ćeš koji postotak ranga value beta, te što mu ostalo čini range(tipa air, middle handsi koje ne value beta,itd.), tako najbolje možeš naučiti bluffcatchati.

Konkretno, radi na rangevima, da uvijek znaš kako izgleda tvoj range i protivnikov. Zatim, uvijek gledaj  koliko je ono što protivnik repa zapravo dio njegovog ranga. Broji kombo-a u glavi posebno na riveru(na flopu i turnu je to isto odlično, da vidiš da li imaš eq.za call sa svojim handom). Na riveru bi trebao reći: "ok, ovdje value beta tipa  aj+ za value, ima 36 kombo-a, beta pot, ok, treba mi 33%eq za call, točnije  treba mi 18 blufova, zatim gledaš što može blefati iz ranga a da to odigrava na taj način i tim sajzingom preflop,flop,turn i river, uzmeš u obzir da li pretvara što u blef ili barela bez eq, te da li value beta gore". Znam da je  ovo malo advanced, ali to je ono čemu trebaš težiti, trebaš se učiti igrati takav poker, i vodeći notese o protivnicima i njihovim tendencijama, uvijek ćeš znati imaš li +ev call ili ne.

Poker je igra informacija, i kako ih najbolje moguće iskoristiti. Što više informacija imaš o protivniku, možeš bolje odigrati hand. Stoga, osnovna informacija mora biti kako izgleda range, to je osnova svega, ne samo protivnikov range, nego i tvoj vlasititi(kako bi znao što i kad možeš repati), ovakav način igre će ti pomoći, em da crushah ove limite, em da napreduješ kao igrač, da "imaš veći arsenal u igri", kasnije poker postaje puno zabavniji. Jer ruka koju imaš, služi ti samo da znaš što protivnik nema, te koje blokere imaš. Uvijek ćeš igrati range, te protivnika, ovako ispada da igrate samo karte. Uz to vodite notese ljudi, nisam vidio da si napisao ijedan notes u 45.min.

Također, želim reći, da ne ispadne da je sve kritike, ovo su ti moji savjeti(te ih upravo tako shvati), čemu trebaš težiti, i kako bi trebao razmišljati. Ali, ponavljam, ovo nije bilo loše, nije tu bilo nekih gluposti ili velikih grešaka. Ovaj način razmišljanja nije "must na microsima", možete bitati to i drugačije, tight igrom, dobrim  value betingom, znati foldati kad ste bitani, sve  to stoji, ali  moj savjet ti je, nauči sam razmišljati svojom glavom, svaki play radi s nekim razlogom i namjerom, promišljaj dublje o handu, te odma kroji nekakav gameplan od početka handa.

Eto, toliko od mene. Sretno dalje. Pozz.

Zadnji popravljao MelloB (24-01-2017 06:12:42)

40

Re: 10NL cash game

@ weryln1 Koji program koristiš za snimanje?

Zadnji popravljao LuckeStriky (24-01-2017 11:43:48)

00

Re: 10NL cash game

LuckeStriky napisao:

@ weryln1 Koji program koristiš za snimanje?

http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.p … 50#p132850

Koristim OBS, napiso sam kratke smjernice na forumu

10

Re: 10NL cash game

MelloB Hvala puno na komentarima i savjetima!
Znam da imam jos puno za raditi i svaki argument pogotovo ovako detaljan dobro dode

10