Tema: mali pocket parovi

Jednostavno pitanje, jel se isplati callat 3-bet s parovima kao 44,55,66...? Naravno samo za set value, jer kako sam skuzio, ako pogodim set, u 90% slucaja zavrsimo s all inom.. Ali matematicki gledano, jel se isplati? Naravno ako obadvojica imamo 100bb u stackovima..

00

Re: mali pocket parovi

Ne isplati.

Ja računam da trebam moći profitirati 15 puta više nego što košta 3 bet.

Problem je što nećeš ni blizu 90% puta završit u all inu ako pogodiš.

Zadnji popravljao salemetal (26-01-2010 23:04:00)

00

3

Re: mali pocket parovi

Ovako. Vjerojatnost da pogodis set je 7:1
S malim pp 22-66 se isplati callat svaki raise do 7BB. Sve preko toga je neisplativo.
Naravno pod uvjetima da ste obojica barem 70BB deep. Jer preflop ces rijetko imat pot oddse.
Velicina stacka je bitna zbog implied oddsa i zato sto veci stackovi to bolje.

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

4

Re: mali pocket parovi

salemetal napisao:

Problem je što nećeš ni blizu 90% puta završit u all inu ako pogodiš.

Dobro, ovo sam bubno, al ako tight igrac 3-beta, mozemo ga slobodno stavit na QQ+, ili AK (govorim o micro limitima, gdje se ne 3-beta tako light).. Ne igram dugo, ali koliko sam skuzio, jako cesto ovakvi potovi zavrse u all inu, jednostavno zato jer fishevi ne znaju bacit overpair...


Adzi napisao:

Ovako. Vjerojatnost da pogodis set je 7:1
S malim pp 22-66 se isplati callat svaki raise do 7BB. Sve preko toga je neisplativo.
Naravno pod uvjetima da ste obojica barem 70BB deep. Jer preflop ces rijetko imat pot oddse.
Velicina stacka je bitna zbog implied oddsa i zato sto veci stackovi to bolje.

Znam da je velicina stackova bitna, al znaci, ja raisam 4bb, on 3-beta na 12bb, znaci ja jos moram dat 8bb.. Jel se to isplati? Ako smo 130-140bb deep, onda se vjerojatno isplati i veci 3-bet callat, jel tako?

00

Re: mali pocket parovi

mala ispravka, sansa da se ubode set na flopu je 11:1
7:1 je do riveta al sad turn i river nas ne interesuju zato sto treba dosta uloziti da bi ih videli.

mnogi kazu da treba callovati pocket ako je call do20tog dela buyina.
ja licno zovem 3bet sa pocketom samo ako sam siguran da ce lik raditi cbet i da nece olako baciti karte na moj bet ili rejz.
protiv shortova i ulrtra tigh igraca se ne isplati jer idemo u minus, mada i ako promasite i izadje manji flop mozete betom naterati tight igraca da se baci sem ako nema overpair,draw i tako to.

moz biti dobar kolko oces kad njih sere
00

Re: mali pocket parovi

Tilt napisao:

Dobro, ovo sam bubno, al ako tight igrac 3-beta, mozemo ga slobodno stavit na QQ+, ili AK (govorim o micro limitima, gdje se ne 3-beta tako light).. Ne igram dugo, ali koliko sam skuzio, jako cesto ovakvi potovi zavrse u all inu, jednostavno zato jer fishevi ne znaju bacit overpair...

Ako ima AK nečete završiti all in.

Sad uzmi u obzir da AK kombinacija ima 16, a QQ samo 6 i kad zbrojimo QQ, KK i AA to je 18 kombinacija. Znači 16 puta ćeš završiti all in, a 18 puta nećeš.

Naravno, to je sve u grubo rečeno. Bit će situacija kad će on flopati veći set, ili kad će imati QQ, a na flopu će se otvoriti A ili K i sl.


BTW,  u 3betanim potovima se ne baca overpar (ako smo 100 BB-a deep).

00

Re: mali pocket parovi

propast napisao:

mala ispravka, sansa da se ubode set na flopu je 11:1
7:1 je do riveta al sad turn i river nas ne interesuju zato sto treba dosta uloziti da bi ih videli.

Na flopu je 7.5:1. Gdje si došao do brojke 11:1?

00

Re: mali pocket parovi

pa sansa je nesto malo vise od 11.8% da ubodemo set na flopu. a to je oko 11:1

moz biti dobar kolko oces kad njih sere
00

Re: mali pocket parovi

100/11.8=8.47
aj ja sam dodo koji ako amo baksuz tongue
ja racunam da cu otprilike 1 u 10 pogoditi

moz biti dobar kolko oces kad njih sere
00

10

Re: mali pocket parovi

propast napisao:

pa sansa je nesto malo vise od 11.8% da ubodemo set na flopu. a to je oko 11:1

Eh matematičari big_smile

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

Re: mali pocket parovi

ja procita jednom od devet puta se flopa set....

male parove tipa 22-66 obicno bacim na 3bet, ili ni ne callam raise ako je vise ljudi u potu, imam fobije od flopanja slabijeg seta, pa racunajte koliko puta ces imat slabiji set u onim slucajevima u kojima ces callat 3bet, a kad flopas slabiji set nagrabusit ce ti citav stack....

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: mali pocket parovi

chillin napisao:

ja procita jednom od devet puta se flopa set....

male parove tipa 22-66 obicno bacim na 3bet, ili ni ne callam raise ako je vise ljudi u potu, imam fobije od flopanja slabijeg seta, pa racunajte koliko puta ces imat slabiji set u onim slucajevima u kojima ces callat 3bet, a kad flopas slabiji set nagrabusit ce ti citav stack....

Nemoj imat fobiju od flopanja slabijeg seta, dogodit će se jednom u 100 puta. Flopanje seta u multiway potu je super stvar.

00

13

Re: mali pocket parovi

Kad ćemo već računati onda izračunajmo točno.

2/50 + 2/49 + 2/48 = 12,25% iliti u 8,16 puta kad vidite flop ćete jednom flopati set.

00

14

Re: mali pocket parovi

roba59 napisao:

Ako ima AK nečete završiti all in.

Sad uzmi u obzir da AK kombinacija ima 16, a QQ samo 6 i kad zbrojimo QQ, KK i AA to je 18 kombinacija. Znači 16 puta ćeš završiti all in, a 18 puta nećeš.

Naravno, to je sve u grubo rečeno. Bit će situacija kad će on flopati veći set, ili kad će imati QQ, a na flopu će se otvoriti A ili K i sl.

BTW,  u 3betanim potovima se ne baca overpar (ako smo 100 BB-a deep).


Ako na flopu dodje A ili K, mozda necemo zavrsiti u all inu, ali pot sigurno nece bit mali...

00

15

Re: mali pocket parovi

Sad uzmi u obzir da AK kombinacija ima 16, a QQ samo 6 i kad zbrojimo QQ, KK i AA to je 18 kombinacija. Znači 16 puta ćeš završiti all in, a 18 puta nećeš.

Ovaj dio je najvažniji.

00

16

Re: mali pocket parovi

da, imas pravo... Nisam racuno i na druge kombinacije, ako on pogodi set i sl.

00

17

Re: mali pocket parovi

Evo zaintrigirala me tema a i ono činilo mi se da je nemoguče pogoditi set na Everestu pa sam otvorio poker tracker i zasukao rukave i izračunao si koliko % ja to pogodim set na flopu.

imam sample od 888 handova s kojima sam imao pocket pair te vidio flop:

888 handova u 101 puta sam dobio set na flopu =
1 : 8,79
ili
11,37%


pa i nije baš blizu 7,5 ... netko ce reci ah pa samo jedan je više od prosijeka ... eh pa da je barem jedna niže od prosijeka big_smile

Uglavnom izgleda nemam baš sreče ? - moglo bi biti i gore ?  big_smile

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

18

Re: mali pocket parovi

Ispravio sam se poslije. Nije 7.5 nego 8.2. A to je blizu...

00

19

Re: mali pocket parovi

roba59 napisao:

Ispravio sam se poslije. Nije 7.5 nego 8.2. A to je blizu...

ok kul onda .. malo sam i gledao s kojim kartama najviše para dobivam i najviše setova pogađam to su 99 big_smile

i največi broj handova u kojima sam imao pocket parove a nisam nista pogodio na flopu je 57 (valjda zbog takvih slučajeva ureže mi se da ne mogu dobiti nikako set)

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00