Tema: Zanima me

6max cash

Jel lose foldati AJo  UTG?
Jel lose foldati AJo UTG a igrati KJs i K10s UTG?


Kakvi su ovo statsi kroz 100k ruku i vise?

21/14/28/4.2
2.5/71/47

Posebno me zanima robino misljenje.

00

Re: Zanima me

Pomaknuo sam temu u ostala rasprava...

croman19 napisao:

Jel lose foldati AJo  UTG?

Da, AJ je +EV igrati s bilo koje pozicije. ATo se može foldati jer je igranje istog jako mali +EV i igranjem samo povečavamo variancu.

croman19 napisao:

Jel lose foldati AJo UTG a igrati KJs i K10s UTG?

Da, ako već igraš handove tipa KJ i KT, onda igraj i jače handove od toga.

Za statse, daj mi reci što je što ili uploadaj neki screenshot...

00

Re: Zanima me

VPIP-21     PFR-14      Steal-28     3bet-4.2

agg-2.5     cbet-71       fcbet-47

00

Re: Zanima me

croman19 napisao:

VPIP-21     PFR-14      Steal-28     3bet-4.2

agg-2.5     cbet-71       fcbet-47

Gap izmedju VPIP i PFR-a ti je prevelik. Idealan bi bio oko 2-3%, dakle da ti je pfr 19 ili 18. Konkretno, to ti znaci da previse cold callas, a premalo raisas. I da, 3bet percentage ti je prenizak ako vec igras 21% hendova.

Cbet je ok, ali ovisno i limitima koje igras mozda bi ga htio i smanjiti. Npr da betas samo kad hitas piece (top pair, svi drawovi, 2nd pair kao protection bet itd) a jednostavno odustanes od henda kad imas air. To vrijedi OOP naravno, na poziciji mozes sa airom betat vecinu vremena, pogotovo dry flopove.

Agg factor je ok. Dobri agresivni playeri imaju od 3 na gore, s time da je mislim sve preko 4.5 spewanje.

Steal sa btn-a povecaj slobodno na 30-40.

Manje callaj, vise raisaj. I procitaj sto je to gap concept, pa ce ti mozda biti jasnije zasto.  wink

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Zanima me

Hvala puno.Ono sto mene muci je to sto sam zadovoljan svojom igrom a kad sam danas pogledao statse nisam bio zadovoljan njima.

Ovo sto kazes da puno cold callam je sigurno zbog toga sto igram jako jako puno handova sa buttona,cesto callam rejzove s UTG ili CO sa 10J,109,108s i slicno.

Opet glupo mi je brinuti se s tim statsima dok sam zadovoljan igrom?
Jel glupo tako razmisljati?

00

Re: Zanima me

croman19 napisao:

Hvala puno.Ono sto mene muci je to sto sam zadovoljan svojom igrom a kad sam danas pogledao statse nisam bio zadovoljan njima.

Ovo sto kazes da puno cold callam je sigurno zbog toga sto igram jako jako puno handova sa buttona,cesto callam rejzove s UTG ili CO sa 10J,109,108s i slicno.

Opet glupo mi je brinuti se s tim statsima dok sam zadovoljan igrom?
Jel glupo tako razmisljati?

Nije glupo tako razmisljati ako ti je winrate zadovoljavajuci. Jedan od najboljih igraca na svijetu, Jason "Just the nuts" Roberts (iz 2m2mm serije) ima isto ogroman gap u svojim statsima pa je unatoc tome dokazano gazi 25/50 high stakes.

Sto se tice callanja sa btn-a, to je samo po sebi totalno ok. Medjutim, jos profitabilnije je 3betati takve handove sa buttona iz nekoliko razloga.

1. folding equity - tko god da raisa sa bilo koje pozicije, uglavnom imamo informaciju koji postotak rangea raisa sa te pozicije. Shodno tome, imamo i informaciju sa kolikim postotkom tog rangea moze nastaviti ako dobije 3bet koji mu neda pretjerano dobre oddse za call. Ukoliko se cak i odluce callati, uglavnom rade gresku jer ce igrati OOP i mozemo im u 2/3 slucajeva uzeti pot sa cbetom.
Ako nas 4betaju imamo jednostavnu odluku, jel.

2. obrana od squeeza - iole normalniji regular ce squeezat u takvoj situaciji ako ima nekakav Ax, Kx ili bilo koja dva broadwaya u ruci. Razlog tome je sto ima blockere i time smanjuje sansu da netko od vas dvojice ima jaki hand, a i vecinu puta ce uzet gomilu dead moneya koji je tvoj preflop call stvorio.

Gap koncept koji je razjasnio Sklansky govori: Za callanje necijeg raisa trebate imati jaci hand nego za raisanje istog. A zasto to? Kao prvo, ako callamo, ulazimo u pot bez inicijative. Kao drugo, riskiramo da nas protivnik dominira sa jacim handom.

http://www.pokertips.org/glossary/w/GAP+CONCEPT

Ovo ti vrijedi i za cash game.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Zanima me

Hvala puno.

00

Re: Zanima me

Slažem se s bobomanom.

+ Zašto povečati 3bet?: jer kad 3betaš protivnici ne mogu biti sigurni jel ih 3betaš light ili za value.

00

Re: Zanima me

Prije sam bio puno agresivniji i 3betao sam puno vise ali sam zaradivao manje nego sada.
Isto tako sam imao puno vece swingove prije nego sada.

00

Re: Zanima me

http://img99.imageshack.us/img99/5712/bbbbbll.jpg

Ovdje su mi statsi:

VPIP:18      PFR:10     3bet:3.4

Izgleda jako lose ali ne osjecam da to moram promjeniti.
Jel promjena must ili bi mogao nastaviti ovako igrati i ipak imati dobre rezultate.

00

11

Re: Zanima me

Ako imaš dobre rezultate onda nemoj ništa mjenjati...

00