Tema: VIDEO: NL50 Zoom - Uskebasi, MelloB, gmiko

Uskebasi igra nl50 ZOOM dok MelloB i gmiko prate i komentiraju...

60

2

Re: VIDEO: NL50 Zoom - Uskebasi, MelloB, gmiko

Odličan video hvala svima na trudu.
zanimljiva mi je bila ona rasprava o calling range btn vs co i mp prije flopa. Ja tu imam calling range i to oko 6% većinom su tu manji parovi i suited broadway handovi koje ne želim foldat na 4bet.
Sad gledam u hand history i na 250 handova gdje sam sa btn callo MP I CO imam ogroman profit 304bb/100.
Mali je simple pa me to zbunjuje jel ovako izgleda da bi možda trebao i smanjit 3bet i povećat calling range.
Nakon toga stavim filter gdje sam 3beto sa btn MP i CO  i imam još veći profit 430bb/100 (3bet range mi je oko 16%)
Problem je ako još povećam 3bet neću to moć branit,a i calling range dobro dođe protiv pasivnijih igrača da ih zadržiš u handu isto tako protiv jako agresivnih sa velikim cbetom možeš dosta profitirat callanjem u poziciji.

00

Re: VIDEO: NL50 Zoom - Uskebasi, MelloB, gmiko

Normalno da imaš ogroman profit kad igraš u poziciji te imaš puno jači range. Samo  pitanje je, koje smo u videu raspravljali, znamo da je flat ip +ev, ali kako se odnosi prema 3betu, pošto ljudi overfoldaju, igraju loše 3bet.potove, vjerojatno je 3bet još više +ev.

00

Re: VIDEO: NL50 Zoom - Uskebasi, MelloB, gmiko

krpa napisao:

Ja tu imam calling range i to oko 6% većinom su tu manji parovi i suited broadway handovi koje ne želim foldat na 4bet.

S tim handovima možeš i callati 4bet.

krpa napisao:

Problem je ako još povećam 3bet neću to moć branit

Od čega branit? Ljudi su prepasivni i neće ti se prilagoditi, ako se i prilagode, možemo im IP callati 4bete.

00

5

Re: VIDEO: NL50 Zoom - Uskebasi, MelloB, gmiko

roba59 napisao:

Od čega branit? Ljudi su prepasivni i neće ti se prilagoditi, ako se i prilagode, možemo im IP callati 4bete.

Izbacio sam calling range i malo se prilagodio sa 3bet rangom da baš ne ispadnem totalni donk koji gura sve bet plana kako odigrat akciju dalje i jedna situacija ali koja se ponavlja relativno često mi je upitna.

Dakle konkretno situacija od danas CO je prosječan reg 14/13/7,8 3bet/af 1,5 na 130 ruku.
https://www.weaktight.com/h/58c178c2d39 … 6?simple=1

ovo je najčešća situacija di sam calllao prije flopa da ne pokupim 4bet koji moram foldat.
Da se razumijemo sviđa mi se ideja igrat bez calling range pogotovo iz razloga što mi dosta pojednostavljuje i ubrzava igru i igranje 3betanih potova IP je svakako +ev. Ali ovo mi se događa prečesto i ne vidim naćin da to branim profitabilno.
Da li je ovo onda standardan play 3bet/fold sa AXs.?
Inače 3bet veći od 20 na nekom većem simplu jako rijetko vidim na zoom stolovima u svako slučaju nastavit ću igrat bet calling range ali malo više foldat protiv tight regova...

00

6

Re: VIDEO: NL50 Zoom - Uskebasi, MelloB, gmiko

krpa napisao:

Dakle konkretno situacija od danas CO je prosječan reg 14/13/7,8 3bet/af 1,5 na 130 ruku.
https://www.weaktight.com/h/58c178c2d39 … 6?simple=1

14/13 ne bih nazvao prosječnim regom nego top 1% nitom. Nit je, a i da nije, 4bet mu je ogroman što je standardni player pool read za neiskusne igrače koji nemaju 4b bluff range i možemo puuuno overfoldati.

krpa napisao:

ovo je najčešća situacija di sam calllao prije flopa da ne pokupim 4bet koji moram foldat.
Ali ovo mi se događa prečesto i ne vidim naćin da to branim profitabilno.

Ovo su dva mental bloka. Prvi je taj da ne želiš odigrat profitabilniji play "zato jer moraš foldat ako 4beta". Kakve veze ima što moraš foldat ako je to profitabilnije?

Drugi je da misliš da ti se to događa često. Ovo ti se neće često događat nit na NL100, a pogotovo ne na NL10. Selektivno pamćenje. Ako naletiš na rijetkog igrača koji po defaultu ima širok 4b range ili nekog tko je shvatio da 3betaš puno pa se pokušava branit, to ćeš brzo primijetiti na HUD-u.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: VIDEO: NL50 Zoom - Uskebasi, MelloB, gmiko

Odlican video, dok vi igrate i komentirate to izgleda tolko jednostavno i lagano da je to čudo ! big_smile

Naletio sam na neki clanak prije par mjeseci di je neki PRO imo challange na NL50 zoom i rekao je iste stvari kao i vi...da ljudi nisu dovoljno agresivni, premalo blefaju rivere, previše callaju itd. Ja za sebe osobno mislim da imam te neke mentalne blokove gdje mi iskustvo govori jedno a odigram drugacije jer si zabrijem ( levelam se ).

Što se tice ovih brutalnih WR-a spomenutih na kraju videa stvarno svaka čast dečki, vidi se iz ovih videa da ubijate i mogu reć da ste prava motivacija za nastavit igrat, ucit i napredovat kroz limite.

10

Re: VIDEO: NL50 Zoom - Uskebasi, MelloB, gmiko

Trebaš vidjeti konkretne brojke jer će ti onda mozak prihvatiti da je to točno tako. I svaki put kad ti se čini da recimo tebe blefaju na riveru, pogledati opet da li ti se čini ili su te stvarno počeli više blefati.

Baš jučer mi je gmiko pričao za neki spot da mu se čini da njemu ne foldaju, i onda idemo pogledati brojke vidimo da mu čak par % više foldaju nego drugima.

10

Re: VIDEO: NL50 Zoom - Uskebasi, MelloB, gmiko

Da slazem se..treba igrat vs player poola osim ako nemamo baš valjan razlog tj. read na nekom.
Svakako mi je ovaj video mnogo pomogao, a i videi prije toga, trenutno sam na zoomu NL25, odigrat cu 50k handova pa cu postat sliku al mislim da je ce sve ispod 10BBa bit neuspjeh.

Kaj se tice volumena VS winrate-a..napravio sam malu kalkulaciju ovih brojki s kraja videa. E sad, neznam točno kolko uske igra stolova odjednom te neznam kolko Mello igra, pa sam napravio da recimo igraju isti volumen ( sto u praksi nije istina jer RB playeri igraju veci volumen ) Ukoliko uskeu padne WR na Ipokeru s 20 na 15 on dugorocno gubi lovu koju ima na 888 ( ako igra isti volumen ). No u praksi kao sto rekoh RB grinderi imaju puno veci volumen pa imaju i vecu satnicu.
https://s11.postimg.org/fmi9945oj/volumen_VS_winrate.pngphoto sharing sites

00