Re: novi zakon??

ZeroCalories85 napisao:
lectefar napisao:

Gle, svatko ima pravo na svoje mišljenje...
Tebi se moje ne svidja, kao ni meni tvoje...
Laku noć...  smile

Svaka ti čast na mirnoći, ispravno si postupio izlaskom iz rasprave, ali mene je toliko raspigao da sam se morao regat da mu odgovorim. Nisam novi, znaju me Roba i Goran, bio sam i u coachingu, samo mi se nije dalo registrirat.

Dakle, kolega Ledeni pingvin:
Kakve su to gluposti o neplaćanju poreza od stranih kladionica i spominjanje Kajmanskih otočja? Većina klada koje naši igrači koriste imaju licencu Malte ili Gibraltara, a to nisu nikakve porezne oaze nego punopravni članovi EU. To je i cijela ideja EU, da možeš poslovat na cijelom području Europe! Cijeli taj cirkus s IP blokiranjem je nastao zato što je (mislim) Nizozemska tužila europskom sudu i tamo su debili donijeli odluku kojom su to omogućili pa birokrati gladni besplatnog ručka to sad koriste. EU će to morati nekako riješiti, ili smo slobodno tržište, ili nismo. Prije ili poslije moramo postati i monetarna i fiskalna unija, inače cijela šarada nema smisla.
Ova blokiranja mogu samo prouzročiti prelazak igrača iz licenciranih EU kladionica u azisjke ili karipske, a njima nitko ne može ništa jer pišaju u facu i SAD-u, gdje neće jednom Mariću. Znači, što god se dogodilo, u najgorem mogućem scenariju, ostat će nam Winning poker network i Chico. Iako će vjerojatno biti daleko od toga, 888 će pobjeći jer oni baš jako paze na te regulative, najvjerojatnije Betfair i još par UK operatera, ostalo sve ostaje. Starsi su od sličnih situacija izbacili samo Slovence, primaju i dalje Poljake, a oni su daleko najnabrijaniji prema stranim kladama, tako da će vrlo vjerojatno ostaviti i nas.

Da su naši političari pametni, opustili bi poreze i privukli strane operatere da zatraže licencu, kao što su napravili Bugari, prihodi su im poletjeli u nebo. Ali ne, porezi moraju biti među najvišima u Europi jer Mateša hoće svoj dio za HOO, treba sponzorirat kvazisportove kao rukomet, vaterpolo (kojeg bi trebalo zakonom zabranit jer bilo koja aktivnost gdje su u 4 najbolja na svijetu Hrvatska, Mađarska, Srbija i Crna Gora ne može bit pozitivna za čovječansto) ili onog lika što gađa leteće pepeljare.

A reci mi znas li koja je situacija sa party pokerom? On je na gibraltaru smjesten znaci u EU. Ne razumijem nece sad valjda party poker i ostale stranice placat posebno svakoj drzavi porez?

00

Re: novi zakon??

samozuto napisao:

A reci mi znas li koja je situacija sa party pokerom? On je na gibraltaru smjesten znaci u EU. Ne razumijem nece sad valjda party poker i ostale stranice placat posebno svakoj drzavi porez?

Najbliže istini zasad ti je pogledat prima li stranica Poljake, Slovence, Mađare, Estonce i Letonce, ako prima - najvjerojatnije ostajemo i mi. Party je tu jedan od liberalnijih, mislim da su izbacili Australce i nedavno Švicarce, i to vjerojatno zato što se nadaju licenci u budućnosti pa se hoće pokazat "dobri". Zato mi je i misterij izbacivanje Slovenaca od strane Starsa, a ostavili su sve ostale slične, čak i Poljake, čija je vlada daleko najgora. To je imalo nešto veze ili s talijanskom licencom, ili su planirali nešto u Perli pa se izjalovilo... tko zna.

00

Re: novi zakon??

Meni je 888 blokirao klađenje, kad sam poslao mail, jer sam dobivao neke free tikete za oklade, rekli su da na mom accountu ima restrikcija za kladionicu

00

Re: novi zakon??

Dal postoji opcija da  stranice kao sto su PartyPoker i PokerStars zabrane accountima igranje na kladionicama kao sto su BetStars, a ostave otvorene poker racune posto koliko sam upoznat te stranice imaju odvojeno sports i poker?

00

Re: novi zakon??

ZeroCalories85 napisao:
samozuto napisao:

A reci mi znas li koja je situacija sa party pokerom? On je na gibraltaru smjesten znaci u EU. Ne razumijem nece sad valjda party poker i ostale stranice placat posebno svakoj drzavi porez?

Najbliže istini zasad ti je pogledat prima li stranica Poljake, Slovence, Mađare, Estonce i Letonce, ako prima - najvjerojatnije ostajemo i mi. Party je tu jedan od liberalnijih, mislim da su izbacili Australce i nedavno Švicarce, i to vjerojatno zato što se nadaju licenci u budućnosti pa se hoće pokazat "dobri". Zato mi je i misterij izbacivanje Slovenaca od strane Starsa, a ostavili su sve ostale slične, čak i Poljake, čija je vlada daleko najgora. To je imalo nešto veze ili s talijanskom licencom, ili su planirali nešto u Perli pa se izjalovilo... tko zna.

aha odlicno vidam slovence cesto, velika kolicina novca mi je sad na partyu bilo bi stvarno pretragicno da mi to nekako zablokiraju

00

Re: novi zakon??

Najcesce da i zabrane imat ces dovoljno vremena za povuc novce, a u najgorem slucaju ces jedan dan otic u susjednu drzavu na kavu da povuces novce, al ajmo prvo pocekat sto ce bit sa zakonom pa razmisljat o nacinima za dalje , mozda je tako najbolje smile

00

Re: novi zakon??

Stormpay napisao:

Dal postoji opcija da  stranice kao sto su PartyPoker i PokerStars zabrane accountima igranje na kladionicama kao sto su BetStars, a ostave otvorene poker racune posto koliko sam upoznat te stranice imaju odvojeno sports i poker?

mislim da su sanse veoma malo da se ovo dogodi

00

Re: novi zakon??

Dečki, vi ste prešli u sferu što bi trebalo biti i što je bi bilo fer. Ja se slažem s vama u potpunosti, no naglašavam da pričamo o trenutnoj situaciji i eventualno o bližoj budućnosti u HRV. Naši zakoni su takvi kakvi jesu, a zakoni se trebaju poštivati  big_smile

Ćorić koji je sigurno jedan od najbogatijih Hrvata (za kojeg malo tko zna) trpa 200-300 milja godišnje poštujući HRV zakone. Svi oni koji ne plaćaju milju za licencu + sva ostala davanja su nelojalna konkurencija i izbijaju pare njemu, ostalim kućama i državi. 

Poker im je još uvjek nepoznanica i mislim da ga neće dirati (plus nije tolika lova u pitanju).

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

34

Re: novi zakon??

ajspingvin napisao:

Naši zakoni su takvi kakvi jesu, a zakoni se trebaju poštivati  big_smile

Ćorić koji je sigurno jedan od najbogatijih Hrvata (za kojeg malo tko zna) trpa 200-300 milja godišnje poštujući HRV zakone. Svi oni koji ne plaćaju milju za licencu + sva ostala davanja su nelojalna konkurencija i izbijaju pare njemu, ostalim kućama i državi.

big_smile Zakon je vrlo očito dizajniran tako da favorizira domaće, a u potpunosti eliminira strane kladionice, kolko ga se sjećam kad sam ga čitao.

A što se tiče nelojalne konkurencije zašto stati na klađenju? Evo npr. ja mogu platiti roj Indijaca 20 dolara da mi isprogramiraju nešto što bi kod domaćih programera koštalo pardeset tisuća $. Onda npr. mogu u nekom EU webshopu kupiti skupu računalnu komponentu koja će me ispast značajno jeftinije nego u bilo kojem domaćem dućanu, čak i nakon što platim razliku u PDVu. Dakle, praktički svu robu i usluge koje trebaš možeš prokurirat sa interneta, uz eventualne posjete Kauflandu i Lidlu poradi kupovine prehrambenih namirnica.
A to naravno treba ZABRANIT. Jer pazi, jednom kad svi Hrvati nauče koristit kartice za kupovinu, prestanu se bojat krađe identiteta i slično i shvate da su stvari na internetu jeftine i lako dostupne, plus ne moraš trošit benzin ili hodat. Sve fizičke poslovnice u Hrvatskoj će propast. I još kao šećer na kraju, kad dronovi budu dovoljno moćni za duge letove, onda će propast i Konzum i Kaufland, jer će nam na klik miša na prozor doletjet svježi losos iz norveške, wagyu krava drito iz japana i banjalučki čevapi drito iz banjaluke...još topli.
Ma zabrant taj intermet pothitno, a pogotovo one jeb strance i fejsbuke.  lol

10

Re: novi zakon??

dno napisao:
ajspingvin napisao:

Naši zakoni su takvi kakvi jesu, a zakoni se trebaju poštivati  big_smile

Ćorić koji je sigurno jedan od najbogatijih Hrvata (za kojeg malo tko zna) trpa 200-300 milja godišnje poštujući HRV zakone. Svi oni koji ne plaćaju milju za licencu + sva ostala davanja su nelojalna konkurencija i izbijaju pare njemu, ostalim kućama i državi.

big_smile Zakon je vrlo očito dizajniran tako da favorizira domaće, a u potpunosti eliminira strane kladionice, kolko ga se sjećam kad sam ga čitao.

A što se tiče nelojalne konkurencije zašto stati na klađenju? Evo npr. ja mogu platiti roj Indijaca 20 dolara da mi isprogramiraju nešto što bi kod domaćih programera koštalo pardeset tisuća $. Onda npr. mogu u nekom EU webshopu kupiti skupu računalnu komponentu koja će me ispast značajno jeftinije nego u bilo kojem domaćem dućanu, čak i nakon što platim razliku u PDVu. Dakle, praktički svu robu i usluge koje trebaš možeš prokurirat sa interneta, uz eventualne posjete Kauflandu i Lidlu poradi kupovine prehrambenih namirnica.
A to naravno treba ZABRANIT. Jer pazi, jednom kad svi Hrvati nauče koristit kartice za kupovinu, prestanu se bojat krađe identiteta i slično i shvate da su stvari na internetu jeftine i lako dostupne, plus ne moraš trošit benzin ili hodat. Sve fizičke poslovnice u Hrvatskoj će propast. I još kao šećer na kraju, kad dronovi budu dovoljno moćni za duge letove, onda će propast i Konzum i Kaufland, jer će nam na klik miša na prozor doletjet svježi losos iz norveške, wagyu krava drito iz japana i banjalučki čevapi drito iz banjaluke...još topli.
Ma zabrant taj intermet pothitno, a pogotovo one jeb strance i fejsbuke.  lol

i treba zabranit kupovanje tenisica preko interneta, Borovo ima tenisice i mozemo svih kod njih kupovat  lol  lol  lol

00

36

Re: novi zakon??

darthgr06 napisao:

i treba zabranit kupovanje tenisica preko interneta, Borovo ima tenisice i mozemo svih kod njih kupovat  lol  lol  lol

Pa da, zakon je jasan i nedvosmislen. Svi ti šta nude usluge i robu, a ne žive u RH redom čine teško nadoknadivu štetu društvenoj zajednici i još pritom ne plaćaju kod nas porez. Znači, ne samo da našoj vladi nisu platili 18 različitih vrsta poreza, nego su još uz to svi novci otišli njima, nehrvatima, u drugu državu. To je strahovit gubitak. Jer taj francuz, švabo, kinez, tkogod neće trošit novce u Hrvatskoj i onda logično Hrvatska neće moć zaradit još novaca od PDVa, kao što bi zaradili kad neki Hrvat potroši taj svoj zarađeni novac kod nas.  lol

00

Re: novi zakon??

Tak je! Svi moramo kupovat domaće jer je prirodno, a ovo vanjsko je sve GMO i čisti otrov.

Meni je super zamjena teza koju izbacuje stanovita Matea Mateković iz te udruge kladionica, da se online klade maloljetnici jer nema nikakvih provjera. Sram ju bilo kako laže bezočno, upravo je čista suprotnost istina. Na svakoj online kladi treba biti match između reganih podataka i podataka sredstva uplate, znači maloljetnik u teoriji može roditeljima ukrast osobnu i karticu, ali će roditelj valjda primjetiti na izvodu da mu je uplaćivano na online kladu.
S druge strane, one kladomate u birtijama može koristiti bilo tko, ne očekuju valjda od konobara da u isto vrijeme poslužuje goste i pazi tko se mota oko kladomata i koliko taj godina ima.

00

38

Re: novi zakon??

Ima kakvih novosti? Meni browseri nedaju na Skrill/Neteller.  roll

00

39

Re: novi zakon??

Meni normalno rade Skrill i Neteller.

Za osobno savjetovanje u vezi najboljih online poker rakeback dilova pišite na E-mail:  manager@pokerpro.cc .
00

Re: novi zakon??

Da nam i zabrane to nece utjecat na Skrill i Neteller to nisu kladionice wink

Al btw da, dal zna netko nesto o tome? Ne znam gdje bih to traZio po netu?

00

Re: novi zakon??

Meni su iz Tele2 poslali da još uvijek ne znaju kako će provoditi blokiranje (pitao sam hoće li biti DNS ili IP), da sve još moraju dogovoriti s nadležnim tijelima, ali da  će obavijestiti korisnike (što bi bilo fer jer sam s njima potpisao ugovor o pružanju pristupa internetu, a ne djelomičnog pristupa internetu).

Inače provjeravam stranice od porezne uprave i HAKOM-a, pretpostavljam da bi tamo najprije mogla biti neka vijest.

00

Re: novi zakon??

Pozdrav. Vidim da je betstars na popisu zabranjenih kladionica od strane porezne. Da li netko zna što je sa pokerom?

00