Tema: Pomoc

Pozdrav svima , naime zanima me par stvari u vezi igre odnosno par savjeta ukoliko ih mogu dobiti. Novi sam na forumu nedavno sam otkrio forum, a poker igram jednostavno jer uzivam u tome i smatram to veoma zanimljivom igrom. Cesto igram poker, ali imam problem gdje mi se jednostavno Bankroll istopi uplatio sam par puta ( ovisno o mogucnosti i vremenu ) po 100$ na Pokerstars i igrao 2NL Zoom, ali jednostavno svaki puta bankroll samo ide prema dolje pa bih Vas zamolio ukoliko mogu dobiti par korisnih savjeta za pocetak, kako ste vi poceli i da unaprijedim svoju igru posto je ovo trenutno uzasno  big_smile

00

Re: Pomoc

Google, youtube.. danas barem ima jako puno besplatnog materijala po netu.

00

Re: Pomoc

Nutopeno napisao:

poker igram jednostavno jer uzivam u tome i smatram to veoma zanimljivom igrom

Da sam ja ti, i da si moram reći iskreni savjet za poker, rekao bi si: brate, početi učiti poker u 2022. godini je teže nego da odlučiš postati hollywoodsky glumac.

Žao mi je čuti da gubiš parsto dolara na nl2 igrajući iz zabave, radije se proveseli i s tim novcem odi na ljetni music festival.

Ne znam oce li ti itko iskreno napisati to; ali zakasnio si par godina s početkom učenja pokera, ako planiraš igrati za zaraditi..

Da sam ja u tvojim cipelama, quitao bih poker. eto, nemoj uzeti moj savjet kao da ti zelim nesto zlo, bas naprotiv, da sam ja ti, ja poker nebi vise taknuo i posvetio bih se nekim drugim stvarima u zivotu

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Pomoc

Nutopeno napisao:

Pozdrav svima , naime zanima me par stvari u vezi igre odnosno par savjeta ukoliko ih mogu dobiti. Novi sam na forumu nedavno sam otkrio forum, a poker igram jednostavno jer uzivam u tome i smatram to veoma zanimljivom igrom. Cesto igram poker, ali imam problem gdje mi se jednostavno Bankroll istopi uplatio sam par puta ( ovisno o mogucnosti i vremenu ) po 100$ na Pokerstars i igrao 2NL Zoom, ali jednostavno svaki puta bankroll samo ide prema dolje pa bih Vas zamolio ukoliko mogu dobiti par korisnih savjeta za pocetak, kako ste vi poceli i da unaprijedim svoju igru posto je ovo trenutno uzasno  big_smile

Pozdrav Nutopeno,

Dobrodosao na forum!

Mislim da su Rexonja i Alpha ipak malo bili prestrogi, vecim djelom realni, ali bit ovog foruma je da pomazemo jedni drugima. Sta ne?

Nadam se da ces nastaviti pisati i pitati sto te zanima, ja vjv necu znati odgovor jer nisam cash igrac, ali netko od ekipe ce ti odgovoriti.

Realno, par puta izgubiti poker bankroll od po 50 buy inova na nl2 je malo umijece. Po tome bih zakljucio da si igrac sa najmanje znanja i srece na ovom planetu, a to je nemoguce jer to sam JA, wink

Pocnimo od osnova, da li su ti jasni izrazi 3bet, 4 bet, fold, cold call, limp...? - ako nisu prvo obavezno nauci osnove, kako je Alpha rekao jednostavno - Google it!

Zatim za pocetnike ne bi nikada savjetovat da igraju Zoom, ne znam koliko igras stolova ali sve osim 1 stola Zooma za pocetnika je ravno "samoubojstvu".

Znaci, igraj max 4 normalna stola ili 1 Zoom-a!!! Igraj ne gledajuci na cashier, moras biti svjestan da ces od 10 dana 7 biti breakeven ili u minusu, ne daj da zbog tilta zdonkas xx buy ina.

Jako bitna stvar je da razumijes gdje grijesis, a to ces napraviti tako sto ces postati svoje handove ovdje na forum ili ces iskomentirati sa prijateljem koji igra vece limite. Ne boj se postati na forum, nekad ce komentari biti grubi ali to je najbolji nacin da otklonis greske i postanes winning igrac.

Pogledaj Twitch, pod sekcijom poker ima dobrih igraca sto rade challenge. - Za tvoje dobro za pocetak ne gledaj visoke limite, nego pocni od ekipe koji igraju max NL25.

Na you tube imas dosta materijala, ja bih preporucio BLACKRAIN79POKER, ima hrpu kratkih videa koje ce ti definitivno pomoci za razumijevanje igre. https://www.youtube.com/channel/UCz63QC4jhu1wbDuV38SMdWg

Sretno!

00

Re: Pomoc

zaista sam mu od srca dao najbolji savjet sto sam mogao, valjda nije ispalo da sam mu ruzno oodgovorio, ja uvijek sve kazem bez dlake na jeziku tj. iskreno i direktno

Prijatelju, kako god da odlucis, sretno ti

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
10

Re: Pomoc

Rexonja napisao:
Nutopeno napisao:

poker igram jednostavno jer uzivam u tome i smatram to veoma zanimljivom igrom

Da sam ja ti, i da si moram reći iskreni savjet za poker, rekao bi si: brate, početi učiti poker u 2022. godini je teže nego da odlučiš postati hollywoodsky glumac.

Žao mi je čuti da gubiš parsto dolara na nl2 igrajući iz zabave, radije se proveseli i s tim novcem odi na ljetni music festival.

Ne znam oce li ti itko iskreno napisati to; ali zakasnio si par godina s početkom učenja pokera, ako planiraš igrati za zaraditi..

Da sam ja u tvojim cipelama, quitao bih poker. eto, nemoj uzeti moj savjet kao da ti zelim nesto zlo, bas naprotiv, da sam ja ti, ja poker nebi vise taknuo i posvetio bih se nekim drugim stvarima u zivotu

Po čemu je teže ? Ja bih bas rekao suprotno.
Scorpi je dobro napisao, ima toliko dostupnog materijala online, da je danas puno lakse nauciti i zaradivati na pokeru nego ikad.

Ovo tvoje mozda vrijedi za visoke limite koji su zatrovani solverima i raznim, sve sofisticiranijim alatima, jako tesko bez jednog od tih alata se moze uspjeti, iako ima i par drugih oruzja i nacina.

00

Re: Pomoc

Rexonja napisao:
Nutopeno napisao:

poker igram jednostavno jer uzivam u tome i smatram to veoma zanimljivom igrom

Da sam ja ti, i da si moram reći iskreni savjet za poker, rekao bi si: brate, početi učiti poker u 2022. godini je teže nego da odlučiš postati hollywoodsky glumac.

Žao mi je čuti da gubiš parsto dolara na nl2 igrajući iz zabave, radije se proveseli i s tim novcem odi na ljetni music festival.

Ne znam oce li ti itko iskreno napisati to; ali zakasnio si par godina s početkom učenja pokera, ako planiraš igrati za zaraditi..

Da sam ja u tvojim cipelama, quitao bih poker. eto, nemoj uzeti moj savjet kao da ti zelim nesto zlo, bas naprotiv, da sam ja ti, ja poker nebi vise taknuo i posvetio bih se nekim drugim stvarima u zivotu


Ne bi se slozio s ovim, lakse je danas nauciti igrati solidan poker, ali teze je bitati igre, zato jer ipak puno bolje igraju igraci, ono sto je bitno je kakva je osoba karakter.

Po meni strpljiva osoba koja dosta analiticna i voli analizirati je uvijek materijal da nauci poker, a danas ce imati puno vise dobrog materijala nego prije 10 godina, ako je osoba drugacijih karakteristika tada poker i takve igre nisu za nju po prirodi, to je moje misljenje.

Sto se tice postera, nl2 moze svatko bitati, pretpostavljam da igra preflop lose, da popravi preflop i igra tight bi bitao nl2, pa bi mu moj savjet bio nauci chartove preflop rangeve, i igraj tight, neces gubiti lovu , ili ces je gubiti puno sporije dok ne pohvatas jos neke stvari, ali te micro stakes mozes popraviti igru dosta brzo.

Drugo je sto je tvoja zelja , ako se vidis da igras nl100, e onda moras raditi kao da ti je posao, i imati prirodnu crtu koja te predodređuje za ovakve igre, rekao sam strpljivi i analiticni ljudi, s vecim IQ

Nisam nikad upoznao jako dobrog poker igraca a da je glup, vecinom su jako bistri i brzi rekao bi ljudi.

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
20

Re: Pomoc

monkey on tilt napisao:
Rexonja napisao:
Nutopeno napisao:

poker igram jednostavno jer uzivam u tome i smatram to veoma zanimljivom igrom

Da sam ja ti, i da si moram reći iskreni savjet za poker, rekao bi si: brate, početi učiti poker u 2022. godini je teže nego da odlučiš postati hollywoodsky glumac.

Žao mi je čuti da gubiš parsto dolara na nl2 igrajući iz zabave, radije se proveseli i s tim novcem odi na ljetni music festival.

Ne znam oce li ti itko iskreno napisati to; ali zakasnio si par godina s početkom učenja pokera, ako planiraš igrati za zaraditi..

Da sam ja u tvojim cipelama, quitao bih poker. eto, nemoj uzeti moj savjet kao da ti zelim nesto zlo, bas naprotiv, da sam ja ti, ja poker nebi vise taknuo i posvetio bih se nekim drugim stvarima u zivotu


Ne bi se slozio s ovim, lakse je danas nauciti igrati solidan poker, ali teze je bitati igre, zato jer ipak puno bolje igraju igraci, ono sto je bitno je kakva je osoba karakter.

Po meni strpljiva osoba koja dosta analiticna i voli analizirati je uvijek materijal da nauci poker, a danas ce imati puno vise dobrog materijala nego prije 10 godina, ako je osoba drugacijih karakteristika tada poker i takve igre nisu za nju po prirodi, to je moje misljenje.

Sto se tice postera, nl2 moze svatko bitati, pretpostavljam da igra preflop lose, da popravi preflop i igra tight bi bitao nl2, pa bi mu moj savjet bio nauci chartove preflop rangeve, i igraj tight, neces gubiti lovu , ili ces je gubiti puno sporije dok ne pohvatas jos neke stvari, ali te micro stakes mozes popraviti igru dosta brzo.

Drugo je sto je tvoja zelja , ako se vidis da igras nl100, e onda moras raditi kao da ti je posao, i imati prirodnu crtu koja te predodređuje za ovakve igre, rekao sam strpljivi i analiticni ljudi, s vecim IQ

Nisam nikad upoznao jako dobrog poker igraca a da je glup, vecinom su jako bistri i brzi rekao bi ljudi.

Odlicno objasnjeno, nemogu se vise slagat

20