Tema: za one iskusnije..

Pozdrav. evo,danas sam uplatio tj. za koji dan cu kreniti igrati na PokerStarsu sa 50 dolara deposita koje sam ulozio. sad bi me zanimalo kako poceti. 0.02 limite,mislim da je to premalo,kad bi digo 5 puta big blind,cijeli stop bi te pratio. A sad opet ako bi na 0.02/0.05 limite,onda bi usao na stol sa recimo 5$ sto mi je tek 10 buy-inova. sada neznam kako da pocnem... da igram mozda SSS na 0.05/0.1 ili nesto drugo? svaka pomoc je dobro dosla ;> i molio bi da mi odgovore igraci koji su tako krenili pa znaju iz svog iskustva kako je to,jer spusit to u 2 dana zna svaka budala  big_smile

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: za one iskusnije..

Jel ovo prvi put u zivotu da kreces igrati poker ili vec imas iskustva?
Ja da depozitam 50 dollara i zelim buildati bankroll sto brze igrao bi 5 dollara 6man sng i 5 dollara HUsng.

00

Re: za one iskusnije..

Ako dobro znas igrati i znas pravila za  SSS onda igraj NL5. Uzmi za pravilo da ti treba 25-30 buyinova. Ja bi rade krenuo na NL2 full stack  ili 1$ 9-men sit and go..

00

Re: za one iskusnije..

Da već ima iskustva onda vjerojatno ne bi pitao...
Ako želiš da ti traje i da ne popušiš sve u 2 dana onda ti je izbor nl2(0.01/0.02) ili nl5 sa buyinom od 5 ne full 10  ili SNG oko 1$

assumption is the mother of all f ups

00

Re: za one iskusnije..

Ako zelis cekati mjesec dana da dignes bankroll s 50 dollara na 70 dollara onda radi kako oni kazu.Ako ces slusati mene izgubit ces sve u 3,4 dana ili ces imati 700 dollara za mjesec dana.

00

Re: za one iskusnije..

Najvjerovatnije cu 4-6 stolova 5 dolara na nl5. Ali ako neko ima neku drugu taktiku... Mozda bi trebao poceti i sa SSS dok nedodjem barem do 100$,ali neznam jel ima neko tu koje tako poceo pa da da neke savjete i to..

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: za one iskusnije..

croman19 napisao:

Ako zelis cekati mjesec dana da dignes bankroll s 50 dollara na 70 dollara onda radi kako oni kazu.Ako ces slusati mene izgubit ces sve u 3,4 dana ili ces imati 700 dollara za mjesec dana.

gledao sam puno videa sa HUnl,ali bez banke nema uspijeha. I opet tih 700 dolara. sta bi s tim? mislio bi da te ide ko ludo,igrao bi 50$ sng,spusio 3-4 zaredom,prepoplovio si banku i usao sa svime na stol pa isao ''crno-bijelo''. Mozda da igram ko ti pa bi razvalio ove micro-limite kako si rekao sa 5 dolara SNG,ali recimo da sam nesto puno puno losiji od tebe sigurno  smile
A i izgubio sam tako jednom banku,a ovo mi je zadnjih 50$ koje imam,ako ih spusim,necu onda vidjet pokera dok se nezaposlim x(

Zadnji popravljao Rexonja (12-01-2010 20:20:31)

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: za one iskusnije..

Ne znam,kad sam ja pocinjao igrao sam samo 6man sng i na 5 dollara i 10 dollara je bilo jako lagano i jednostavno.Bio sam tada jako los igrac ali protivnici su bili smijesni.Ako si bas ne smijes nikako priustiti da izgubis tih 50 dollara onda mozda ipak nebi trebao slusati mene.

00

Re: za one iskusnije..

Rexonja napisao:

Pozdrav. evo,danas sam uplatio tj. za koji dan cu kreniti igrati na PokerStarsu sa 50 dolara deposita koje sam ulozio. sad bi me zanimalo kako poceti. 0.02 limite,mislim da je to premalo,kad bi digo 5 puta big blind,cijeli stop bi te pratio. A sad opet ako bi na 0.02/0.05 limite,onda bi usao na stol sa recimo 5$ sto mi je tek 10 buy-inova. sada neznam kako da pocnem... da igram mozda SSS na 0.05/0.1 ili nesto drugo? svaka pomoc je dobro dosla ;> i molio bi da mi odgovore igraci koji su tako krenili pa znaju iz svog iskustva kako je to,jer spusit to u 2 dana zna svaka budala  big_smile


Pozdrav i tebi...
Prije nekoliko dana sam bio u identicnoj situaciji samo sa znatno manjim pocetnim bankrollom pa da ti opisem kako sam ja to uradio, ako ti ikako moze pomoci bit ce mi drago!
8.1. sam stavio 20$ na starse i igrao samo S&G turnire od 0,25$, 45 i 90 ljudi, nakon pet-sest odigranih isti dan bankroll je bio na 35$ sto je dobar uspjeh (bar mislim). 9.1. sam igrao iste turnire, njih desetak a dok sam odmarao od S&G igrao sam cash na micro limitima sa min. buy in-om i taj dan zavrsio sa 55$ bankrolla. 10.1.  sam poceo igrati S&G od 27 i 45 ljudi za 1,1$ po 6 stolova odjednom i odigram ih oko 15-20 dnevno, nije puno ali me na njima jako dobro islo, uz njih sam igrao i pokoji MTT sa Buy in-om od 1,1$ gdje nije problem uci u isplatu i jos sam odigrao cro turnir za 2,2$ gdje sam napravio jedan re-buy odmah na pocetku i zavrsio na trecem mjestu te tako povisio bankroll na 140$. 11.1, tj. jucer sam imao dva odlicna sessiona, u jutro i navecer gdje sam odigrao oko 20 S&G od 27 ljudi sa buy in-om od 1,1$-3,4$ te je bankroll trenutno na 220$!
Dalje planiram nastaviti igrati te S&G od 27 ljudi jer sam se u njima nekako pronasao i najcesce ulazim u isplatu sve dok bankroll jos malo ne naraste pa idem na iste turnire od 5,5$,  te u skoroj buducnosti pocnem igrati i malo vise casha na NL10-NL25!
Eto tako sam ja krenio sa jako malim bankrollom, nadam se da ti nesto od toga moze pomoci!

00

Re: za one iskusnije..

puno hvala renatto,ako ne meni,onda si mozda pomogao mojem frendu koji je ulozio slican deposit... jedino neznam jesam li dobar za sng sa 27-45-90 ljudi pa cu probati i vidjeti kako me ide. uglavnom puno hvala,dosta si mi pomogao s ovime  wink

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: za one iskusnije..

Rexonja napisao:

puno hvala renatto,ako ne meni,onda si mozda pomogao mojem frendu koji je ulozio slican deposit... jedino neznam jesam li dobar za sng sa 27-45-90 ljudi pa cu probati i vidjeti kako me ide. uglavnom puno hvala,dosta si mi pomogao s ovime  wink

Drago mi je da sam pomogao! Moje misljenje o njima je da su poprilicno lagani za igrati, jucer sam cak dozivio da od 6 stolova koje sam trenutno igrao na 4 sam bio heads up a na ostala dva nas je bilo jos troje...dosta je lagano uci u isplatu u tim od 27 ljudi i primjeti se da ima jako puno pocetnika! Uglavnom...probas ih sve pa vidis koji ti najvise odgovaraju, svatko se u necemu pronade! Nek ti je sa srecom!

00

Re: za one iskusnije..

imas na 2+2 veliki broj threadova di su ljudi sa $0-$30 dosli do relativno pristojnog bankrolla. pa malo prosvrljaj tamo. neki su nacini sigurniji i sporiji, neki su brzi, ali i riskantniji. pitanje je samo sta ti zelis i koliko si spreman posvetit se tome.

ako ti je taj bankroll sve sta ces ikad depozitat, onda ti savjetujem malo oprezniji pristup, ali ipak ne preoprezan jer ce to onda potrajat cilu vjecnost.. mislin da sa SSS na NL10, ili SNGovima od $1 sa $50 moze dosta dobro proc, ili pak $1 DoN, bar dok ne dodjes do $100 a onda mozes krenit na NL5 (cak i sa manje mozes krenit na NL5, al ako si bas pocetnik pocetnik onda mislin da ti je SSS NL10 i $1DoN najjednostavnije za igrat). Kad predjes na NL5 imas i kolegu na forumu koji gradi bankroll, pocevsi od NL5, pa mozes i tamo pronac neki savjet (ovdje: http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=1055 )

u svakom slucaju, koji put odaberes - sretno

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: za one iskusnije..

zamorano11 napisao:

imas na 2+2 veliki broj threadova di su ljudi sa $0-$30 dosli do relativno pristojnog bankrolla. pa malo prosvrljaj tamo. neki su nacini sigurniji i sporiji, neki su brzi, ali i riskantniji. pitanje je samo sta ti zelis i koliko si spreman posvetit se tome.

ako ti je taj bankroll sve sta ces ikad depozitat, onda ti savjetujem malo oprezniji pristup, ali ipak ne preoprezan jer ce to onda potrajat cilu vjecnost.. mislin da sa SSS na NL10, ili SNGovima od $1 sa $50 moze dosta dobro proc, ili pak $1 DoN, bar dok ne dodjes do $100 a onda mozes krenit na NL5 (cak i sa manje mozes krenit na NL5, al ako si bas pocetnik pocetnik onda mislin da ti je SSS NL10 i $1DoN najjednostavnije za igrat). Kad predjes na NL5 imas i kolegu na forumu koji gradi bankroll, pocevsi od NL5, pa mozes i tamo pronac neki savjet (ovdje: http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=1055 )

u svakom slucaju, koji put odaberes - sretno

Ovo.

00

14

Re: za one iskusnije..

SSS NL10. Imas 25BI sa tih $50 i ako znas chartove i ostale stvari napamet i jos ako mozes multitableat, onda ces se lagano dic.
Moj pocetak je bio takav. SSS NL10 sa $50, u nesto malo vise od mjesec dana (uz napredovanje po limitima) sam imo $700

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: za one iskusnije..

ok,hvala vam svima. btw naravno da sam vec pratio stefan-sa pa sam zato i pitao za nl5 posto vidim da je on sa bankrollom 50-80 vec igrao na tim limitima... uglavnom hvala vam svima,ako budem napravio neke bolje rezultate (za moje limite naravno) postat cu ovdje,zanjimljive ruke također... probat cu onda najvjerovatnije SSS nl10,hu 2$,a za ovo sng 18-45-90 cu jos vidjet jesam li ja za to... hvala svima,uzivajte i nek vam je sa srecom  wink

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: za one iskusnije..

Adzi napisao:

SSS NL10. Imas 25BI sa tih $50 i ako znas chartove i ostale stvari napamet i jos ako mozes multitableat, onda ces se lagano dic.
Moj pocetak je bio takav. SSS NL10 sa $50, u nesto malo vise od mjesec dana (uz napredovanje po limitima) sam imo $700

baš gledam na pokerstrategyu NL10 SSS i to se ne cini previše kompliciranim ukoliko se držiš pravila...

All the decisions of my life are based on satisfying three primary functions: fun, freedom and fulfillment.
Poker is a blend of them all.
-Phil Laak-
00

Re: za one iskusnije..

Pazi ovako ja bi sa tim bankrollom igrao NL2 10-tak stolova ili NL5 2-3 stola. Preporucujem ti i ove sng turnire od 3.25$ 6-max ili od 3.4 10-max. Ja sam imao na NL5 swingove od po 50$, tako da ti je dosta riskantno, a na ovim sng turnirima tesko da mozes da zaredas 10-15 bez ulaska u cash. Sve sto trebas da znas o ovim turnirima mozes naci u strategiji na ovom sajtu.
Naravno ako nemas PT ili HEM, onda obavezno uzmi trial verziju PT-a od 60 dana, nakon toga bi vec trebalo da imas da izdvojis 55$ za Small Stakes HEM. Mislim da ti je najlakse za igranje sng od 10 igraca sa buy-inom od 3.4$, tako da pokusaj pa vidi da li ti ide. Ali pre toga procitaj o sng turnirama sve sto pise na ovom sajtu i instaliraj PT....

00

18

Re: za one iskusnije..

Ja mislim da su SNG-ovi najbolji za dići bankroll... Možda su najjednostavniji DoN sng-ovi.

Pročitaj strategiju za DoN sng-ove pa ćeš skužiti kolko su lagani i možeš igrati puno stolova.

00

Re: za one iskusnije..

cekajte,DoN znaci ''double or nothing'' ali koja je razlika izmedju njega i normalnog SnGa?

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

20

Re: za one iskusnije..

Double or nothing - dobija točno pola igrača i to duplo buyin, znači 6 igrača - prva 3 dobijaju isto $, znači 2x buy in, 10man - prva 5

assumption is the mother of all f ups

00

21

Re: za one iskusnije..

Double or nothing.. 50 % igrača dobiva nagradu. Ako uđeš u lovu dobiješ duplo od buyin-a, ako ne, ništa.

00